• Zaproszenie na wystawę

     • W Spichlerzu Dworskim w Ryglicach odbędzie się wystawa prac studentów z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

      Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 1 do 21 lipca. Prace będzie można obejrzeć w czwartki, piątki, soboty w godzinach 9.00-18.00, w niedzielę w godzinach 12.00-17.00 oraz w pozostałe dni tygodnia po wcześniejszym zgłoszeniu. W celu umówienia wizyty, prosimy o kontakt z Centrum Kultury w Ryglicach.

      Na wystawie zaprezentują swoje prace następujący twórcy:

      Mikołaj Dal
      Adam Góral
      Maria Gutkowska
      Wiktoria Kim
      Karolina Kochan
      Sandra Kud
      Aleksandra Szczepańska


      Zapraszamy do Spichlerza Dworskiego w Ryglicach, aby podziwiać wyjątkowe dzieła młodych artystów i cieszyć się sztuką w pięknym otoczeniu.

     • Zaproszenie - Lato na Pogórzu

     • W niedzielę, 7 lipca 2024 roku, na Górze Kokocz w Woli Lubeckiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - Lato na Pogórzu, nad którym patronat honorowy objął Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn.

      Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Koło Pań Rygliczanki oraz Centrum Kultury w Ryglicach, które serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców oraz gości do udziału w tej niepowtarzalnej imprezie.

      Lato na Pogórzu rozpocznie się o godzinie 14:00. W programie przewidziano wiele atrakcji, w tym występy kapel ludowych, atrakcje dla dzieci, grill oraz degustację potraw regionalnych.

      Gwiazdą wieczoru będzie kucharz Maciej, który zaprezentuje kulinarny stand-up.

      Wydarzenie jest finansowane z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

      Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia na Pogórzu! Przyjdźcie i bawcie się razem z nami na Górze Kokocz.

     • Zakończenie roku przedszkolnego

     • Chociaż słońce jasno świeci,

      Trochę smutne są dziś dzieci.

      Bo koniec roku, przedszkola mija czas,

      Teraz wakacje czekają nas.

      20 czerwca 2024r. odbyła uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

      Za sprawą podróży do zoo przygotowanej przez p. Annę Marcinek dzieci poczuły już Wakacje. Przedstawienie w języku angielskim okazało się bardzo ciekawą formą wystąpienia słowno-muzycznego. Mieliśmy również przyjemność obejrzenia tańca przygotowanego przez grupę Tygryski. Zwieńczeniem uroczystości było zaśpiewanie przez wszystkie grupy piosenki wakacyjnej. Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.

      Życzymy wszystkim absolwentom przedszkola wielu sukcesów w szkole podstawowej i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

      Justyna Trojan

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

     • 21 czerwca 2024 o godz. 8:00 mszą św. w kościele parafialnym w Lubczy rozpoczęto uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego.

      Następnie uczniowie klas I – VIII, Dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice udali się na salę gimnastyczną by wziąć udział w uroczystej akademii. Część oficjalna zaczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Magdaleny Szwajkosz, która swoje podziękowania kierowała do nauczycieli, rodziców i do wszystkich uczniów, kończących kolejny już rok szkolny w swoim życiu, a w szczególności do klasy ósmej żegnającej się z naszą szkołą.

      Następnie zostały wręczone nagrody i dyplomy dla uczniów, odśpiewany został hymn Polski, klasa VIII przekazała sztandar swoim młodszym kolegom.

      Przyszedł wreszcie czas na pożegnanie klasy ósmej, która najpierw pożegnała się z nauczycielami i kolegami a następnie trochę z przymrużeniem oka została pożegnana przez kolegów z klasy siódmej otrzymując  stosowne dyplomy i nagrody. Wedle przewodniego cytatu uroczystości: „Nowe marzenia przed Wami”. Życzymy wam ósmoklasiści by wszystkie nawet te najskrytsze  się Wam spełniły.

      Dzień zakończenia roku szkolnego to też ostatni dzień pracy wieloletniego oddanego nauczyciela, który po 40 latach pracy zasłużenie odchodzi na emeryturę, podziękowania i życzenia zdrowia i spełnienia marzeń na emeryturze popłynęły do Pani Lucyny Warchał od Pana Krzysztofa Kukułki, Wiceburmistrza Gminy Ryglice, Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz uczniów. Podziękowania też otrzymali księża katecheci: ks. Marcin Kumor i ks. Grzegorz Brach, którzy odchodzą na inne parafie.

       

      Po spotkaniu na sali, odbiorze świadectw, uczniowie udali się na zasłużony wakacyjny wypoczynek!

     • Podziękowanie dla p. Lucyny Warchał

     •  

      Dzień zakończenia roku szkolnego 2023/2024 obfituje w pożegnania. Z końcem roku szkolnego na zasłużoną emeryturę odchodzi wieloletni nauczyciel naszej szkoły, pani Lucyna Warchał, której rzesze uczniów zawdzięczają wiedzę z dziedziny informatyki, techniki, ciekawe zajęcia na świetlicy i poczucie bezpieczeństwa dzięki lekcjom EDB. Przejście na emeryturę oznacza zamknięcie jednego rozdziału życia, ale i początek  nowego, który daje  możliwość zwolnienia tempa, wygospodarowania czasu na odpoczynek, relaks, aby w pełnym zdrowiu korzystać z uroków świata, spędzać czas z bliskimi.

      Za wszystko raz jeszcze dziękujemy, dziękujemy!

     • Kolejny rok z Laboratoriami Przyszłości za nami!

     • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację. Nasza placówka zakupiła m.in. robota edukacyjnego Photona, aparat, drukarkę 3D, pracownię językową, sprzęt nagłośnieniowy, oświetlenie, gimbala. Sprzęt ten jest wykorzystywany w codziennej pracy z uczniami oraz podczas różnorodnych uroczystości i wydarzeń szkolnych. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • Ognisko klasy 2a

     • Już szkolny rok prawie skończony, już słychać wakacji dzwony...

      W takim właśnie już wakacyjnym nastroju dziewczynki i chłopcy z klasy 2 spotkali się na wspólnym ognisku klasowym, które zorganizowały niezastąpione mamy z Trójki Klasowej, a gościny użyczyła nam pani Krystyna Stalec. Program tego dnia był bardzo bogaty , odbyło się  interesujące spotkanie z członkami  Koła Łowieckiego ,,Luty Tur” z Krakowa, którzy opowiadali o życiu zwierząt leśnych. W trakcie ogniska odbyło się dużo zabaw i konkurencji dla dzieci. Dzieci miały  również możliwość zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, obejrzenia Pomnika Przyrody - Dębu Gajusza . Wielką atrakcja  była możliwość dotykania i przytulania miniaturowych króliczków. Wszyscy wspaniale się bawili tym bardziej, że   dopisała słoneczna i gorąca pogoda.

       

      I. Wróbel-Wąż

     • Szkoła i Rodzina to jedna drużyna!

     • 16 czerwca odbyło się w naszej szkole niezwykłe wydarzenie – Dzień Rodziny. Na uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły czekała moc atrakcji. Dzięki naszym dzieciom mogliśmy się przenieść do Akademii Pana Kleksa, przejść leśną ścieżką z Czerwonym Kapturkiem, a nawet wygrzać się w słońcu Hawajów! Były też konkursy, występy taneczne i wokalne, a także dmuchańce, balony i kolorowe włosy. Na tych, którzy potrzebowali doładowania energii czekały pyszne rarytasy przygotowane przez rodziców i Koło Gospodyń Wiejskich.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą szkołę. Kierujemy szczególne podziękowania dla właścicieli firmy „Erika” p. Krystyny i Stanisława Stojaków, dla właścicieli firmy ROB-Mar p. Krystyny i Roberta Marcinków, dla p. Piotra Jasiewicza, dla KGW w Lubczy, p. Pawła Kumięgi oraz p. Andrzeja Siedlika.

      ,,Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie”

     • Wycieczka do „Doliny Białej” w Tuchowie.

     • 19 czerwca uczniowie klasy 1a wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Rekreacji “Dolina Białej” w Tuchowie. Dzieci z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądały stajnie i boksy, w których znajdowały się konie. Dowiedziały się, w jaki sposób o nie dbać, czym je karmić oraz jak utrzymać w dobrej kondycji i zdrowiu. Dzieci miały także możliwość przejażdżki na koniu pod opieką instruktora. Po niesamowitych wrażeniach jeździeckich dzieci korzystały z licznych atrakcji oraz uczestniczyły w grach i zabawach. Na zakończenie wspólnego pobytu skosztowały kiełbaski oraz zjadły pyszne lody. Pomimo upalnego dnia wycieczka dostarczyła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

      Katarzyna Bradło

     • Ostatnia wycieczka klasy 3 w roku szkolnym 2023/2024

     • Dnia 14 czerwca uczniowie klasy 3 udali się na wycieczkę do Niedzicy i Szczawnicy. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia jedynego w Polsce węgierskiego zamku - Zamku w Niedzicy, który pochodzi z XIV wieku. Uczniowie podziwiali sale rycerskie, lochy i taras widokowy z przepięknym widokiem na jezioro Czorsztyńskie i góry. Odwiedziliśmy także imponującą tamę na Dunajcu, pełniącą funkcję zapory wodnej i elektrowni. Spacer po koronie tamy pozwolił nam podziwiać majestatyczne widoki na jezioro i okolice. Niezapomnianym punktem wycieczki był spływ tratwami przełomem Dunajca. Płynąc przez malowniczy wąwóz, podziwialiśmy piękno Pienin i urok dzikiej przyrody. W Szczawnicy spędziliśmy czas na promenadzie, delektując się świeżym powietrzem i pięknem przyrody. Kolejką udaliśmy się na Palenicę, skąd roztaczał się wspaniały widok na okolicę. Odwiedziliśmy także Pijalnię Wód Mineralnych, gdzie próbowaliśmy leczniczych wód.

      Wycieczka do Niedzicy i Szczawnicy była pełna wrażeń: historyczny zamek, imponująca tama oraz uzdrowiskowe atrakcje Szczawnicy zapewniły nam niezapomniane doświadczenia.

      Edyta Kos

     • Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii – English Express

     • Oto oni – zwycięzcy Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii – English Express! Jest to podsumowanie innowacji pedagogicznej , w której uczniowie tworzyli cyfrowy dwumiesięcznik w języku angielskim oprowadzając nas po Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii. W ostatnich dniach odbył się quiz wiedzowy, który wyłonił w każdej klasie uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą o WB.

      Klasa 4a – Aleksandra Ludwin

      Klasa 4b – Dominik Wójcik

      Klasa 5 – Joanna Kumięga

      Klasa 6 – Jakub Srebro

      Klasa 7 – Milena Witek

      Klasa 8 – Karol Skrzek – najwyższy wynik w szkole

       

      Serdecznie gratulujemy uczniom wiedzy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

     • Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

     • 12 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik", którego patronem jest Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
      W konkursie wzięło udział 71 uczniów z klas I - VII.
      Sukcesy uczniów:
      Laureaci II miejsca:
      1. Kumięga Marcel
      2. Niemiec Alicja
      3. Ludwin Aleksandra
      4. Piaskowy Jakub
      Wyróżnienia
      1. Błońska Jagoda
      2. Kowalska Michalina
      3. Potempa Przemysław
      4. Trytko Wiktor
      5. Łępa Pola
      6. Baran Victoria
      7.Patyk Oliwia
      8. Wójcik Dominik
      9. Srebro Jakub
      10. Tomasiewicz Kacper
      11. Milena Witek


      Zwycięzcom gratulujemy

       

      M. Pasek

     • Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

     • 21 marca 2024 roku odbyła się XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Ma on na celu popularyzację wiedzy matematycznej, zachęca do rozwijania zainteresowań oraz umożliwia sprawdzenie swoich umiejętności. Do rozwiązania jest test, w którym są zadania o różnym poziomie trudności. Konkurs jest rozgrywany w sześciu kategoriach wiekowych.

      W tegorocznej edycji wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły. Z radością informujemy, że Dawid Wójcik z klasy 4, Joanna Kumięga z klasy 5, Ewa Kobos z klasy 6 i Jakub Piaskowy z klasy 7 otrzymali wyróżnienia w tym międzynarodowym konkursie.

      Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

     • Laureaci ogólnopolskich konkursów języka angielskiego „Olimpusek” i „The Big Challenge”

     • Do you speak English? Yes, we do! Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie brali udział w konkursach z języka angielskiego, zarówno tych szkolnych, jak i gminnych i ogólnopolskich. Chcemy szczególnie pogratulować uczniom klas I-III, biorących udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „Olimpusek”, którzy zajęli wysokie miejsca i otrzymali tytuł laureata w swoich kategoriach wiekowych:

      8 miejsce - Przemysław Potempa kl. 1 a

      8 miejsce - Oliwia Patyk kl. 2a

      12 miejsce - Jagoda Błońska kl. 1a

       

      Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli również w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego „The Big Challenge”, w którym wzięło udział 500 430 uczniów z Europy! Wyróżnienia i wysokie wyniki w konkursie otrzymali:

      - Wiktoria Przewoźnik

      - Michał Piątek

      - Radosław Kłusek

       

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

       

     • Przywitanie wakacji w Joninach

     • Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn zaprasza na Przywitanie wakacji w Joninach, które odbędzie się 16 czerwca 2024 r. o godzinie 14:00 na Stadionie Sportowym w Joninach.

      Wydarzenie rozpocznie się występami artystycznymi dzieci ze Szkoły Podstawowej w Joninach, następnie na scenie pojawi się zespół Familia. Kolejną atrakcją będą gry i zabawy dla dzieci, a od 17:00 do 22:00 odbędzie się Piana Party z DJ Maxxem. Podczas wydarzenia będą dostępne dmuchańce, popcorn, grill oraz degustacja potraw regionalnych.
      Wydarzenie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

     • Dzień Dziecka na Kokoczu

     • Dnia 3 czerwca uczniowie klas 6, 7 i 8 wraz z opiekunami udali się na pieszą wycieczkę na górę Kokocz. Na miejscu rozpaliliśmy ognisko i aktywnie spędziliśmy czas grając w piłkę, wędrując po okolicznych lasach i podziwiając widoki. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.