• Warsztaty wielkanocne w klasie 2

     • 30 marca w klasie 2 odbyły się warsztaty świąteczne prowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lubczy reprezentowane przez p. Irenę Augustyn oraz p. Agatę Marcinek. Uczniowie wykonali jajka wielkanocne stosując jedną z najstarszych sposobów dekorowania – drapanki. W związku tym, iż już w najbliższą niedzielę jest Niedziela Palmowa, to uczniowie zrobili także wielkanocne palmy. Bardzo dziękujemy Paniom za poprowadzenie warsztatów oraz p. Beacie Molek za ich zorganizowanie.

     • XII Przegląd Twórczości Dziecięcej w Bistuszowej

     • Dnia 30.03.2023 r. przedszkolaki z grupy „Sówki” wzięły udział w XII Przeglądzie Twórczości Dziecięcej w Bistuszowej. Przedszkolaki zajęły I miejsce! 

      Dziewczynki: Jagoda Błońska została wyróżniona w kategorii: piosenka i Emilia Frączek w kategorii: wiersz. Dzieci otrzymały dyplomy, prezenty dla grupy i słodycze.

      Gratulujemy! :)

       

     • Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty! ☀️

     • Powitanie Wiosny to dla każdego wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania rozpoczęte dużo, dużo wcześniej. Przyozdobiliśmy nasze okna oraz sale w wiosenne dekoracje, uczyliśmy się piosenek i wierszy o tematyce wiosennej, wykonywaliśmy prace plastyczne.
      Mamy nadzieję, że upragniona pora roku na dobre pozostanie z nami, zazieleni drzewa i trawy oraz pozwoli nam na częste i długie spacery.
     • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

     • Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zalasowej. Najpierw uczniowie zmagali się z przepisami ruchu drogowego, następnie z udzielaniem pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku rowerowym i w końcu z jazdą po torze przeszkód.  Zdobyte doświadczenia na pewno zaowocują w dalszym poruszaniu się po drodze.

     • Konkurs Przyrodniczy

     • W dniu 22 marca uczennice klasy 8 Klaudia Kumięga i Daria Bocheńska reprezentowały naszą szkołę w konkursie przyrodniczym  "Fauna i flora Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Bistuszowej, pod patronatem Zespołu Parków Krajobrazowych. W konkursie wzięło udział 9 szkół z gmin położonych na terenie parku. Uczennice rozwiązywały test wiedzowy dotyczący świata roślin i zwierząt, a następnie rozpoznawały zdjęcia znanych budowli i miejsc cennych turystycznie położonych na terenie parku. Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia część testu, w której  identyfikowały tropy ptaków i ssaków spotykanych w naszej okolicy. Zdobyły wyróżnienie i nagrody dla szkoły w formie książek i folderów o tematyce związanej z ochroną przyrody. W ramach podsumowania wszyscy uczestnicy konkursu wysłuchali prelekcji przedstawiciela Parków Krajobrazowych na temat walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki.

     • Pierwszy Dzień Wiosny 🌷

     • 20 marca w naszej szkole zorganizowany został Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia wszystkie klasy udały się na wycieczki. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oglądały seans pt.: „Szczęście Mikołajka” w Multikinie w Tarnowie, po czym klasy 3 szukały pierwszych oznak wiosny w Parku Strzeleckim, natomiast klasy 1-2 spędziły ten czas na zabawach w Promiennym Zamku. Uczniowie klas 4-6 w ramach promocji zdrowych zasad odżywiania się przygotowali wspólnie śniadanie. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Następnie w ramach Święta Wiosny udali się do Tuchowa do kina na film pt.: „Ant Man i Osa: Kwantomania”, aby z super bohaterami poznać Wymiar Kwantowy i przeżyć mnóstwo przygód. Klasa 7 wraz z klasami 8 Pierwszego Dnia Wiosny udały się do Multikina w galerii Tarnovia na film "Antman", który młodzież oglądała z zapartym tchem. Po małym posiłku pojechały do kręgielni Kwazar na sportową rywalizację. Po mile spędzonym dniu, w dobrych humorach, przy pięknej wiosennej pogodzie, wszyscy wrócili do Lubczy z zapałem do dalszej pracy.

     • IRLANDZKI TYDZIEŃ W NASZEJ SZKOLE ☘️

     • W dniach 13-17.03.2023 r. nasza placówka brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Kulturowym „SAINT PATRICK’S DAY FESTIVAL”. W tym czasie uczniowie zmierzyli się z rożnymi wyzwaniami przygotowanymi na ten tydzień. Podczas lekcji języka angielskiego poznali ciekawostki o Irlandii, życiorys Świętego Patryka oraz zwyczaje związane z Dniem Świętego Patryka. Ponadto, uczniowie klas I-III chętnie uczestniczyli w klasowych konkursach: „Numbers in Irish Gaelic”. Jednym z wyzwań, w którym podopieczni chętnie wzięli udział był „Greetings Day”. W trakcie przerw dzieci zapisywały życzenia na koniczynkach, a następnie przekazywały je swoim kolegom czy koleżankom. Kolejnym wyzwaniem było „Bicie rekordu” - o godzinie 11.00 w środę wszystkie klasy 1-3 wyszły na szkolny korytarz, a następnie nauczyciel przeliczył ile osób miało na sobie zielony element garderoby. Pierwsze miejsce w tej aktywności zajęły klasy: II, IIIa i IIIb. W ostatni dzień Tygodnia Irlandzkiego uczniowie sprawdzali swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w quizach o Irlandii i Świętym Patryku. Klasy młodsze bardzo entuzjastycznie włączyły się w obchody tego święta. Irlandia i Święty Patryk na stałe wpisał się w kalendarz szklonych wydarzeń naszej szkoły.

     • Konkurs Świetlik

     • W dniu 14 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®” dla szkół podstawowych. Do testu konkursowego przystąpiło 56 uczniów z klas I - VIII. Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. W ramach przygotowania do konkursu uczniowie przeprowadzili doświadczenia, które pozwalają na ciekawe, kreatywne rozwijanie zainteresowań, uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Test zawiera zadania  z zakresu przyrody, biologii, fizyki, geografii i chemii. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu!

       

     • Dziewczęta Mistrzyniami, a chłopcy Wicemistrzami Gminy. 🏆🥇🥈

     • W dniu dzisiejszym w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Ryglicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży.

      Nasze dziewczęta po raz trzeci w tym roku szkolnym zostały Mistrzyniami Gminy. Do złotego medalu w drużynowym tenisie stołowym i piłce koszykowej dorzuciły medal w piłce ręcznej. Bardzo dobry wynik zanotowali również nasi chłopcy którzy uplasowali się na drugim miejscu. W finałowym pojedynku z reprezentacją Szkoły Podstawowej w Zalasowej ulegliśmy różnicą jednej bramki.

      Składy naszych drużyn:

      • dziewczęta - Kinga Balasa, Daria Bocheńska, Agata Cieślikowska, Justyna Gąsiorek, Wiktoria Gilska, Gabriela Gilska, Justyna Klucznik, Aleksandra Lesiak, Lilianna Olszówka, Martyna Studniarz.
      • chłopcy - Arkadiusz Baran, Kacper Filip, Bartosz Kumięga, Grzegorz Kumięga, Dominik Jeleń, Krystian Jędrzejczyk, Patryk Lesiak, Jan Wnęk, Antoni Żygłowicz.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Punkt Przedszkolny przywołuje Wiosnę!

     • Wiosna w tym roku nie za bardzo się do nas spieszy, a my jesteśmy już jej bardzo spragnieni. Najmłodsza grupa przedszkola postanowiła ją przywołać. Przez zabawę i eksperymenty starają się ją poznać i zrozumieć nadchodzące w przyrodzie zmiany. Pięknymi pracami stworzyli w swojej sali bajecznie wiosenny klimat, a śpiewane przez dzieci wiosenne piosenki sprawiają, że w przedszkolu czuć już Wiosnę.

     • Konkurs „Palm i pisanek”.

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wielkanocnym „Na pisankę ludową i plastykę obrzędową", organizowanym przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

      W konkursie, wzięły udział prace uczniów:

      Jakub Piaskowy kl. 6

      Witek Milena kl. 6

      Kłusek Natalia kl. 7

      Klucznik Adam kl. 6

      Stalec Daniel kl. 8a

      Grabowski Szymon kl. 1

      Labok Milena kl. 6

      Kaczka Karol kl. 7

      Kłusek Nikodem kl. 5

      Dziękujemy za piękne prace i zaangażowanie na rzecz reprezentowania naszej szkoły.

     • Konkurs na maskę karnawałową.

     • Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie pt.: „Maska karnawałowa”.

      W konkursie szkolnym wzięło udział 53 uczniów.

      Najładniejsze prace reprezentowały naszą szkołę w konkursie gminnym zajmując wysokie miejsca.

       

      I miejsce

      Milena Labok kl.6

      Monika Frączek kl. 3

      Maja Łępa kl. 1

       

      II miejsce:

      Jakub Psioda kl. 6

      Franciszek Srebro kl. 1

      Szymon Grabowski kl. 1

      Natan Zgłobiś kl. 1

      Nikola Szwalec kl. 5

      Zuzanna Stalec kl. 3

       

      III miejsce:

      Maja Fiołek kl. 4

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

     • Zakup sofy na świetlicę szkolną przez Radę Rodziców.

     • Świetlica szkolna to miejsce w którym uczeń może atrakcyjnie spędzić czas w oczekiwaniu na lekcje lub swoich rodziców. Ze względu na fakt, iż miejsce to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, rzeczy w niej się znajdujące podlegają dużej eksploatacji. Dbając o komfort naszych uczniów, Rada Rodziców działająca w Zespole Szkół w Lubczy zakupiła sofę na świetlicę szkolną, z funduszy pozyskanych podczas kiermaszu świątecznego.

      W imieniu uczniów dziękują nauczyciele świetlicy szkolnej.

     • Nowe stroje sportowe ufundowane przez Radę Rodziców.

     • Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców działającej w Zespole Szkół w Lubczy, za zakup strojów sportowych dla naszych uczniów. W nowych strojach uczniowie będą pięknie promować naszą Szkołę podczas najbliższych rozgrywek, turniejów i zawodów.

      W imieniu uczniów dziękują nauczyciele wychowania fizycznego.

     • Konkurs "Klikaj mądrze - bądź bezpieczny w sieci"

     • 3 marca 2023 roku w Sali Kameralnej Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Klikaj mądrze – bądź bezpieczny w sieci” zorganizowanego już po raz szósty w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W konkursie wzięło udział 156 uczniów szkół podstawowych z regionu tarnowskiego.

      W kategorii klas 5-8 laureatką II miejsca została nasza uczennica – Julia Mikrut, która nagrała Vloga internetowego. Gratulujemy!