• Podsumowanie "Dnia Dyni"

     • 27 października w naszej szkole odbył się Dzień Dyni. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach (dwie 15 minutowe przerwy), podczas których mieliśmy okazję zobaczyć na żywo układy taneczne naszych dziewcząt, oraz potańczyć do przygotowanych układów.

      Tego dnia ubraliśmy się na kolor pomarańczowy.

       

      Odbył się również konkurs dyniowy.

      Najlepsi dostali dyplomy, nagrody orazupominki.

       

      „Dzień Dyni” oraz wcześniejsze zajęcia na naszej świetlicy pozwolił Nam poznać wielką różnorodność tego urodziwego warzywa i wzbogacił naszą wiedzę. Poznaliśmy trochę niedoceniane, a naprawdę zdrowe warzywo jakim jest właśnie dynia.

      Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom, którzy włączyli się do naszej zabawy i pomagali Nam, serdecznie dziękujemy.

      Jesteście SUPER!!! :)

      Nauczyciele świetlicy Zespołu Szkół w Lubczy.

     • Zapisz się na konsultacje strategii dla młodych w woj. małopolskim!

     • Już 4 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa małopolskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 3 listopada (środa) do godziny 12:00.

      - Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względy na poglądy – mówi inicjator konsultacji, Piotr Mazurek - Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

      Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

      Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na siedem obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat” oraz "Polska w Unii Europejskiej".

      Konsultacje dla woj. małopolskiego rozpoczną się 4 listopada br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiamlodych13.webankieta.pl/

      Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 3 listopada (środa) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

      Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia”.

      Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

      Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu!

     • Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Wojewody w Lubczy są już pełnoprawnymi uczniami

     • 26 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, grali na instrumentach, tańczyli oraz udzielili odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor Szkoły Magdalena Szwajkosz oraz Pan Paweł Augustyn Burmistrz Gminy Ryglice pogratulowali dzieciom zaprezentowanych umiejętności. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrym Polakiem i dbać o honor swojej Ojczyzny, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, być dobrym kolegą oraz przyjacielem roślin i zwierząt. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im . Czesława Wojewody w Lubczy" i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Następnie przyszedł czas na rozdanie upominków, zrobienie pamiątkowych zdjęć z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania i uściski.To jakże ważne wydarzenie na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów.

     • Aukcja charytatywna dla Pana Andrzeja

     • W piątek 22 października wolontariusze Szkolnego Klubu przekazali organizatorom balu charytatywnego „Bilet dla zdrowia dla Andrzeja”, ręcznie wykonane rzeczy na licytację. Były to szkatułki, obrazy malowane technika mieszaną oraz Anioł wykonany techniką Powertex.Wszystkim zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękujemy, a Panu Andrzejowi życzymy zdrowia!

     • Zadbaj o bezpieczeństwo - wygraj hulajnogę!

     • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2007 – 2015 (przynajmniej jeden z rodziców/opiekunów prawnych jest ubezpieczony w KRUS) do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Kurs przybliża zagrożenia wypadkowe pojawiające się w gospodarstwach rolnych i ucząc właściwych zachowań daje szansę na wygranie jednej ze 100 hulajnóg.

      Chcąc wziąć udział w losowaniu nagród należy zrealizować kurs dostępny na stronie prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać test końcowy. Pobrany certyfikat ukończenia kursu oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy przesłać do 31 października 2021 r. pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: hulajnoga(at)krus.gov.pl z dopiskiem/w tytule:  „Kurs e-learningowy dla dzieci”.

      Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.krus.gov.pl

     • Wycieczka do Tarnowa klas 4-5

     • W czwartek 7 października 2021 roku uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Tarnowa. Celem wyprawy były dwa muzea, ale zwiedzanie poprzedził jeszcze seans filmowy z przezabawną i pouczającą historią pt. ,,Rodzinka rządzi’’. Wychodząc z kina nikt nie miał już wątpliwości, że w rodzinie siła. Kolejnym punktem wyprawy był tarnowski Rynek i Ratusz, nazywany perłą renesansu i przez wielu uznawany za jeden z najpiękniejszych rynków w Polsce. Ratusz aktualnie jest siedzibą Galerii Sztuki Dawnej. Tam mieliśmy okazję zobaczyć kolekcję broni palnej, uzbrojenie ochronne ciężkozbrojnej jazdy polskiej, unikatową kopię husarską, o długości prawie pięciu metrów, paradne rzędy końskie w typie wschodnim. Szczególnie cennym jest rząd dekorowany kilkuset rubinami, wykonany w XVII w. Przechodząc dalej podziwialiśmy przepiękną porcelanę, kolekcję szkła stołowego, srebrne zastawy stołowe i galerię portretów sarmackich. Po zwiedzeniu wnętrza wdrapaliśmy się na 30 metrową wieżę ratuszową i przy dźwiękach hejnału napawaliśmy się niesamowitą panoramą miasta. 

      Kolejne ciekawe miejsce, jakie zobaczyliśmy, to Muzeum Diecezjalne - najstarsze w Polsce, które mieści się w zabytkowych kamieniczkach z XVI w. Muzeum gromadzi m.in. cenne zabytki sztuki cechowej - gotyckiej rzeźby i malarstwa z terenu Małopolski, tkaniny kościelne od czasów średniowiecza aż po wiek XIX . Bliskość tak cennych eksponatów zrobiła wrażenie na wszystkich.

      To była naprawdę wspaniała wyprawa! Uświadomiła uczniom, że Tarnów to nie tylko galerie handlowe , ale też niezwykłe zabytki, które są w zasięgu naszych rąk, trzeba tylko chcieć je odkrywać.

     • Dzień Dyni

     • UWAGA, UWAGA!!!

      Drodzy uczniowie, nauczyciele, oraz pracownicy naszej szkoły!Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w organizowanym,w najbliższą środę, tj. 27 października DNIU DYNI.

      Wszyscy chętni do udziału w konkursie, w tym dniu ubierają się na pomarańczowo. Niezależne jury będzie oceniać najciekawsze kreacje. Dla kreatywnych ciekawa nagroda!

      Dodatkowo, nauczyciele świetlicy organizują konkurs na najciekawszą rzeźbę. Może ona przedstawiać np. „karetę Kopciuszka” lub inną postać z bajki. Technika wykonywania pracy dowolna, ale trzeba zachować postać i kolory dyni. Gotowe rzeźby przynosimy bezpośrednio na świetlicę szkolną i dostarczamy nauczycielom świetlicy. Ostateczny termin przynoszenia prac to wtorek - 26 października. Uczniowie klas 4-6 otrzymują dodatkowo cząstkową ocenę z Techniki.

      W tym dniu odbywać się będą również przerwy taneczne (2 długie przerwy 15 minutowe), na „nowej” sali gimnastycznej. Warunkiem udziału w tanecznej przerwie jest pomarańczowy ubiór.

      Zachęcamy do uczestnictwa :)Nauczyciele świetlicy szkolnej

     • Wyniki konkursu plastycznego "Portret nauczyciela"

     • Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu zorganizowanego przez nauczycieli świetlicy szkolnej pt. „Portret nauczyciela”.Niezależne jury oceniało estetykę wykonania pracy, oraz oczywiście podobieństwo do danego nauczyciela, wraz z cechami charakterystycznymi.

      I miejsce to praca uczennicy z klasy IVa

      II miejsce zajęła uczennica z klasy VIa,

      natomiast III miejsce przypadło uczennicy z klasy IVa

      Dla trzech pierwszych miejsc przygotowaliśmy nagrody, natomiast wszystkim biorącym udział drobne upominki. Wszystkim uczestnikom naszej świetlicowej zabawy dziękujemy i zapowiadamy, że już niebawem kolejny konkurs z nagrodami, na który serdecznie zapraszamy!

      Wychowawcy świetlicy Zespołu Szkół w Lubczy.

     • Sklepik szkolny już otwarty!

     • Miło nam poinformować, iż swoją działalność w naszej szkole ponownie rozpoczyna sklepik szkolny. Obsługi podjęły się uczennice z klasy VII b: Aleksandra Lesiak, Justyna Klucznik, Martyna Studniarz, Daria Bocheńska oraz Wiktoria Gilska. W sklepiku możecie kupić "coś słodkiego", napoje, owoce a także niektóre przybory szkolne. Liczymy, że oferta sklepiku zaspokoi Wasze oczekiwania i będzie zgodna z zasadami zdrowego żywienia.

      Zapraszamy do sklepiku !

     • Przedszkolaki w sadzie i ogrodzie

     • esień to doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Dlatego pierwsze tygodnie października Przedszkolaki wszystkich grup "spędziły" w sadzie i ogrodzie. W sali pojawiło się wiele świeżych, pachnących owoców i warzyw. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Na zajęciach nie zabrakło również tematycznych zabaw ruchowych, prac plastycznych, a nawet zakupów w przedszkolnym "warzywniaku". Wszystkie te działania miały na celu zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców.

     • Zebraliśmy 723 zł dla Pana Andrzeja Kłuska!

     • W piątek 15 października 2021 klasa 8 w ramach rozwijania umiejętności zarządzania (wiedza o społeczeństwie) zorganizowała akcję charytatywną, której celem była zbiórka pieniędzy na pomoc dla Pana Andrzeja Kłuska z Woli Lubeckiej. Soki miały różne smaki: marchewkowy, buraczkowy, z natki pietruszki, kiwi, jabłkowy, bananowy, z selera, winogronowy. Okazało się, że zdrowe odżywianie może wybornie smakować i jednocześnie pomagać innym. Słyszeliśmy nawet głosy, że „Takie soki powinny być codziennie” (Uczeń z klasy 7) oraz pytania: „Kiedy będzie jeszcze taka akcja?” (Uczeń z klasy 5). Miło jest widzieć, że chęć pomagania zwyciężyła obawy przed smakiem zdrowego, zielonego soku z selera i widzieć, że to na dodatek pomaga innym. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto Pana Andrzeja – poniżej link do naszej wpłaty:Siepomaga.pl | Największy w Polsce portal zbiórek charytatywnychSerdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.Klasa 8 oraz Barbara Golec i Klaudia Janiga

     • Świetlicowy konkurs plastyczny „Portret nauczyciela”

     • Dzień dobry wszystkim. W związku z nadchodzącym świętem Komisji Edukacji Narodowej, nauczyciele świetlicy zorganizowali konkurs plastyczny pt." Portret ulubionego nauczyciela ". Nasi uczniowie zabrali się do pracy i stworzyli przepiękne portrety naszych nauczycieli. Wystawa prac jest dostępna w szkole na dolnym korytarzu, obok wejścia na świetlicę szkolną. Zapraszamy do obejrzenia prac i prób rozpoznania portretów naszych wspaniałych nauczycieli. Najpiękniejsze prace będą nagrodzone, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w poniedziałek. Wszystkim uczestnikom naszej plastycznej zabawy serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia wkrótce.

     • Ognisko klasowe VII A

     • W poniedziałek 11 października klasa VII a wybrała się na ognisko klasowe do Schroniska Brzanka. Przygodę rozpoczęliśmy pieszą wędrówką z pogranicza Żurowej i Ryglic ze szczytu Ostry Kamień, następnie żółtym szlakiem kierowaliśmy się Pasmem Brzanki do Schroniska. Po godzinnym marszu dotarliśmy do celu, gdzie czekało na nas palące się już ognisko. Były kiełbaski, gorąca herbata i słodkie co nieco. Pogoda pomimo porannego chłodu nam sprzyjała. Graliśmy w piłkę nożną i siatkową. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Na zakończenie wspięliśmy się na wieżę widokową. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

     • Z pamiętnika wycieczki klas 5-8 do Poznania, Rogalina, Gniezna i Biskupina – cz. III

     • Trzeci dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od przejazdu do Gniezna. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pomnika Bolesława Chrobrego, następnie Wzgórza Lecha, Drzwi Gnieźnieńskich, zwiedzanie wnętrza bazyliki i starówki,  a potem udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie poszerzyliśmy wiedzę dotyczącą narodzin państwa Piastów. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Biskupin, a dokładnie Muzeum Archeologiczne, gdzie przenieśliśmy się w czasie. Mogliśmy zobaczyć tu rekonstrukcje chat sprzed setek czy nawet tysięcy lat, ale jednocześnie poznać zwyczaje żyjących tu kiedyś ludzi, ich pracę i rzemiosło. Zaopatrzeni w pamiątki  udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wycieczka dostarczyła uczniom i opiekunom niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni do swoich domów.

     • Z pamiętnika wycieczki klas 5-8 do Poznania, Rogalina, Gniezna i Biskupina – cz. II

     • Drugiego dnia wyruszyliśmy do Rogalina, gdzie zwiedzaliśmy powozownię, pałac rodziny Raczyńskich z niedawno odrestaurowanymi wnętrzami oraz galerię obrazów.  Mieliśmy możliwość zobaczenia słynnych Dębów Rogalińskich, które nazywają się Lech, Czech i Rus (mają około 600 lat). Z Rogalina wróciliśmy do Poznania, gdzie zwiedzaliśmy Dzielnicę Cesarską. Następnie udaliśmy się do Palmiarni Poznańskiej. Odbyliśmy tam niezapomnianą podróż po odległych kontynentach wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Widzieliśmy między innymi bananowce, kaktusy czy też palmy kokosowe. Z palmiarni pojechaliśmy na Stadion Lecha Poznań  – jeden z największych i najnowocześniejszych w Polsce. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy między innymi: salę konferencyjną, szatnię gości, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowymi, lożę prezydencką, salę legend i trybunę prasową poznańskiego Kolejorza. Uczniowie mieli też możliwość zakupu pamiątek w sklepie klubowym. Po takim dniu wypełnionym wszelkimi doznaniami, pojechaliśmy na kolejną – ostatnią już noc do hostelu.

     • Z pamiętnika wycieczki klas 5-8 do Poznania, Rogalina, Gniezna i Biskupina – cz. I

     • 28 września 2021 r. uczniowie klas 5-8 Zespołu Szkół w Lubczy rozpoczęli wycieczkę do Wielkopolski. Po dziewięciogodzinnej podróży dotarliśmy  do Poznania. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Rynku z jego największymi atrakcjami: koziołkami na wieży ratuszowej, o których krąży ciekawa legenda oraz pręgierzem z figurą kata, domkami budniczymi, wagą miejską, kamienicą pod daszkiem, Pałacem Działyńskich, odwachem i studzienką bamberki. Następnie udaliśmy się do mieszczącego się niedaleko Rogalowego Muzeum Poznania, żywego centrum poznańskiej tradycji i kultury. W kameralnej, swobodnej atmosferze uczniowie mieli możliwość uczestniczenia wraz z Rogalowym Mistrzem w pokazie wyrabiania rogali świętomarcińskich. Warsztaty dały im także możliwość zapoznania się z elementami gwary poznańskiej oraz wysłuchania legendy o św. Marcinie. W Muzeum Archeologicznym czekały na nas warsztaty specjalne: „Brud, smród i zarazki – na średniowiecznej uliczce” oraz zwiedzanie ekspozycji stałej. Z muzeum udaliśmy się na Wzgórze Przemysława. Na wzniesieniu tym znajduje się nowo odbudowany zamek – dawna rezydencja króla Przemysła II. Ze starego miasta ruszyliśmy na Ostrów Tumski, który zdaniem większości historyków jest miejscem chrztu Polski. Zwiedziliśmy Katedrę i podziemia, w których znajdują się: królewskie grobowce; chrzcielnica – domniemane miejsce chrztu Mieszka i jego ludu. Następnie przeszliśmy na Śródkę pod słynny mural 3D, który  został ogłoszony jednym z „nowych cudów” Polski - spacer przez Most Jordana ( most zakochanych w Poznaniu) oraz najmniejsze kiedyś miasto Rzeczpospolitej – Ostrówek. Po tych historycznych wrażeniach udaliśmy się  do  hostelu  na zakwaterowanie i obiadokolację.

     • Przyjaciele Zippiego

     • Uczniowie klasy II b rozpoczęli realizację międzynarodowego programu Przyjaciele Zippiego. Jest to program, który promuje zdrowie emocjonalne dzieci, kształtuje umiejętności psychospołeczne w wieku 5-9 lat oraz rozwija kompetencje psychospołeczne dzieci. Doskonali także relacje z innymi, uczy znajdowania rozwiązań i sposobów radzenia sobie z trudnościami. Program został zbudowany w oparciu o sześć opowiadań o grupie przyjaciół, a Zippi to patyczak, ulubieniec jednego z chłopców. Każdej części towarzyszy opowiadanie, w którym bohaterowie przeżywają jakiś problem. Zilustrowane są za pomocą barwnych obrazków i uzupełnione zadaniami typu: rysowanie, odgrywanie ról, zabawa. Realizowany jest w trakcie 24 spotkań podczas roku szkolnego.Inspiracją do rozpoczęcia zajęć w klasie II b stał się patyczak - Zippi, który pojawił się w klasie. Po zajęciach dzieci dokonują ewaluacji własnych sukcesów i wypełniają karty ewaluacji wybierając słoneczko i uśmiechniętą buźkę. Mamy nadzieję, że przygoda z Zippim zostanie nam na długo w pamięci i pomoże rozwiązać każde napotkane trudności.

     • Lekturki spod chmurki czas start!

     • Klasa II b po raz kolejny rozpoczęła przygodę czytelniczą z lekturkami kontynuując projekt o zasięgu międzynarodowym Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki. Jest to projekt wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Tegoroczna III edycja pod kryptonimem Poznajemy zawody doskonale wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.Celem projektu jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody.

      PROJEKT SKŁADA SIĘ Z TRZECH MODUŁÓW:

      I MODUŁ od 01.10.2021r. do 31.12.2021r. PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

      II MODUŁ od 01.01.2022r. do 31.03.2022r. NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY

      III MODUŁ od 01.04.2022r. do 31.05.2022r. NA RATUNEK

      Klasa II jest już gotowa do działań, przygotowała już chmurkę Tosię , kącik czytelniczy oraz lekturniki. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” jako pierwsza lektura, wprowadziła nas w ciekawe przygody i podróże głównych bohaterów.

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt.: "Oto Hałabała! Zna go Polska Cała"

     • W roku szkolnym 2021/2022 grupa przedszkolna „Biedronki” realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt.: „Oto Hałabała! Zna go Polska Cała”. Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa oraz wzbogacenie ogólnej wiedzy o świecie. Przedszkolaki z tej grupy realizują także zadania z innowacji pedagogicznej pt.: „Kreatywne prace małego artysty”. Celem głównym innowacji jest kształtowanie i rozwijanie umiejętności twórczych oraz uzdolnień plastycznych dzieci poprzez różnorodne działania artystyczne. W ramach realizacji powyższych działań „Biedronki” wykonały zadania jesienne: poznały krasnala Hałabałę oraz autorkę tej książki, utworzyły także dla głównego bohatera specjalny kącik. Poznały najstarsze dziecięce czasopismo w Europie. Realizując zadania plastyczne wykonały „latawiec” z liści darów jesiennych.

     • Zbiórka surowców wtórnych – Butelki PET i makulatura

     • Nasza szkoła bierze udział w szkolnej akcji „Zbieramy Surowce Wtórne”. Akcja ta łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej oraz dbałości o środowisko naturalne. Dzięki temu uczniowie mają szansę przekonać się jak wielka ilość różnych opakowań jest produkowana każdego dnia i jak w pożyteczny sposób można je wykorzystać w formie recyklingu, zamiast zaśmiecać środowisko. Pozyskane środki finansowe przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych. Zakupiliśmy już 3 mikroskopy. W tym roku szkolnym chcemy wzbogacić pracownię geograficzną o nowe globusy. Do szkoły przynosimy zgniecione butelki PET i makulaturę, pozostawiając je obok schodów przy głównym wejściu. Pamiętajmy, aby przekazać informację o przyniesionych surowcach wtórnych do obsługi szkoły lub nauczyciela geografii Pani Marii Pasek.

      Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji wszystkich uczniów i nauczycieli.