• Mamy Mistrza!🥇 Mamy też wicemistrza 🥈i trzecie miejsce!🥉

     • Oczywiście to mistrzowie ortografii, bo ortografią nasza szkoła od lat stoi. Tak miłe zakończenie roku szkolnego zawdzięczamy KACPROWI TOMASIEWICZOWI, który został Gminnym Mistrzem Ortografii 2024 w kategorii klas VII - VIII, NIKODEMOWI KŁUSKOWI, wicemistrzowi z poziomu klas IV - VI oraz JOANNIE KUMIĘDZE, która zdobyła III miejsce w tej samej grupie.

      Gratulujemy i wierzymy, że to nie koniec sukcesów naszej szkoły w jakże trudnym obszarze wiedzy..

     • Sukces matematyczny naszego ucznia

     • Dnia 05 czerwca 2024 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie matematycznym  "Sprytnie i logicznie więc matematycznie" w Szkole Podstawowej w Ryglicach w składzie: Maja Fiołek, Joanna Kumięga (kl.V),  Radosław Kłusek i Jakub Srebro (kl.VI). Spośród 25 uczestników uczeń klasy 6 Jakub Srebro zajął pierwsze miejsce osiągając 23 punkty na 26 możliwych, natomiast nasza szkoła uplasowała się na trzecim miejscu.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Dziecka w Przedszkolu

     • Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Pojawiło się mnóstwo kolorowych baniek i wiele ciekawych aktywności, które rozweselały naszych milusińskich. Od rana panowała radosna atmosfera a w czasie pikniku dzieci miały okazję zintegrować się i wspólnie pobawić. Największą jednak niespodzianką okazały się pyszne lody.

      Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata.

      Justyna Trojan

     • „Rodzina jest jednym z arcydzieł natury” - George Santayana👨‍👩‍👦 🖌🎨

     • W maju został przeprowadzony dla wszystkich dzieci naszej szkoły, konkurs plastyczny pt.: „Ja i Moja Rodzina”. Jego celem było zachęcenie uczniów do kreatywnego wyrażenia siebie poprzez sztukę plastyczną oraz promowanie więzi rodzinnych. 3 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w trzech grupach wiekowych. Oto wyniki:

      W grupie dzieci przedszkolnych:

      1 miejsce – Sara Kowalska – grupa „Tygryski”;

      2 miejsce – Julia Kowalska – grupa „Sówki”;

      3 miejsce – Radosław Bełzowski – grupa „Muminki”.

      W grupie uczniów klas 1-3:

      1 miejsce – Maja Łępa – klasa 2;

      2 miejsce – Liliana Stawarz – klasa1 a;

      3 miejsce – Przemysław Potempa – klasa 1a.

      W grupie uczniów klas 4-8:

      1 miejsce – Nikola Zgłobiś – klasa4 b;

      2 miejsce – Emilia Zgłobiś – klasa 4 a;

      3 miejsce – Zuzanna Stalec – klasa 4 b

      Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i udział.

      Edyta Kos

     • Dzień Dziecka pod ziemią

     • Tak się złożyło, że Dzień Dziecka klasa piąta spędziła w podziemiach kopalni soli w Wieliczce. Bardzo grzecznie, bo przecież wszystko obserwował Skarbnik. Po wędrówce solnymi korytarzami bez problemu można też było zrozumieć, jak trudno o prawdziwych przyjaciół, bo przecież wcześniej trzeba zjeść razem beczkę, czyli 280 kg, soli! Na koniec miłego dnia dwie godziny świetnej zabawy w basenach krakowskiego Aquaparku. Oby każdy Dzień Dziecka był równie udany!.

     • „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” — Janusz Korczak

     • 3 czerwca uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Gminnym Dniu Dziecka w Kowalowej, zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Ryglic, Pawła Augustyna. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, w tym dmuchańce, turnieje sportowe, gry i zabawy. Uczniowie chętnie odwiedzili stoiska policjantów, strażaków oraz pracowników Dorzecza Białej. Nie zabrakło oczywiście lodów, gofrów i innych słodkości. Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję na ponowne spotkanie za rok.

     • Sukces naszych uczennic w konkursie przyrodniczym

     • W dniu 29 maja odbyła się VIII edycja konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową w Bistuszowej i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego "Poznaj Park Krajobrazowy Pasma Brzanki". Naszą szkołę w Bistuszowej reprezentowały uczennice klasy 5: Joanna Kumięga i Maja Fiołek zdobywając I miejsce, wśród 13 drużyn z wszystkich gmin leżących na terenie Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki. Konkurs był trudny, ale i bardzo ciekawy. W pierwszej części uczennice rozwiązywały test wiedzowy dotyczący walorów przyrodniczych i kulturowych parku, w części drugiej uczestniczyły w grze terenowej, w której wykazały się praktycznymi umiejętnościami rozpoznawania drzew, ptaków i tropów ssaków. Joasi i Mai dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wygranej!

     • Dzień Dziecka klasy 1b

     • W poniedziałkowy poranek klasa 1b wraz z Rodzicami wyruszyła w Pieniny pokonywać górskie szlaki. Urokliwym Wąwozem Homole dotarliśmy na piękną polanę. W Szczawnicy ochłodzeni wodą z leczniczego źródełka, wyjechaliśmy na Palenicę, podziwiać panoramę uzdrowiska. Potem już tylko spacer po starym parku i podziwianie bajkowych ryb w stawie. Na koniec lody i zakup pamiątek.

      Zmęczeni, ale pełni wspomnień i emocji wróciliśmy do domów.

      Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.

     • Wycieczka klas VI VII

     • Dnia 29. 05. 2024r. odbyła się wycieczka na Śląsk.

      Wycieczkę rozpoczęliśmy zwiedzając Śląski Ogród Zoologiczny po czym oglądaliśmy Park Śląski w Chorzowie z góry, jadąc kolejką gondolową “Elka”. Na koniec zostawiliśmy najlepsze, czyli Sztolnię “Królowa Luiza”, gdzie poznaliśmy trudy pracy pod ziemią. Dowiedzieliśmy się, kto to jest Skarbek i Utopiec, mogliśmy popłynąć trasą spływu węgla, by na koniec dotrzeć na powierzchnię ziemi.

      Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domu.

     • Wycieczka dziękczynna za dar I Komunii Św.

     • Dnia 23 maja uczniowie klas 3 z Zespołu Szkół w Lubczy oraz ze Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej wraz z księżmi: ks. Grzegorzem Brachem, ks. Marcinem Kumorem oraz wychowawcami i rodzicami, wybrali się na po komunijną wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, w podziękowaniu za dar otrzymania Pierwszej Komunii Świętej.

      Pierwszym punktem pielgrzymki była Kalwaria Zebrzydowska.

      Kalwaria Zebrzydowska, to znane miejsce wielu pielgrzymek. Najcenniejszym zabytkiem sakralnym w Kalwarii jest wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kaplicy Zebrzydowskich. Podczas wycieczki uczniowie oddali hołd cudownemu obrazowi i uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kalwaryjskim sanktuarium, wraz z dziećmi z różnych części Polski. Po trudach pielgrzymowania nadszedł czas na smaczny obiad i zakup pamiątek. Najedzeni ruszyliśmy wraz z przewodnikiem na zwiedzanie sanktuarium.

      Następnie z Kalwarii udaliśmy się do Inwałdu, gdzie w Parku Świat Marzeń uczniowie mieli okazję odwiedzić: Park Miniatur, Lunapark oraz Baśniową Warownię. Zobaczyli tam miniaturowe wersje słynnych budowli z całego świata. Największą radość sprawiły dzieciom karuzele, zjeżdżalnie i inne atrakcje.

      W drodze powrotnej odmówiliśmy wspólnie majówkę.

     • Kropla wody - morze wdzięczności

     • Pragniemy serdecznie podziękować pani Paulinie Czech, dzięki której na szkolnym korytarzu został zainstalowany nowoczesny dystrybutor wody pitnej. Chcemy wyrazić wdzięczność za dbałość o zdrowie naszych uczniów. Pojawienie się szkolnego dystrybutora przyczyni się również do zredukowania ciężaru szkolnego tornistra oraz zmniejszenia ilości produkowanych plastikowych butelek. Każdy uczeń może korzystać z dystrybutora przynosząc do szkoły własną butelkę lub bidon. W imieniu całej społeczności szkolnej - DZIĘKUJEMY!

     • Sukces Trzecioklasistki w Konkursie Wiedzy o Krakowie „KrakusKowym Tropem”!

     • Niezmiernie miło nam poinformować, iż uczennica klasy 3 Alicja Niemiec zdobyła II miejsce w konkursie „KrakusKowym Tropem” – Konkursie Wiedzy o Krakowie dla Wielu Pokoleń. Hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Mikołaj Kopernik w Krakowie”. W ramach przygotowań, trwających kilka miesięcy, uczniowie naszej szkoły: uczestniczyli w wycieczce po Krakowie, brali udział w warsztatach w muzeum UJ Collegium Maius oraz zapoznali się z literaturą poświęconą krakowskiej historii i kulturze. Kolejno odbył się konkurs wiedzy na szczeblu szkolnym, gdzie największą liczbę punktów uzyskała Alicja Niemiec. To właśnie Ona reprezentowała naszą szkołę w teście międzyszkolnym, który odbył się w Collegium Maius UJ. Spośród wielu uczestników, Alicja uzyskała fantastyczne II miejsce. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 23 maja 2024 r. w Auli Collegium Maius w Krakowie.

      Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Wychowawcy za ogromne wsparcie i zaangażowanie w przygotowanie Alicji do konkursu.

      Alicjo! – gratulujemy uzyskania wspaniałego wyniku. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!

     • Zajęcia plastyczno-techniczne klasy 3 🎨🖌

     • Chętni uczniowie klasy 3 uczestniczyli w roku szkolnym 2023/2024 w dodatkowych zajęciach plastyczno-technicznych, na których wykonywali m.in. dekoracje klasowe oraz prace z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Na zajęciach realizowany był również międzynarodowy projekt edukacyjny „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE” w formie innowacji pedagogicznej. Celem zajęć było zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez różnorodne działania plastyczne. Projekt ten polegał na comiesięcznym wykonywaniu wybranego zadania. Uczniowie m.in. tworzyli płótno z gazy, malowali na papierze ściernym, szkicowali, tworzyli prace z wykorzystaniem techniki „mokre na mokrym”.

     • Klasa 1 a z wizytą w Bibliotece Publicznej 📚

     • Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Przekonali się o tym uczniowie klasy I a. W dniu 24 maja odbyli wizytę w Bibliotece Publicznej w Lubczy. Dzieci poznały budowę książki oraz dowiedziały się jak należy je szanować. Poszerzyli także swoje wiadomości o pracy bibliotekarza, poznali wartość książki oraz zalety czytania. Wizyta w bibliotece była dla nich wartościową lekcją. Uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły. Dziękujemy serdecznie Pani Mirosławie Trojan za przeprowadzenie lekcji bibliotecznej oraz za piękne zakładki do książek.

     • III Międzypowiatowy Konkurs Geograficzny „Ameryka Północna i Ameryka Południowa”

     • W dniu 23 maja 2024 r. w  Zespole Szkół w Lubczy odbył się IIIMiędzypowiatowy Konkurs Geograficzny pod nazwą:„Ameryka Północna i Ameryka Południowa”, który został objęty honorowym patronatem Burmistrza Ryglic Pana Pawła Augustyna, Starosty Powiatu Tarnowskiego Romana  Łucarza, Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Marcina Guzika, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie Rafała Rosteckiego oraz Dyrektora Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie Łukasza Cieślika.

                  Do rywalizacji przystąpiło 27 uczniów ze szkół z terenu powiatów: tarnowskiego oraz  dąbrowskiego. Pytania, jak co roku,  przygotowane zostały przez nauczyciela konsultanta z MCDN Ośrodek w Tarnowie  Panią Anitę Stinię. Po sprawdzeniu  prac przez komisję wyłoniono zwycięzców, którymi zostali:

      I miejsce: Martyna Kawa z ze Szkoły Podstawowej w Śmignie.

      II miejsce: Adam Siedlecki z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola
      w Ilkowicach.

      III miejsce: Karol Sak ze Szkoły Podstawowej w Lipinach.

      IV miejsce: Aleks Misiak ze Szkoły Podstawowej w Wojniczu.

      V miejsce: Damian Piechnik ze Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej.

       

      Dla wszystkich uczestników przygotowano  drobne upominki. Dla najlepszych nagrody sponsorowali:  Starosta Powiatu Tarnowskiego, Burmistrz Ryglic, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych  Województwa  Małopolskiego  oraz Dyrektor Zespołu Szkół  w Lubczy.

      Składamy serdecznie podziękowania dla Pani Anity Stinii za przygotowanie testu konkursowego.Dziękujemy Współorganizatorom i Partnerom oraz nauczycielom  za przygotowanie  uczniów.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie  gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

       

     • Zaproszenie na Ryglickie Dni Muzyki Chrześcijańskiej

     • Centrum Kultury w Ryglicach wraz z Duszpasterstwem Młodzieży serdecznie zapraszają na "Ryglickie Dni Muzyki Chrześcijańskiej".
      Główne wydarzenia odbędą się w niedzielę, 19 maja 2024 roku, w tym koncert Konkursu Piosenki Religijnej "Chrześcijaninem być" oraz towarzyszący mu koncert organowy.

      Szczegóły znajdują się na załączonym plakacie oraz na stronie www.kulturaryglice.pl

     • Wyniki konkursu o Świętym Janie Pawle II

     • 10 maja 2024 r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. W konkursie tym wzięło udział 33 uczniów z klas IV-VIII. Uczestnicy zmierzyli się z testem, sprawdzającym wiedzę o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, a także o twórczości Karola Wojtyły i jego papieskim nauczaniu.

      Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      I miejsce - Joanna Kumięga, Adam Klucznik

      II miejsce - Karol Skrzek

      III miejsce - Karol Kaczka

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.