• Idą święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj

     • „Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”- pod tym hasłem uczniowie klas V oraz VIII a  wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej. Uczniów w środę, 14 grudnia wspólnie redagowali życzenia świąteczne. Celem akcji  jest zwrócenie uwagi jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 określone przez MEN.

     • „Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta …”

     • Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Magię nadchodzących Świąt mogli poczuć w szczególności uczniowie klasy II, gdzie odbyły się warsztaty tworzenia dekoracji bożonarodzeniowych. Święta to czas rodzinny, dlatego warsztaty poprowadziła mama jednej z uczennic  Pani Marzena Molek, której pasją i zamiłowaniem jest tworzenie pięknych rzeczy przy pomocy maszyny do szycia. Uczniowie mieli możliwość ukazania sprawności dłoni poprzez samodzielne przyszywanie guzików, wiązanie sznureczków i innych elementów. Powstałe dekoracje ozdobią z pewnością domy naszych podopiecznych. Bardzo dziękujemy Pani Marzenie za poświęcony czas, zaangażowanie oraz przygotowanie niezbędnych elementów dekoracyjnych.

     • HOU, HOU, HOU! ŚWIĄTECZNY KIERMASZ JUŻ BLISKO!

     • Z przyjemnością przypominamy, że w najbliższą niedzielę 18 grudnia 2022 r. o godzinie  16.30
      w Zespole Szkół w Lubczy rozpocznie się kiermasz bożonarodzeniowy połączony z przedstawieniem bożonarodzeniowym, przygotowanym przez naszych szkolnych aktorów.

      Wszystkie dekoracje świąteczne, które będzie można nabyć na kiermaszu, zostały przygotowane przez uczniów Naszej Szkoły. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły
      i Uczniów.

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

       

     • Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

     • Nasza szkoła jak co roku bierze udział w konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem , spośród wielu szopek wybrano 5 , które będą reprezentować naszą szkołę na konkursie w Ośrodku Kultury w Ryglicach.Szopki na konkurs wykonali: Milena Witek, Milena Labok , Jakub Piaskowy , Karol Kaczka i Daniel Stalec 

     • Wycieczka klasy 2 do Tarnowa.

     • Ani śnieg, ani mróz nie przeszkodził uczniom klasy 2 w wycieczce do Tarnowa. W pierwszej kolejności dzieci odwiedziły kino Millenium, gdzie oglądając seans pt.: "Świąteczna niespodzianka" poczuły atmosferę zbliżających się świąt. Po obejrzeniu filmu familijnego dzieci udały się do parku trampolin. Pod czujnym okiem opiekunów uczniowie skakali na trampolinach, chodzili po równoważniach oraz pokonywali tory przeszkód. Swoją zwinność mogli także sprawdzić na jednym z atrakcji FlyParku, na Eliminatorze.

      Pomimo zmęczenia uśmiech nie schodził z twarzy naszych uczniów.

     • PRZEDSZKOLAKI DOKARMIAJĄ PTAKI

     • Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Nasze przedszkolaki dbają o to, żeby w karmnikach umieszczonych w ogrodzie szkolnym nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc.

     • Św. Mikołaj w Zespole Szkół w Lubczy 🎅

     • 6 grudnia jest dniem, na który czekają i duzi, i mali. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych, mikołajkowych czapkach. Jaka była radość, gdy zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj.

     • Spotkanie z policjantem.

     • W dniach 2 i 7 grudnia uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w spotkaniach z Panem Policjantem asp. Mariuszem Nalepą dzielnicowym naszego rejonu. Pan Policjant w sposób odpowiedni do wieku uczniów przypomniał zasady bezpieczeństwa związane z korzystanie z  Internetu, zagrożenia związane z korzystaniem z używek. Omówił również temat związany z odpowiedzialnością karną za popełnione czyny osób nieletnich. Uświadomił zebranym, że popełniane błędy w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu. Po wysłuchaniu prelekcji uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Spotkanie przebiegło w pozytywnej atmosferze, a uczniowie wykazali duże zainteresowanie podejmowanymi tematami.
      Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

     • Kolejne sukcesy naszych uczniów. Dziewczęta Mistrzyniami a chłopcy Wicemistrzami Gminy.🏀🥇🥈

     • 5 grudnia 2022 r. w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej odbyły się Mistrzostwa Gminy Ryglice w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży.

      W walce o podium uczestniczyły 4 drużyny dziewcząt oraz 5 drużyn chłopców z gminnych szkół. Po zaciętej rywalizacji sportowej nasze dziewczęta uplasowały się na pierwszym miejscu, a chłopcy o stopień niżej.

      Składy naszych drużyn:

      dziewczęta - Kinga Balasa, Agata Cieślikowska, Wiktoria Gilska, Justyna Klucznik, Ewa Kumięga, Aleksandra Lesiak, Martyna Studniarz.

      chłopcy - Arkadiusz Baran, Kacper Filip, Bartosz Kumięga, Grzegorz Kumięga, Patryk Lesiak, Jan Wnęk, Antoni Żygłowicz.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Czekoladowy autobus

     • 30.11 w środę pod naszą szkołę podjechał tajemniczy pojazd. Jak się okazało był to Czekoladowy Autobus - jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. Tym razem zabrał na pokład dzieci z grupy "Muminki", które w czasie pouczających warsztatów dowiedziały się m.in. skąd się bierze czekolada oraz jak odróżniać czekoladę zdrową od wyrobu czekoladopodobnego. Przedszkolaki miały także okazję spróbować różnych rodzajów czekolady i przygotować swoje własne czekoladki, które w pięknym pudełeczku zabrały ze sobą do domu. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom Mistrza Czekolady.

     • Tydzień Życzliwości 😃

     • 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

      W naszej szkole trwał przez cały tydzień.

     • "Lekturki spod chmurki"

     • Uczniowie klasy III b Zespołu Szkół w Lubczy w ramach innowacji pedagogicznej zakończyli I moduł w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Lekturki spod chmurki”. Przygotowaliśmy lekturniki, poznaliśmy Chmurkę Tosię oraz wyruszyliśmy w podróż po Polsce z wybraną lekturą. Pozdrawiamy wszystkich zaczytanych.

     • Gminny Konkurs Plastyczny "Misiu - utul moje emocje" rozstrzygnięty!

     • 25.11.2022 roku w Szkole Podstawowej w Joninach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego skierowanego do uczniów klas I-III Szkół Podstawowych Gminy Ryglice. Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły to:

      - Aleksandra Ludwin, klasa III a - III miejsce,

      - Nina Łaguz, klasa I - wyróżnienie,

      - Maja Łępa, klasa I - wyróżnienie specjalne.

      Gratulujemy wykonania pięknych prac!

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

     • 25-go listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko mogło przyjść do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Dzieci poznały historię święta, brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych. Dużo radości sprawiły im "misiowe tańce"- zabawy z ulubionym pluszakiem. Dzień upłynął miło i przyjemnie.

     • Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

     • Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli II i III miejsce w Gminnym Konkursie  Recytatorskim Poezji Patriotycznej, który odbył się 24 listopada w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowalowej .                                                            Celem konkursu było m.in. popularyzowanie poezji i pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

      Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach:

      - klasy I-III

      - klasy IV-VIII

      II miejsce zajął Nikodem Kłusek kl. V

      III miejsce zajęła Monika Frączek kl. III

      Udział w konkursie wzięli także  Kacper Tomasiewicz i  Błażej Witek.

       

      Serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy!

     • Konkurs plastyczny „Oszczędzam wodę, chronię przyrodę”.

     • Jak co roku dzieci z Oddziałów Przedszkolnych licznie wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Spółkę Komunalną „Dorzecze Białej”. W tym roku konkurs zatytułowany został „Oszczędzam wodę, chronię przyrodę”. Wszyscy bardzo chętnie zaangażowali się w stworzenie przepięknych prac plastycznych. W konkursie wyróżnione zostały prace indywidualne Michaliny Kowalskiej i Jagody Błońskiej z grupy „Sówki”. Dyplomy za udział w konkursie otrzymali Karol Kłusek, Emilia Frączek, Monika Skrzek, Hanna Jeleń i Marcel Zając z grupy „Sówki”, Tomasz Molek z grupy „Tygryski” oraz wszystkie dzieci z grupy „Muminki” za pracę wykonaną wspólnie. Dnia 22 listopada organizatorzy konkursu osobiście wręczyli uczestnikom dyplomy, a zwycięzcom również nagrody rzeczowe.  Wszystkim serdecznie gratulujemy.

     • ZŁOTO - SREBRO I TRZY RAZY BRĄZ

     • ZŁOTO - SREBRO I TRZY RAZY BRĄZ z  zawodów w tenisie stołowym, które odbyły się w Woli Lubeckiej wracamy z workiem medali.

      Wyniki z  Mistrzostwa Gminy Ryglice w Indywidualnym Tenisie Stołowym - 16.11.2022r Wola Lubecka - Igrzyska młodzieży:

      dziewczęta:

      3 miejsce - Martyna Studniarz

      5 miejsce - Ewa Kumięga

      chłopcy:

      3 miejsce - Kacper Filip

      5 miejsce - Antoni Żygłowicz

      6 miejsce - Jan Wnęk

      Igrzyska Dziecichłopcy:

      5 miejsce - Szymon Zgłobiś

      7-8 miejsce - Wiktor Skrzek, Radosław Wierciochdziewczęta:

      7-8 miejsce - Ewa Kobos,  Milena Labok 

       

      Mistrzostwa Gminy Ryglice w Drużynowym Tenisie Stołowym - 18.11.2022r Wola Lubecka

      Igrzyska Młodzieżydziewczęta:

      1 miejsce - SP Lubcza drużyna w składzie: Martyna Studniarz, Ewa Kumięga, Lilianna Olszówkachłopcy.

      3 miejsce - SP Lubcza drużyna w składzie: Kacper Filip, Antoni Żygłowicz, Jan Wnęk

      Igrzyska Dziecichłopcy: 

      3 miejsce- SP Lubcza drużyna w składzie: Szymon Zgłobiś, Wiktor Skrzek, Radosław Wiercioch, Marcel Maduzia

      dziewczęta:

      4 miejsce - SP Lubcza drużyna w składzie: Kamila Balasa, Milena Labok, Martyna Łępa

      Gratulujemy i życzymy sukcesów na wyższym szczeblu rozgrywek.