• Majówka w Ryglicach

     • W pierwszych dniach maja Ryglice staną się prawdziwą stolicą kominiarzy i orkiestr dętych. Będzie bardzo edukacyjnie i naukowo, ale nie zabraknie przy tym dobrej rozrywki i zabawy.

      Międzywojewódzki Cech Kominiarzy wskazał miasto Ryglice na miejsce organizacji I Ogólnopolskiego Kongresu Kominiarzy. Wybór nie był przypadkowy. Teren Gminy Ryglice posiada liczne walory krajobrazowe, kulinarne, kulturalne, turystyczne. Mieszkańcy wraz z lokalnym samorządem skutecznie dbają o wolne od smogu, krystalicznie czyste powietrze. Wydarzenie pod patronatem Ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Cieślaka rozpocznie się 2 maja panelem edukacyjnym pn. Komin-kocioł-paliwo, dotyczącym m.in. wykorzystania różnorodnych źródeł energii, ekologii, urządzeń grzewczych, bezpiecznego ogrzewania, historii zawodu kominiarza oraz konserwacji kominów.

      Na majówce w Ryglicach nie zabraknie także wrażeń artystycznych i patriotycznych. 3 maja przewidziana jest Gala Kominiarska połączona z XI Ryglicką Paradą Orkiestr Dętych- eliminacją do małopolskiego konkursu Echo Trombity. Gmina będzie uczci rocznicę Konstytucji 3 Maja, a lokalni strażacy będą obchodzić swoje święto.

      Podczas majówki przewidziane są także liczne dodatkowe atrakcje dla młodszych i starszych. Popłyną dźwięki rodzimych zespołów ludowych, Koła Gospodyń Wiejskich przyrządzą smaczne, tradycyjne potrawy, dla dzieci przygotowane będą m.in.: konkursy, zjeżdżalnia, wata cukrowa, popcorn.

      Ogromnie się cieszę, że możemy zorganizować tak wspaniałe wydarzenie i zapraszam Mieszkańców Małopolski w pierwszych dniach maja do naszej Gminy. Naprawdę będzie warto nas odwiedzić- mówi Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

     • Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Czesława Majorka w Ryglicach.

     • 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Piłkarskim o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Czesława Majorka w Ryglicach, który odbył się na hali Szkoły Podstawowej w Ryglicach. Nasza drużyna w składzie: Kacper Balasa, Kamil Gilski, Rafał Kumięga, Kamil Łaguz, Karol Stojak, Kacper Filip, Bartosz Kumięga, Jan Wnęk, Antoni Żygłowicz, Grzegorz Kumięga i Marcel Maduzia, po ciężkiej i dobrej grze zajęli PIERWSZE miejsce. Chłopcy podjęli walkę od samego początku, dzięki czemu udało im się wyjść z grupy na pierwszym miejscu. W finale ponownie spotkaliśmy się z reprezentacją szkoły podstawowej w Łękawicy (w meczu grupowym był remis 2:2) i po koncertowej grze wygraliśmy go 4:1. Najlepszym zawodnikiem i królem strzelców turnieju został Kacper Balasa. Chłopcy pokazali serce na boisku i to że nigdy się nie poddają. Opiekunem drużyny był Marcin Chmiel.

     • Wyniki Gminnego Konkursu

     • XXVIII Gminny Konkurs „Na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową” organizowany przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Gratulujemy!

     • Turniej BRD

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Zalasowej. Składał się on z kilku etapów m.in. z toru przeszkód, testów wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

     • Wyjazd do kina

     • Dnia 7 kwietnia 2022 roku przedszkolaki z grupy „Biedronki” pojechały na projekcję filmu animowanego pt. „ Zając Max:  Misja pisanka”  do Kina Millenium w Tarnowie.

      Celem wycieczki było: kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej , kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) i w środkach transportu oraz integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,
      Po zakończonym seansie przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do przedszkola.

     • Międzynarodowy Dzień Książki w "Żuczkach".

     • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, Przedszkolaki z grupy "Żuczki" celebrowały w tym roku wyjątkowo 6 kwietnia. Z tej okazji każdy mógł przynieść do przedszkola swoją ulubioną książkę oraz opowiedzieć o niej kolegom i koleżankom. W czasie pouczających zajęć dzieciaki poznały zasady korzystania z książek i uświadomiły sobie, że wszystkie książki chcą być szanowane. Okazało się też, że chodzenie z książką na głowie wcale nie jest takie łatwe. Na pamiątkę świętowania dzieci własnoręcznie wykonały zakładkę do książki, a na zakończenie poznały trochę inny sposób czytania.

     • Spotkanie z bibliotekarką.

     • We wtorek 5 kwietnia 2022 roku naszą grupę przedszkolną „ Biedronki” odwiedziła Pani Bibliotekarka Mirosława Trojan  z Publicznej Biblioteki w Lubczy.   

      Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, rozbudzanie zainteresowania książkami oraz wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

      Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci  wykonały zakładkę do  książki i zostały zaproszone do biblioteki.

      Serdecznie dziękujemy Pani Mirosławie za spotkanie.

     • Konkurs plastyczno – techniczny „EKO - ZABAWKA”.

     • Konkurs plastyczno-techniczny dla dzieci i rodziców

       

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie  Eko – zabawka.

      Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających do wszystkich oddziałów przedszkolnych i Punktu Przedszkolnego w Zespole Szkół w Lubczy oraz ich rodziców.

       Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych, w sposób bezpieczny dla użytkownika.

      CELE KONKURSU:

      • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych dzieci,
      • rozbudzanie wyobraźni i fantazji,
      • rozwijanie zdolności manualnych,
      • wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno - technicznych,
      • integracja dzieci i rodziców, czerpanie radości ze wspólnie spędzonych chwil podczas kreatywnych działań.

      Prace należy przynosić do wychowawczyń grup do 29 kwietnia 2022 r.

      Regulamin w załączniku poniżej.

      Danuta Zgłobiś

      Regulamin-EKOZABAWKA_2022.docx​​​​​​​

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z ASD. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w sobotę, wydarzenie obchodziliśmy 4 kwietnia. Tego dnia na korytarzach można było zobaczyć wiele niebieskich akcentów – uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, były niebieski palony i plakaty przygotowane przez przedszkolaków oraz świetlicę szkolną. Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowali spotkanie dla dzieci z klas 1 – 3 podczas którego przedstawili młodszym kolegom opowiadanie „ Czarodziejka” z serii „Bajki bez barier” dotyczące autyzmu.

      Jednak to nie te symbole są najważniejsze… uczniowie naszej szkoły swoje wsparcie, akceptację i zrozumienie mają okazję okazywać na co dzień. Wspierając osoby ze spektrum autyzmu ze swojego otoczenia uczą się reagowania w sytuacjach trudnych, mają możliwość realnie wykazać się tolerancyjną postawą. W naszej szkole działamy według zasady: „Rozumiemy innych! Pomagamy sobie! Jesteśmy razem!”.

     • Szkolny Konkurs:  „Eko - czapka Leprikona”

     • W marcu, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt.: „Eko - czapka Leprikona”. Zadaniem uczesntików było wykonanie kapelusza z materiałów nadających się do recyklingu. Konkurs cieszył się wśród u uczniów dużą popularnością. Dostarczono, aż 32 kapelusze!!! Każdy z nich był wyjątkowy! Przedstawiał bowiem pomysłowość oraz  kreatywność jego twórcy. Wyniki konkursu  prezentują się następująco:

      I miejsce - Filip Zgłobiś

      II miejsce -  Marcel Kumięga, Lena Molek

      III miejsce - Szymon Bradło, Sylwia Molek, Hubert Molek, Nikola Zgłobiś

      Wyróżnienia - Marlena Cieślikowska, Zuzanna Stalec, Angelika Szwalec, Monika Frączek, Maksymilian Kozioł

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

     • Dzień otwarty w Przedszkolu :)

     • 21 marca w Punkcie Przedszkolnym odbył się Dzień Otwarty dla dzieci w wieku 2,5-5 lat. Na przyszłe Przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Po zapoznaniu się z salą przedszkolną i zabawkami wzięły one  udział we wspólnych zabawach o tematyce wiosennej. Na łąkę pełną tulipanów, żonkili i krokusów przenieśliśmy się dzięki kolorowej chuście animacyjnej, a zabawy muzyczno-ruchowe pozwoliły nam zamienić się w jej mieszkańców. Całości dopełniła jeszcze praca plastyczna, w czasie której, używając kredek, kleju i kolorowych kółek „wyczarowaliśmy" piękne motyle. Po udanym powitaniu wiosny Dzieci wzięły udział w lekcji j. angielskiego, która przeniosła je w świat zabawek.

      Było kolorowo i radośnie. Czas minął bardzo szybko i po zjedzeniu wspólnego obiadu niestety musieliśmy pożegnać naszych wspaniałych Gości.

      Dziękujemy wszystkim Zuchom za przybycie i do zobaczenia we wrześniu :)