• Dzień Dinozaura w Przedszkolu

     • 27 lutego przedszkolaki obchodziły Dzień Dinozaura. Tego dnia sale naszego przedszkola zmieniły się w park jurajski z licznymi atrakcjami, zadaniami i ciekawostkami. 

      Dzieci musiały złapać triceratopsa za rogi, przejść po śladach dinozaura, pamiętając, że podłoga to lawa, karmiąc po drodze T-rexa. Oglądaliśmy także ciekawe filmy edukacyjne, z których dzieci dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Przedszkolaki mogły również spróbować sił jako paleontolodzy i odkrywcy. Wykonały także prace plastyczne, których bohaterami były dinozaury oraz wykonały eksperyment z wulkanem i skarbami zamrożonymi w bryłach lodu, które sprawiły nam wszystkim wiele radości.

      I tak Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

      Justyna Trojan

     • Zajęcia plastyczno - muzyczne w grupie 5-latków

     • Dzieci z grupy "Muminki" odkrywały swoje talenty podczas zajęć plastycznych, na których poznały postać Vincenta van Gogha oraz stworzyły piękne prace malarskie. Zajęcia muzyczne przyniosły wiele radości. Przygotowane z pomocą Rodziców instrumenty muzyczne, ozdobione przez dzieci, posłużyły do wspólnego muzykowania.Joanna Lesiak-Ludwin

     • Przedszkolaki poznają ciekawostki o wnętrzu Ziemi

     • W minionym tygodniu Punkt Przedszkolny wyruszył w podróż do wnętrza Ziemi.

      Była to podróż ukierunkowana na odkrycie skarbów naszej planety i poznanie ich wszystkimi zmysłami. Nie mogło obyć się też bez doświadczenia - którym było wykonanie przez dzieci eksplodującego wulkanu.

      Mamy nadzieję, że rozbudzona w dzieciach w czasie zajęć ciekawość świata zostanie z nami na dłużej i zaowocuje zdobywaną wiedzą.

      Justyna Trojan

     • Konkurs Krakuskowym Tropem - etap szkolny

     • 07 lutego 2024 r. uczniowie klasy 3 przystąpili do I etapu konkursu Krakuskowym Tropem. Etap ten polegał na uzupełnieniu testu – wiedzy o Krakowie, celem wyłonienia laureata, który w kwietniu weźmie udział w finale. Uczniowie klasy 3 już od października rozpoczęli przygotowanie do konkursu poprzez udział w wycieczce po Krakowie oraz w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński. Musieli również zapoznać się z wybraną literaturą. Wszyscy uczniowie dzielnie podjęli się uzupełnieniu testu, choć nie był w cale łatwy. Wyniki uczniów przedstawiają się następująco:

      Miejsce 3 zajęli ex aequo: Sylwia Molek i Marcel Kumięga

      Miejsce 2 : Filip Zgłobiś

      Miejsce 1: Alicja Niemiec

      Serdecznie gratulujemy Alicji i życzymy powodzenia w finale.

      Edyta Kos

     • Konkurs na najbardziej szaloną i zabawną fryzurę.

     • Dnia 8 lutego świetlica szkolna zorganizowała konkurs na najbardziej szaloną i zabawną fryzurę. Zaangażowały się i klasy młodsze i starsze. Uczniowie mogą się pochwalić naprawdę dużą wyobraźnią. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w Naszym konkursie dziękujemy i gratulujemy.

      klasy IV – VIII

      miejsce I

      Kobos Ewa kl. 6 Witek Milena kl.7 Kobos Urszula kl. 6

      miejsce II

      Pytlik Gabriela kl. 6 Szwalec Nikola kl. 6 Mikrut Julia kl. 6

      miejsce III

      Labok Milena kl. 7 Kowalska Paulina kl. 7 Fiołek Maja kl. 5 Kłusek Klaudia kl. 5

      Klasy I – III

      miejsce I

      Warchał Oliwia kl. 2

      miejsce II

      Kobos Bartłomiej kl. Ib Jeleń Hanna kl. Ib

      miejsce III

      Molek Lena kl. 3 Kłusek Agnieszka kl. 3

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział.

      Konkurs zostanie powtórzony na powitanie wiosny, dlatego już dziś pomyślcie jak będziecie uczesani.

     • Wyjazd na lodowisko

     • W dniu 07 lutego 44 uczniów z naszej szkoły z klas VI, VII i VIII udało się na wycieczkę do Dębicy na lodowisko.Uczniowie wraz z czterema opiekunami aktywnie spędzali czas jeżdżąc na łyżwach. Mimo tego, że niektórzy po raz pierwszy mieli łyżwy na nogach nie zrażali się tym, tylko przy pomocy kolegów lub "pingwinka" próbowali dorównać innym. Pod koniec dwugodzinnego szusowania po lodzie nie było osoby, która by  mimo zmęczenia nie schodziła z uśmiechem na ustach. Zgodnie wszyscy stwierdzili, że wycieczka się udała i trzeba ją koniecznie powtórzyć.

     • Wieczór filmowy klasy VI

     • 5 lutego, klasa VIa wraz wychowawcą p. A. Szczeklik, na kilka dni przed rozpoczęciem ferii zimowych, zorganizowała szkolny wieczór filmowy. Uczniowie przyszli zaopatrzeni w kocyki, poduszki, pluszaki i inne akcesoria do wygodnego oglądania filmu. Od 16:00 do 19:30 oglądaliśmy wybrane wcześniej przez klasę filmy. Wieczór odbył się na sali gimnastycznej. Między filmami zjedliśmy pizze. Były również słodkie i słone przekąski zrobione przez uczniów. Czas upłynął Nam w miłej atmosferze.

     • Wizyta lekarza weterynarii

     • 6 lutego do klas pierwszych z wizytą przybyła lekarz weterynarii Pani Agnieszka Kobos wraz z dwoma pieskami - Kraksą i Mią. Asystował jej syn Bartek, który pomagał w prelekcji. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca weterynarza, posłuchać ciekawych informacji na temat zwierząt, a na koniec zobaczyć sztuczki piesków. Czworonogi swoim ciepłym charakterem szybko zyskały uwagę wszystkich zebranych. Dziękujemy Pani Agnieszce za spotkanie.

     • Debata Oksfordzka

     • Od 5 lutego uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie ,,Dialog młodzieżowy w małej Ojczyźnie’’, który prowadzony jest na terenie naszej gminy przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców. Jego celem jest promowanie idei debatowania wśród uczniów szkół podstawowych, małych gmin i miast województwa małopolskiego. W ramach projektu zorganizowane są warsztaty, na których uczniowie z Lubczy wraz z uczniami innych szkól gminy Ryglice poznają zasady debatowania oraz mają okazję rozwinąć różne umiejętności m.in. krytyczne myślenie, pracę w grupie, autoprezentację, budowanie merytorycznej argumentacji. Finałowe debaty już w marcu i kwietniu.

      Czekamy z niecierpliwością.

     • BohaterOn - włącz historię

     • Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w akcji BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.Dziękujemy uczniom i p. Golec za aktywny udział w akcji

      !#bohateron

     • Akcja charytatywna w naszej szkole.

     • 1 lutego 2024 r. odbył się kiermasz charytatywny, którego celem była zbiórka pieniędzy na szczytny cel jakim jest budowa Hospicyjnego Domu Aniołów dla nieuleczalnie chorych dzieci. Obiekt ten powstaje w Skowierzynie - na terenie gminy Zaleszany (woj. podkarpackie). Na stoisku naszego kiermaszu można było kupić słodkie przekąski. Razem zebrano 310 złotych. Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów należących do SKC oraz ich rodziców.

      Dziękujemy wszystkim za dołożenie cegiełki do tego wydarzenia.

      Anna Marcinek

     • Radosław Marcinek Mistrzem Polski w Speedcubingu!

     • W Skierniewicach 198 zawodników z całej Polski rywalizowało w XIX Mistrzostwach Polski w Speedcubingu. W konkurencji układania kostki Rubika 3x3x3 tytuł Mistrza Polski zdobył Radosław Marcinek z czasem 6.54 sekund. To kolejny już sukces Radka, warto nadmienić, że w swojej kolekcji ma m.in. srebrny medal Mistrzostw Polski, 9 miejsce w Międzynarodowych Zawodach w Jaśle oraz plasuje się na 11 pozycji w Światowym Rankingu World Cube Association.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • "Wszystko jest muzyką"

     • W tym tygodniu przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego przeniosły się do krainy dźwięków aby wspólnie poznać ich źródła i bawić się muzyką.

      Uwielbiają śpiewać, brać udział w zabawach ruchowych i tanecznych. Janczary, marakasy, gitara, skrzypce dzwonki, bębenek czy tamburyno, to tylko niektóre instrumenty które dzieci mogły poznać i usłyszeć na żywo. Każde dziecko, miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę. Zabawa była wyśmienita a dzieci radosne i zadowolone. Wspólne wysiłki zwieńczył prawdziwy koncert w wykonaniu dzieci.

      Justyna Trojan

     • Święty Walenty - Lubeckie tradycje

     • Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn zaprasza do  miejscowości Lubcza, gdzie w niedzielę 11 lutego 2024 roku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne „Święty Walenty -Tradycje Lubeckie".

      Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 Mszą Świętą odpustową w Kościele Parafialnym w Lubczy. Po nabożeństwie, o godzinie 12.15 na placu przed „Perłą Lubczy", wszyscy zgromadzeni będą mieli okazję do degustacji tradycyjnej Lubeckiej zupy z lubczykiem przy akompaniamencie dźwięków Kapeli Spod Kokocza. Następnie, o godzinie 12.30 na scenie w budynku „Perła Lubczy" zaplanowano program artystyczny, w którym wystąpią uczniowie z Zespołu Szkół w Lubczy i Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej. Goście będą mogli również podziwiać występy kapel ludowych takich jak Z pod Dęba, Kapela Spod Kokocza, Jodłowianie, Zalasowianie oraz W Kuźni u Kowala. Nie zabraknie również degustacji potraw z grilla, specjałów kuchni regionalnej przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, produktów z winnic, wystaw twórców ludowych oraz możliwości przejażdżki saniami lub bryczką. Kulminacyjnym momentem dnia będzie biesiada walentynkowa z zespołem Pretekst Band, która rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do22.00.

       

     • Klasa 4b na spektaklu w tarnowskim teatrze Solskiego

     • W czwartkowy poranek wybraliśmy się całą klasą na Zielone Wzgórze do domu Mateusza i Maryli Cuthbert, gdzie razem z nami przybywa jedenastoletnia Ania Shirley. Ania jest sierotą, wcześnie straciła rodziców, ale swoim pozytywnym nastawieniem do życia podbija serca wszystkich wokół. Szalone przygody rudowłosej Ani odegrali aktorzy tarnowskiego teatru im. Ludwika Solskiego – oddając serce dla ról, które przedstawiali. Widzieliśmy smutek i obawy Ani przed odesłaniem do sierocińca, radość z codziennych sytuacji i zachwyt pięknem natury, żywiołowe relacje z rówieśnikami, utratę bliskiego opiekuna Mateusza, przyjaźń i szacunek dla Maryli – powściągliwej opiekunki, zdobycie uznania w szkole i sukcesy w nauce...  Aż nadszedł czas podejmowania ważnych decyzji życiowych i wielka miłość z dotychczasowym szkolnym „wrogiem”czyli Gilbertem.

      Dowcipnym dialogom towarzyszyły liczne piosenki, wykonane w konwencji musicalu. W nastrój opowieści wprowadziła nas symboliczna, dynamicznie zmieniająca się scenografia oraz stylowe kostiumy. Przedstawienie zakończyło się piosenką o tym, że życie jest piękne i warto je celebrować nawet mimo napotykanych trudności.