• Akcja "Sprzątanie Świata w naszej szkole!

     • Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można!W czwartek 16 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątania Świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.Każdego roku akcja odbywa się pod innym hasłem. W tym roku hasło 28 edycji brzmi„Myślę, więc nie śmiecę”. Uczniowie w trakcie trwania Akcji zdobywają wiadomościz różnych dziedzin ekologii, dotyczących segregacji śmieci, dbania o czystość naturalnego środowiska. Akcja „Sprzątanie Świata” corocznie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie twórcze, aktywne i pozytywnie zaskakujące świadomością i poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej Planety. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

      Koordynatorem Akcji była Pani Agnieszka Szczeklik.

     • Nagroda za działania promujące ekologię

     • Jedną z inicjatyw podjętych przez uczniów Zespołu Szkół w Lubczy w trosce o środowisko, była zbiórka makulatury. W zamian za swoją postawę otrzymaliśmy sadzonkę dębu, którą przy pomocy naszych najmłodszych ekologów, zasadzili Burmistrz Gminy Ryglice Pan Paweł Augustyn i Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz. Przedszkolaki obiecały troskliwie opiekować się drzewkiem. Z całą pewnością będzie ono stanowiło nieodłączną część naszej placówki.

     • Liczymy się dla Polski!

     • Szanowni Państwo,

      Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br.

      Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

      Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

      Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie:

      • korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub miejscowym urzędzie gminy/miasta;
      • dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00 (od dnia 13 września br. do końca trwania spisu tj. 30 września br. infolinia będzie czynna w godzinach od 8.00 do 20.00).

      Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

      Udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek – nie odkładajmy go na ostatnią chwilę.

      Spiszmy się, bo Liczymy się dla Polski!

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • 1 września 2021 r. rozpoczęliśmy nowy Rok Szkolny 2021/2022. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lubczy, po zakończeniu której uroczystym przemarszem udaliśmy się do Szkoły na uroczystą akademię. Nowy Rok zainaugurowała nowa Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz życząc wszystkim uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów.1 września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale także data upamiętniająca wybuch II wojny światowej. Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą, dlatego ich występ artystyczny nawiązywał do tego jakże ważnego wydarzenia zapisanego na kartach historii Polski. Ze względu na zagrożenie COVID-19 inauguracja roku szkolnego została podzielona na dwa etapy. Najpierw uczniowie klas 1-3, a następnie klas 4-8. Dbając o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły na terenie placówki obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego.