• Gminny Konkurs Plastyczny "Misiu - utul moje emocje" rozstrzygnięty!

     • 25.11.2022 roku w Szkole Podstawowej w Joninach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego skierowanego do uczniów klas I-III Szkół Podstawowych Gminy Ryglice. Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły to:

      - Aleksandra Ludwin, klasa III a - III miejsce,

      - Nina Łaguz, klasa I - wyróżnienie,

      - Maja Łępa, klasa I - wyróżnienie specjalne.

      Gratulujemy wykonania pięknych prac!

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

     • 25-go listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko mogło przyjść do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Dzieci poznały historię święta, brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych. Dużo radości sprawiły im "misiowe tańce"- zabawy z ulubionym pluszakiem. Dzień upłynął miło i przyjemnie.

     • Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

     • Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli II i III miejsce w Gminnym Konkursie  Recytatorskim Poezji Patriotycznej, który odbył się 24 listopada w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowalowej .                                                            Celem konkursu było m.in. popularyzowanie poezji i pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

      Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach:

      - klasy I-III

      - klasy IV-VIII

      II miejsce zajął Nikodem Kłusek kl. V

      III miejsce zajęła Monika Frączek kl. III

      Udział w konkursie wzięli także  Kacper Tomasiewicz i  Błażej Witek.

       

      Serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy!

     • Konkurs plastyczny „Oszczędzam wodę, chronię przyrodę”.

     • Jak co roku dzieci z Oddziałów Przedszkolnych licznie wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Spółkę Komunalną „Dorzecze Białej”. W tym roku konkurs zatytułowany został „Oszczędzam wodę, chronię przyrodę”. Wszyscy bardzo chętnie zaangażowali się w stworzenie przepięknych prac plastycznych. W konkursie wyróżnione zostały prace indywidualne Michaliny Kowalskiej i Jagody Błońskiej z grupy „Sówki”. Dyplomy za udział w konkursie otrzymali Karol Kłusek, Emilia Frączek, Monika Skrzek, Hanna Jeleń i Marcel Zając z grupy „Sówki”, Tomasz Molek z grupy „Tygryski” oraz wszystkie dzieci z grupy „Muminki” za pracę wykonaną wspólnie. Dnia 22 listopada organizatorzy konkursu osobiście wręczyli uczestnikom dyplomy, a zwycięzcom również nagrody rzeczowe.  Wszystkim serdecznie gratulujemy.

     • ZŁOTO - SREBRO I TRZY RAZY BRĄZ

     • ZŁOTO - SREBRO I TRZY RAZY BRĄZ z  zawodów w tenisie stołowym, które odbyły się w Woli Lubeckiej wracamy z workiem medali.

      Wyniki z  Mistrzostwa Gminy Ryglice w Indywidualnym Tenisie Stołowym - 16.11.2022r Wola Lubecka - Igrzyska młodzieży:

      dziewczęta:

      3 miejsce - Martyna Studniarz

      5 miejsce - Ewa Kumięga

      chłopcy:

      3 miejsce - Kacper Filip

      5 miejsce - Antoni Żygłowicz

      6 miejsce - Jan Wnęk

      Igrzyska Dziecichłopcy:

      5 miejsce - Szymon Zgłobiś

      7-8 miejsce - Wiktor Skrzek, Radosław Wierciochdziewczęta:

      7-8 miejsce - Ewa Kobos,  Milena Labok 

       

      Mistrzostwa Gminy Ryglice w Drużynowym Tenisie Stołowym - 18.11.2022r Wola Lubecka

      Igrzyska Młodzieżydziewczęta:

      1 miejsce - SP Lubcza drużyna w składzie: Martyna Studniarz, Ewa Kumięga, Lilianna Olszówkachłopcy.

      3 miejsce - SP Lubcza drużyna w składzie: Kacper Filip, Antoni Żygłowicz, Jan Wnęk

      Igrzyska Dziecichłopcy: 

      3 miejsce- SP Lubcza drużyna w składzie: Szymon Zgłobiś, Wiktor Skrzek, Radosław Wiercioch, Marcel Maduzia

      dziewczęta:

      4 miejsce - SP Lubcza drużyna w składzie: Kamila Balasa, Milena Labok, Martyna Łępa

      Gratulujemy i życzymy sukcesów na wyższym szczeblu rozgrywek.

     • Konto Rady Rodziców

     • Drodzy Rodzice!

      Pragniemy poinformować, iż Rada Rodziców Zespołu Szkół w Lubczy otworzyła konto bankowe, na które można wpłacać Komitet Rodzicielski oraz wszelkie darowizny.

      Uchwalona przez Radę Rodziców składka roczna w roku szkolnym 2022/2023 wynosi 25zł na 1 i 2 dziecko, a kolejne po 20 zł. Jeżeli, ktoś jeszcze tego nie zrobił, to może to zrobić wpłacając pieniądze na poniższe konto bankowe lub dokonując wpłaty w sekretariacie szkoły.

      Przypominamy, że składki te są DOBROWOLNE, pamiętajmy jednak, że pieniądze wracają w ciągu roku szkolnego do naszych pociech pod różnymi postaciami.

      Nr konta bankowego

      11 8589 0006 0050 0489 8265 0001

      w tytule przelewu prosimy o wpisanie: imienia i nazwiska ucznia, klasa np. Jan Nowak, kl. 1a

      Jeżeli wpłata dotyczy rodzeństwa, w tytule przelewu należy wymienić wszystkich uczniów –
      np.: Anna Nowak II a, Marcin Nowak V b, Piotr Nowak 8 a

      SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM ZA WSPIERANIE RADY RODZICÓW!

       

                                                                            Rada Rodziców Zespołu Szkół w Lubczy

     • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA 2022

     • Z okazji Święta Niepodległości w ostatni czwartek społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii, aby uczcić pamięć trudnej historii Polski i uświadomić Uczniom naszej Szkoły jak ważny jest patriotyzm i szacunek do polskich symboli. Uczniowie klasy 3a wierszem, piosenkami i tańcem wprowadzili nas w patriotyczny nastrój. Pamiętajmy, że Ojczyzna jest w naszych sercach i żadne inne miejsce na ziemi jej nie zastąpi, a wolność zdobyta poświęceniem i ofiarnością wielu pokoleń nie jest dana raz na zawsze. Obyśmy zawsze mogli żyć w wolnej Polsce!

     • Pasowanie i ślubowanie na ucznia w Szkole Podstawowej im. Czesława Wojewody w Lubczy

     • 4 listopada br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przejść przez Krainy Edukolandii. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, grali na instrumentach, tańczyli tradycyjnego poloneza oraz udzielili odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań, które zadali im przedstawiciele poszczególnych Krain. W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor Szkoły Magdalena Szwajkosz oraz Pan Paweł Augustyn Burmistrz Gminy Ryglice pogratulowali dzieciom zaprezentowanych umiejętności. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrym Polakiem i dbać o honor swojej Ojczyzny, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, być dobrym kolegą. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im . Czesława Wojewody w Lubczy" i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Następnie przyszedł czas na rozdanie upominków, zrobienie pamiątkowych zdjęć z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania i uściski. To jakże ważne wydarzenie na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów.

     • WYCIECZKA –RZESZÓW 10 listopada 2022r.

     • 10 listopada 2022r. klasa Va, oraz VIIa wraz z wychowawcami klas p. A. Szczeklik, p. I. Bryg oraz p. M. Chmielem, wyruszyli na wycieczkę do Rzeszowa.

       

      I punktem zwiedzania były Piwnice Rzeszowskie – w których to uczniowie podzieleni na 3 grupy poznawali historię Rzeszowa i nie tylko. Mieli okazję sprawdzić się w wielu interaktywnych grach, zdobywając  dukaty.

      Piwnice Rzeszowskie to zupełnie nowy obiekt, wykorzystujący istniejące piwnice pod wieloma kamienicami stojącymi wokół rynku. Łącząc wiele z nich, zbudowanych na przestrzeni wieków na kilku poziomach (najgłębsza to 10 metrów pod ziemią), powstała trasa będąca jedną z najdłuższych w Polsce,  poprowadzona przez historyczne piwnice, ukazując życie ówczesnych mieszczan. Mnogość multimediów pozwalała na poznanie bogatej i bardzo interesującej historii miasta i regionu. Rzeszowskie Piwnice nie były dla nas tylko zabawą, ale i solidną dawką nauki.

      W międzyczasie na rynku rzeszowskim mieliśmy okazję podziwiać defiladę wojskową 21 brygady strzelców podhalańskich.

      Dodatkowo chłopcy mieli okazję zwiedzić okrągłą kładkę stanowiącą wizytówkę miasta. Wchodząc na nią można było podziwiać panoramę miasta, a także galerię fotografii prezentujących dawny Rzeszów.

       Chłopcy dotarli również do Pomnika Tadeusza Nalepy, przedstawiającego legendę polskiego bluesa słynnego kompozytora, harmonijkarza, gitarzysty i wokalisty. To on napisał sławetny utwór: „Kiedy byłem małym chłopcem”

      Kolejnym punktem był FLYPARK, mający na celu propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku. Rozwijania zainteresowania sportem, a także rozwijania ogólnej sprawności fizycznej. Ważnym punktem była integracja zespołu klasowego, oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.

     • Dzień dyni

     • 8 listopada w naszej szkole odbył się dzień dyni, mający na celu propagowanie zdrowego trybu życia, oraz właściwego odżywiania.

      Uczniowie naszej szkoły bardzo się postarali, ubierając się w tym dniu, w kolorach tego zdrowego warzywa.

      Nauczyciele świetlicy rozstrzygnęli konkurs  na najpiękniejszą rzeźbę z dyni.

      Wybór był bardzo trudny, bowiem rzeźby były przepiękne, wykonane bardzo starannie i pomysłowo. Było ich aż 24.

      Konkurs przebiegał w II kategoriach, klasy I-III, oraz IV-VIII

      Klasy I-III

      1 miejsce:

      • Emilia Kowalska 2a
      • Zuzanna Stacel 3b
      • Francieszek Srebro 1a

      2 miejsce:

      • Wiktoria Kłusek 3a
      • Szymon Kumięga 1a
      • Szymon Bradło  2a

      3 miejsce:

      • Mikołaj Frączek 1a
      • Sylwia Molek 2a

      Wyróżnienia:

      • Aleksandra Siedlik 3a
      • Monika Frączek 3b
      • Angelika Szwalec 3b
      • Maja Kłusek

      Klasy IV-VI

      1 miejsce:

      • Jakub Piaskowy 6a
      • Pelc Wiktoria 4a

      2 miejsce:

      • Klaudia Piątek 5a
      • Nikodem Kłusek 5a

      3 miejsce:

      • Karol Kaczka 7a
      • Joanna Kumięga 4a

      Wyróżnienia:

      • Adam Klucznik 6a
      • Kacper Piaskowy 4a
      • Milena Witek 6a
      • Gabriela Frączek 8a
      • Joanna Augustyn 5a
      • Karolina Zięba 6a

      Po oficjalnym ogłoszeniu wyników, odbyła się zabawa taneczna na sali gimnastycznej.

      Wszystkim uczestnikom konkursu i zabawy tanecznej, serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

      Nauczyciele świetlicy Zespołu Szkół w Lubczy.

     • Dzień Postaci z Bajek

     • 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disney'a, jednego z największych twórców bajek. Święto stało się okazją, aby przypomnieć ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci z naszego przedszkola do wspólnej zabawy w „bajkowym wymiarze".

      Tak przedszkolaki z Zespołu Szkół w Lubczy świętowały ten niezwykły dzień 😃

     • PAMIĘTAMY!

     • 1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych - czas refleksji i zadumy. W piątek, tuż przed 1 listopada przedszkolaki z wszystkich grup odwiedziły pobliski cmentarz. Dzieci zapaliły symboliczne światełka na grobie patrona szkoły Czesława Wojewody oraz na cmentarzu wojskowym.

     • "Bądź widoczny - noś odblaski" - szkolny konkurs plastyczny.

     • Wyniki konkursu plastycznego "Bądź widoczny - noś odblaski", realizowanego w ramach XII edycji konkursu "Odblaskowa szkoła": 

      Klasy IV-VII

      1 miejsce - Karol Kaczka kl.VII

      2 miejsce - Julia Mikrut kl.V

      3 miejsce - Joanna Kumięga kl.IV

      Klasy I-III

      1miejsce - Antoni Cieślikowski kl.I

      2 miejsce - Natan Zgłobiś kl.I

      3 miejsce - Marcel Kumięga kl.II   3 miejsce - Marlena Cieślikowska kl.III