• Wiele dróg, jedno stypendium

     • Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty
      i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

       

      Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

      • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek. 
      • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
      • Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy certyfikujące.
      • Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.
      • Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

      Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1700 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół partnerskich Fundacji EFC.

      Poniżej lista szkół, z którymi współpracujemy w województwie małopolskim:

      • V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
      • VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
      • Technikum Łączności Nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie

      Rekrutacja startuje 15 lutego i trwa do 31 marca! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty, na Instagramie i TikToku: @stypendium_horyzonty.

      ***

      Fundacja EFC od 13 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena  i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich. 

      Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko tysiąca uczniów i uczennic. Obecnie ponad 200 stypendystów i stypendystek uczy się w 18 szkołach średnich w całej Polsce.

      Program prowadzony jest w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.

     • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania rozstrzygnięty!

     • Czwartkowy poranek był dla uczestników wydarzenia wyjątkowy: w bibliotece odbył się finał Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, do którego przystąpiło 19 uczestników - reprezentantów klas 4 - 8 wyłonionych w eliminacjach klasowych przez nauczycieli polonistów oraz klas 1 - 3 wyłonionych przez wychowawców.

      Uczestnicy prezentowali 3 minutowe teksty wybrane przez siebie oraz prezentowali umiejętności czytania "na gorąco" czyli wylosowanego fragmentu lektury.

      Jury konkursu oceniało dykcję, interpretację, poprawność oraz płynność czytanego tekstu.

      Zwycięzcami Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania zostali:

      w kategorii klas 1 - 3:

      1. Wiktoria Kłusek

      2. Emilia Zgłobis

      3. Nikola Zgłobis

      W kategorii klas 4 - 8:

      1. Nikodem Kłusek

      2. Martyna Studniarz

      3. Milena Witek

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     • Spotkanie ze znanym żużlowcem.

     • Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach zaprasza na spotkanie zesportowcem z naszej Gminy (żużlowcem Stanisławem Burzą), któreodbędzie się 8 lutego (środa) o godz. 11:00 na hali sportowej Szkołypodstawowej w Ryglicach.

     • Lekturki spod chmurki

     • Uczniowie klasy 3 b zrealizowali I moduł w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Przeczytaliśmy lekturę Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”, uzupełniliśmy lekturniki, przygotowaliśmy plakaty i stworzyliśmy kącik zachęcający do czytania książek. Z niecierpliwością czekamy na realizację kolejnych etapów projektu.