• Uczniowie klas 3 w świątecznej odsłonie.

     • Weszliśmy w fazę najbliższych i bezpośrednich przygotowań do świąt. Zaczęła się gonitwa. Biegamy za zakupami, myślimy "Co jeszcze trzeba zrobić".

      Zatrzymajmy się na chwilę, usiądźmy i posłuchajmy uczniów klas 3, którzy postanowi umilić Państwu ten świąteczny czas śpiewając znane angielskie piosenki świąteczne.

     • Serduszko dla Marysi ❤

     • Kochana Armio Marysi

      Rusza #Challenge

      Dziękujemy za nominację Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Prof. Czesława Majorka w Ryglicach

      #SerduszkoDlaMarysiMosoń

      Zbieramy pieniądze na operację oraz leczenie w zagranicznej klinice poprzez Fundację Pomoc Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba". U 3-letniej Marysi Mosoń z Kowalowej zdiagnozowano guza mózgu .

      Zasady są proste:

      Dostajecie nominację.

      Wykonujecie wyzwanie – zrobienie  

      SERDUSZKA w dowolnej formie.

      Wpłacacie dowolną darowiznę.

      Pieniądze wpłacamy na konto Marysi

      Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

      Santander Bank

      31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

      Tytułem: 3318 pomoc dla Marysi Mosoń

      Lub https://www.siepomaga.pl/marysia-moson

      Nominujecie do zadania kolejny zespół (zespoły straży pożarnej , zespoły muzyczne inne służby mundurowe, stowarzyszenia, KGW, instytucje, firmy).

      Filmik/zdjęcie z realizacji zadania udostępniacie na swoim Facebooku.

      Realizacja zadania jak najszybciej!

      Nominujemy:

      Placówka Wsparcia Dziennego w Lubczy

      Nie bądźmy obojętni! Liczy się każda złotówka! Do dzieła!

     • Kiermasz Świąteczny.

     • Dnia 18 grudnia odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców przy współpracy w pracownikami i uczniami naszej szkoły. Ręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe, ciasta oraz kartki świąteczne znalazły nowych właścicieli. Kiermasz wzbogacony był przedstawieniem bożonarodeniowym odegranymi przez naszych uczniów.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do kiermaszu i przedstawienia, oraz wszystkim, którzy wzięli udział w tych wydarzeniach.

     • Świąteczne wypieki

     • Ostatnio na szkolnych korytarzach można było poczuć aromatyczny, korzenny zapach. To dzięki małym oraz tym większym uczniom, którzy aktywnie włączyli się w podtrzymywanie bożonarodzeniowej tradycji, jaką jest pieczenie pierników. Zajęcia były również okazją do wykazania się umiejętnością efektywnej organizacji pracy, współpracy w grupie, a także wyobraźnią i kreatywnością.

      Świąteczne wypieki z pewnością uświetnią Wigilię Klasową.

     • Zimowy WF😄

     • Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, klasa IVa razem z p. A. Szczeklik wybrała się przed budynek szkoły, aby pojeździć na sankach. Oprócz zjazdów, lepiliśmy bałwana, tworzyliśmy fortece, czy aniołki na śniegu. Dzisiejsza aktywność fizyczna wzmocniła naszą odporność, a na naszych twarzach nie znikał uśmiech. Taką lekcję koniecznie musimy powtórzyć, ale dopiero w Nowym Roku 2023.

     • Idą święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj

     • „Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”- pod tym hasłem uczniowie klas V oraz VIII a  wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej. Uczniów w środę, 14 grudnia wspólnie redagowali życzenia świąteczne. Celem akcji  jest zwrócenie uwagi jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 określone przez MEN.

     • „Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta …”

     • Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Magię nadchodzących Świąt mogli poczuć w szczególności uczniowie klasy II, gdzie odbyły się warsztaty tworzenia dekoracji bożonarodzeniowych. Święta to czas rodzinny, dlatego warsztaty poprowadziła mama jednej z uczennic  Pani Marzena Molek, której pasją i zamiłowaniem jest tworzenie pięknych rzeczy przy pomocy maszyny do szycia. Uczniowie mieli możliwość ukazania sprawności dłoni poprzez samodzielne przyszywanie guzików, wiązanie sznureczków i innych elementów. Powstałe dekoracje ozdobią z pewnością domy naszych podopiecznych. Bardzo dziękujemy Pani Marzenie za poświęcony czas, zaangażowanie oraz przygotowanie niezbędnych elementów dekoracyjnych.

     • HOU, HOU, HOU! ŚWIĄTECZNY KIERMASZ JUŻ BLISKO!

     • Z przyjemnością przypominamy, że w najbliższą niedzielę 18 grudnia 2022 r. o godzinie  16.30
      w Zespole Szkół w Lubczy rozpocznie się kiermasz bożonarodzeniowy połączony z przedstawieniem bożonarodzeniowym, przygotowanym przez naszych szkolnych aktorów.

      Wszystkie dekoracje świąteczne, które będzie można nabyć na kiermaszu, zostały przygotowane przez uczniów Naszej Szkoły. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły
      i Uczniów.

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

       

     • Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

     • Nasza szkoła jak co roku bierze udział w konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem , spośród wielu szopek wybrano 5 , które będą reprezentować naszą szkołę na konkursie w Ośrodku Kultury w Ryglicach.Szopki na konkurs wykonali: Milena Witek, Milena Labok , Jakub Piaskowy , Karol Kaczka i Daniel Stalec 

     • Wycieczka klasy 2 do Tarnowa.

     • Ani śnieg, ani mróz nie przeszkodził uczniom klasy 2 w wycieczce do Tarnowa. W pierwszej kolejności dzieci odwiedziły kino Millenium, gdzie oglądając seans pt.: "Świąteczna niespodzianka" poczuły atmosferę zbliżających się świąt. Po obejrzeniu filmu familijnego dzieci udały się do parku trampolin. Pod czujnym okiem opiekunów uczniowie skakali na trampolinach, chodzili po równoważniach oraz pokonywali tory przeszkód. Swoją zwinność mogli także sprawdzić na jednym z atrakcji FlyParku, na Eliminatorze.

      Pomimo zmęczenia uśmiech nie schodził z twarzy naszych uczniów.

     • PRZEDSZKOLAKI DOKARMIAJĄ PTAKI

     • Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Nasze przedszkolaki dbają o to, żeby w karmnikach umieszczonych w ogrodzie szkolnym nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc.

     • Św. Mikołaj w Zespole Szkół w Lubczy 🎅

     • 6 grudnia jest dniem, na który czekają i duzi, i mali. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych, mikołajkowych czapkach. Jaka była radość, gdy zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj.

     • Spotkanie z policjantem.

     • W dniach 2 i 7 grudnia uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w spotkaniach z Panem Policjantem asp. Mariuszem Nalepą dzielnicowym naszego rejonu. Pan Policjant w sposób odpowiedni do wieku uczniów przypomniał zasady bezpieczeństwa związane z korzystanie z  Internetu, zagrożenia związane z korzystaniem z używek. Omówił również temat związany z odpowiedzialnością karną za popełnione czyny osób nieletnich. Uświadomił zebranym, że popełniane błędy w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu. Po wysłuchaniu prelekcji uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Spotkanie przebiegło w pozytywnej atmosferze, a uczniowie wykazali duże zainteresowanie podejmowanymi tematami.
      Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

     • Kolejne sukcesy naszych uczniów. Dziewczęta Mistrzyniami a chłopcy Wicemistrzami Gminy.🏀🥇🥈

     • 5 grudnia 2022 r. w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej odbyły się Mistrzostwa Gminy Ryglice w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży.

      W walce o podium uczestniczyły 4 drużyny dziewcząt oraz 5 drużyn chłopców z gminnych szkół. Po zaciętej rywalizacji sportowej nasze dziewczęta uplasowały się na pierwszym miejscu, a chłopcy o stopień niżej.

      Składy naszych drużyn:

      dziewczęta - Kinga Balasa, Agata Cieślikowska, Wiktoria Gilska, Justyna Klucznik, Ewa Kumięga, Aleksandra Lesiak, Martyna Studniarz.

      chłopcy - Arkadiusz Baran, Kacper Filip, Bartosz Kumięga, Grzegorz Kumięga, Patryk Lesiak, Jan Wnęk, Antoni Żygłowicz.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Czekoladowy autobus

     • 30.11 w środę pod naszą szkołę podjechał tajemniczy pojazd. Jak się okazało był to Czekoladowy Autobus - jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. Tym razem zabrał na pokład dzieci z grupy "Muminki", które w czasie pouczających warsztatów dowiedziały się m.in. skąd się bierze czekolada oraz jak odróżniać czekoladę zdrową od wyrobu czekoladopodobnego. Przedszkolaki miały także okazję spróbować różnych rodzajów czekolady i przygotować swoje własne czekoladki, które w pięknym pudełeczku zabrały ze sobą do domu. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom Mistrza Czekolady.