• Przedstawienie świąteczne dzieci przedszkolnych.

     • 21 grudnia br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lubczy odbyły się świąteczne przedstawienia oraz tradycyjne jasełka przygotowane przez nasze przedszkolaki. Dzieci przygotowały piękne przedstawienia dla swoich rodziców, kolegów i zaproszonych gości.

      Uroczystość wprowadziła uczestników w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, pozwoliła dzieciom na wyrażanie pięknych uczuć, rozwinąć indywidualne predyspozycje i uzdolnienia aktorskie oraz nabyć śmiałości podczas występów przed publicznością.

      Mali aktorzy, we wspaniałych strojach doskonale odegrali swoje role, recytowali teksty, śpiewali kolędy i pastorałki.

      Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale także bardzo wzmacniają wzajemne relacje.

      Justyna Trojan

     • Empatia – co to takiego?

     • Empatia – co to takiego? To tytuł klasowego konkursu plastycznego w którym brali udział uczniowie w ramach realizacji czwartej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EMP@TYCZNA KLASA. A teraz przyszedł czas na nagrody. W dniach 11 i 18 grudnia zwycięskie klasy II oraz IV a brały udział w spotkaniach filmowych podczas których był czas na wspólne zabawy integracyjne, film oraz warsztaty plastyczne.

      Edyta Kos

      Klaudia Janiga

     • Świąteczne Kartki Dobroczynne Stowarzyszenia Sursum Corda

     • W okresie przedświątecznym uczniowie SKC rozprowadzali dobroczynne kartki świąteczne Stowarzyszenia Sursum Corda. Wszystkie 50 kartek, które otrzymaliśmy od stowarzyszenia zostały sprzedane. Dochód ze sprzedaży kartek jest przeznaczony na pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętych pomocą programu "Chcepomagac.org".

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tej akcji.

     • Życzenia świąteczne - wymiana kartek

     • Życzenia świąteczne – wymiana kartek

      Ile radości może sprawić własnoręcznie wykonana kartka świąteczna? Mnóstwo! Uczniowie klasy 2a i 3a przygotowali wraz z wychowawczyniami kratki świąteczne, które następnie uzupełnili życzeniami w języku angielskim. Zdziwienie, radość, ciekawość to emocje, które im towarzyszyły podczas rozpakowywania przesyłek, które oprócz kartek z Grecji, Bułgarii i Rumunii zawierały też słodkie smakołyki. Wymiana kartek bożonarodzeniowych pozwala kultywować tradycje, poznać inne kraje oraz rozwijać umiejętności językowe, dlatego cieszymy się, że tak licznie i chętnie uczniowie dołączyli do tej akcji.

      Wszystkim życzymy Merry Christmas!

     • Xmas Break - Świąteczne Śpiewanie

     • Świąteczna Przerwa – Xmas break

      Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne od wieków goszczą w naszych domach podczas Świąt Bożego Narodzenia. Nie wyobrażamy sobie Świąt bez ich  śpiewania i słuchania, dlatego Nasi Uczniowie tak licznie i aktywnie uczestniczyli w Świątecznych Przerwach (Xmas Break), podczas których śpiewali po angielsku.

      Zobaczcie sami!

       

     • Święta u "Muminków"

     • Dzieci z grupy "Muminki" włączyły się w świąteczne przygotowania. Udekorowały klasową choinkę oraz wykonały ozdoby na szkolne drzewko. Największą przyjemność sprawiło im dekorowanie pierniczków.

      Joanna Lesiak-Ludwin

     • Święta tuż, tuż...czas na ciasteczka piernikowe

     • Przedświąteczna atmosfera sprawiła, iż uczniowie klasy 1 a postanowiły, by trochę tego świątecznego zapachu pierników wnieść do szkoły. Dzieci z wielką radością wałkowały ciasto, wycinały foremkami różne kształty ciasteczek. Upieczone pierniczki dekorowały kolorowym lukrem i ozdobami. Największą przyjemnością było degustowanie własnoręcznie wykonanych pierniczków. Po całej klasie unosił się wspaniały korzenny zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

      Katarzyna Bradło

     • IDĄ ŚWIĘTA ... życzeń czas

     • Uczniowie klasy piątej doskonale wiedzą, że życzenia przesłane sms-em czy emailem nigdy nie zastąpią tych  własnoręcznie napisanych, najlepiej na kartce przez siebie wykonanej. Dlatego do swoich bliskich napisali i wysłali takie właśnie świąteczne kartki i proszą, by inni poszli za ich przykładem.🌲❤️

      Beata Ługowska

     • Warsztaty zdobienia pierników świątecznych z KGW w Lubczy

     • Warsztaty zdobienia pierników świątecznych z KGW w Lubczy

      Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym dzieci z oddziałów przedszkolnych SÓWKI i TYGRYSKI, w ramach projektu "Łączymy pokolenia - Seniorzy dzieciom - dzieci seniorom", odwiedziły Koło Gospodyń Wiejskich w Lubczy.

      Najpierw maluchy poznały składniki i sposób wykonania ciasta, z którego potem Panie upiekły w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka. Zadaniem przedszkolaków było piękne udekorowanie pierniczków rozmaitymi polewami i posypkami. Po udekorowaniu każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła. Pozostałe pierniki przedszkolaki zabrały ze sobą do przedszkola.

      W salach przedszkolnych unosił się słodki zapach korzennych przypraw, przywołujący na myśl dom, święta i rodzinną atmosferę.

      Wspólne warsztaty wprowadziły wiele radości i umiliły oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia.

      Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Lubczy, że mogły zdradzić przedszkolakom tajniki dekorowania świątecznych pierniczków oraz za miło spędzone razem chwile.

      Danuta Zgłobiś

     • Pierniczkowa kraina w klasie 1 b

     • Przygotowania do świętowania oraz klasowej Wigilii w piątkowy dzień były bardzo pracowite. Od samego rana wykrawano wymyślne kształty, które potem szybko wędrowały do pieca. Potem już tylko lukrowanie i zdobienie. Była to bardzo słodka i miła praca. Oczywiście każdy mógł skosztować kolorowych słodkości.

      Czekamy na klasowa Wigilię.

      Anna Trojan

     • Ze Szkolnego Koła Caritas

     • Uczniowie ze SKC przygotowali ozdoby świąteczne, które będą rozprowadzane podczas XVII Misyjnego Jarmarku z Aniołami. Wydarzenie to odbędzie się 17.12.2023 r. na Dziedzińcu Sanktuaryjnym w Tuchowie. Nasi uczniowie corocznie włączają się w tą akcję charytatywną.

      Anna Marcinek

     • Wizyta klasy 1b w Bibliotece Publicznej

     • Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu p. Mirosławy Trojan i p. Agnieszki Maziarki, uczniowie klasy 1b poznali tradycje bożonarodzeniowe oraz wykonali ozdoby choinkowe. Choinkę ozdobioną tymi pracami można podziwiać w Bibliotece Publicznej w Lubczy.

      Anna Trojan

     • Życzenia lecą w świat

     • Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, ciepła, a także otwartości na drugiego człowieka. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej biorą udział w międzynarodowej wymianie kartek bożonarodzeniowych.  Wszyscy bardzo zaangażowali się w to zadanie, własnoręcznie wykonali piękne kartki oraz napisali życzenia w języku angielskim. 81 kartek poleciało już do Volos w Grecji, Lovech w Bułgarii i Jibou w Rumunii. Mamy nadzieję, że przygotowane kartki sprawią dzieciom wiele radość .  My również z niecierpliwością czekamy na odpowiedź z zagranicy.

       

     • Warsztaty świąteczne z rodzicami w Punkcie Przedszkolnym

     • Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika,choinka, świąteczne dekoracje- to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. Właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera w dniu 4 grudnia zorganizowaliśmy w Punkcie Przedszkolnym warsztaty bożonarodzeniowe, na które zaprosiliśmy rodziców. Celem warsztatów było wspólne wykonanie ozdób świątecznych. Rodzice i dzieci z zapałem wykonali ozdoby bożonarodzeniowe: bombki, łańcuchy, którymi udekorowano nasze piękne choinki. Będą one witały dzieci, rodziców oraz wszystkich odwiedzających naszą salę przez cały ten świąteczny czas. Wszyscy wykazali się przy tym wielką pomysłowością i kreatywnością. Był to mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie !

      Justyna Trojan

     • Wizyta Mikołaja w Zespole Szkół w Lubczy 🎅

     • Wczoraj uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj, który przyszedł w tradycyjnym czerwonym stroju, z uśmiechem na twarzy i workiem pełnym prezentów na plecach. Uczniowie przywitali go okrzykami radości, a nieśmiałe uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym, jak bardzo cieszyli się z tej niecodziennej wizyty. Spotkanie z Mikołajem uświetniło przedstawienie mikołajkowe wykonane przez uczniów klasy 6. Wizyta ta stała się niezapomnianym przeżyciem, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Magia świąt zagościła w szkole, a serca uczniów napełniły się radością i ciepłem bożonarodzeniowej atmosfery.

     • Wycieczka klasy 2 i 3 do Tuchowa ❄️⛄️

     • 5 grudnia uczniowie klasy 2 i 3 udali się do Tuchowa na bajkę muzyczną pt.: „Zimowa czarownica” w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia im. J. W. Krogulskiego w Tuchowie. Miło było nam widzieć na wielkiej scenie uczniów naszej szkoły. Po bajce uczniowie udali się na małe co nieco do Pizzerii Tuchowskiej.

     • Dzień Wolontariusza w naszej szkole

     • 5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas również o nim nie zapomnieli.  W tym dniu uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Wolontariatu oraz napisać na sercach dobre uczynki, które wykonają w Adwencie. Młodzież rozdawała również ulotki dotyczące Caritas i Wolontariatu. Ponadto, w szkole rozpoczęła się akcja charytatywna "Góra Grosza". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.