• Ogólnopolska Akcja „Dzieci Uczą Rodziców”

     • Klasa pierwsza oraz klasy drugie w roku szkolnym 2021/2022 biorą udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców”. W ramach akcji raz w miesiącu zostają przeprowadzone zajęcia podczas, których uczniowie poszerzają swoją wiedzę ogólną oraz rozwijają swoje umiejętności wykonując zadania specjalne. Celem grudniowej lekcji pt.: „Świąteczne opowieści” było wprowadzenie dzieci w klimat świąt Bożego Narodzenia, poznanie kilku tradycji związanych ze świętami, a także ukazanie, że Boże Narodzenie to przede wszystkim drugi człowiek.

     • Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową.

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „Szopek Bożonarodzeniowych” organizowanym przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

      Uczniowie: Daniel Stalec oraz Jakub Piaskowy zajęli I miejsce.

      Serdecznie gratulujemy.

     • Konkurs na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”

     • W naszej szkole został zorganizowany konkurs na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”.

      Konkurs cieszył  się z  dużym zainteresowaniem, ponieważ wszystkie wykonane prace, zostały przekazane na kiermasz bożonarodzeniowy na pomoc w leczeniu i rehabilitacji dla Pana Andrzeja Kłuska. Bardzo dziękujemy sponsorowi za ufundowanie nagród dla dzieci.

      Wyniki konkursu:

      W grupie wiekowej kl. I – III:

      I miejsce zajęła uczennica kl. II – Zuzanna Stalec,

      II miejsce zajęła uczennica kl. I –Lena Molek

      III miejsce zajęła uczennica kl. II – Wiktoria Kłusek

      W grupie wiekowej kl. IV – VIII:

      I miejsce zajął uczeń kl. VI – Karol Kaczka

      II miejsce zajął uczeń kl. IV – Piotr Kumięga

      III miejsce zajął uczeń kl. V – Jakub Piaskowy

       

      Pamiętaj !!! „Pomagając innym pomagasz i sobie”.

     • XV MISYJNY JARMARK Z ANIOŁAMI

     • Jubileuszowy, XV Misyjny Jarmark z Aniołami odbył się 12 grudnia w Tuchowie. Jest to charytatywny, świąteczny kiermasz, organizowany przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, którego w tym roku celem była pomoc utalentowanym dzieciom i młodzieży w Grodnie, na Białorusi.

      Wolontariusze Szkolnego Klubu wzięli udział w przygotowaniach do Jarmarku i włączyli się w to dzieło wykonując kartki świąteczne. Wszystkie wyroby przekazaliśmy na rzecz Misyjnego Jarmarku.

     • Stowarzyszenie Sursum Corda – Świąteczne Kartki Dobroczynne – Boże Narodzenie 2021

     • Początkiem grudnia po raz kolejny wolontariusze naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej Sursum Corda, mającej na celu sprzedaż Świątecznych Kartek Dobroczynnych. Stowarzyszenie przesłało nam kartki, które jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zostały sprzedane w kilka dni. Zebraliśmy 80 zł, a uzyskaną kwotę przekazaliśmy na konto Stowarzyszenia. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy okazali wielkie serce i chęć niesienia pomocy potrzebującym, kupując kartki świąteczne.

      Szkolny Klub Wolontariusza

     • Zespół Szkół w Lubczy

     • W naszej szkole dużo się dzieje! Jesteśmy aktywni na wielu płaszczyznach. Chętnie angażujemy się w liczne akcje i konkursy. Ostatnim z nich był udział w ogólnopolskim konkursie YOU CAN DANCE. O zdobytym miejscu w konkursie decydowała liczba polubień. Zdobyliśmy ich aż 1300, a liczba wyświetleń sięgnęła 20 tyś! Wszystkim tym, którzy mam pomogli, serdecznie dziękujemy!!!

     • Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół w Lubczy dotyczące nauczania zdalnego

     • Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w okresie od 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2022 r. nauczanie  w Szkole Podstawowej im. Cz. Wojewody w Lubczy przyjmuje postać nauczania zdalnego. Szczegółowe wytyczne organizowania nauczania w wyżej wymienionym okresie, znajdują się w Zarządzeniu Dyrektora Pani Magdaleny Szwajkosz zamieszczonym poniżej.

     • Warsztaty świąteczne w klasie III

     • Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Magię nadchodzących Świąt mogli poczuć
      w szczególności uczniowie klasy III, gdzie odbyły się warsztaty tworzenia ozdób choinkowych techniką makramy. Makrama, to znana już w starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Warsztaty przeprowadziła Pani Stanisława Piaskowy – mama jednego z uczniów. Trzecioklasiści chętnie podjęli się wyzwania. Powstałymi w ten sposób ozdobami, uczniowie udekorowali klasową choinkę. Bardzo dziękujemy Pani Stanisławie za zaangażowanie.

     • Dyplom od UNICEF dla Zespołu Szkół w Lubczy

     • Miło nam poinformować, iż Zespół Szkół w Lubczy uzyskał dyplom od UNICEF - organizacji humanitarnej i rozwojowej działającej na rzecz dzieci, za zorganizowanie obchodów "Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka" oraz za zaangażowanie w działania przybliżające temat praw dziecka społeczności szkolnej.

     • „Oto Hałabała, zna go Polska cała!” - listopadowe i grudniowe zmagania grupy przedszkolnej "Biedronki"

     • Przedszkolaki z grupy Biedronki realizują zadania z programu edukacyjnego „Oto Hałabała, zna go Polska cała!”. W ramach działań dzieci poznały ptaszka-sójkę oraz przysłowie „Wybierać się jak sójka za morze”.  Za pomocą różnych zadań na tablicy interaktywnej dowiedziały się jak wiewiórka i jeż przygotowują się do zimy. Podczas grudniowych zabaw poznały kolejnego ptaszka-jemiołuszkę. Potrafią wyjaśnić znaczenie dwóch podobno brzmiących wyrazów-jemioły i jemiołuszki.

     • Święty Mikołaj w Naszej Szkole!!!

     • Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. A co najwazniejsze nie liczy się dla Niego czy jestes małym, czy dużym dzieckiem.  6 grudnia Św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszej szkoły. W tym roku nie przyjechał sam. Odwiedziły nas taże dwa piękne aniołki. Wszyscy uczniowie ( zwłaszcza ci najmłodsi) przygotowali się na to spotkanie bardzo starannie. Uczyli się wierszyków i piosenek, wykonywali prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prezentów Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi i uczniami, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i wychowawców. Wręczając prezenty nie szczędził ciepłych słów pod adresem dzieci. Uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj życzył dzieciom wiele radości i dużo dobrych ocen. Jeżeli będą grzeczni - to za rok znowu pojawi się w naszej szkole.

     • DUMA I SZACUNEK - Dzieci rysują dla obrońców naszych granic.

     • W małym ciele, wielkie serce… Uczniowie z klas 1 – 3 pod kierunkiem swoich wychowawców przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji: „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”. Piękne prace plastyczne, wykonane przez uczniów z klas 1 – 3 zostały przesłane w podziękowaniu dla wszystkich Służb Mundurowych.

      Akcja zorganizowana jest przez Siostry Dominikanki prowadzące katolicką szkołę i przedszkole im. bł. s. Julii Rodzińskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Zorganizowane działanie powstało dla uczczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji, którzy z oddaniem pełnią Służbę i bronią Polskiej Granicy.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dnia 25 listopada 2021 r. przedszkolaki wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: poznały historię powstania pluszowego misia oraz wysłuchały ciekawostek z życia misiów – bohaterów literackich i filmowych, wykonywały prace plastyczne, śpiewały piosenki, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, degustowały własnoręcznie wykonanego misia z ciastek i bananów. Dzień Pluszowego Misia był pełen był uśmiechu i wspaniałej zabawy.

     • Uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

      W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

      Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży.

      Międzynarodowy Dzień Praw dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

      W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Do akcji przystąpiła również Nasza Szkoła. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przyszli w tym dniu ubrani na niebiesko – kolor symbolizujący solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W oddziałach przedszkolnych oraz  najmłodszych klasach zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne, starsi uczniowie wzięli udział w quizie Kahoot. Ponadto na korytarzach szkolnych pojawiły się tematyczne gazetki ścienne, a na monitorze informacyjnym wyświetlana była prezentacja o prawach dziecka. Nauczyciele świetlicy oraz dziewczęta z kółka tanecznego również włączyli się aktywnie w obchody dnia. Podczas dwóch aktywnych przerw na dużej sali gimnastycznej dzieciaki mogły wziąć udział w zorganizowanych zabawach tanecznych.

      Zrobiliśmy to razem dorośli i dzieci.
      DZIĘKUJEMY

     • Zwycięstwo w Etapie Gminnym Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

     • Reprezentacja naszej szkoły w składzie:  Marcel Maduzia, Przemysław Maduzia, Radosław Marcinek, Paweł Stojak, Kacper Pyziński, Kacper Tomasiewicz, Szymon Zgłobiś, Jakub Kociołek - wygrywa etap gminny turnieju piłkarskiego  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U12 (roczniki 2010,2011).

      Fantastyczna postawa, mnóstwo goli i zacięta walka do ostatnich minut. Tak można pokrótce opisać to co działo się na hali sportowej w Ryglicach.

      Gratulujemy i życzymy sukcesu na kolejnym etapie.

     • „ Bądź bezpieczny na drodze – noś odblaski”

     • Dnia 08 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Bądź bezpieczny na drodze – noś odblaski”. Udział w konkursie miał na celu popularyzację wśród dzieci zasad ruchu drogowego oraz propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Celem było uzmysłowienie uczniom jak ważne jest noszenie odblasków, jakie są ich zalety i przed czym mogą nas ochronić. Wykonując swoje prace uczniowie wykorzystali różne materiały i techniki rysunkowe. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy zwycięzcom!

     • Projekt kartki pocztowej o tematyce patriotycznej i harcerskiej

     • Młodzi artyści z naszej szkoły z klas 4-8,wykazali się umiejętnościami i kreatywnością biorąc udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach, Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju i Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Celem konkursu było m. in. popularyzowanie patriotyzmu małych ojczyzn oraz rozwijanie zainteresowań na temat osób czy wydarzeń, które przyczyniły się do powstania Polski oraz założenia ZHP, a związanych z Pogórzem. Konkurs przeprowadzany był w dwóch grupach wiekowych od 10 do 13 lat oraz od 14 do 16 lat. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

     • 103 rocznica Odzyskania Niepodległości!

     • Biało-czerwone barwy to motyw przewodni ostatnich wydarzeń w naszej szkole: kotyliony, flagi, odświętne stroje, piękne dekoracje patriotyczne. Wszystko to dla uczczenia pamięci ludzi, którzy oddali życie za Ojczyznę. W środę 10 listopada o godzinie 11.11 dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu". Korytarze wypełniły się donośnym śpiewem płynącym z serc wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy ze względów bezpieczeństwa pozostali w swoich klasach - łączyła nas muzyka i wspólny śpiew. Uczniowie obejrzeli w formie nagrania uroczystą akademię przygotowaną przez koleżanki i kolegów z klas 2-7. To wszystko, co teraz robimy dla pamięci naszych przodków pozwala wierzyć, że już nigdy nie będziemy poddani żadnej próbie. A na znak solidarności i bycia Polakiem niech na każdym domu w tym dniu powiewa flaga biało - czerwona!#szkoładohymnu#103rocznicaodzyskanianiepodleglosci#niepodległa

     • Szkoła Promująca Zdrowie – Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

     • Każdy z nas rano wstaje i myśli jak nie spóźnić się do szkoły, pracy, w co się ubrać? Ale i tak najważniejszą rzeczą jest energia jaką dostarczymy naszemu organizmowi. W związku z tym ważnym aspektem każdego poranka jest zdrowe energetyczne śniadanie. W naszej szkole postanowiliśmy zaakcentować Światowy Dzień Zdrowego Śniadania. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID – 19 zdrowe śniadania przygotowane zostały w domach, a w szkole mogliśmy podziwiać zdjęcia przygotowanych potraw. Każdy uczeń biorący udział w akcji otrzymał zdrową przekąskę.Dziękujemy wszystkim za udział.