• W gościnie u pana Kleksa

     • Zachęceni reklamą w mediach i wspomnieniami z pracy nad lekturą z klasy czwartej, piątoklasiści wyruszyli do kina, by samemu ocenić nową wersję znanego utworu.

      W przepełnionej po brzegi sali kina "Promień" obejrzeliśmy trwający ponad dwie godziny  film , który z poprzednią wersją i lekturą łączy ... niewiele.

      Uczniowie wyszli z kina zachwyceni, nauczyciel - nieco mniej. Warto jednak obejrzeć film, by mieć własne zdanie na temat absolutnego lidera w rankingu filmowych nowości.

      Beata Ługowska

     • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "ULMOWIE - Rodzina wczoraj i dziś"

     • Z dumą informujemy, że praca plastyczna uczennicy naszej szkoły Jagody Błońskiej z klasy 1a została nagrodzona III miejscem w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "ULMOWIE - Rodzina wczoraj i dziś".

      Na konkurs pod patronatem MEiN, Marszałka Województwa Podkarpackiego wpłynęło 516 prac w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy, którzy również wzięli udział w konkursie to: Michalina Kowalska kl. 1a, Emilia Frączek kl. 1a, Liliana Stawarz kl. 1a, Nikodem Kłusek kl. 6, Wiktoria Kłusek kl. 4a, Kacper Piaskowy kl. 5, Jakub Piaskowy kl. 7, Roksana Witek kl. 4a.

      Gratulujemy !!!

      Joanna Lesiak-Ludwin

     • Dzień Popcornu! 🍿

     • 24 styczna w naszej szkole odbył się Dzień Popcornu, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Każdy wchodząc do szkoły od razu poczuł wspaniały aromat, który wypełniał korytarze i sale. Członkowie Samorządu Uczniowskiego już od samego rana przygotowywali prażoną kukurydzę w specjalnych maszynkach – bez tłuszczu tylko za pomocą gorącego powietrza – czyli ZDROWO! Smaczną i zdrową przekąskę można było kupić w zorganizowanym mini sklepiku.

      Zainteresowanie Uczniów było ogromne za co serdecznie dziękujemy!

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

      Klaudia Janiga

     • Ukraiński cyrk „Szok” w naszej szkole. 🎪🤹🏻‍♀️

     • Dziś nasze dzieci uczestniczyły w nietypowym przedstawieniu. Artyści ukraińskiego cyrku ,,Szok’’ zaprezentowali szkolnej publiczności zabawne sztuczki i triki cyrkowe. Dużą radość wśród dzieci wzbudził występ piesków i gołębi. Artyści do współpracy zaprosili uczniów, jak się okazało talent do cyrkowych sztuczek mają we krwi.

     • Warsztaty czekoladowe dla najmłodszych

     • W miniony wtorek przedszkolaki i uczniowie klas I-III wybrali się w magiczną podróż po świecie słodkich przygód. Podczas warsztatów nasi  podopieczni dowiedzieli się z czego składa się czekolada i gdzie rosną kakaowce, a także wykonali własnoręcznie babeczki z 3 rodzajów czekolady.  Warsztaty czekolady to wspaniały pomysł na zabawę, edukację oraz czekoladową integrację.

      Sami zobaczcie te czekoladowe uśmiechy!

     • Spektakl teatralny w Ryglicach - zaproszenie

     • Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach oraz Grupa Teatralna zRyglic zapraszają na spektakl zatytułowany "Mój mąż umarł, ale już mu lepiej".

      Spektakl pod honorowym patronatem Burmistrza Ryglic - Pawła Augustyna i Dyrektora Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie - Rafała Balawejdera odbędzie się w niedzielę 4 lutego 2024 roku o godzinie 17:00 w Hali sportowej w Ryglicach.

     • Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej - Igrzyska Młodzieżowe

     • Identycznym wynikiem jak młodsi koledzy i koleżanki swój udział zakończyli uczniowie i uczennice klas 7-8 w Mistrzostwach Gminy w piłce siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży. Nasze reprezentacje po wspaniałej walce uplasowali się na drugim miejscu ulegając tylko Mistrzom Gminy. Wielkie dzięki za postawę i walkę do ostatniej piłki.

     • "Winnie the Pooh" na lekcjach jezyka angielskiego.

     • 18 stycznia 2024 r. przedszkolaki ze wszystkich grup obchodziły National Winnie the Pooh Day (Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka). Ten dzień był doskonałą okazją by dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka oraz dowiedziały się ciekawostek na temat tego wyjątkowego misia i jego przyjaciół. Ponadto, przedszkolaki powtarzały słownictwo związane z częściami ciała, układały puzzle czy dzielnie walczyły o tytuł "pożeracza miodu". Podsumowaniem tego święta było kolorowanie bohaterów Stumilowego Lasu.

      Dziękuję wszystkim dzieciom za aktywny udział w Międzynarodowym Dniu Kubusia Puchatka.

      Anna Marcinek

     • Spotkanie z Policjantem uczniów klas VI-VIII

     • 17 stycznia 2024 r. uczniowie klas VI – VIII mieli okazję wziąć udział w spotkaniuz Panem Policjantem Mariuszem Nalepą.

      Tematem spotkania było bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występujące w środowisku rówieśniczym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne. Poruszono również tematy związane z bezpieczeństwem w związku ze zbliżającymi się  feriami zimowymi.

         Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować gdy jesteśmy ich świadkami. Policjant przypomniał wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegł także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjanta, a następnie zadawali pytania, na które funkcjonariusz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.


         Policjant dużo mówił również o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresjii przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasad zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Podczas spotkania policjant wyjaśnił uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wyjaśnił czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu.

         Jak wiadomo dla dzieci i młodzieży z pokolenia e-generacji, Internet jest nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale staje się także coraz ważniejszym, a niekiedy głównym i autonomicznym środowiskiem społecznego funkcjonowania, więc kwestia bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych technologii przez najmłodszych staje się coraz ważniejszym zagadnieniem wychowawczym.

         Uważamy, że pogadanka profilaktyczna w dużym stopniu może przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dziecii młodzieży szkolnej.

         Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktyczno - wychowawczego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za wizytę w naszej placówce szkolnej.

         Spotkanie zorganizowała pedagog Klaudia Janiga.

       

     • Mistrzostwa Gminy Ryglice w mini piłce siatkowej 🏐

     • 15 stycznia na hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej odbyły się kolejne zawody w ramach Igrzysk Dzieci. Rywalizowano o tytuł Mistrza Gminy Ryglice w mini piłce siatkowej. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców bez porażki dotarły do finałów. Niestety obydwie drużyny uległy swoim przeciwnikom i zostały sklasyfikowane na drugim stopniu podium uzyskując Wicemistrzostwo Gminy.

      Gratulujemy I trzymamy kciuki za starszych kolegów i koleżanki którzy swoje turnieje rozegrają 19 stycznia.

     • Spotkanie Noworoczne 2024

     • Dnia 14 stycznia w naszej szkole odbyło się Spotkanie Noworoczne pod patronatem Burmistrza Gminy Ryglice Pana Pawła Augustyna zorganizowane przy współpracy z Sołtysem wsi Lubcza, Kołem Gospodyń Wiejskich w Lubczy, Radą Sołecką,  Dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ryglicach oraz Kapelą Ludową Spod Kokocza. Spotkanie to rozpoczęło się uroczystą mszą św. prowadzoną przez ks. prałata Marka Kuzaka w Kościele Parafialnym w Lubczy. Następnie wszyscy zaproszeni goście zebrali się w nowej sali gimnastycznej, gdzie mogli oglądać występy przygotowane przez dzieci przedszkolne oraz uczniów klas 1-3. Po części artystycznej odbyło się wspólne kolędowanie z Zespołem Ludowym Spod Kokocza. Dziękujemy wszystkim sponsorom, Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu tak wielkiego przedsięwzięcia.

     • Wycieczka do Tarnowa

     • W dniu 11 stycznia 2024 roku klasy pierwsze wraz z klasą drugą udały się do Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz na spektakl teatralny „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” do Teatru im. Ludwika Solskiego. Uczniowie klas pierwszych wzięły udział w lekcji muzealnej „Od gałganka do szlachcianki”, natomiast uczniowie klasy drugiej udały się na „Akademię pod maszkaronami”. Dzieci dowiedziały się m. in. jak wyglądały dawne modne stroje, z czego były wykonywane oraz jak je przechowywano. Miały także możliwość wykonania lalki szlachcica i szlachcianki w stroju szlacheckim. Uczniowie klasy drugiej udały się natomiast do zbrojowni– gdzie poznali zbroje husarską, przenieśli się w czasy, kiedy to rycerze jeździli na koniach i dzielnie walczyli mieczem. Wzięli także udział w warsztatach , na których wykonali piękne hełmy. Kolejnym punktem wycieczki był spektakl teatralny „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”- historii o odwadze do podjęcia ryzyka i wprowadzenia zmian w swoim życiu. Spektakl powstał na podstawie serii książek Justyny Bednarek zatytułowanej „Nowe przygody dziesięciu skarpetek”. Każda z dziesięciu skarpetek opuszcza kosz na brudną bieliznę i rusza w nieznane, żeby odmienić swój los i znaleźć swoje przeznaczenie. Dzieci były zafascynowane przygodami skarpetek

     • Spotkanie z podróżnikiem

     • 10 stycznia 2024 r. nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem p. Dariuszem Rocheckim. Tematem spotkania była Tajlandia. Za pomocą zdjęć i pięknych opowieści p. Dariusz zapoznał ich z tamtejszą kulturą i przyrodą. Dzięki niemu uczniowie poznali wiele ciekawostek dotyczących Tajlandii m.in.: to, że Tajlandczycy sądzą, iż ich kraj przypomina kształtem głowę słonia, stolica Tajlandii Bangkok to najdłuższa nazwa miasta na świecie, mieszkają tam kobiety o bardzo długich szyjach oraz to, że nie można zginać banknotów z podobieństwem króla, gdyż grozi to więzieniem. Prezentacja Tajlandii została wzbogacona różnorodnymi pamiątkami takimi jak: stroje folklorystyczne, metalowe obręcze na szyję noszone przez tamtejsze kobiety, a nawet odchody słonia z których wytwarza się papier.

     • Wycieczka klasy 3 do Nowej Dęby oraz Mielca

     • Uczniowie klasy 3 udali się na pierwszą wycieczkę w tym roku kalendarzowym do Nowej Dęby i Mielca. Pierw odwiedzili Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie, gdzie pod opieką pani przewodnik oglądali stanowiska z choinkami i ozdobami świątecznymi z różnych części świata i epok. Poznali całą produkcję bombki obserwując pracę hutników, etap posrebrzania i ręcznego malowania. Po dokładnym zapoznaniu się z produkcją bombek choinkowych, uczniowie wzięli udział w warsztatach zdobienia bombki. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w wywrotkarni WyWrotki w Mielcu. Pomimo tego, iż większość z nich miała pierwszy raz wrotki na nogach i niejednej wywrotki, uczniowie nie poddawali się i konsekwentnie próbowali swoich sił na torze.

      Edyta Kos

     • Koncert Noworoczny

     • Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach zapraszają na Koncert Noworoczny w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Koncert odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024 o godz. 18.00 w Pałacu pod Dębami w Zalasowej.

      Serdecznie zapraszamy!

     • „Aktywna tablica” w szkole

     • Efektywna edukacja wymaga najwyższej jakości materiałów dydaktycznych, w tym uwzględniających potrzeby uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W związku z tym nasza szkoła skorzystała z Rządowego programu na lata 2020 – 2024 „Aktywna tablica”. Dzięki dofinansowaniu, udało się nam stworzyć przyjazną przestrzeń edukacyjną. Nasi uczniowie pod okiem swoich nauczycieli zdobędą wiedzę i umiejętności, które będą mogli kreatywnie wykorzystać w szybko zmieniającym się świecie.

      W ramach programu zakupiono:

      • Program multimedialny Ortografia mTalent,

      • Program multimedialny Koncentracja i pamięć,

      • GOPlay Rozumiem i mówię,

      • Program multimedialny: AUTYZM. Tworzenie umiejętności życiowych (z tabletem),

      • Program multimedialny: Percepcja słuchowa 2. Zaburzenia przetwarzania słuchowego,

      • GoPlay Spostrzegam i mówię,

      • Program multimedialny: Zajęcia logopedyczne 1 i 2 Pakiet Ekspert,

      • Program multimedialny: Rozwijanie kompetencji emocjonalno – społecznych,

      • Bambikowelogoprzygody – wersja online – MED,

      • Słuchaj z Bamikiem

      Zakupione programy multimedialne stanowią duże wsparcie w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogiczne oraz są elementem wspomagającym na wszystkich etapach nauki, szczególnie dla uczniów z trudnościami w nauce. Programy zawierają interaktywne ćwiczenia do pracy z uczniami ze spektrum autyzmu, a także innymi zaburzeniami umiejętności poznawczych, które przyczynią się do jeszcze lepszej pracy szkoły oraz dadzą odzwierciedlenie w osiągnięciach naszych uczniów, szczególnie tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

      Szkolny koordynator programu

      Klaudia Janiga