• Klasa III B laureatem konkursu „Ekowyzwanie"

     • Klasa 3 b laureatem w ogólnopolskim konkursie „Ekowyzwanie” , realizowanym w ramach programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”. Głównym celem programu jest wspieranie edukacji ekologicznej w szkołach, aktywizowanie uczniów do zmieniania na lepsze ich najbliższego otoczenia. Uczniowie otrzymali dyplom oraz zestawy edukacyjne.

     • Wycieczka klas 1, 2 i 3b do Rzeszowa.

     • Wczoraj uczniowie klas 1, 2 i 3b udali się na ostatnią już w tym roku szkolnym wycieczkę do Rzeszowa. Pogoda, a raczej niepogoda, nie przeszkodziła dzieciom we wspaniałej zabawie.

      Na początku uczniowie sprawdzili swoją sprawność we FlyParku, a następnie udali się do Pijalnii Czekolady w Rzeszowie - M.Pelczar Chocolatier, gdzie poznali poszczególne etapy produkcji czekolady. Podczas warsztatów każdy z uczniów ozdobił swoją czekoladę oraz czekoladowego lizaka.

     • English speaking countries in 3D – konkurs rozstrzygnięty!

     • Konkurs plastyczno-językowy na pracę przestrzenną przedstawiającą najbardziej popularne miejsca w krajach anglojęzycznych został rozstrzygnięty.

      W konkursie brało udział 22 uczniów z klas I-VIII, którzy zaskoczyli nas dokładnością wykonania oraz kreatywnością. Wśród prac można było zobaczyć czerwone budki telefoniczne, London Eye, Tower Bridge, Statuę Wolności i wiele innych  - także angielskie śniadanie. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz upominek, a nagrody rzeczowe zostały wręczone laureatom podczas Festynu Rodzinnego 2023. 

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

      A oto zwycięzcy:

      Nagroda Grand Prix
      Marcel Kumięga

      Klasy I - III
      I miejsce Martyna Ciężkowska - Big Ben
      II miejsce Franciszek Srebro - London Eye
      III miejsce Krystian Przybyło - budka telefoniczna


      Klasy IV - VIII
      I miejsce Ignacy Badeński - Stonehenge
      II miejsce Urszula Kobos - English breakfast
      III miejsce - Jakub Srebro - Tower Bridge

     • „Szkoła i Rodzina to jedna drużyna”

     •  

      4 czerwca 2023r pod patronatem Burmistrza Gminy Ryglice Pawła Augustyna, w Zespole Szkół w Lubczy odbył się tradycyjny już Festyn Rodzinny. Organizatorami niecodziennego wydarzenia byli nauczyciele wraz z uczniami oraz Rada Rodziców. Dzięki dużemu zaangażowaniu różnych podmiotów zewnętrznych takich jak: Sponsorzy, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Koło Gospodyń Wiejskich atrakcji było bez liku. Podczas świętowania Dnia Matki i Ojca mogliśmy podziwiać talenty wokalne i aktorskie uczniów i przedszkolaków, ale także miło spędzić niedzielne popołudnie. Dochód z imprezy będzie przeznaczony na pokrycie części kosztów nowego podłoża placu przyszkolnego zabaw. Dziękujemy Rodzinom i Sponsorom za liczny udział i poświęcony czas i środki.

     • Sukcesy uczniów w konkursie literackim Bajka Profilaktyczna „Dobre słowa otwierają serca”.

     • 4 czerwca 2023 r. podczas Festynu Szkolnego przy Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie literackim. Zadaniem konkursowym było napisanie bajki profilaktycznej o dowolnej tematyce zgodnie z zasadami jej budowy.

      Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło dwoje uczniów. Każdy z nich zajął wysokie miejsce. Klaudia Kumięga z klasy VIIIa za bajkę pt. „Kameleon” otrzymała I miejsce, a Jakub Piaskowy z klasy VI uzyskał miejsce III za bajkę pt.: "Nowy".

      Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Dziecka w grupach przedszkolnych.

     • Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Było mnóstwo zabaw i gier oraz smakowitych poczęstunków.

      Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w wiele pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci.

     • WYDARZENIE UPOWSZECHNIAJĄCE REZULTATY PROJEKTU STUDENTS IN CLIMATE ACTION W ZESPOLE SZKÓŁ W LUBCZY.

     • 31 maja 2023 r. w Zespole Szkół w Lubczy miało miejsce spotkanie upowszechniające program Erasmus+ oraz rezultaty uzyskane w projekcie prowadzonym przez Zespół Szkół w Lubczy: Students in Climate Action. Spotkanie miało też na celu podniesienie świadomości zarówno uczniów, jak i nauczycieli na temat zmian klimatu i ich skutków. Zorganizowane warsztaty zgromadziły ponad 40 nauczycieli i 24 uczniów z trzech powiatów: tarnowskiego, brzeskiego oraz dąbrowskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Burmistrz Gminy Ryglice, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie and Dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie.

      Podczas spotkania nauczyciele zaangażowani w projekt przedstawili publiczności wszystkie jego rezultaty i odpowiedzieli na pytania dotyczące samego projektu, promując również program Erasmus+ wśród uczestników. W ostatnim punkcie spotkania uczestnicy wzięli udział w refleksyjnej dyskusji w dziedzinie edukacji na temat zmian klimatu.

      Z kolei uczniowie wzięli udział w sesjach gry planszowej (IO3), w których mieli okazję stać się aktywnymi działaczami na rzecz klimatu, a nauczyciele mogli obserwować ich pracęi ocenić, w jaki sposób mogą wykorzystać w klasie. W końcowym punkcie spotkania uczniowie wzięli udział w konkursie ekologicznym, który przygotował przedstawiciel MCDN w Tarnowie.

     • Gminny Dzień Dziecka

     • Gminny Dzień Dziecka.

      Dziś odbyły się gminne obchody Dnia Dziecka w Kowalowej pod patronatem Burmistrza Ryglic, pana Pawła Augustyna. Nasi uczniowie z klas 1-4 korzystali z dostępnych tam atrakcji m.in.: dmuchańców, zbaw z animatorami, gier i zabaw konkursowych, turniejów sportowych, pokazu karate, policji i straży pożarnej. Nie brakowało także czegoś na ząb.

      Bardzo dziękujemy za zaproszenie. 

     • KONFERENCJA FINAŁOWA w projekcie „ Students in climate action: Climate change education for a better future” Program ERASMUS+

     • Miło nam poinformować, że w dniu 30 maja 2023 r. przedstawicielki Zespołu Szkół w Lubczy: Pani Barbara Golec oraz Pani Katarzyna Pyznarska-Baran wzięły udział w Konferencji Finałowej projektu Students in Climate Action pt.: „,Edukacja zmiany. Dlaczego i jak uczyć o zmianach klimatu”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie i miało charakter międzynarodowy (wśród uczestników pojawiło się wielu gości z zagranicy).

      Gościem specjalnym spotkania był Pan Profesor Szymon Malinowski, Dyrektora Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca portalu Nauka o Klimacie, który wygłosił wykład: Kryzys klimatyczny – Kryzys Planetarny.

      W trakcie konferencji odbyły się również warsztaty pt.: „LARPY w edukacji klimatycznej”, które poprowadzili przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej Nausika: http://nausika.eu/

      Uczestnicy konferencji mieli też możliwość spotkania z członkami organizacji Earth Day Everyday, którzy są tegorocznymi maturzystami i realizują fantastyczne projekty, jak być eko na co dzień: https://earthdayeveryday.pl/

     • Życzenia dla Mam

     • "Kochana Mamo, dziś jest Twój dzień - dlatego proszę: uśmiechnij się! " 

      Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich wspaniałych Mam w tym pięknym dniu grupa Smerfy. 

     • Wyróżnienie w konkursie „Krakusek”.

     • Dziś w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się uroczysta gala rozdania nagród finalistom konkursu wiedzy o Krakowie ,,Krakuskowym tropem”. Jedna z reprezentantek naszej szkoły, uczennica klasy 3a Aleksandra Ludwin zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
     • Test umiejętności trzecioklasisty🗒️🖌️

     • W dniach 17-19 maja uczniowie klas trzecich zmierzyli się z Ogólnopolskim Testem Trzecioklasisty z wydawnictwa WSiP, który był podsumowaniem pierwszego etapu edukacyjnego. Tegoroczny sprawdzian składał się z trzech części: języka polskiego, matematyki oraz przyrody.

      Życzymy uczniom klas trzecich jak najlepszych wyników.

     • Drodzy Ósmoklasiści

     • 15 maja rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024. Przypominamy najważniejsze terminy!