• Wyniki Gminnego Konkursu

     • XXVIII Gminny Konkurs „Na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową” organizowany przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Gratulujemy!

     • Turniej BRD

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Zalasowej. Składał się on z kilku etapów m.in. z toru przeszkód, testów wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

     • Wyjazd do kina

     • Dnia 7 kwietnia 2022 roku przedszkolaki z grupy „Biedronki” pojechały na projekcję filmu animowanego pt. „ Zając Max:  Misja pisanka”  do Kina Millenium w Tarnowie.

      Celem wycieczki było: kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej , kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) i w środkach transportu oraz integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,
      Po zakończonym seansie przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do przedszkola.

     • Międzynarodowy Dzień Książki w "Żuczkach".

     • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, Przedszkolaki z grupy "Żuczki" celebrowały w tym roku wyjątkowo 6 kwietnia. Z tej okazji każdy mógł przynieść do przedszkola swoją ulubioną książkę oraz opowiedzieć o niej kolegom i koleżankom. W czasie pouczających zajęć dzieciaki poznały zasady korzystania z książek i uświadomiły sobie, że wszystkie książki chcą być szanowane. Okazało się też, że chodzenie z książką na głowie wcale nie jest takie łatwe. Na pamiątkę świętowania dzieci własnoręcznie wykonały zakładkę do książki, a na zakończenie poznały trochę inny sposób czytania.

     • Spotkanie z bibliotekarką.

     • We wtorek 5 kwietnia 2022 roku naszą grupę przedszkolną „ Biedronki” odwiedziła Pani Bibliotekarka Mirosława Trojan  z Publicznej Biblioteki w Lubczy.   

      Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, rozbudzanie zainteresowania książkami oraz wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

      Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci  wykonały zakładkę do  książki i zostały zaproszone do biblioteki.

      Serdecznie dziękujemy Pani Mirosławie za spotkanie.

     • Konkurs plastyczno – techniczny „EKO - ZABAWKA”.

     • Konkurs plastyczno-techniczny dla dzieci i rodziców

       

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie  Eko – zabawka.

      Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających do wszystkich oddziałów przedszkolnych i Punktu Przedszkolnego w Zespole Szkół w Lubczy oraz ich rodziców.

       Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych, w sposób bezpieczny dla użytkownika.

      CELE KONKURSU:

      • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych dzieci,
      • rozbudzanie wyobraźni i fantazji,
      • rozwijanie zdolności manualnych,
      • wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno - technicznych,
      • integracja dzieci i rodziców, czerpanie radości ze wspólnie spędzonych chwil podczas kreatywnych działań.

      Prace należy przynosić do wychowawczyń grup do 29 kwietnia 2022 r.

      Regulamin w załączniku poniżej.

      Danuta Zgłobiś

      Regulamin-EKOZABAWKA_2022.docx​​​​​​​

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z ASD. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w sobotę, wydarzenie obchodziliśmy 4 kwietnia. Tego dnia na korytarzach można było zobaczyć wiele niebieskich akcentów – uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, były niebieski palony i plakaty przygotowane przez przedszkolaków oraz świetlicę szkolną. Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowali spotkanie dla dzieci z klas 1 – 3 podczas którego przedstawili młodszym kolegom opowiadanie „ Czarodziejka” z serii „Bajki bez barier” dotyczące autyzmu.

      Jednak to nie te symbole są najważniejsze… uczniowie naszej szkoły swoje wsparcie, akceptację i zrozumienie mają okazję okazywać na co dzień. Wspierając osoby ze spektrum autyzmu ze swojego otoczenia uczą się reagowania w sytuacjach trudnych, mają możliwość realnie wykazać się tolerancyjną postawą. W naszej szkole działamy według zasady: „Rozumiemy innych! Pomagamy sobie! Jesteśmy razem!”.

     • Szkolny Konkurs:  „Eko - czapka Leprikona”

     • W marcu, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt.: „Eko - czapka Leprikona”. Zadaniem uczesntików było wykonanie kapelusza z materiałów nadających się do recyklingu. Konkurs cieszył się wśród u uczniów dużą popularnością. Dostarczono, aż 32 kapelusze!!! Każdy z nich był wyjątkowy! Przedstawiał bowiem pomysłowość oraz  kreatywność jego twórcy. Wyniki konkursu  prezentują się następująco:

      I miejsce - Filip Zgłobiś

      II miejsce -  Marcel Kumięga, Lena Molek

      III miejsce - Szymon Bradło, Sylwia Molek, Hubert Molek, Nikola Zgłobiś

      Wyróżnienia - Marlena Cieślikowska, Zuzanna Stalec, Angelika Szwalec, Monika Frączek, Maksymilian Kozioł

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

     • Dzień otwarty w Przedszkolu :)

     • 21 marca w Punkcie Przedszkolnym odbył się Dzień Otwarty dla dzieci w wieku 2,5-5 lat. Na przyszłe Przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Po zapoznaniu się z salą przedszkolną i zabawkami wzięły one  udział we wspólnych zabawach o tematyce wiosennej. Na łąkę pełną tulipanów, żonkili i krokusów przenieśliśmy się dzięki kolorowej chuście animacyjnej, a zabawy muzyczno-ruchowe pozwoliły nam zamienić się w jej mieszkańców. Całości dopełniła jeszcze praca plastyczna, w czasie której, używając kredek, kleju i kolorowych kółek „wyczarowaliśmy" piękne motyle. Po udanym powitaniu wiosny Dzieci wzięły udział w lekcji j. angielskiego, która przeniosła je w świat zabawek.

      Było kolorowo i radośnie. Czas minął bardzo szybko i po zjedzeniu wspólnego obiadu niestety musieliśmy pożegnać naszych wspaniałych Gości.

      Dziękujemy wszystkim Zuchom za przybycie i do zobaczenia we wrześniu :)

     • Konkurs plastyczny "Maskotka Zimowych Igrzysk Olimpijskich"

     • Moi drodzy

      W miesiącu lutym, jeszcze w trakcie zdalnego nauczania, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali konkurs pt.” „Jak Mogłaby Wyglądać Maskotka Zimowych Igrzysk Olimpijskich Odbywających Się W Polsce”

      Konkurs miał na celu m.in. pobudzenie twórczej aktywności uczniów, a także rozwijanie pomysłowości i wyobraźni.

      W konkursie wzięło udział wielu uczniów klas IV-VIII, Zespołu Szkół w Lubczy.

      Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi, z wykorzystaniem przeróżnych materiałów. Wszystkie prace były ciekawe, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

      Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej, oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

      Najlepsi zostali udekorowani medalami i otrzymali atrakcyjne nagrody. Każdy uczestnik otrzymał coś słodkiego i drobny upominek.

      W końcowym rezultacie:

      I miejsce - Szymon Zgłobiś IV a

      II miejsce – Daniel Stalec VII a

      III miejsce ex aequo – Natalia Kłusek VI a, Daniel Machota VIII a

      Wyróżniono prace:

      Honorata Rudnicka VI a

      Karol Kaczka VI a

      Klaudia Błońska V a

      Patrycja Kumięga  VIII a

      Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.

                             

       

       

     • Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.

     •    17 marca 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii.  Podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie zapoznali się z postacią Świętego, a także ze zwyczajami związanymi z tym bardzo popularnym obchodzonym na całym świecie, festiwalem.  Chętni uczniowie z klas I-III, a było ich wielu, przygotowali kapelusze w ramach indywidualnego konkursu na wykonanie eko-czapki  Leprikona z surowców wtórnych i materiałów naturalnych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych też miały swój udział w tym święcie, mianowicie, wysłuchały ciekawostek o Irlandii, legendy o Leprikonie, oraz uczestniczyły w różnych zabawach takich jak wrzucanie złotych monet do garnka, układanie wieży z zielonych kubeczków czy zabawa w mini teatrzyk za pomocą przygotowanych skrzatów. Aby uświetnić ten dzień, uczniowie ubrali się na zielono. Podczas przerw uczniowie sprawdzali swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w quizie o Irlandii i Świętym Patryku. Uczniowie bardzo entuzjastycznie włączyli się w obchody tego święta. Mamy zatem nadzieję, że dzień Św. Patryka na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych wydarzeń naszej szkoły.

     • Spotkanie z podróżnikiem.

     • Wczoraj w naszej szkole odbyły się zajęcia z podróżnikiem. Pan Krystian zapoznał uczniów z florą oraz fauną charakterystyczną dla Namibii oraz ukazał specyfikę życia tamtejszej ludności. Zajęcia wzbogacone były pięknymi zdjęciami oraz wieloma cennymi pamiątkami

     • Projekt Edukacyjny "Oto Hałabała, zna go Polska cała!"

     • Dzieci z grupy „Biedronki” zrealizowały kolejne zadania w ramach Projektu Edukacyjnego „ Oto Hałabała, zna go Polska cała!” Przy pomocy dorosłych powstała i została zawieszona budka dla szpaków.  Wspólnie z dziećmi szukaliśmy wiosny i poznaliśmy jej zwiastuny. Udało nam się także poznać zakodowany wiosenny świat Krasnala Hałabały. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i radością realizowały wszystkie zadania.

     • Dzień liczby π - 14 marca 2022 roku

     • W poniedziałek 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień liczby Pi”. Uczniowie klas IV – VII na lekcjach matematyki pracowali w grupach rozwiązując krzyżówki i łamigłówki związane z liczbą, której przybliżenie wynosi 3,14. Zostały ogłoszone i przeprowadzone następujące konkursy: plastyczny, recytatorski, ułożenie na czas symbolu liczby π. Uczennice z klasy VII b: Kinga Balasa, Daria Bocheńska i Wiktoria Gilska wykonały plakat, który zdobył I miejsce. Zwycięzcami w konkursie recytatorskim wiersza Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi” zostali uczniowie z klasy V a: Filip Fiołek i Kacper Tomasiewicz. Najszybciej symbol liczby Pi ułożyli uczniowie klasy V. „Słodkim” zakończeniem były ciasta ozdobione symbolem „π”.

     • BAWIMY SIĘ W TEATR

     • W ubiegłym tygodniu Przedszkolaki realizując temat „Bawimy się w teatr" brały udział w licznych zajęciach związanych z tą tematyką.

      Zabawy w teatr wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.

     • Ogólnopolski Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®”.

     • We wtorek tj. 8 marca chętni uczniowie klas 1- 8 przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®”. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Uczestnicy mogli wykazać się tu wiedzą teoretyczną, ale także uzyskaną z przeprowadzonych wcześniej doświadczeń przyrodniczych. Wszystkim Uczestniczkom życzymy sukcesów.

      Wyniki konkursu poznamy wkrótce...