• Dyplom od UNICEF dla Zespołu Szkół w Lubczy

     • Miło nam poinformować, iż Zespół Szkół w Lubczy uzyskał dyplom od UNICEF - organizacji humanitarnej i rozwojowej działającej na rzecz dzieci, za zorganizowanie obchodów "Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka" oraz za zaangażowanie w działania przybliżające temat praw dziecka społeczności szkolnej.

     • „Oto Hałabała, zna go Polska cała!” - listopadowe i grudniowe zmagania grupy przedszkolnej "Biedronki"

     • Przedszkolaki z grupy Biedronki realizują zadania z programu edukacyjnego „Oto Hałabała, zna go Polska cała!”. W ramach działań dzieci poznały ptaszka-sójkę oraz przysłowie „Wybierać się jak sójka za morze”.  Za pomocą różnych zadań na tablicy interaktywnej dowiedziały się jak wiewiórka i jeż przygotowują się do zimy. Podczas grudniowych zabaw poznały kolejnego ptaszka-jemiołuszkę. Potrafią wyjaśnić znaczenie dwóch podobno brzmiących wyrazów-jemioły i jemiołuszki.

     • Święty Mikołaj w Naszej Szkole!!!

     • Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. A co najwazniejsze nie liczy się dla Niego czy jestes małym, czy dużym dzieckiem.  6 grudnia Św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszej szkoły. W tym roku nie przyjechał sam. Odwiedziły nas taże dwa piękne aniołki. Wszyscy uczniowie ( zwłaszcza ci najmłodsi) przygotowali się na to spotkanie bardzo starannie. Uczyli się wierszyków i piosenek, wykonywali prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prezentów Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi i uczniami, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i wychowawców. Wręczając prezenty nie szczędził ciepłych słów pod adresem dzieci. Uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj życzył dzieciom wiele radości i dużo dobrych ocen. Jeżeli będą grzeczni - to za rok znowu pojawi się w naszej szkole.

     • DUMA I SZACUNEK - Dzieci rysują dla obrońców naszych granic.

     • W małym ciele, wielkie serce… Uczniowie z klas 1 – 3 pod kierunkiem swoich wychowawców przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji: „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”. Piękne prace plastyczne, wykonane przez uczniów z klas 1 – 3 zostały przesłane w podziękowaniu dla wszystkich Służb Mundurowych.

      Akcja zorganizowana jest przez Siostry Dominikanki prowadzące katolicką szkołę i przedszkole im. bł. s. Julii Rodzińskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Zorganizowane działanie powstało dla uczczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji, którzy z oddaniem pełnią Służbę i bronią Polskiej Granicy.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dnia 25 listopada 2021 r. przedszkolaki wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: poznały historię powstania pluszowego misia oraz wysłuchały ciekawostek z życia misiów – bohaterów literackich i filmowych, wykonywały prace plastyczne, śpiewały piosenki, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, degustowały własnoręcznie wykonanego misia z ciastek i bananów. Dzień Pluszowego Misia był pełen był uśmiechu i wspaniałej zabawy.

     • Uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

      W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

      Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży.

      Międzynarodowy Dzień Praw dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

      W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Do akcji przystąpiła również Nasza Szkoła. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przyszli w tym dniu ubrani na niebiesko – kolor symbolizujący solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W oddziałach przedszkolnych oraz  najmłodszych klasach zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne, starsi uczniowie wzięli udział w quizie Kahoot. Ponadto na korytarzach szkolnych pojawiły się tematyczne gazetki ścienne, a na monitorze informacyjnym wyświetlana była prezentacja o prawach dziecka. Nauczyciele świetlicy oraz dziewczęta z kółka tanecznego również włączyli się aktywnie w obchody dnia. Podczas dwóch aktywnych przerw na dużej sali gimnastycznej dzieciaki mogły wziąć udział w zorganizowanych zabawach tanecznych.

      Zrobiliśmy to razem dorośli i dzieci.
      DZIĘKUJEMY

     • Zwycięstwo w Etapie Gminnym Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

     • Reprezentacja naszej szkoły w składzie:  Marcel Maduzia, Przemysław Maduzia, Radosław Marcinek, Paweł Stojak, Kacper Pyziński, Kacper Tomasiewicz, Szymon Zgłobiś, Jakub Kociołek - wygrywa etap gminny turnieju piłkarskiego  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U12 (roczniki 2010,2011).

      Fantastyczna postawa, mnóstwo goli i zacięta walka do ostatnich minut. Tak można pokrótce opisać to co działo się na hali sportowej w Ryglicach.

      Gratulujemy i życzymy sukcesu na kolejnym etapie.

     • „ Bądź bezpieczny na drodze – noś odblaski”

     • Dnia 08 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Bądź bezpieczny na drodze – noś odblaski”. Udział w konkursie miał na celu popularyzację wśród dzieci zasad ruchu drogowego oraz propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Celem było uzmysłowienie uczniom jak ważne jest noszenie odblasków, jakie są ich zalety i przed czym mogą nas ochronić. Wykonując swoje prace uczniowie wykorzystali różne materiały i techniki rysunkowe. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy zwycięzcom!

     • Projekt kartki pocztowej o tematyce patriotycznej i harcerskiej

     • Młodzi artyści z naszej szkoły z klas 4-8,wykazali się umiejętnościami i kreatywnością biorąc udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach, Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju i Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Celem konkursu było m. in. popularyzowanie patriotyzmu małych ojczyzn oraz rozwijanie zainteresowań na temat osób czy wydarzeń, które przyczyniły się do powstania Polski oraz założenia ZHP, a związanych z Pogórzem. Konkurs przeprowadzany był w dwóch grupach wiekowych od 10 do 13 lat oraz od 14 do 16 lat. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

     • 103 rocznica Odzyskania Niepodległości!

     • Biało-czerwone barwy to motyw przewodni ostatnich wydarzeń w naszej szkole: kotyliony, flagi, odświętne stroje, piękne dekoracje patriotyczne. Wszystko to dla uczczenia pamięci ludzi, którzy oddali życie za Ojczyznę. W środę 10 listopada o godzinie 11.11 dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu". Korytarze wypełniły się donośnym śpiewem płynącym z serc wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy ze względów bezpieczeństwa pozostali w swoich klasach - łączyła nas muzyka i wspólny śpiew. Uczniowie obejrzeli w formie nagrania uroczystą akademię przygotowaną przez koleżanki i kolegów z klas 2-7. To wszystko, co teraz robimy dla pamięci naszych przodków pozwala wierzyć, że już nigdy nie będziemy poddani żadnej próbie. A na znak solidarności i bycia Polakiem niech na każdym domu w tym dniu powiewa flaga biało - czerwona!#szkoładohymnu#103rocznicaodzyskanianiepodleglosci#niepodległa

     • Szkoła Promująca Zdrowie – Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

     • Każdy z nas rano wstaje i myśli jak nie spóźnić się do szkoły, pracy, w co się ubrać? Ale i tak najważniejszą rzeczą jest energia jaką dostarczymy naszemu organizmowi. W związku z tym ważnym aspektem każdego poranka jest zdrowe energetyczne śniadanie. W naszej szkole postanowiliśmy zaakcentować Światowy Dzień Zdrowego Śniadania. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID – 19 zdrowe śniadania przygotowane zostały w domach, a w szkole mogliśmy podziwiać zdjęcia przygotowanych potraw. Każdy uczeń biorący udział w akcji otrzymał zdrową przekąskę.Dziękujemy wszystkim za udział.

     • Pani dietetyk z wizytą u naszych najmłodszych przedszkolaków

     • Promując wśród przedszkolaków  z grup „Żuczki” i  „Biedronki” zdrowe nawyki żywieniowe,  zorganizowano spotkanie z panią dietetyk Pauliną Czech. Pani Paulina opowiedziała przedszkolakom między innymi: kim jest dietetyk i czym się zajmuje, jakie produkty są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dzieci dowiedziały się również dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Przedszkolaki poznały więc zasady prawidłowego odżywiania się oraz klasyfikowały produkty spożywcze w piramidzie żywienia. Dla dzieci były to z pewnością pouczające zajęcia. Bardzo dziękujemy Pani Paulinie.

     • Zajęcia czytelnicze w klasie 2a

     • Dzięki współpracy z p. Mirosławą Trojan, 8 listopada uczniowie klasy 2a mieli okazje poznać legendę o "Hejnale z wieży mariackiej." Spotkanie zbiegło się z Dniem postaci z bajek, co jeszcze bardziej podkreśliło wagę czytania utworów literackich w młodszym wieku szkolnym i nie tylko. Uczniowie super spędzili czas oraz mogli poznać nie tylko treść legendy ale też zapoznać się z budową trąbki.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w klasach 1-3

     • 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. Czytając je dzieciom, rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej uczcili to święto, przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych, dzięki czemu po korytarzu co jakiś czas przechadzał się m. in. Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek, rycerz, Alicja z Krainy Czarów, księżniczka i wiele, wiele innych bajkowych postaci. Wszyscy oni spotkali się w sali gimnastycznej, żeby wziąć udział w konkursie na oryginalny strój bajkowy.Komisja wyłoniła zwycięzców. Są nimi:

      I miejsce: Kacper Piaskowy;II miejsce: Zuzanna StalecIII miejsce: Marcel KumięgaMartyna Cieślikowska

      Dziękujemy uczniom za aktywne włączenie się w Międzynarodowy Dzień Bajek, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada  i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Święto stało się okazją, aby przypomnieć  ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci z naszego przedszkola do wspólnej zabawy w „bajkowym wymiarze”.

     • Innowacja pedagogiczna w przedszkolu

     • Przedszkolaki z grupy „Biedronki” zrealizowały jesienne zadania w ramach innowacji pedagogicznej pt.„Kreatywne prace plastyczne małego artysty”. Malując folię bąbelkową i odciskając ją na kartce wykonały „Jesienne drzewa”. Za pomocą farby i dmuchania powstały prace związane z listopadową pogodą. Przedszkolaki ćwiczyły także ubieranie lalek na listopadowe chłody.

     • Wieczór z biblioteką

     • 22 października tego roku szkolnego w piątkowy wieczór, w gościnnych progach naszej biblioteki pojawili się uczniowie klasy czwartej z wychowawczynią. Pani bibliotekarka Mirosława Trojan przygotowała wiele niespodzianek. Na początek czytano fragmenty książki Thomasa Breziny pt. „Szkolny upiór powraca”. Sam tytuł książki sprawił, że podczas czytania zgaszono wszystkie światła, jedynie blask latarki oświetlał tekst. Książka podobała się dzieciom. Zainspirowane lekturą, dowiedziały się jak powstaje książka, potem rozwiązywały rebusy i łamigłówki. Mnóstwo radości przyniosły różne zabawy, gry oraz konkursy, między innymi wykonanie mumii egipskiej. Mamy nadzieję, że przez cały rok będą częstymi gośćmi biblioteki i będą czytali dla przyjemności.

     • Laboratoria Przyszłości

     • Mamy to! Z radością informujemy o otrzymaniu wsparcia finansowego w wysokości 60.000 zł w ramach program Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech  „Laboratoria Przyszłości”.

      „Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.”

       

      W ramach programu Nasza Szkoła zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt m.in drukarkę 3D, który z pewnością uatrakcyjni dotychczasowy proces zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów. 

      Dziękujemy!!!

     • Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży

     • Informujemy, że od 1 listopada br. działa telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

      Nowy, bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne to 800 12 12 12.

      Z ekspertami można również skontaktować się za pomocą czatu internetowego, który znajduje się na stronie Rzecznika www.brpd.gov.pl

      Telefon i czat internetowy czynne są całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefoniczne są bezpłatne, a rozmówcy mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Link do strony Rzecznika Praw Dziecka:

      https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/