• Ogólnopolski Dzień Dentysty 🦷

• Dnia 5 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dentysty. W naszym przedszkolu dzieci obchodziły "Dzień Dentysty" w poniedziałek . Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia.

• „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” etap gminny- 20.II.2023 r.

• Etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski już za nami. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół podstawowych z Gminy Ryglice. Młodzież podczas konkursu rozwiązywała zadania dotyczące biologii, geografii , flory i fauny  Parku Krajobrazowego Pasmo Brzanki. Mimo, że pytania nie były łatwe nasi uczniowie poradzili sobie dobrze i zajęli II miejsce w gminie.

Reprezentacja naszej szkoły to:
            Justyna Gąsiorek klasa VIII a
            Liliana Olszówka klasa VIII a
            Martyna Studniarz klasa VIII b
            Zwycięzcom gratulujemy.

• PROGRAM ERASMUS+ PROJEKT; „ Students in climate action: Climate change education for a better future”

• Już jest! Miło nam poinformować, że na stronie naszego projektu www.studentsinclimateaction.com

opublikowany już został czwarty rezultat pracy naszego międzynarodowego zespołu projektowego: przewodnik dla nauczycieli dotyczący edukacji w zakresie zmian klimatu. Przewodnik pomaga nauczycielom zrozumieć istotę zmian klimatu, przedstawia umiejętności Xxi wieku oraz zielone umiejętności oraz dostarcza wskazówek jak zorganizować dyskurs obywatelski w klasie. Oprócz przewodnika na stronie można znaleźć kurs online, w którym po każdym rozdziale, można sprawdzić swoją wiedzę oraz 3 webinary online, prowadzone przez naszych expertów.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania ze wszystkich materiałów zamieszczonych na naszej stronie!

• Dzień Dinozaura

• 26 lutego to Dzień Dinozaura, a nasze Przedszkolaki obchodziły święto znanych, prehistorycznych stworzeń w poniedziałek 27 lutego.

Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Poznały pracę paleontologa i wspólnie dokonywały ,,wykopalisk" dzięki którym zobaczyły jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów i próbowały je odtworzyć z różnych materiałów. Obejrzały film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych przedszkolaków, wszyscy sobie z nimi poradzili.