• MAMY TO! PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ W LUBCZY!

     • Z przyjemnością informujemy, że już od 1 września Szkoła Podstawowa w Lubczy realizuje program Laboratoria Przyszłości. W ramach programu otrzymaliśmy grant w wysokości 60 000 zł. Pierwszą część kwoty w wysokości 38 854zł przeznaczyliśmy na zakup następującego wyposażenia:

      -drukarka 3D, aparat fotograficzny, statyw do aparatu i kamery, oświetlenie do realizacji nagrań wraz z akcesoriami, mikroport i mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacje lutownicze z gorącym powietrzem i akcesoriami, filament do drukarki 3D, laptop do drukarki 3D oraz robot edukacyjny Photon Edu wraz z akcesoriami.

      Pozostała część uzyskanego grantu w kwocie 21,146zł została przeznaczona na zakup wyposażenia sali językowej: konsola/mikser dźwięku, słuchawki studyjne, głośniki oraz stoliki.

      Od września 2022 zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany w pracy z uczniami zarówno na lekcjach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, matematyka, historia czy plastyka, ale też w zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów np. na zajęciach kółka artystycznego.

      (…) Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

      Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. (…)

     • "Mamy Talenty w Lubczy" 2022

     • 21 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów na scenie przed całą wspólnotą szkolną. Pokaz obserwowali i oceniali jurorzy wybrani spośród nauczycieli różnych specjalizacji. Do finału można było dostać się także w momencie kiedy jeden z jurorów wcisnął "złoty przycisk". Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem - swoje talenty przedstawiło 5 grup oraz 21 uczniów. W głosowaniu publiczności wyłoniliśmy zwycięzcę - został nim Radosław Marcinek z klasy V, który układał kostkę rubika na czas. Miejsce drugie zajęła Agnieszka Kłusek przedstawiająca program gimnastyczny. Trzecie miejsce przypadło grupie "Tea Party" czyli Agacie Cieślikowskiej i Karolinie Zięba, które śpiewały piosenkę. Serdecznie gratulujemy wszystkim odwagi i ich talentów.

      https://youtu.be/Ce7WDwHAZ78

     • Nowoczesne pomoce dydaktyczne z programu „Laboratoria Przyszłości”

     • Jak już informowaliśmy, Nasza Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60.000 złotych w ramach programu Laboratoria Przyszłości!

      Program Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech  „Laboratoria Przyszłości” to największa w historii inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację. W ramach Laboratoriów Przyszłości, każda szkoła podstawowa w Polsce może zostać wyposażona
      w nowoczesny sprzęt taki jak drukarki 3D, roboty edukacyjne czy gogle wirtualnej rzeczywistości. Środki finansowe udzielane w ramach programu przeznaczone zostały na budowanie kompetencji przyszłości: kreatywności, pracy zespołowej, umiejętności praktycznych i technicznych wśród dzieci i młodzieży. Pieniądze pomogą uczniom odkrywać swoje talenty oraz zapewnić nowoczesne środowisko do nauki na miarę edukacji najnowszej generacji.

      W ramach otrzymanego dofinansowania, zakupiliśmy już następujący sprzęt: drukarka 3D wraz z akcesoriami, laptop z napędem zewnętrznym do obsługi drukarki, aparat fotograficzny
      z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań (6 lamp + akcesoria), mikro port z akcesoriami (podwójny zestaw nagłowny), mikrofon kierunkowy, gimbal, 5 mikrokontrolerów z czujnikami i akcesoriami, 8 stacji lutowniczych, robot edukacyjny Photon w pakiecie rozszerzonym do nauki kodowania. Wszystkie w/w  sprzęty wchodzą w skład tzw. pakietu podstawowego, który został określony jako obowiązkowy w regulaminie programu. Na ich zakup przeznaczyliśmy 40.000 złotych. Pozostałe fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i mebli potrzebnych do utworzenia klasopracowni językowej.

      Zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości  nowoczesny sprzęt z całą pewnością uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w kolejnych co najmniej pięciu latach szkolnych, począwszy od roku szkolnego 2022/2023, podczas średnio co najmniej 3 godzin zajęć w każdym tygodniu nauki. Sprzęt będzie wykorzystywany na wielu przedmiotach obowiązkowych oraz pozwoli rozwijać pasje uczniów na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań i innych formach rozwijania umiejętności.
       

      Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej szkoły www.szkolalubcza.pl.  

      Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/laboratoria/

     • Laboratoria Przyszłości

     • Mamy to! Z radością informujemy o otrzymaniu wsparcia finansowego w wysokości 60.000 zł w ramach program Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech  „Laboratoria Przyszłości”.

      „Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.”

       

      W ramach programu Nasza Szkoła zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt m.in drukarkę 3D, który z pewnością uatrakcyjni dotychczasowy proces zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów. 

      Dziękujemy!!!