• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

     • W naszej szkole od 19 do 23 września odbył się "Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych".
      We wszystkich klasach realizowano zajęcia profilaktyczne poruszające tematy chorób zakaźnych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej przestrzegania podstawowych zasad higieny.
      Uczniowie przekazali ulotki dotyczące szczepień swoim rodzinom, natomiast na korytarzu szkolnym została przygotowana gazetka informacyjna.

     • Międzyszkolny Plener Malarski

     • 22 września 2022 roku w Szkole Podstawowej w Joninach odbył się Międzyszkolny Plener Malarski pod patronatem Burmistrza Ryglic. Uczennice : Joanna Kumięga, Klaudia Błońska i Milena Witek reprezentowały ZS w Lubczy i wraz z kolegami ze szkół z terenu gminy Ryglice wykonały wielkoformatowe prace nawiązujące w tematyce do pejzażu. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem doktora Krzysztofa Maniaka – artysty wizualnego, prodziekana wydziału intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Mieli też możliwość wysłuchania wykładu i zapoznania się z twórczością artysty.

     • Dzień Przedszkolaka


     • 20 września dzieci z Punktu Przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych świętowały radośnie Dzień Przedszkolaka 😊. Było mnóstwo świetnej zabawy i niespodzianek. Przedszkolaki na pewno na długo zapamiętają ten dzień 🥰

     • "Muminki" pieką muffinki.

     • Dzieci z grupy "Muminki" przygotowania do Dnia Przedszkolaka rozpoczęły już w poniedziałek od upieczenia pysznych muffinek z czekoladą. Przedszkolaki dzielnie pracowały w parach. Każda grupa miała do wykonania jedno zadanie, ale efekty tej współpracy szybko dały się wyczuć w całej szkole, po której unosił się cudowny zapach babeczek.

     • Pogórzański festiwal smaków w Ryglicach.

     • W sobotę 24 września 2022 r. w Ryglicach odbędzie się Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych i wręczenie nagrody na Najlepszego Sołtysa Małopolski.

      Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w intencji Ojczyzny i Sołtysów o godz.12:30. Dalsze uroczystości będą miały miejsce na Rynku w Ryglicach.

      W programie przewidziano: Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych, rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszego Sołtysa Małopolski A.D.2021, w którym nagrodę wręczy Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.

      Ponadto odbędą się: występy kapel ludowych, koncert zespołu Leliwa Jazz Band, degustacje potraw regionalnych przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, degustacje miodów i win, inne bezpłatne atrakcje.

      Na wydarzenie zaprasza Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn oraz Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Grzegorz Przybyło.

      Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.kulturaryglice.pl

     • 29 Ogólnopolska Akcja Sprzątnie Świata

     • W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach poprzednich, postanowiliśmy działać na rzecz naszego środowiska lokalnego. Dlatego chętnie przyłączyliśmy się do 29 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątnie Świata, która w tym roku odbyła się pod hasłem  „Wszystkie śmieci są nasze!”. W naszej szkole przebiegała ona
      w dniach14-15 września 2022r.

      Celem akcji było podjęcie działań, dzięki którym nauczymy siebie i innych jak nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i jak być świadomymi konsumentami. W kształtowaniu postaw prośrodowiskowych poza nie śmieceniem  i sprzątaniem, liczy się również zmiana naszych codziennych nawyków na takie, które są przyjazne środowisku. 

      W akcji Sprzątanie Świata 2022 aktywny udział wzięli uczniowie klasy IVa, Va, VIa, VIIa, VIIIa, VIIIb wraz
      z nauczycielami wychowania fizycznego, p. A. Szczeklik, oraz p. M. Chmielem.

      Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja skłoniła do refleksji nad stanem środowiska naturalnego, oraz przysłużyła się rozwinięciu poczucia odpowiedzialności  za nie.

      Troska o środowisko naturalne wymaga zaangażowania każdego z nas. Jak to zrobić? Wskazówki znajdziemy m.in. w podręczniku aktywizmu ekologicznego, przygotowanego w ramach projektu Students in Climate Action, który realizuje nasza szkoła wraz ze szkołą w Alexandrii (Grecja), Uniwersytetem Pedagogicznym oraz organizacjami z Portugalii, Grecji i Cypru.

      Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli do korzystania z materiałów dotyczących edukacji ekologicznej zamieszczonych na stronie naszego projektu: zapraszamy do lektury!

      https://studentsinclimateaction.com/.../%CE%99%CE%9F2...

     • Biegamy i pomagamy - Razem dla Marysi

     • Burmistrza Ryglic Pan Paweł Augustyna zaprasza wszystkich do udziału w akcji "Biegamy i pomagamy - Razem dla Marysi”, która odbędzie się 18 września (niedziela) na Rynku w Ryglicach.

      Szczegóły na plakacie.

     • RAZEM DLA MARYSI – ZBIERAMY NAKRĘTKI

     • Samorząd Uczniowski zaprasza do włączenia się w akcję zbiórki nakrętek dla Marysi.

      Nakrętki można wrzucać do metalowego serca zamieszczonego na podwórku szkolnym lub zapakowane w worki zostawiać przy wejściu do szkoły nr 1.

      Każda ilość się liczy

      ZAPRASZAMY DO POMOCY!!!

     • Złota Jesień w Joninach

     • Burmistrz Ryglic Pan Paweł Augustyn zaprasza wszystkich na udział w uroczystości "Złota Jesień w Joninach", która odbędzie się 11 września 2022 r. Początek imprezy o godz. 12.00. Szczegółowy harmonogram znajduje się na plakacie.

     • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

     • 1 września 2022 r. zaczął się nowy Rok Szkolny 2022/2023. Ten wyjątkowy dzień  rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lubczy, po zakończeniu której uroczystym przemarszem udaliśmy się do Szkoły na akademię przygotowaną przez uczniów klas 8. Nowy Rok zainaugurowała Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz, życząc wszystkim uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów. 1 września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale także data upamiętniająca wybuch II wojny światowej. Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą, dlatego ich występ artystyczny nawiązywał do tego jakże ważnego wydarzenia zapisanego na kartach historii Polski. Po akademii uczniowie spotkali się jeszcze ze swoimi wychowawcami, by parę chwil później wybiec ze szkoły i cieszyć się ostatnim dniem bez dźwięku lekcyjnego dzwonka.