• Aktualności

     • Zaproszenie na wystawę

      W Spichlerzu Dworskim w Ryglicach odbędzie się wystawa prac studentów z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

      Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 1 do 21 lipca. Prace będzie można obejrzeć w czwartki, piątki, soboty w godzinach 9.00-18.00, w niedzielę w godzinach 12.00-17.00 oraz w pozostałe dni tygodnia po wcześniejszym zgłoszeniu. W celu umówienia wizyty, prosimy o kontakt z Centrum Kultury w Ryglicach.

      Na wystawie zaprezentują swoje prace następujący twórcy:

      Mikołaj Dal
      Adam Góral
      Maria Gutkowska
      Wiktoria Kim
      Karolina Kochan
      Sandra Kud
      Aleksandra Szczepańska

     • Zaproszenie - Lato na Pogórzu

      W niedzielę, 7 lipca 2024 roku, na Górze Kokocz w Woli Lubeckiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - Lato na Pogórzu, nad którym patronat honorowy objął Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn.

      Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Koło Pań Rygliczanki oraz Centrum Kultury w Ryglicach, które serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców oraz gości do udziału w tej niepowtarzalnej imprezie.

      Lato na Pogórzu rozpocznie się o godzinie 14:00. W programie przewidziano wiele atrakcji, w tym występy kapel ludowych, atrakcje dla dzieci, grill oraz degustację potraw regionalnych.

      Gwiazdą wieczoru będzie kucharz Maciej, który zaprezentuje kulinarny stand-up.

      Wydarzenie jest finansowane z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

      Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia na Pogórzu! Przyjdźcie i bawcie się razem z nami na Górze Kokocz.

     • Zakończenie roku przedszkolnego

      Chociaż słońce jasno świeci,

      Trochę smutne są dziś dzieci.

      Bo koniec roku, przedszkola mija czas,

      Teraz wakacje czekają nas.

      20 czerwca 2024r. odbyła uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

      21 czerwca 2024 o godz. 8:00 mszą św. w kościele parafialnym w Lubczy rozpoczęto uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego.

      Następnie uczniowie klas I – VIII, Dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice udali się na salę gimnastyczną by wziąć udział w uroczystej akademii. Część oficjalna zaczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Magdaleny Szwajkosz, która swoje podziękowania kierowała do nauczycieli, rodziców i do wszystkich uczniów, kończących kolejny już rok szkolny w swoim życiu, a w szczególności do klasy ósmej żegnającej się z naszą szkołą.

     • Podziękowanie dla p. Lucyny Warchał

      Dzień zakończenia roku szkolnego 2023/2024 obfituje w pożegnania. Z końcem roku szkolnego na zasłużoną emeryturę odchodzi wieloletni nauczyciel naszej szkoły, pani Lucyna Warchał, której rzesze uczniów zawdzięczają wiedzę z dziedziny informatyki, techniki, ciekawe zajęcia na świetlicy i poczucie bezpieczeństwa dzięki lekcjom EDB. Przejście na emeryturę oznacza zamknięcie jednego rozdziału życia, ale i początek nowego, który daje możliwość zwolnienia tempa, wygospodarowania czasu na odpoczynek, relaks, aby w pełnym zdrowiu korzystać z uroków świata, spędzać czas z bliskimi.

     • Kolejny rok z Laboratoriami Przyszłości za nami!

      Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację. Nasza placówka zakupiła m.in. robota edukacyjnego Photona, aparat, drukarkę 3D, pracownię językową, sprzęt nagłośnieniowy, oświetlenie, gimbala. Sprzęt ten jest wykorzystywany w codziennej pracy z uczniami oraz podczas różnorodnych uroczystości i wydarzeń szkolnych. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.

     • Ognisko klasy 2a

      Już szkolny rok prawie skończony, już słychać wakacji dzwony...

      W takim właśnie już wakacyjnym nastroju dziewczynki i chłopcy z klasy 2 spotkali się na wspólnym ognisku klasowym, które zorganizowały niezastąpione mamy z Trójki Klasowej, a gościny użyczyła nam pani Krystyna Stalec. Program tego dnia był bardzo bogaty , odbyło się interesujące spotkanie z członkami Koła Łowieckiego ,,Luty Tur” z Krakowa, którzy opowiadali o życiu zwierząt leśnych. W trakcie ogniska odbyło się dużo zabaw i konkurencji dla dzieci. Dzieci miały również możliwość zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, obejrzenia Pomnika Przyrody - Dębu Gajusza . Wielką atrakcja była możliwość dotykania i przytulania miniaturowych króliczków. Wszyscy wspaniale się bawili tym bardziej, że dopisała słoneczna i gorąca pogoda.

     • Szkoła i Rodzina to jedna drużyna!

      16 czerwca odbyło się w naszej szkole niezwykłe wydarzenie – Dzień Rodziny. Na uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły czekała moc atrakcji. Dzięki naszym dzieciom mogliśmy się przenieść do Akademii Pana Kleksa, przejść leśną ścieżką z Czerwonym Kapturkiem, a nawet wygrzać się w słońcu Hawajów! Były też konkursy, występy taneczne i wokalne, a także dmuchańce, balony i kolorowe włosy. Na tych, którzy potrzebowali doładowania energii czekały pyszne rarytasy przygotowane przez rodziców i Koło Gospodyń Wiejskich.

     • Wycieczka do „Doliny Białej” w Tuchowie.

      19 czerwca uczniowie klasy 1a wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Rekreacji “Dolina Białej” w Tuchowie. Dzieci z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądały stajnie i boksy, w których znajdowały się konie. Dowiedziały się, w jaki sposób o nie dbać, czym je karmić oraz jak utrzymać w dobrej kondycji i zdrowiu. Dzieci miały także możliwość przejażdżki na koniu pod opieką instruktora. Po niesamowitych wrażeniach jeździeckich dzieci korzystały z licznych atrakcji oraz uczestniczyły w grach i zabawach. Na zakończenie wspólnego pobytu skosztowały kiełbaski oraz zjadły pyszne lody. Pomimo upalnego dnia wycieczka dostarczyła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

     • Ostatnia wycieczka klasy 3 w roku szkolnym 2023/2024

      Dnia 14 czerwca uczniowie klasy 3 udali się na wycieczkę do Niedzicy i Szczawnicy. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia jedynego w Polsce węgierskiego zamku - Zamku w Niedzicy, który pochodzi z XIV wieku. Uczniowie podziwiali sale rycerskie, lochy i taras widokowy z przepięknym widokiem na jezioro Czorsztyńskie i góry. Odwiedziliśmy także imponującą tamę na Dunajcu, pełniącą funkcję zapory wodnej i elektrowni. Spacer po koronie tamy pozwolił nam podziwiać majestatyczne widoki na jezioro i okolice. Niezapomnianym punktem wycieczki był spływ tratwami przełomem Dunajca. Płynąc przez malowniczy wąwóz, podziwialiśmy piękno Pienin i urok dzikiej przyrody. W Szczawnicy spędziliśmy czas na promenadzie, delektując się świeżym powietrzem i pięknem przyrody. Kolejką udaliśmy się na Palenicę, skąd roztaczał się wspaniały widok na okolicę. Odwiedziliśmy także Pijalnię Wód Mineralnych, gdzie próbowa

     • Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

      12 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik", którego patronem jest Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
      W konkursie wzięło udział 71 uczniów z klas I - VII.
      Sukcesy uczniów:
      Laureaci II miejsca:
      1. Kumięga Marcel
      2. Niemiec Alicja
      3. Ludwin Aleksandra
      4. Piaskowy Jakub
      Wyróżnienia
      1. Błońska Jagoda
      2. Kowalska Michalina
      3. Potempa Przemysław
      4. Trytko Wiktor
      5. Łępa Pola
      6. Baran Victoria
      7.Patyk Oliwia
      8. Wójcik Dominik
      9. Srebro Jakub
      10. Tomasiewicz Kacper
      11. Milena Witek

     • Stypendia dla najzdolniejszych

      Najlepsi uczniowie w gminie Ryglice będą otrzymywać jednorazowe stypendium. Radni przystali na propozycję Burmistrza i podjęli w tej sprawie stosowną uchwałę. Pierwsi stypendyści zostaną wyłonieni na koniec tego roku szkolnego.

      W załączniku znajdują się szczegółowe informacje, regulamin i wniosek.

     • Przywitanie wakacji w Joninach

      Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn zaprasza na Przywitanie wakacji w Joninach, które odbędzie się 16 czerwca 2024 r. o godzinie 14:00 na Stadionie Sportowym w Joninach.

      Wydarzenie rozpocznie się występami artystycznymi dzieci ze Szkoły Podstawowej w Joninach, następnie na scenie pojawi się zespół Familia. Kolejną atrakcją będą gry i zabawy dla dzieci, a od 17:00 do 22:00 odbędzie się Piana Party z DJ Maxxem. Podczas wydarzenia będą dostępne dmuchańce, popcorn, grill oraz degustacja potraw regionalnych.
      Wydarzenie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

     • Dzień Dziecka na Kokoczu

      Dnia 3 czerwca uczniowie klas 6, 7 i 8 wraz z opiekunami udali się na pieszą wycieczkę na górę Kokocz. Na miejscu rozpaliliśmy ognisko i aktywnie spędziliśmy czas grając w piłkę, wędrując po okolicznych lasach i podziwiając widoki. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych