• Aktualności

     • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka

      Mamy to! Nasi Pierwszoklasiści Zdali test wiedzy o bezpieczeństwie i ukończyli Akademię Bezpiecznego Puchatka.

      Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w nim udział ponad 3 miliony uczniów.

     • Przedszkolny Konkurs Recytatorski

      18 kwietnia 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski pt. "POLSCY POECI DZIECIOM"

      Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, zachęcanie dzieci do występów z udziałem publiczności oraz prezentacja umiejętności recytatorskich dzieci.

      Nasze przedszkolaki dzielnie pokonały tremę i pięknie recytowały wierszyki.

     • Majówka w Ryglicach

      Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn oraz Prezes Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy Wiesław Zabawa zapraszają na Majówkę w Ryglicach dla wszystkich pokoleń, która będzie miała miejsce 4 i 5 maja 2024 roku.

      W ramach wydarzenia odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Kominiarzy oraz XII Ryglicka Parada Orkiestr Dętych.

     • Wiosna w Przedszkolu

      „Przyszła do nas wiosna w kolorowych kwiatach.

      Przyleciały ptaki z dalekiego świata.

      Dobrze , że jest wiosna, wiosna cieszy nas.

      Słonko grzeje mocno, na spacery czas."

      Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Podczas zajęć w każdej z grup dzieci mają okazję poznać tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Zagłębić się w tajniki pracy w ogrodzie oraz poznać w jaki sposób należy dbać o przyrodę.

     • Szaleni Chemicy,

      to grupa wspaniałych, młodych osób, które podejmują różne inicjatywy społeczne. Miło nam poinformować, iż jedną z tych wyjątkowych osób jest Daria Bocheńska, absolwentka Zespołu Szkół w Lubczy. Szaleni Chemicy biorą udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Ideą tej olimpiady jest znalezienie rozwiązania/zapobiegnięcie wybranemu problemowi społecznemu. Młodzi chemicy zainteresowali się tematem zanikających chęci do nauki przez dzieci po czasach pandemii. Z racji tej, iż osoby uczą się w klasie biologiczno-chemicznej postanowiły projekt powiązać z wybranym profilem. W taki oto sposób powstała nazwa „Szaleni Chemicy” i cały projekt. W jego ramach zorganizowali kilka spotkań z dziećmi z różnych szkół w Tarnowie i jego okolicach, podczas których przeprowadzili kilka prostych i ciekawych eksperymentów takich jak: wulkan, lampa lawa, sprawdzanie ph oraz samo pompujący się balon. Łącznie w za

     • Finał Debat Oksfordzkich

      12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Ryglicach odbył się finał debat w ramach projektu ,,Debaty w małej Ojczyźnie’’. Dyskutowano nad dwiema tezami :

      Teza1 : ,,Krótkie wyjazdy turystyczne są lepsze niż długie podróże’’.

      Propozycja- SP Zalasowa Opozycja- SP Kowalowa

      Teza 2 : ,,Działalność tzw. influencerów Internetowych przynosi więcej szkód niż pożytku’’.

     • Spotkanie z dietetykiem

      W poniedziałek 8 kwietnia zaprosiliśmy do naszej szkoły dietetyka Panią Martynę Pruchnik, aby dowiedzieć się co jeść, by mieć energię i cieszyć się dobrym zdrowiem. W pogadankach uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-4. Podczas spotkania dzieci poznały podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Pani Martyna w ciekawy sposób przedstawiła piramidę żywienia, omówiła produkty żywnościowe od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych, po te, które na naszym talerzu powinny pojawiać się w niewielkich ilościach. Wyjaśniła dzieciom, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, pokazała ile kostek cukru się w nich znajduje. Zachęcała uczniów do picia wody i aktywności fizycznej, która jest podstawą zdrowia i dobrej kondycji. Te cenne wskazówki pomogą nam prowadzić zdrowy styl życia!

     • Klasy 4 - 7 w baśniowej krainie Leśmiana

      Bolesława Leśmiana znamy przede wszystkim jako oryginalnego, znakomitego poetę i rzadko wspominamy o nim jako twórcy pięknej, mądrej baśni "Przygody Sindbada Żeglarza" A to właśnie ten utwór stał się inspiracją dla twórców rewii na lodzie, którą mogliśmy obejrzeć na lodowisku w Sanoku. Było to wspaniałe widowisko, będące połączeniem osiągnięć współczesnej techniki z urokiem baśniowej krainy. Najlepsi łyżwiarze z całej Polski zasłużyli na gorące brawa publiczności. Mam nadzieję, że autor baśni przyłączyłby się do oklasków i podziękowań dla twórców i wykonawców widowiska...

     • Wycieczka klas 1-3 do Sanoka.

      Dnia 4 kwietnia uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę do Sanoka, gdzie wzięli udział w warsztatach pt.: „Życie codzienne w galicyjskim rynku” w Muzeum Budownictwa Ludowego. W czasie lekcji prowadzonej w obiektach znajdujących się przy Galicyjskim Rynku uczniowie zostali zapoznani z zawodami mieszkańców miasteczka, poznali dawne narzędzia i sprzęty, a także poznali tajniki ówczesnego życia. Następnie uczniowie oglądnęli spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy.

     • Spotkanie z pielęgniarką

      W dniu 4 kwietnia uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w zajęciach z zasad udzielania pierwszej pomocy, które poprowadziła pielęgniarka Pani Barbara Kłusek. Pani pielęgniarka uczyła dzieci, jak należy się zachować, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Ważną częścią spotkania były pokazy wykonywania opatrunku w razie zranienia, tamowania krwotoku z nosa czy też unieruchamiania złamanej kończyny. Pani Basia przypomniała uczniom numery alarmowe oraz zasady zachowania się zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczniowie nauczyli się także badać tętno na nadgarstku i szyi. Zdobyta przez uczniów wiedza i umiejętności mogą kiedyś uratować czyjeś zdrowie i życie.

     • Misterium Wielkopostne

      Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 23.03.24 r. w naszej szkole odbyło się Misterium Wielkopostne. Misterium paschalne jest ukazaniem wielkiej miłości Boga do człowieka, co było przesłaniem wystawionego apelu. Słowa wypowiedziane przez uczniów: "Chryste, tyle masz szans na śmierć i zmartwychwstanie, ilu jest ludzi" wprowadziły nas w szczególny czas Wielkiego Tygodnia. Czas refleksji nad swoim życiem i tym, co się dzieje wokół nas. Zmartwychwstanie Chrystusa, niech będzie dla nas wszystkich czasem zmartwychwstania dobroci, miłości do bliźniego i przebaczenia.

     • Tydzień Wiosennych Wyzwań

      W dniach 18 – 22 marca, nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w Tygodniu Wiosennych Wyzwań. 18 marca z okazji Dnia Św. Patryka na korytarzach zrobiło się zielono, we wtorek dominowały groszki i kwiaty we włosach. Środa tj. 20 marca uczniowie przychodzili do szkoły w ubraniach z postaciami z bajki bądź filmu. Czwartek był dniem kolorowych skarpetek na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. W piątkowy dzień na korytarzach naszej szkoły panowała cisza i spokój. Tego dnia bowiem uczniowie klas 1-8 udali się na wycieczkę do kina. Klasy 1-3 oglądały seans pt. „Ekipa z dżungli”, natomiast klasy 4-8 „Za duży na bajki 2".

     • Wycieczka przedszkolaków

      W dniu 22.03 z okazji powitania wiosny wszystkie grupy przedszkola wybrały się na wspólną wycieczkę.

      Dzieci z grup "Sówki" i "Muminki" miały okazję do wesołych harców w "Promiennym Zamku".

      Dzieci z młodszych grup "Tygryski" oraz "Smerfy" bawiły się wspólnie w sali zabaw "Figle Migle". Każda z grup bawiła się wyśmienicie umacniając zawarte już koleżeńskie więzi i nawiązując nowe. Swobodna zabawa stwarza ku temu bardzo dobre warunki - dzieci bawiły się świetnie.

     • Góra Grosza 2023/2024

      Zakończyliśmy tegoroczną zbiórkę monet - a tym samym udział w XXIV edycji Góry Grosza.

      Monety posortowane, spakowane wyruszyły w podróż wprost do fundacji.

      W tym roku łącząc swoje siły zebraliśmy łącznie 602,09 zł:

      Przedszkole 259,78

      Szkoła Podstawowa 342,31

      Zebrana kwota to wsparcie dla dzieci i ich rodzin będących pod opieką Towarzystwa Nasz Dom.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych