• Aktualności

     • Dyktando na Święto Edukacji Narodowej

      Z okazji Święta Edukacji Narodowej Portal edukacyjny Dyktanda.pl zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Uczniów i Nauczycieli, na specjalne dyktando z nagrodami!

      Dyktando odbędzie się tradycyjnie 14 października 2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a zatem do udziału niezbędny będzie komputer podłączony do internetu. Istotne jest także, aby móc skorzystać z głośników lub słuchawek, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Takie, jak na lekcji w szkole!

     • „Zielone wzgórza nad Soliną…”

      … tym razem były cudownie kolorowe, zwłaszcza widziane z okien nowej kolejki gondolowej, podświetlone delikatnym jesiennym słońcem. Bieszczady jesienią to feeria ciepłych barw, klucze odlatujących ptaków, spokój… Taki sam spokój towarzyszył uczestnikom wycieczki również w sanockim skansenie, w którym tak wspaniale odtworzono klimat galicyjskiej prowincji. Jeśli dodać do tego zapach chleba pieczonego w piecu opalanym drewnem i proziaków, to nietrudno zrozumieć, że wycieczka była naprawę udana.

     • Wycieczka dzieci 5 - 6 letnich do Tarnowa

      W poniedziałek 11.10.2022 r. dzieci z grup „Muminki" i „Sówki" wybrały się na pełną kolorów i kształtów wycieczkę do Tarnowa. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Zabaw Dziecięcych „Figle Migle".W pięknej wielobarwnej sali czekało na nas szereg różnych atrakcji, które pozwoliły nam na fantastyczną zabawę między innymi w uwielbianym przez wszystkie dzieci suchym basenie z kulkami i zjeżdżalniami, na karuzelach i torach przeszkód, a także w przeróżnych pojazdach.
      A co gdyby wszystkie otaczające nas kształty ożyły?Drugim, a zarazem głównym punktem programu była wizyta w Centrum Sztuki Mościce, gdzie mieliśmy przyjemność wziąć udział w spektaklu i warsztatach dla dzieci "Kształty". "K S Z T A Ł T Y" to spektakl teatru tańca Living Space Theatre, pobudzający wyobraźnię, przedstawiający życie dwóch abstrakcyjnych stworów o różnych kolorach i kształtach. To spektakl, który uruchomił

     • Kółko taneczne

      Dla dziewcząt z klas 1-3 prowadzone są w naszej szkole zajęcia taneczne. Na kółku tym uczennice mają okazję rozwijać poczucie rytmu, kształtować wyobraźnię i ekspresję ruchową. Tematyka realizowana na zajęciach, związana jest z nauką i doskonaleniem kroków tanecznych i ćwiczeń gimnastycznych potrzebnych do tworzenia układów tańca z elementami akrobatyki. Swoje umiejętności dziewczęta będą prezentowały podczas występów na terenie szkoły i poza nią.

     • Klub Małego Sportowca

      Od września bieżącego roku, w naszej szkole działa Klub Małego Sportowca. Jego skład tworzą chłopcy z klas I-III lubiący gry i zabawy ruchowe. Zajęcia mają charakter rekreacyjno-sportowy. Głównym założeniem jest dbałość wśród najmłodszych uczniów o prawidłowy rozwój fizyczny. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu,
      a prowadzi je p. Agnieszka Szczeklik

     • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 07.10.2022 r.

      XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna (organizowana przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego), która odbyła się w naszej szkole 7 października 2022 roku.

      Celem przedsięwzięcia było przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Uczniowie z klasy ósmej egzaminowali kolegów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły z tabliczki mnożenia. „Egzamin” opierał się na wylosowaniu pytań spośród losów o różnym stopniu trudności. Każdy, kto prawidłowo odpowiedział na 5 pytań z losu otrzymał nagrodę. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zadania z tabliczki mnożenia na czas.

     • Dzień zwierzaka

      W kalendarzu świąt nietypowych 4 października obchodzony jest Dzień Zwierząt. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs na przebranie za ulubione zwierzę. Uczniowie zaprezentowali różnorodne i barwne stroje. Jury wzięło pod uwagę szczególnie pomysłowość i samodzielność wykonania przebrania.
      Pierwsze miejsce zdobyli: Nikola Zgłobiś i Franciszek Srebro.
      Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkimi upominkami.

     • Spotkanie z policjantem

      Całkiem niedawno bo w zeszłym tygodniu odwiedził nasze przedszkole niecodzienny gość asp. Mariusz Nalepa - dzielnicowy. Podczas spotkań w każdej grupie przedszkolnej opowiedział dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu można powiedzieć jak się nazywamy, a komu nie? Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z naszym gościem. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Pan policjant chętnie opowiadał przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi za wspaniałe przeżycia i

     • Mieszkania na wynajem w Ryglicach

      Od 5 do 31 października 2022 r. trwa nabór wniosków na przydział mieszkań w bloku mieszkalnym przy ul. W. Boratyńskiego w Ryglicach. W nowo budowanym bloku dostępnych będzie 56 lokali mieszkalnych. Do wyboru będą mieszkania jednopokojowe, dwupokojowe oraz trzypokojowe o powierzchni od 32m2 do 69m2. Do skorzystania z naboru pierwszeństwo będą miały młode małżeństwa, które nie posiadają jeszcze na własność lokalu mieszkalnego. Wpłata rezerwacyjna wynosi 900 zł/m2 i po ok. 20 latach mieszkania będzie można wykupić na własność, a wpłata będzie odliczona od wartości mieszkania. W załączeniu ulotka informacyjna.

     • Wycieczka do Krakowa

      W dniu 30 września klasy trzecie w optymistycznym nastroju wybrały się na wycieczkę do Krakowa po Starym Mieście w ramach przygotowań do małopolskiego konkursu Krakusek. Tematem tegorocznej edycji Konkursu jest: KRAKÓW – miasto pełne skarbów”.Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend poprzez lekturę wybranych tekstów oraz udział w aktywnych formach edukacji, takich jak: lekcja muzealna, wycieczka po mieście i rodzinna gra terenowa.

     • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

      W naszej szkole od 19 do 23 września odbył się "Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych".
      We wszystkich klasach realizowano zajęcia profilaktyczne poruszające tematy chorób zakaźnych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej przestrzegania podstawowych zasad higieny.
      Uczniowie przekazali ulotki dotyczące szczepień swoim rodzinom, natomiast na korytarzu szkolnym została przygotowana gazetka informacyjna.

     • Międzyszkolny Plener Malarski

      22 września 2022 roku w Szkole Podstawowej w Joninach odbył się Międzyszkolny Plener Malarski pod patronatem Burmistrza Ryglic. Uczennice : Joanna Kumięga, Klaudia Błońska i Milena Witek reprezentowały ZS w Lubczy i wraz z kolegami ze szkół z terenu gminy Ryglice wykonały wielkoformatowe prace nawiązujące w tematyce do pejzażu. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem doktora Krzysztofa Maniaka – artysty wizualnego, prodziekana wydziału intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Mieli też możliwość wysłuchania wykładu i zapoznania się z twórczością artysty.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych