• Aktualności

     • Wycieczka do Lasu Tuchowskiego

      W dniu wczorajszym klasa 4a wybrała się na wycieczkę do Lasu Tuchowskiego. Wyprawa miała charakter integracyjny i dydaktyczny. Dzięki panu leśniczemu poznaliśmy liczne ciekawostki dotyczące świata przyrody – co to jest budowa warstwowa lasu, jakie zwierzęta tu mieszkają i czym możemy je dokarmiać oraz jakie są rodzaje budek dla ptaków. Następnie korzystając z przepięknej pogody i urokliwego miejsca rozpaliliśmy ognisko i wspólnie smażyliśmy kiełbaski. Wszyscy świetnie się przy tym bawili, a spotkanie umilały nam rozmowy i zabawy integracyjne. Na koniec jednogłośnie stwierdzono, że takie ognisko należy jeszcze kiedyś powtórzyć . Do domów wróciliśmy w dobrych humorach, zadowoleni, lekko zmęczeni , ale ze śpiewem na ustach .

     • Mistrz Polski w Speedcubingu 2023

      Uczeń naszej szkoły Mistrzem Polski!

      Miło nam zakomunikować, że uczeń klasy VII Radosław Marcinek zdobył tytuł Mistrza Polski podczas Mistrzostw Polski w Speedcubingu (układanie kostki Rubika na czas). Zawody odbywały się w Skierniewicach w dniach 6 - 8 października 2023 r.

      Spośród ponad 200 uczestników w różnych kategoriach wiekowych Radek nie miał sobie równych i zdobył Mistrzostwo bijąc przy tym wszelkie rekordy.

     • Wycieczka klasy VI i VII

      6 października klasa VIa i VIIa wraz z wychowawcami i p. M. Chmielem wybrała się do Tarnowa na wycieczkę.

      W pierwszej kolejności udaliśmy się do kina w Galerii Tarnovia na przepiękny film pt. "Siła naszych marzeń". Po pełnym emocji seansie udaliśmy się do FlyParku, gdzie mogliśmy podnosić swoją sprawność fizyczną na przeróżnych atrakcjach sportowych, ćwicząc skoki, podskoki, salta, przewroty.

     • Sprzątamy dla Polski

      4 października, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wzięliśmy udział w 6 edycji #SPRZĄTAMY DLA POLSKI.

      Uczniowie klas młodszych oraz Ci najstarsi wyposażeni w rękawiczki ochronne oraz worki, ruszyli w teren.

      Głównym celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie odpowiedzialności za wspólne dobro.

     • Dzień Chłopaka w przedszkolu.

      Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne więc było w przedszkolu Święto Chłopców, które przypada 30 września. Z okazji tego dnia chłopcy obdarowani zostali życzeniami, serdecznością oraz drobnymi upominkami. Nie brakło także świetnych zabaw, tańców i wspaniałych uśmiechów :)

     • Aktywna Tablica

      Szkoła Podstawowa im. Czesława Wojewody w Zespole Szkół w Lubczy otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii niezbędnych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno –komunikacyjnych. Dofinansowanie pozyskane zostało w ramach Rządowego programu „Aktywna tablica” – edycja 2023. Całkowity koszt zadania wynosi 20.000 zł, w tym kwota dofinansowania pozyskana w ramach programu „Aktywna tablica” – 16.000 zł, oraz wkład własny – 4.000 zł.

     • Wizyta „Sówek" w Bibliotece

      20 września grupa „Sówki" odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Lubczy. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach muzycznych prowadzonych przez p. Mateusza Klucznika ze Szkoły Muzycznej „Dobre dźwięki" w Ryglicach. Przedszkolaki poznały instrumenty klawiszowe i strunowe, a nawet mogły spróbować zagrać na wybranym przez siebie instrumencie.

     • Europejski Dzień Języków Obcych 2023

      26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych.

      Z tej okazji w Naszej Szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu i korzyści płynących z nauki języków obcych oraz poszerzanie wiedzy uczniów o krajach Europy, jak również budowanie motywacji uczniów do uczenia się języków.

     • Wycieczka klasy 2 i 3 do Tarnowa

      Uczniowie klasy 2 i 3 udali się dziś na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Pierwszym punktem programu były zajęcia w Centrum Nauki i Techniki „Pasaż Odkryć” w Tarnowie. Uczniowie uczestniczyli w seansie, w planetarium, gdzie prowadzący przekazał im solidną dawkę wiedzy o Wszechświecie. Następnie odwiedzili 5 pracowni, z których każda zachęcała do szerszego spojrzenia na świat oraz zadawania wielkich pytań. Po sporej dawce nauki uczniowie udali się do Multikina na seans pt.: „O psie, który jeździł koleją”.

     • Bezpłatny laptop dla ucznia

      W piątek 22 września, uczniowie klas 4a i 4b naszej Szkoły otrzymali na własność bezpłatny laptop w ramach programu rządowego „Laptop dla ucznia”. Na spotkaniu obecny był Burmistrz Gminy Ryglice Pan Paweł Augustyn, Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz oraz Rodzice naszych czwartoklasistów. Uczniowie z radością odbierali sprzęt, nie mogąc się doczekać jego uruchomienia.
      Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. To dziś tak fundamentalne umiejętności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie uda się zbudować nowoczesnego, odpornego społeczeństwa i co za tym idzie – konkurencyjnej gospodarki. Program pomaga wyrównywać szanse dzieci i młodzieży w rozwoju ich wykształcenia, talentów i pasji.

     • 30 Akcja Sprzątania Świata 2023

      Już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w Akcji Sprzątania Świata. W tym roku przebiegała pod hasłem "Sprzątanie Świata łączy ludzi". 18 września klasy IV-VIII na lekcjach wf, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, uczestniczyli w akcji ekologicznej. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu, dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko.

     • Dzień Przedszkolaka 2023

      "Każdy przedszkolak dobrze wie,

      że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

      od najmłodszego, aż po starszaka,

      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

      20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce.

      I my kolejny raz obchodziliśmy w naszych oddziałach Świeto Przedszkolaka.

      Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji - zostały zaproszone do wspólnej zabawy, ciekawych zajęć i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i uśmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

     • Rozpoznawanie emocji z Photonem

      Radość, smutek, złość, zdziwienie - to emocje, które towarzyszą Przedszkolakom w różnych codziennych czynnościach. Temat dotyczący emocji poruszały dzisiaj dzieci pięcioletnie z grupy "Muminki". Celem zajęć było doskonalenie umiejętności nazywania, rozpoznawania i pokazywania swoich uczuć. Podczas zajęć każdy z Przedszkolaków mógł utrwalić poznane emocje programując robota Photona zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości umieszczając go na polu z określonym symbolem.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki 2023

      "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Tego dnia i w naszych przedszkolnych salach królowały kropki.

      Wszyscy - dzieci i wychowawczynie przyszli ubrani w groszki, plamki i kropki.

     • Narodowe Czytanie w naszej szkole.

      Każde działanie, mające na celu popularyzację czytania książek jest warte poparcia. Narodowe Czytanie, odbywające się pod patronatem pary prezydenckiej, na pewno służy promowaniu czytelnictwa. Nasza szkoła również włączyła się do tej wspaniałej akcji i Eliza Orzeszkowa słowami swej najsłynniejszej powieści "Nad Niemnem" przeniosła nas nad błękitne wody Niemna.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych