• Konto Rady Rodziców

Drodzy Rodzice!

Pragniemy poinformować, iż Rada Rodziców Zespołu Szkół w Lubczy otworzyła konto bankowe, na które można wpłacać Komitet Rodzicielski oraz wszelkie darowizny.

Uchwalona przez Radę Rodziców składka roczna w roku szkolnym 2022/2023 wynosi 25zł na 1 i 2 dziecko, a kolejne po 20 zł. Jeżeli, ktoś jeszcze tego nie zrobił, to może to zrobić wpłacając pieniądze na poniższe konto bankowe lub dokonując wpłaty w sekretariacie szkoły.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA 2022

Z okazji Święta Niepodległości w ostatni czwartek społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii, aby uczcić pamięć trudnej historii Polski i uświadomić Uczniom naszej Szkoły jak ważny jest patriotyzm i szacunek do polskich symboli. Uczniowie klasy 3a wierszem, piosenkami i tańcem wprowadzili nas w patriotyczny nastrój. Pamiętajmy, że Ojczyzna jest w naszych sercach i żadne inne miejsce na ziemi jej nie zastąpi, a wolność zdobyta poświęceniem i ofiarnością wielu pokoleń nie jest dana raz na zawsze. Obyśmy zawsze mogli żyć w wolnej Polsce!

• Pasowanie i ślubowanie na ucznia w Szkole Podstawowej im. Czesława Wojewody w Lubczy

4 listopada br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przejść przez Krainy Edukolandii. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, grali na instrumentach, tańczyli tradycyjnego poloneza oraz udzielili odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań, które zadali im przedstawiciele poszczególnych Krain. W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor Szkoły Magdalena Szwajkosz oraz Pan Paweł Augustyn Burmistrz Gminy Ryglice pogratulowali dzieciom zaprezentowanych umiejętności. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrym Polakiem i dbać o honor swojej Ojczyzny, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, być dobrym kolegą. Po złożeniu ślubowania Pani D

• Dzień dyni

8 listopada w naszej szkole odbył się dzień dyni, mający na celu propagowanie zdrowego trybu życia, oraz właściwego odżywiania.

Uczniowie naszej szkoły bardzo się postarali, ubierając się w tym dniu, w kolorach tego zdrowego warzywa.

Nauczyciele świetlicy rozstrzygnęli konkurs na najpiękniejszą rzeźbę z dyni.

• Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disney'a, jednego z największych twórców bajek. Święto stało się okazją, aby przypomnieć ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci z naszego przedszkola do wspólnej zabawy w „bajkowym wymiarze".

• PAMIĘTAMY!

1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych - czas refleksji i zadumy. W piątek, tuż przed 1 listopada przedszkolaki z wszystkich grup odwiedziły pobliski cmentarz. Dzieci zapaliły symboliczne światełka na grobie patrona szkoły Czesława Wojewody oraz na cmentarzu wojskowym.

• Wycieczka klas 3 do Nowego Wiśnicza.

28 października uczniowie klas III wybrali się na wycieczkę do Nowego Wiśnicza. Pierwszym punktem zwiedzania był zamek Kmitów i Lubomirskich, jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury obronnej. Oprowadzała nas po nim pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiadała historię tego miejsca. Wszyscy przemierzali kolejne sale, podziwiając stare obrazy, gobeliny, meble. Zwiedzanie zamku zakończyliśmy na galerii widokowej skąd podziwialiśmy panoramę Nowego Wiśnicza.
            Drugim punktem naszej wycieczki było Muzeum Motyli „Arthropoda”w Bochni. To największa stała ekspozycja motyli świata w Polsce, licząca ponad pięć tysięcy okazów pochodzących z całego świata. Część kolekcji pochodzi z łowów własnych, zdobytych podczas podróży po Europie, Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, reszta to okazy nabyte od kolekcjonerów, entomologów także farm motylowych w różnych zaką

• Światowy Dzień Owoców i Warzyw 2022

W dniu 21 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubczy wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Owoców i Warzyw. Celem podjętych w czasie akcji działań było promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowych nawyków żywieniowych. Uczniowie poznali korzyści wynikające ze spożywania owoców i warzyw, które są cennym źródłem witamin, soli mineralnych, błonnika i wody. W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli koszulki w kolorach owoców i warzyw, oraz przynieśli na drugie śniadanie swoje ulubione warzywa i owoce. Uczniowie klas I-III przygotowali w ramach zajęć pyszne i zdrowe soki i sałatki owocowe. W ramach lekcji przyrody i biologii rozmawialiśmy o korzyściach wynikających ze zdrowego odżywiania, chętni uczniowie przygotowali i przedstawili krótkie referaty na temat znaczenia owoców i warzyw w codziennej diecie. W naszej szkole było kolorowo, wesoło i bardzo zdrowo!

• Gminny Konkurs Ekologiczny

W dniu 24 października 2022 r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Gminnym Konkursie Ekologicznym w Szkole Podstawowej w Joninach pod hasłem: „Myślę, działam, dbam, oszczędzam”. W ramach realizacji zadań konkursowych uczniowie aktywnie uczestniczyli w akcji sprzątania naszej miejscowości i przygotowali tabliczkę, który zachęca nas do dbania o czystą przyrodę. Przed konkursem wykonali także plakat w programie graficznym Canva promujący szkolne wydarzenie proekologiczne. W Joninach reprezentowały naszą szkołę uczennice klas 8 – Klaudia Kumięga i Daria Bocheńska. W czasie konkursu Klaudia i Daria rozwiązywały test z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Uczennice uzyskały najwyższą liczbę punktów z wiedzy o ekologii. Wysoko ocenione zostały także pozostałe działania uczniów, co zapewniło naszej szkole I miejsce w Gminnym Konkursie Ekologicznym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• Linki

• Ministerstwo Edukacji i Nauki