• Aktualności

     • Konkurs Krakuskowym Tropem - etap szkolny

      07 lutego 2024 r. uczniowie klasy 3 przystąpili do I etapu konkursu Krakuskowym Tropem. Etap ten polegał na uzupełnieniu testu – wiedzy o Krakowie, celem wyłonienia laureata, który w kwietniu weźmie udział w finale. Uczniowie klasy 3 już od października rozpoczęli przygotowanie do konkursu poprzez udział w wycieczce po Krakowie oraz w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński. Musieli również zapoznać się z wybraną literaturą. Wszyscy uczniowie dzielnie podjęli się uzupełnieniu testu, choć nie był w cale łatwy. Wyniki uczniów przedstawiają się następująco:

     • Wyjazd na lodowisko

      W dniu 07 lutego 44 uczniów z naszej szkoły z klas VI, VII i VIII udało się na wycieczkę do Dębicy na lodowisko.Uczniowie wraz z czterema opiekunami aktywnie spędzali czas jeżdżąc na łyżwach. Mimo tego, że niektórzy po raz pierwszy mieli łyżwy na nogach nie zrażali się tym, tylko przy pomocy kolegów lub "pingwinka" próbowali dorównać innym. Pod koniec dwugodzinnego szusowania po lodzie nie było osoby, która by mimo zmęczenia nie schodziła z uśmiechem na ustach. Zgodnie wszyscy stwierdzili, że wycieczka się udała i trzeba ją koniecznie powtórzyć.

     • Wieczór filmowy klasy VI

      5 lutego, klasa VIa wraz wychowawcą p. A. Szczeklik, na kilka dni przed rozpoczęciem ferii zimowych, zorganizowała szkolny wieczór filmowy. Uczniowie przyszli zaopatrzeni w kocyki, poduszki, pluszaki i inne akcesoria do wygodnego oglądania filmu. Od 16:00 do 19:30 oglądaliśmy wybrane wcześniej przez klasę filmy. Wieczór odbył się na sali gimnastycznej. Między filmami zjedliśmy pizze. Były również słodkie i słone przekąski zrobione przez uczniów. Czas upłynął Nam w miłej atmosferze.

     • Wizyta lekarza weterynarii

      6 lutego do klas pierwszych z wizytą przybyła lekarz weterynarii Pani Agnieszka Kobos wraz z dwoma pieskami - Kraksą i Mią. Asystował jej syn Bartek, który pomagał w prelekcji. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca weterynarza, posłuchać ciekawych informacji na temat zwierząt, a na koniec zobaczyć sztuczki piesków. Czworonogi swoim ciepłym charakterem szybko zyskały uwagę wszystkich zebranych. Dziękujemy Pani Agnieszce za spotkanie.

     • Debata Oksfordzka

      Od 5 lutego uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie ,,Dialog młodzieżowy w małej Ojczyźnie’’, który prowadzony jest na terenie naszej gminy przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców. Jego celem jest promowanie idei debatowania wśród uczniów szkół podstawowych, małych gmin i miast województwa małopolskiego. W ramach projektu zorganizowane są warsztaty, na których uczniowie z Lubczy wraz z uczniami innych szkól gminy Ryglice poznają zasady debatowania oraz mają okazję rozwinąć różne umiejętności m.in. krytyczne myślenie, pracę w grupie, autoprezentację, budowanie merytorycznej argumentacji. Finałowe debaty już w marcu i kwietniu.

     • Akcja charytatywna w naszej szkole.

      1 lutego 2024 r. odbył się kiermasz charytatywny, którego celem była zbiórka pieniędzy na szczytny cel jakim jest budowa Hospicyjnego Domu Aniołów dla nieuleczalnie chorych dzieci. Obiekt ten powstaje w Skowierzynie - na terenie gminy Zaleszany (woj. podkarpackie). Na stoisku naszego kiermaszu można było kupić słodkie przekąski. Razem zebrano 310 złotych. Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów należących do SKC oraz ich rodziców.

     • "Wszystko jest muzyką"

      W tym tygodniu przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego przeniosły się do krainy dźwięków aby wspólnie poznać ich źródła i bawić się muzyką.

      Uwielbiają śpiewać, brać udział w zabawach ruchowych i tanecznych. Janczary, marakasy, gitara, skrzypce dzwonki, bębenek czy tamburyno, to tylko niektóre instrumenty które dzieci mogły poznać i usłyszeć na żywo. Każde dziecko, miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę. Zabawa była wyśmienita a dzieci radosne i zadowolone. Wspólne wysiłki zwieńczył prawdziwy koncert w wykonaniu dzieci.

     • Święty Walenty - Lubeckie tradycje

      Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn zaprasza do miejscowości Lubcza, gdzie w niedzielę 11 lutego 2024 roku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne „Święty Walenty -Tradycje Lubeckie".

      Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 Mszą Świętą odpustową w Kościele Parafialnym w Lubczy. Po nabożeństwie, o godzinie 12.15 na placu przed „Perłą Lubczy", wszyscy zgromadzeni będą mieli okazję do degustacji tradycyjnej Lubeckiej zupy z lubczykiem przy akompaniamencie dźwięków Kapeli Spod Kokocza. Następnie, o godzinie 12.30 na scenie w budynku „Perła Lubczy" zaplanowano program artystyczny, w którym wystąpią uczniowie z Zespołu Szkół w Lubczy i Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej. Goście będą mogli również podziwiać występy kapel ludowych takich jak Z pod Dęba, Kapela Spod Kokocza, Jodłowianie, Zalasowianie oraz W Kuźni u Kowala. Nie zabraknie również degustacji potraw z grilla, specjałów kuchn

     • Klasa 4b na spektaklu w tarnowskim teatrze Solskiego

      W czwartkowy poranek wybraliśmy się całą klasą na Zielone Wzgórze do domu Mateusza i Maryli Cuthbert, gdzie razem z nami przybywa jedenastoletnia Ania Shirley. Ania jest sierotą, wcześnie straciła rodziców, ale swoim pozytywnym nastawieniem do życia podbija serca wszystkich wokół. Szalone przygody rudowłosej Ani odegrali aktorzy tarnowskiego teatru im. Ludwika Solskiego – oddając serce dla ról, które przedstawiali. Widzieliśmy smutek i obawy Ani przed odesłaniem do sierocińca, radość z codziennych sytuacji i zachwyt pięknem natury, żywiołowe relacje z rówieśnikami, utratę bliskiego opiekuna Mateusza, przyjaźń i szacunek dla Maryli – powściągliwej opiekunki, zdobycie uznania w szkole i sukcesy w nauce... Aż nadszedł czas podejmowania ważnych decyzji życiowych i wielka miłość z dotychczasowym szkolnym „wrogiem”czyli Gilbertem.

     • W gościnie u pana Kleksa

      Zachęceni reklamą w mediach i wspomnieniami z pracy nad lekturą z klasy czwartej, piątoklasiści wyruszyli do kina, by samemu ocenić nową wersję znanego utworu.

      W przepełnionej po brzegi sali kina "Promień" obejrzeliśmy trwający ponad dwie godziny film , który z poprzednią wersją i lekturą łączy ... niewiele.

     • Dzień Popcornu! 🍿

      24 styczna w naszej szkole odbył się Dzień Popcornu, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Każdy wchodząc do szkoły od razu poczuł wspaniały aromat, który wypełniał korytarze i sale. Członkowie Samorządu Uczniowskiego już od samego rana przygotowywali prażoną kukurydzę w specjalnych maszynkach – bez tłuszczu tylko za pomocą gorącego powietrza – czyli ZDROWO! Smaczną i zdrową przekąskę można było kupić w zorganizowanym mini sklepiku.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych