• Samorząd Uczniowski zaprasza do włączenia się w akcję zbiórki nakrętek dla Marysi.

   Nakrętki można wrzucać do metalowego serca zamieszczonego na podwórku szkolnym lub zapakowane w worki zostawiać przy wejściu do szkoły nr 1.
   • Aktualności

      • Przedszkolne od kuchni.

       Dzieci z grupy „Smerfy" realizując zadanie "Kicia Kocia gotuje" w ramach Ogólnopolskiego projektu "Z Kicią Kocią Maluchy zamieniają się w Zuchy" udały się z wizytą do przedszkolnej kuchni.

       Powitały nas panie, które codziennie przygotowują smaczne i zdrowe posiłki dla wszystkich przedszkolaków.

       Dzieci dowiedziały się na czym polega praca kucharek, jakich zasad bezpieczeństwa i higieny należy przestrzegać w pracy. Panie o prowadziły nas po kuchennych pomieszczeniach, pokazały sprzęty potrzebne do gotowania. Przedszkolne garnki, kuchenka czy patelnie okazały się o wiele większe niż te w domu.

      • Przedszkole w Teatrze

       15 listopada grupy Tygryski, Muminki i Sówki wybrały się na przedstawienie teatralne pt. "Jaś i Małgosia". Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie był okazją do poznania dobrze znanej dzieciom bajki w nowej - teatralnej odsłonie i pozwolił nam przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki. Udział w spektaklu był wielkim przeżyciem dla dzieci i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

      • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA 2023

       Z okazji 105 rocznicy odzyskania Niepodległości społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii, aby uczcić pamięć wszystkich bezimiennych bohaterów, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Trudna historia Polski zabrała bliskich tysiącom rodzin, którzy w listach pisali z frontu o tęsknocie, miłości i wartościach. Udział w akademii uświadamia Uczniom naszej Szkoły jak ważny jest patriotyzm i szacunek do polskich symboli. Uczniowie klas czwartych wierszem, piosenkami i tańcem wprowadzili nas w patriotyczny nastrój. Pamiętajmy, że Ojczyzna jest w naszych sercach i żadne inne miejsce na ziemi jej nie zastąpi, a wolność zdobyta poświęceniem i ofiarnością wielu pokoleń nie jest dana raz na zawsze.

      • Dzień Postaci z Bajek

       Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek nauczyciele punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych oraz panie pomoce nauczycieli przygotowały niespodziankę swoim dzieciom. Przedstawienie teatralne „Jaś i Małgosia" to pełna zabawy i humoru opowieść o postaciach dobrze nam wszystkim znanych, ale w dość niecodziennej odsłonie. Baba Jaga, która się stała Jadwigą oraz zamiast chatki z piernika pensjonat. Zaniepokojony Jaś i Małgosia prosili o pomoc Wielkiego Baja i Wróżkę Fantazję. Jak się okazało wspólną pracą udało się uporządkować znaną bajkę. Gra aktorska nauczycieli spowodowała uśmiech na niejednej twarzy.

      • Strażacy w Przeszkolu

       Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz punktu przedszkolnego z wielką radością witały przybyłych gości- Strażaków z OSP w Lubczy. W trakcie spotkania przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Przypomniano zasady ewakuacji w naszej szkole, miejsce zbiórki oraz zasady postępowania.

      • Światowy Dzień Kanapki

       Kanapka to jedna z najprostszych i najsmaczniejszych przekąsek, po które chętnie sięgamy, gdy nie mamy zbyt wiele czasu. W zależności od strony świata przygotowywane są na różne sposoby. Jej święto przypada na 3 listopada, czyli datę urodzin hrabiego Johna Montagu – czwartego hrabiego Sandwich, który uznawany jest za pomysłodawcę „kanapki”. Tego dnia uczniowie naszej szkoły w ramach działań programu prozdrowotnego wzięli udział w szkolnej akcji “Dzień Kanapki”. Kolejny raz dzieci pokazały, że wiedzą jak należy zdrowo się odżywiać. Uczniowie przygotowali i wspólnie w klasach zjedli drugie śniadanie, które składało się z pożywnych, kolorowych i zdrowych kanapek, pełnych świeżych i pysznych składników. Kanapki uginały się pod ciężarem wędlin, serów, jajek oraz warzyw. Akcja była świetną okazją do tego, aby porozmawiać wspólnie o roli śniadania i zdrowych nawykach żywieniowych. To także dosk

      • Przedszkolaki Pamiętają

       Listopad - czas związany ze Świętem Zmarłych, to czas zadumy i odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli i tych, którzy poświęcili życie dla naszej Ojczyzny. Jest to także okres modlitwy i wizyt na cmentarzach.

       Dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawcami także uczciły pamięć i oddały hołd żołnierzom, którzy zginęli w walce o naszą Ojczyznę zapalając znicze w miejscu pamięci na naszym cmentarzu parafialnym.

      • "Szkoła Pamięta"

       Nasza Szkoła wzięła udział w piątej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

       Nauczyciele wspólnie z uczniami podjęli szereg działań. Obejmowały one porządkowanie grobów żołnierzy poległych podczas I Wojny Światowej, uczniowie odwiedzili groby Patrona Szkoły Czesława Wojewody oraz postaci ważnej w historii Lubczy księdza Józefa Lenartowicza. W celu przypomnienia postaci ważnej dla Lubczy powstała gazetka poświęcona księdzu J. Lenartowiczowi.

      • Stopki, wersaliki, szpalty...

       ...te nieco tajemnicze terminy nie są już niezrozumiałe dla uczniów klas siódmej i ósmej dzięki spotkaniu z dziennikarzem "Gazety Krakowskiej", Pawłem Chwałem.

       Doświadczony dziennikarz prasowy zaprezentował świeżo wydany numer gazety i zaznajomił uczestników spotkania z podstawową terminologią związaną ze swoją pracą. Przedstawił też zalety i wady tej profesji i zachęcił do podjęcia prób własnej twórczości. Miejmy nadzieję, że pan Paweł nie będzie jedynym dziennikarzem pochodzącym z naszej miejscowości!

      • Niezwykła przerwa – „Przerwa na czytanie”!

       W czwartek 26 października 2023 uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubczy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji po tytułem: "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Uczniowie jedną przerwę spędzili w ciszy i skupieniu czytając ulubione książki lub wybrane teksty literackie. Łącznie w akcji uczestniczyło 163 osoby. Niezwykły widok: korytarz pełen czytających i kolejka w bibliotece do wypożyczenia książki - właśnie o to chodzi w akcji: zachęcić wszystkich do czytania i uświadomić, że oprócz poszerzania wiedzy i horyzontów, poprawy ortografii i stylistyki to także wędrówka do świata wyobraźni i podróż do przeszłości lub przyszłości. A wszystko to zupełnie za darmo! Aby jeszcze bardziej zachęcić wszystkich do czytania przypomnimy kilka korzyści, które są rezultatem spędzania czasu z książką:

      • Dzień Dyni w Przedszkolu

       Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni". W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w piątek 27 października, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

       Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat.Poznały jej zastosowanie i budowę zaglądając nawet do środka. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.

      • Szkolne Kluby Sportowe 2023/2024

       W naszej szkole prężnie działają sportowe zajęcia dodatkowe.

       Jest ich naprawdę wiele, a oto one:

       Kółko sportowe dla dziewcząt klas 7,8, odbywa się w każdy poniedziałek (M. Chmiel)

       Kółko sportowe dla młodszych chłopców klas 2,3 i 4 realizowane jest w piątek (M. Chmiel).

       Dodatkowo w naszej szkole prowadzone są Ministerialne SKS-y realizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Są to ogólnodostępne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

      • Światowy Dzień Zwierząt

       Dzień 25 października w naszej szkole, a dokładnie na naszej świetlicy szkolnej był NIEZWYKŁY!

       Obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji zaprosiliśmy do szkoły naszych pupili.

       Zuzia przyniosła króliki miniaturki, Kacper z Karoliną chomika Xavi, Kuba z Karolem również chomika Pixi, Mikołaj przyniósł papużki faliste Fala i Fefel. Były również patyczaki Uli o nazwie Zdziś i Mariolka.

      • "Ale Mózgi" Konkurs matematyczny

       W dniu 24 października 2023 r. uczniowie klas 5-8 z naszej szkoły wzięli udziału w etapie szkolnym pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu „Ale Mózgi”, który polegał na rozwiązaniu 20 zadań matematycznych i logicznych w ciągu 40 minut. Uczestnicząc w konkursie będzie można poznać fascynujący świat matematyki, informatyki i programowania, korzystając z nowoczesnej platformy.

      • Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023

       Czy wiesz, że każdy z nas ma 24 godziny na dobę, czyli 168 godzin tygodniowo, a więc 8760 godzin rocznie? Każdy sam decyduje, co zrobi z tym czasem, jak go wykorzysta, spożytkuje i zagospodaruje.

       Nasi uczniowie w ubiegłym tygodniu w sposób szczególny uczyli się umiejętności efektywnego zarządzania czasem. Poznali oni metody służące do określania priorytetów takie jak „Metoda ABC”, „Kwadrat Priorytetów”, wzięli aktywny udział w rozpoznaniu „Pożeraczy czasu” oraz poznali wybrane techniki zarządzania czasem. Nasi najmłodsi wykonali papierowe korony oraz brali udział w zajęciach związanych z planowaniem dnia. Wszystkie te działania podjęte zostały w ramach programu edukacyjnego „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy - Zostań Królową / Królem swojego czasu”.

      • „Poczuj chemię do fizyki” - Grupa Zaelektryzowani

       20 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji pt. „Poczuj chemię do fizyki” prowadzoną przez Grupę Zaelektryzowani. Ciekawe eksperymenty przybliżyły najmłodszym i starszym dzieciom wiedzę dotyczącą powietrza. Uczniowie w ciekawej i przystępnej formie poszerzyli wiedzę o właściwościach powietrza, wodoru, helu i azotu. Uczestniczyli w niecodziennych eksperymentach: wybuchowym spalaniu wodoru, tworzeniu chmury z wykorzystaniem ciekłego azotu oraz podróży poduszkowcem. Prezentujący zaprosił do wspólnych doświadczeń chętnych uczniów. Było przy tym niemało zabawy. Po raz kolejny okazało się, że nauka nie musi być nudna.

      • Halowa piłka nożna - Mistrz Gminy

       W dniach 16 i 18 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszych w tym roku szkolnym zawodach sportowych. Na hali sportowej w Ryglicach walczono o tytuł Mistrza Gminy w halowej piłce nożnej.

       W kategorii Igrzysk Dzieci nasze dziewczęta uplasowały się na wysokim drugim miejscu, a chłopcy zostali sklasyfikowani na czwartym. W kategorii Igrzyska Młodzieży obydwie nasze drużyny stanęły na podium, chłopcy zostali Wicemistrzami Gminy, a dziewczęta ukończyły turniej na 3 miejscu.

      • Wycieczka klasy III do Krakowa

       Uczniowie klasy III 20 października wybrali się do Krakowa, aby zwiedzić jego zabytki, poznać jego historię, tradycje i wybrane legendy. Trzecioklasiści wzięli tego dnia udział w aktywnych formach edukacji, takich jak: zajęcia w muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wycieczka z przewodnikiem po Krakowie. Tematyka towarzysząca uczniom podczas zajęć edukacyjnych to „Mikołaj Kopernik w KRAKOWIE”, czyli główny temat konkursu „Krakuskowym Tropem”, do którego uczniowie klasy III aktualnie się przygotowują. Przy okazji wizyty w dawnej stolicy Polski, dzieci odwiedziły kawiarnię „Nowa Prowincja”, gdzie Wisława Szymborska tworzyła swoje wyjątkowe wiersze.

   • Linki

    • Ministerstwo Edukacji i Nauki
    • Kuratorium Oświaty w Krakowie
    • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
    • Gmina Ryglice
    • CKE
    • ORE
   • Librus Synergia
   • Librus Synergia
   • Librus Synergia
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych