• Aktualności

     • Sukces Trzecioklasistki w Konkursie Wiedzy o Krakowie „KrakusKowym Tropem”!

      Niezmiernie miło nam poinformować, iż uczennica klasy 3 Alicja Niemiec zdobyła II miejsce w konkursie „KrakusKowym Tropem” – Konkursie Wiedzy o Krakowie dla Wielu Pokoleń. Hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Mikołaj Kopernik w Krakowie”. W ramach przygotowań, trwających kilka miesięcy, uczniowie naszej szkoły: uczestniczyli w wycieczce po Krakowie, brali udział w warsztatach w muzeum UJ Collegium Maius oraz zapoznali się z literaturą poświęconą krakowskiej historii i kulturze. Kolejno odbył się konkurs wiedzy na szczeblu szkolnym, gdzie największą liczbę punktów uzyskała Alicja Niemiec. To właśnie Ona reprezentowała naszą szkołę w teście międzyszkolnym, który odbył się w Collegium Maius UJ. Spośród wielu uczestników, Alicja uzyskała fantastyczne II miejsce. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 23 maja 2024 r. w Auli Collegium Maius w Krakowie.

     • Zajęcia plastyczno-techniczne klasy 3 🎨🖌

      Chętni uczniowie klasy 3 uczestniczyli w roku szkolnym 2023/2024 w dodatkowych zajęciach plastyczno-technicznych, na których wykonywali m.in. dekoracje klasowe oraz prace z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Na zajęciach realizowany był również międzynarodowy projekt edukacyjny „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE” w formie innowacji pedagogicznej. Celem zajęć było zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez różnorodne działania plastyczne. Projekt ten polegał na comiesięcznym wykonywaniu wybranego zadania. Uczniowie m.in. tworzyli płótno z gazy, malowali na papierze ściernym, szkicowali, tworzyli prace z wykorzystaniem techniki „mokre na mokrym”.

     • Klasa 1 a z wizytą w Bibliotece Publicznej 📚

      Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Przekonali się o tym uczniowie klasy I a. W dniu 24 maja odbyli wizytę w Bibliotece Publicznej w Lubczy. Dzieci poznały budowę książki oraz dowiedziały się jak należy je szanować. Poszerzyli także swoje wiadomości o pracy bibliotekarza, poznali wartość książki oraz zalety czytania. Wizyta w bibliotece była dla nich wartościową lekcją. Uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły. Dziękujemy serdecznie Pani Mirosławie Trojan za przeprowadzenie lekcji bibliotecznej oraz za piękne zakładki do książek.

     • Przedstawienie "Let's go to the zoo"

      "Let's go to the zoo" to tytuł inscenizacji, która odbyła się 10 maja 2024 r. w naszej szkole. Aktorami były dzieci grupy przedszkolnej "Sówki", które wcieliły się w role zwierząt zamieszkujących zoo. Dzieci zaprezentowały scenki związane z pobytem w zoo oraz zaśpiewali piosenki: "What's the weather", "Let's go to the zoo", "Yes I can", "Five little monkeys" oraz piosenki na powitanie i pożegnanie. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały przygotowane przedstawienie w języku obcym. Zaprezentowany spektakl miał na celu przyswojenie słów w języku angielskim związanych ze zwierzętami oraz czynnościami przez nie wykonywanymi.

     • Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I-III

      W dniu 10.05.2024 r. w Zespole Szkół w Lubczy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, a także rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. W konkursie wzięło udział 13 uczniów klas drugich i trzecich z siedmiu szkół podstawowych naszej gminy. Komisja konkursowa po wyrównanych zmaganiach po raz pierwszy przyznała pierwsze miejsca ex aequo dla:

     • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

      Uczniowie trzeciej klasy przystąpili 9 maja do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z wydawnictwem OPERON, który miał na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Składał się on z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. W trosce o dobro uczniów sprawdzian był poprzedzony filmem terapeutycznym, natomiast po teście, trzecioklasiści wysłuchali bajki edukacyjnej pt. „O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”. Uczniowie poczuli, że czwarta klasa zbliża się wielkimi krokami.

     • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja 🇵🇱

      26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Podczas akademii przedstawiona została historia jej powstania. Na szkolnej scenie pojawili się najpierw władcy trzech mocarstw - Rosja, Austria i Prusy, którzy dokonali I rozbioru Polski. Głównymi bohaterami byli twórcy Konstytucji - poseł Ignacy Potocki, reformator Hugo Kołłątaj, marszałek sejmu Stanisław Małachowski wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, który zaprzysiągł konstytucję. Uczniowie mogli usłyszeć czym jest konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie prawa.

     • Dzień Ziemi 2024

      22 kwietnia uczniowie naszej szkoły spotkali się na sali gimnastycznej, aby świętować Dzień Ziemi, wspólnie się bawić i dzielić wiedzą na temat zagrożeń dla środowiska przyrodniczego. Klasy 4 przedstawiły pokaz mody ekologicznej, natomiast uczniowie klas 5-8 przygotowali prezentacje na temat zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby oraz form ochrony przyrody w Polsce i w naszej gminie. Uczennice klasy 7 przeprowadziły warsztaty z zasad segregacji śmieci w klasach nauczania początkowego oraz klasach 4. Uczniowie w formie zajęć praktycznych segregowali różne rodzaje śmieci, które pojawiają się w koszach w szkole i w domu. Poznali pojęcie recyklingu i jego znaczenie dla przyrody i gospodarki człowieka. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych również razem z całą szkołą obchodziły Dzień Ziemi, na którym gościły Panią Mirkę z Biblioteki Publicznej. Pani Mirka przeprowadziła małe warsztaty dla

     • III Powiatowy Konkurs Informatyczny

      17 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach miał miejsce III Powiatowy Konkurs Informatyczny. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu informatyki rozwiązując test oraz umiejętnościami praktycznymi w pracy przy komputerze. Wśród 24 uczestników Etapu Finałowego byli uczniowie naszej szkoły Radosław Gilski – 5 miejsce oraz Marcel Chwał – 8 miejsce.

     • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka

      Mamy to! Nasi Pierwszoklasiści Zdali test wiedzy o bezpieczeństwie i ukończyli Akademię Bezpiecznego Puchatka.

      Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w nim udział ponad 3 miliony uczniów.

     • Przedszkolny Konkurs Recytatorski

      18 kwietnia 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski pt. "POLSCY POECI DZIECIOM"

      Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, zachęcanie dzieci do występów z udziałem publiczności oraz prezentacja umiejętności recytatorskich dzieci.

      Nasze przedszkolaki dzielnie pokonały tremę i pięknie recytowały wierszyki.

     • Majówka w Ryglicach

      Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn oraz Prezes Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy Wiesław Zabawa zapraszają na Majówkę w Ryglicach dla wszystkich pokoleń, która będzie miała miejsce 4 i 5 maja 2024 roku.

      W ramach wydarzenia odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Kominiarzy oraz XII Ryglicka Parada Orkiestr Dętych.

     • Wiosna w Przedszkolu

      „Przyszła do nas wiosna w kolorowych kwiatach.

      Przyleciały ptaki z dalekiego świata.

      Dobrze , że jest wiosna, wiosna cieszy nas.

      Słonko grzeje mocno, na spacery czas."

      Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Podczas zajęć w każdej z grup dzieci mają okazję poznać tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Zagłębić się w tajniki pracy w ogrodzie oraz poznać w jaki sposób należy dbać o przyrodę.

     • Szaleni Chemicy,

      to grupa wspaniałych, młodych osób, które podejmują różne inicjatywy społeczne. Miło nam poinformować, iż jedną z tych wyjątkowych osób jest Daria Bocheńska, absolwentka Zespołu Szkół w Lubczy. Szaleni Chemicy biorą udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Ideą tej olimpiady jest znalezienie rozwiązania/zapobiegnięcie wybranemu problemowi społecznemu. Młodzi chemicy zainteresowali się tematem zanikających chęci do nauki przez dzieci po czasach pandemii. Z racji tej, iż osoby uczą się w klasie biologiczno-chemicznej postanowiły projekt powiązać z wybranym profilem. W taki oto sposób powstała nazwa „Szaleni Chemicy” i cały projekt. W jego ramach zorganizowali kilka spotkań z dziećmi z różnych szkół w Tarnowie i jego okolicach, podczas których przeprowadzili kilka prostych i ciekawych eksperymentów takich jak: wulkan, lampa lawa, sprawdzanie ph oraz samo pompujący się balon. Łącznie w za

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych