• Aktualności

     • Spotkanie Noworoczne 2024

      Dnia 14 stycznia w naszej szkole odbyło się Spotkanie Noworoczne pod patronatem Burmistrza Gminy Ryglice Pana Pawła Augustyna zorganizowane przy współpracy z Sołtysem wsi Lubcza, Kołem Gospodyń Wiejskich w Lubczy, Radą Sołecką, Dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ryglicach oraz Kapelą Ludową Spod Kokocza. Spotkanie to rozpoczęło się uroczystą mszą św. prowadzoną przez ks. prałata Marka Kuzaka w Kościele Parafialnym w Lubczy. Następnie wszyscy zaproszeni goście zebrali się w nowej sali gimnastycznej, gdzie mogli oglądać występy przygotowane przez dzieci przedszkolne oraz uczniów klas 1-3. Po części artystycznej odbyło się wspólne kolędowanie z Zespołem Ludowym Spod Kokocza. Dziękujemy wszystkim sponsorom, Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu tak wielkiego przedsięwzięcia.

     • Wycieczka do Tarnowa

      W dniu 11 stycznia 2024 roku klasy pierwsze wraz z klasą drugą udały się do Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz na spektakl teatralny „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” do Teatru im. Ludwika Solskiego. Uczniowie klas pierwszych wzięły udział w lekcji muzealnej „Od gałganka do szlachcianki”, natomiast uczniowie klasy drugiej udały się na „Akademię pod maszkaronami”. Dzieci dowiedziały się m. in. jak wyglądały dawne modne stroje, z czego były wykonywane oraz jak je przechowywano. Miały także możliwość wykonania lalki szlachcica i szlachcianki w stroju szlacheckim. Uczniowie klasy drugiej udały się natomiast do zbrojowni– gdzie poznali zbroje husarską, przenieśli się w czasy, kiedy to rycerze jeździli na koniach i dzielnie walczyli mieczem. Wzięli także udział w warsztatach , na których wykonali piękne hełmy. Kolejnym punktem wycieczki był spektakl teatralny „Niesamowite przygody dzi

     • Spotkanie z podróżnikiem

      10 stycznia 2024 r. nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem p. Dariuszem Rocheckim. Tematem spotkania była Tajlandia. Za pomocą zdjęć i pięknych opowieści p. Dariusz zapoznał ich z tamtejszą kulturą i przyrodą. Dzięki niemu uczniowie poznali wiele ciekawostek dotyczących Tajlandii m.in.: to, że Tajlandczycy sądzą, iż ich kraj przypomina kształtem głowę słonia, stolica Tajlandii Bangkok to najdłuższa nazwa miasta na świecie, mieszkają tam kobiety o bardzo długich szyjach oraz to, że nie można zginać banknotów z podobieństwem króla, gdyż grozi to więzieniem. Prezentacja Tajlandii została wzbogacona różnorodnymi pamiątkami takimi jak: stroje folklorystyczne, metalowe obręcze na szyję noszone przez tamtejsze kobiety, a nawet odchody słonia z których wytwarza się papier.

     • Wycieczka klasy 3 do Nowej Dęby oraz Mielca

      Uczniowie klasy 3 udali się na pierwszą wycieczkę w tym roku kalendarzowym do Nowej Dęby i Mielca. Pierw odwiedzili Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie, gdzie pod opieką pani przewodnik oglądali stanowiska z choinkami i ozdobami świątecznymi z różnych części świata i epok. Poznali całą produkcję bombki obserwując pracę hutników, etap posrebrzania i ręcznego malowania. Po dokładnym zapoznaniu się z produkcją bombek choinkowych, uczniowie wzięli udział w warsztatach zdobienia bombki. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w wywrotkarni WyWrotki w Mielcu. Pomimo tego, iż większość z nich miała pierwszy raz wrotki na nogach i niejednej wywrotki, uczniowie nie poddawali się i konsekwentnie próbowali swoich sił na torze.

     • Koncert Noworoczny

      Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach zapraszają na Koncert Noworoczny w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Koncert odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024 o godz. 18.00 w Pałacu pod Dębami w Zalasowej.

     • „Aktywna tablica” w szkole

      Efektywna edukacja wymaga najwyższej jakości materiałów dydaktycznych, w tym uwzględniających potrzeby uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W związku z tym nasza szkoła skorzystała z Rządowego programu na lata 2020 – 2024 „Aktywna tablica”. Dzięki dofinansowaniu, udało się nam stworzyć przyjazną przestrzeń edukacyjną. Nasi uczniowie pod okiem swoich nauczycieli zdobędą wiedzę i umiejętności, które będą mogli kreatywnie wykorzystać w szybko zmieniającym się świecie.

     • Laboratoria Przyszłości wrzesień - listopad 2023

      Dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” nasi uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych innowacyjnych narzędzi i metod dydaktycznych. W ramach grantu zakupiliśmy liczny sprzęt, którego używamy na co dzień w pracy z uczniami.


      Pracownia językowa pozwala rozwinąć umiejętność słuchania ze zrozumieniem w j. angielskim i niemieckim, a przede wszystkim doskonalić komunikowanie się w języku obcym. Dzięki robotowi Photon, uczniowie poznają tajniki programowania, ale również zdobywają nową wiedzę. Drukarka 3D uczy projektowania i umożliwia drukowanie modeli przestrzennych wykorzystywanych na lekcjach. Zakupiony sprzęt audio-wizualny (mikroporyt, mikrofony, aparat, oświetlenie i inne) uświetniają szkolne uroczystości i pozwalają je utrwalić.

     • Świąteczne dekoracje 2023

      Ostatni tydzień przed świętami Bożego Narodzenia to czas intensywnych przygotowań do klasowych spotkań wigilijnych, kolędowania oraz jasełek. To również czas dekorowania naszej Szkoły ozdobami własnoręcznie przygotowanymi przez uczniów, które pozwolą jeszcze mocniej poczuć wyjątkowość tych kilku przedświątecznych dni spędzanych we wspólnym gronie.

     • Boże Narodzenie 2023

      „Do naszych serc,

      Do wszystkich serc uśpionych,

      Dziś zabrzmiał dzwon,

      Już człowiek obudzony,

      Bo nadszedł czas

      I dziecię się zrodziło

      A razem z nim Maleńka przyszła miłość.”

      Dziś w naszej szkole był bardzo uroczysty dzień. Od rana dało się odczuć magiczną, świąteczną atmosferę. Dzięki niej nie brakło uśmiechów, uścisków, a nawet wzruszeń. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który wszyscy niecierpliwie czekają. JASEŁKA, przygotowane przez uczniów klasy 2a i 1a wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Następnie każda z klas zaśpiewała wybraną przez siebie kolędę. Po Jasełkach był czas na klasowe Wigilie, dzielenie się opłatkiem i świąteczne życzenia.

     • Przedstawienie świąteczne dzieci przedszkolnych.

      21 grudnia br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lubczy odbyły się świąteczne przedstawienia oraz tradycyjne jasełka przygotowane przez nasze przedszkolaki. Dzieci przygotowały piękne przedstawienia dla swoich rodziców, kolegów i zaproszonych gości.

      Uroczystość wprowadziła uczestników w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, pozwoliła dzieciom na wyrażanie pięknych uczuć, rozwinąć indywidualne predyspozycje i uzdolnienia aktorskie oraz nabyć śmiałości podczas występów przed publicznością.

     • Empatia – co to takiego?

      Empatia – co to takiego? To tytuł klasowego konkursu plastycznego w którym brali udział uczniowie w ramach realizacji czwartej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EMP@TYCZNA KLASA. A teraz przyszedł czas na nagrody. W dniach 11 i 18 grudnia zwycięskie klasy II oraz IV a brały udział w spotkaniach filmowych podczas których był czas na wspólne zabawy integracyjne, film oraz warsztaty plastyczne.

     • Życzenia świąteczne - wymiana kartek

      Życzenia świąteczne – wymiana kartek

      Ile radości może sprawić własnoręcznie wykonana kartka świąteczna? Mnóstwo! Uczniowie klasy 2a i 3a przygotowali wraz z wychowawczyniami kratki świąteczne, które następnie uzupełnili życzeniami w języku angielskim. Zdziwienie, radość, ciekawość to emocje, które im towarzyszyły podczas rozpakowywania przesyłek, które oprócz kartek z Grecji, Bułgarii i Rumunii zawierały też słodkie smakołyki. Wymiana kartek bożonarodzeniowych pozwala kultywować tradycje, poznać inne kraje oraz rozwijać umiejętności językowe, dlatego cieszymy się, że tak licznie i chętnie uczniowie dołączyli do tej akcji.

     • Xmas Break - Świąteczne Śpiewanie

      Świąteczna Przerwa – Xmas break

      Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne od wieków goszczą w naszych domach podczas Świąt Bożego Narodzenia. Nie wyobrażamy sobie Świąt bez ich śpiewania i słuchania, dlatego Nasi Uczniowie tak licznie i aktywnie uczestniczyli w Świątecznych Przerwach (Xmas Break), podczas których śpiewali po angielsku.

     • Święta tuż, tuż...czas na ciasteczka piernikowe

      Przedświąteczna atmosfera sprawiła, iż uczniowie klasy 1 a postanowiły, by trochę tego świątecznego zapachu pierników wnieść do szkoły. Dzieci z wielką radością wałkowały ciasto, wycinały foremkami różne kształty ciasteczek. Upieczone pierniczki dekorowały kolorowym lukrem i ozdobami. Największą przyjemnością było degustowanie własnoręcznie wykonanych pierniczków. Po całej klasie unosił się wspaniały korzenny zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

     • IDĄ ŚWIĘTA ... życzeń czas

      Uczniowie klasy piątej doskonale wiedzą, że życzenia przesłane sms-em czy emailem nigdy nie zastąpią tych własnoręcznie napisanych, najlepiej na kartce przez siebie wykonanej. Dlatego do swoich bliskich napisali i wysłali takie właśnie świąteczne kartki i proszą, by inni poszli za ich przykładem.🌲❤️

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych