• Aktualności

     • Dzień zwierzaka

      W kalendarzu świąt nietypowych 4 października obchodzony jest Dzień Zwierząt. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs na przebranie za ulubione zwierzę. Uczniowie zaprezentowali różnorodne i barwne stroje. Jury wzięło pod uwagę szczególnie pomysłowość i samodzielność wykonania przebrania.
      Pierwsze miejsce zdobyli: Nikola Zgłobiś i Franciszek Srebro.
      Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkimi upominkami.

     • Spotkanie z policjantem

      Całkiem niedawno bo w zeszłym tygodniu odwiedził nasze przedszkole niecodzienny gość asp. Mariusz Nalepa - dzielnicowy. Podczas spotkań w każdej grupie przedszkolnej opowiedział dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu można powiedzieć jak się nazywamy, a komu nie? Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z naszym gościem. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Pan policjant chętnie opowiadał przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi za wspaniałe przeżycia i

     • Mieszkania na wynajem w Ryglicach

      Od 5 do 31 października 2022 r. trwa nabór wniosków na przydział mieszkań w bloku mieszkalnym przy ul. W. Boratyńskiego w Ryglicach. W nowo budowanym bloku dostępnych będzie 56 lokali mieszkalnych. Do wyboru będą mieszkania jednopokojowe, dwupokojowe oraz trzypokojowe o powierzchni od 32m2 do 69m2. Do skorzystania z naboru pierwszeństwo będą miały młode małżeństwa, które nie posiadają jeszcze na własność lokalu mieszkalnego. Wpłata rezerwacyjna wynosi 900 zł/m2 i po ok. 20 latach mieszkania będzie można wykupić na własność, a wpłata będzie odliczona od wartości mieszkania. W załączeniu ulotka informacyjna.

     • Wycieczka do Krakowa

      W dniu 30 września klasy trzecie w optymistycznym nastroju wybrały się na wycieczkę do Krakowa po Starym Mieście w ramach przygotowań do małopolskiego konkursu Krakusek. Tematem tegorocznej edycji Konkursu jest: KRAKÓW – miasto pełne skarbów”.Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend poprzez lekturę wybranych tekstów oraz udział w aktywnych formach edukacji, takich jak: lekcja muzealna, wycieczka po mieście i rodzinna gra terenowa.

     • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

      W naszej szkole od 19 do 23 września odbył się "Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych".
      We wszystkich klasach realizowano zajęcia profilaktyczne poruszające tematy chorób zakaźnych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej przestrzegania podstawowych zasad higieny.
      Uczniowie przekazali ulotki dotyczące szczepień swoim rodzinom, natomiast na korytarzu szkolnym została przygotowana gazetka informacyjna.

     • Międzyszkolny Plener Malarski

      22 września 2022 roku w Szkole Podstawowej w Joninach odbył się Międzyszkolny Plener Malarski pod patronatem Burmistrza Ryglic. Uczennice : Joanna Kumięga, Klaudia Błońska i Milena Witek reprezentowały ZS w Lubczy i wraz z kolegami ze szkół z terenu gminy Ryglice wykonały wielkoformatowe prace nawiązujące w tematyce do pejzażu. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem doktora Krzysztofa Maniaka – artysty wizualnego, prodziekana wydziału intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Mieli też możliwość wysłuchania wykładu i zapoznania się z twórczością artysty.

     • Dzień Przedszkolaka


      20 września dzieci z Punktu Przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych świętowały radośnie Dzień Przedszkolaka 😊. Było mnóstwo świetnej zabawy i niespodzianek. Przedszkolaki na pewno na długo zapamiętają ten dzień 🥰

     • "Muminki" pieką muffinki.

      Dzieci z grupy "Muminki" przygotowania do Dnia Przedszkolaka rozpoczęły już w poniedziałek od upieczenia pysznych muffinek z czekoladą. Przedszkolaki dzielnie pracowały w parach. Każda grupa miała do wykonania jedno zadanie, ale efekty tej współpracy szybko dały się wyczuć w całej szkole, po której unosił się cudowny zapach babeczek.

     • Pogórzański festiwal smaków w Ryglicach.

      W sobotę 24 września 2022 r. w Ryglicach odbędzie się Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych i wręczenie nagrody na Najlepszego Sołtysa Małopolski.

      Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w intencji Ojczyzny i Sołtysów o godz.12:30. Dalsze uroczystości będą miały miejsce na Rynku w Ryglicach.

      W programie przewidziano: Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych, rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszego Sołtysa Małopolski A.D.2021, w którym nagrodę wręczy Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.

     • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

      1 września 2022 r. zaczął się nowy Rok Szkolny 2022/2023. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lubczy, po zakończeniu której uroczystym przemarszem udaliśmy się do Szkoły na akademię przygotowaną przez uczniów klas 8. Nowy Rok zainaugurowała Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz, życząc wszystkim uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów. 1 września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale także data upamiętniająca wybuch II wojny światowej. Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą, dlatego ich występ artystyczny nawiązywał do tego jakże ważnego wydarzenia zapisanego na kartach historii Polski. Po akademii uczniowie spotkali się jeszcze ze swoimi wychowawcami, by parę chwil później wybiec ze szkoły i cieszyć się ostatnim dniem bez dźwięku lekcyjnego dzwonka.

     • MAMY TO! PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ W LUBCZY!

      Z przyjemnością informujemy, że już od 1 września Szkoła Podstawowa w Lubczy realizuje program Laboratoria Przyszłości. W ramach programu otrzymaliśmy grant w wysokości 60 000 zł. Pierwszą część kwoty w wysokości 38 854zł przeznaczyliśmy na zakup następującego wyposażenia:

      -drukarka 3D, aparat fotograficzny, statyw do aparatu i kamery, oświetlenie do realizacji nagrań wraz z akcesoriami, mikroport i mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacje lutownicze z gorącym powietrzem i akcesoriami, filament do drukarki 3D, laptop do drukarki 3D oraz robot edukacyjny Photon Edu wraz z akcesoriami.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych