• Aktualności

     • "Bal karnawałowy przedszkolaków"


      W dniu 22 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. W salach w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i poczęstunku.

     • „Aktywna przerwa”

      Mając na uwadze dobro naszych uczniów od 21 lutego, tj. od powrotu do nauki stacjonarnej w naszej szkole realizowany jest projekt „Aktywna przerwa”. Uczniowie długie przerwy mogą spędzać aktywnie tj. spróbować sił podczas gry w koszykówkę, tenisa stołowego lub poćwiczyć do rytmu muzyki. Dla osób lubiących spokojne zabawy czekają gry stolikowe takie jak: chińczyk, jenga, dobble czy puzzle.

     • Tłusty Czwartek

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, a w szczególności Społeczność Szkolna składa serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za sfinansowanie pączków z okazji Tłustego Czwartku.

      DZIĘKUJEMY!!!!

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      „Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
      Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”

      J.Iwaszkiewicz

      21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Jest to data upamiętnienia tragicznych wydarzeń w Bangladeszu z 1952 roku. Podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego, zginęło pięciu studentów. Po raz pierwszy dzień ten obchodzony był w 2000 roku. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej.

     • Konkurs "Maska karnawałowa"

      W dniu 21-02-2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie: „ Maska karnawałowa” Ryglice 2022, której organizatorem jes Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Uczniowie jak co roku, chętnie wykonali maski, rozwijając swoje talenty artystyczne. Szkoła wytypowała 10 najładniejszych masek do konkursu. Teraz czekamy tylko na wyniki.

     • Zabawa karnawałowa klas 1-3

      Karnawał to czas zabawy i tańców. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. A to już za 9 dni !!!!! Dziś w klasach 1 – 3 dzieci bawiły się na balach karnawałowych w swoich klasach. Uczniowie przyszli do szkoły przebrani w piękne stroje balowe, udekorowali swoje klasy balonami i serpentynami, aby stworzyć nastrój radości i zabawy. Przy wesołej i skocznej muzyce rozpoczęły się wspólne tańce, pląsy i korowody. Nie zabrakło też konkursów.

     • Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem w przedszkolu


      We wtorek 15 lutego dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych wzięły udział w warsztatach medycznych z Misiem Edziem. Bardzo ciekawy program połączył naukę i zdobycie cennej wiedzy z zabawą. W zajęciach został wykorzystany profesjonalny fantom LED, a dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia czyhają na nich w najbliższym otoczeniu. Poznały sposoby na radzenie sobie w sytuacjach zagrożenia, uczyły się jak sprawdzić funkcje życiowe i jak je przywrócić oraz ćwiczyły masaż serca na specjalistycznym fantomie LED. Ponadto poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowały na Misiu prawidłowe ułożenie poszkodowanego. Przypomniały sobie także jak i kogo wezwać na pomoc. Było to bardzo ciekawe i cenne doświadczenie dla wszystkich przedszkolaków.

     • "Akademia Bezpiecznego Puchatka".

      Jednym z programów realizowanych w klasie I w roku szkolnym 2021/2022 był Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Podczas zajęć uczniowie realizowali tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć uczniowie sprawdzili swoje wiadomości rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Wszyscy Pierwszoklasiści rozwiązali go bezbłędnie, dlatego szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a uczniowie dyplomy.
      Serdecznie gratulujemy!

     • ZWIEDZANIE KUCHNI SZKOLNEJ

      W środę 9 lutego Żuczki i Biedronki wybrały się do kuchni szkolnej, aby sprawdzić, co znajduje się za tajemniczymi oknami, które widzą codziennie, jedząc smaczne posiłki. W czasie tej pouczającej wycieczki przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i wyposażeniem kuchni oraz poznały pracę kucharki.

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Oto Hałabała! Zna go Polska cała"

      Przedszkolaki z grupy „Biedronki” zrealizowały zadania zimowe dotyczące Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Oto Hałabała! zna go Polska cała” oraz innowacji pedagogicznej pt. „Kreatywne prace plastyczne małego artysty”.

      W ramach zadań styczniowych dzieci poznały zwierzęta, które prowadzą nocny tryb życia. Na przykładzie opowiadania „Jak się krasnal z jeżami w cenzurowane bawił” poznały zasady i bawiły się w grę „Cenzurowane”. W pracy plastycznej wykorzystały technikę malarską Action painting czyli malarstwo gestu- rozlewanie (chlapanie) farby na kartkę i wykonały pracę pt. „Wirujące płatki śniegu”.

     • Wycieczka do teatru, Promiennego Zamku oraz Muzeum Okręgowego w Tarnowie

      Dziś uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich udali się na wycieczkę do teatru im. L. Solskiego w Tanowie na spektakl pt.: „Król Maciuś Pierwszy”. Sztuka ta została stworzona na podstawie powieści Janusza Korczaka, a opowiadała o historii małego chłopca, który został królem. W przedstawieniu zostały pokazane trudności związane z podejmowaniem decyzji, mądrym panowaniem, a to wszystko zostało ukazane w wielu ciekawych przygodach głównego bohatera. Po spektaklu klasa 1 udała się do sali zabaw w Promiennym Zamku, natomiast klasy 2 wyruszyły do Muzeum Okręgowego w Tarnowie na lekcje muzealne. Jedna z grup udała się na zajęcia ,,Od gałganka do szlachcianki’’, gdzie podczas zajęć dowiedziała się, jak wyglądały staropolskie stroje, a następnie samodzielnie wykonała lalkę szlachcianki. Natomiast druga grupa udała się na lekcje ,,Wio koniku, wio!’’, gdzie na bazie eksponatów dzieci zaczerpnęły

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

      W dniu dzisiejszym tj. 8 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego i świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

      Organizatorem wydarzenia w Polsce, jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet tworzone przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację „Dajemy Dzieciom Siłę”.

     • Nowoczesne pomoce dydaktyczne z programu „Laboratoria Przyszłości”

      Jak już informowaliśmy, Nasza Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60.000 złotych w ramach programu Laboratoria Przyszłości!

      Program Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech „Laboratoria Przyszłości” to największa w historii inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację. W ramach Laboratoriów Przyszłości, każda szkoła podstawowa w Polsce może zostać wyposażona
      w nowoczesny sprzęt taki jak drukarki 3D, roboty edukacyjne czy gogle wirtualnej rzeczywistości. Środki finansowe udzielane w ramach programu przeznaczone zostały na budowanie kompetencji przyszłości: kreatywności, pracy zespołowej, umiejętności praktycznych i technicznych wśród dzieci i młodzieży. Pieniądze pomogą uczniom odkrywać swoje talenty oraz zapewnić nowoczesne środowisko do nauki na miarę edukacji najnowszej generacji.

     • Ważna informacja!

      Uwaga!

      Szczegółowe informacje na temat organizacji nauki zdalnej zostaną przekazane uczniom, rodzicom i nauczycielom w piątek tj. 28 stycznia.

      Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu szkolnego do nauki zdalnej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

     • Zebranie z Rodzicami

      Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Rodziców/prawnych Opiekunów naszych uczniów na wywiadówkę (online) podsumowującą I półrocze roku szkolnego 2021/2022 z Wychowawcami i Nauczycielami, które odbędą się dnia 13 stycznia 2022 r. (tj. czwartek) o godz. 16.00

      Prosimy Rodziców o obecność na platformie Microsoft Teams.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych