• Aktualności

     • Święty Walenty - Lubeckie tradycje

      Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn zaprasza do miejscowości Lubcza, gdzie w niedzielę 11 lutego 2024 roku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne „Święty Walenty -Tradycje Lubeckie".

      Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 Mszą Świętą odpustową w Kościele Parafialnym w Lubczy. Po nabożeństwie, o godzinie 12.15 na placu przed „Perłą Lubczy", wszyscy zgromadzeni będą mieli okazję do degustacji tradycyjnej Lubeckiej zupy z lubczykiem przy akompaniamencie dźwięków Kapeli Spod Kokocza. Następnie, o godzinie 12.30 na scenie w budynku „Perła Lubczy" zaplanowano program artystyczny, w którym wystąpią uczniowie z Zespołu Szkół w Lubczy i Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej. Goście będą mogli również podziwiać występy kapel ludowych takich jak Z pod Dęba, Kapela Spod Kokocza, Jodłowianie, Zalasowianie oraz W Kuźni u Kowala. Nie zabraknie również degustacji potraw z grilla, specjałów kuchn

     • Klasa 4b na spektaklu w tarnowskim teatrze Solskiego

      W czwartkowy poranek wybraliśmy się całą klasą na Zielone Wzgórze do domu Mateusza i Maryli Cuthbert, gdzie razem z nami przybywa jedenastoletnia Ania Shirley. Ania jest sierotą, wcześnie straciła rodziców, ale swoim pozytywnym nastawieniem do życia podbija serca wszystkich wokół. Szalone przygody rudowłosej Ani odegrali aktorzy tarnowskiego teatru im. Ludwika Solskiego – oddając serce dla ról, które przedstawiali. Widzieliśmy smutek i obawy Ani przed odesłaniem do sierocińca, radość z codziennych sytuacji i zachwyt pięknem natury, żywiołowe relacje z rówieśnikami, utratę bliskiego opiekuna Mateusza, przyjaźń i szacunek dla Maryli – powściągliwej opiekunki, zdobycie uznania w szkole i sukcesy w nauce... Aż nadszedł czas podejmowania ważnych decyzji życiowych i wielka miłość z dotychczasowym szkolnym „wrogiem”czyli Gilbertem.

     • W gościnie u pana Kleksa

      Zachęceni reklamą w mediach i wspomnieniami z pracy nad lekturą z klasy czwartej, piątoklasiści wyruszyli do kina, by samemu ocenić nową wersję znanego utworu.

      W przepełnionej po brzegi sali kina "Promień" obejrzeliśmy trwający ponad dwie godziny film , który z poprzednią wersją i lekturą łączy ... niewiele.

     • Dzień Popcornu! 🍿

      24 styczna w naszej szkole odbył się Dzień Popcornu, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Każdy wchodząc do szkoły od razu poczuł wspaniały aromat, który wypełniał korytarze i sale. Członkowie Samorządu Uczniowskiego już od samego rana przygotowywali prażoną kukurydzę w specjalnych maszynkach – bez tłuszczu tylko za pomocą gorącego powietrza – czyli ZDROWO! Smaczną i zdrową przekąskę można było kupić w zorganizowanym mini sklepiku.

     • Warsztaty czekoladowe dla najmłodszych

      W miniony wtorek przedszkolaki i uczniowie klas I-III wybrali się w magiczną podróż po świecie słodkich przygód. Podczas warsztatów nasi podopieczni dowiedzieli się z czego składa się czekolada i gdzie rosną kakaowce, a także wykonali własnoręcznie babeczki z 3 rodzajów czekolady. Warsztaty czekolady to wspaniały pomysł na zabawę, edukację oraz czekoladową integrację.

     • "Winnie the Pooh" na lekcjach jezyka angielskiego.

      18 stycznia 2024 r. przedszkolaki ze wszystkich grup obchodziły National Winnie the Pooh Day (Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka). Ten dzień był doskonałą okazją by dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka oraz dowiedziały się ciekawostek na temat tego wyjątkowego misia i jego przyjaciół. Ponadto, przedszkolaki powtarzały słownictwo związane z częściami ciała, układały puzzle czy dzielnie walczyły o tytuł "pożeracza miodu". Podsumowaniem tego święta było kolorowanie bohaterów Stumilowego Lasu.

     • Spotkanie Noworoczne 2024

      Dnia 14 stycznia w naszej szkole odbyło się Spotkanie Noworoczne pod patronatem Burmistrza Gminy Ryglice Pana Pawła Augustyna zorganizowane przy współpracy z Sołtysem wsi Lubcza, Kołem Gospodyń Wiejskich w Lubczy, Radą Sołecką, Dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ryglicach oraz Kapelą Ludową Spod Kokocza. Spotkanie to rozpoczęło się uroczystą mszą św. prowadzoną przez ks. prałata Marka Kuzaka w Kościele Parafialnym w Lubczy. Następnie wszyscy zaproszeni goście zebrali się w nowej sali gimnastycznej, gdzie mogli oglądać występy przygotowane przez dzieci przedszkolne oraz uczniów klas 1-3. Po części artystycznej odbyło się wspólne kolędowanie z Zespołem Ludowym Spod Kokocza. Dziękujemy wszystkim sponsorom, Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu tak wielkiego przedsięwzięcia.

     • Wycieczka do Tarnowa

      W dniu 11 stycznia 2024 roku klasy pierwsze wraz z klasą drugą udały się do Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz na spektakl teatralny „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” do Teatru im. Ludwika Solskiego. Uczniowie klas pierwszych wzięły udział w lekcji muzealnej „Od gałganka do szlachcianki”, natomiast uczniowie klasy drugiej udały się na „Akademię pod maszkaronami”. Dzieci dowiedziały się m. in. jak wyglądały dawne modne stroje, z czego były wykonywane oraz jak je przechowywano. Miały także możliwość wykonania lalki szlachcica i szlachcianki w stroju szlacheckim. Uczniowie klasy drugiej udały się natomiast do zbrojowni– gdzie poznali zbroje husarską, przenieśli się w czasy, kiedy to rycerze jeździli na koniach i dzielnie walczyli mieczem. Wzięli także udział w warsztatach , na których wykonali piękne hełmy. Kolejnym punktem wycieczki był spektakl teatralny „Niesamowite przygody dzi

     • Spotkanie z podróżnikiem

      10 stycznia 2024 r. nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem p. Dariuszem Rocheckim. Tematem spotkania była Tajlandia. Za pomocą zdjęć i pięknych opowieści p. Dariusz zapoznał ich z tamtejszą kulturą i przyrodą. Dzięki niemu uczniowie poznali wiele ciekawostek dotyczących Tajlandii m.in.: to, że Tajlandczycy sądzą, iż ich kraj przypomina kształtem głowę słonia, stolica Tajlandii Bangkok to najdłuższa nazwa miasta na świecie, mieszkają tam kobiety o bardzo długich szyjach oraz to, że nie można zginać banknotów z podobieństwem króla, gdyż grozi to więzieniem. Prezentacja Tajlandii została wzbogacona różnorodnymi pamiątkami takimi jak: stroje folklorystyczne, metalowe obręcze na szyję noszone przez tamtejsze kobiety, a nawet odchody słonia z których wytwarza się papier.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych