Aktualności
"Mamy Talenty w Lubczy" 2022
21 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów na scenie przed całą wspólnotą szkolną. Pokaz obserwowali i oceniali jurorzy wybrani spośród nauczycieli różnych specjalizacji. Do finału można było dostać się także w momencie kiedy jeden z jurorów wcisnął "złoty przycisk". Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem - swoje talenty przedstawiło 5 grup oraz 21 uczniów. W głosowaniu publiczności wyłoniliśmy zwycięzcę - został nim Radosław Marcinek z klasy V, który układał kostkę rubika na czas. Miejsce drugie zajęła Agnieszka Kłusek przedstawiająca program gimnastyczny. Trzecie miejsce przypadło grupie "Tea Party" czyli Agacie Cieślikowskiej i Karolinie Zięba, które śpiewały piosenkę. Serdecznie gratulujemy wszystkim odwagi i ich talentów.
Nagroda za najwyższą średnią w gminie!
Warto pracować, warto się uczyć, warto pomagać. O prawdziwości tych słów przekonuje nasz najlepszy absolwent, Daniel Machota, który w nagrodę za najwyższą średnią, nie tylko szkolną, ale i gminną - 5,50! - odbył powietrzną podróż balonem. Serdecznie życzymy dalszych wysokich lotów!
KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM: „YOU CAN SING”
W dniu 21 czerwca 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla chętnych uczniów chcących zaprezentować swoje talenty wokalne. Jury w składzie: ksiądz Kamil Szęszoł, pani Lucyna Warchał oraz pani Iwona Bryg miało przyjemność wysłuchać wielu angielskich piosenek przygotowanych przez uczestników. Piosenki prezentowane przez uczniów były bardzo różnorodne, między innymi „Beach song”, „Dance Monkey” czy hit muzyczny „Dancing Queen”. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, jury zdecydowało się przyznać trzy nagrody i trzy wyróżnienia:
Wycieczka do Warszawy
10 czerwca uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Dwa dni wspólnie spędzonego czasu były dla nas niesamowitą przygodą, ale też ważną lekcją geografii, fizyki i historii. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Cmentarz na Powązkach. Tu mogliśmy oddać hołd Alkowi, Rudemu i Zośce- bohaterom powieści ,,Kamienie na szaniec’’. Na cmentarzu odwiedziliśmy także groby wybitnych poetów, a także osób ze świata kultury, sportu czy polityki.
„Ballady i romanse” w epoce komputerów
Młode pokolenie czyta bardzo niechętnie, nawet współczesną prozę, zaś o wierszach mówią najczęściej: nie rozumiem. Tymczasem okazało się, że młodzi recytatorzy, uczestnicy Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Ryglicach, potrafią doskonale wejść w klimat romantycznej poezji i budzić wzruszenie słuchaczy. Jednym z laureatów konkursu jest uczeń naszej szkoły, Adam Maziarka, który przygotował tak poruszającą interpretację „Rękawiczki”, że oczarowane jury przyznało mu II nagrodę. Gratulujemy laureatowi i życzymy wielu kolejnych sukcesów.
Klasa I zwiedza Skansen Archeologiczny w Trzcinicy.
Dnia 14 czerwca klasa I udała się do Trzcinicy, aby zwiedzić Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. Uczniowie zwiedzili w pierwszej kolejności wspaniale zaaranżowaną ekspozycję, a następnie obejrzeli widowiskowy film o Karpackiej Troi. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie parku archeologicznego, gdzie zrekonstruowano osadę kultury Otomani-Füzesabony sprzed 3,5 tysiąca lat oraz wioskę słowiańską z IX wieku. Dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania grodziska i rozległej panoramy z platformy widokowej wybudowanej na obrzeżach skansenu. Po długim spacerze nadszedł czas na chwilę odpoczynku, po którym uczniowie udali się na warsztaty ceramiczne oraz warsztaty inspirowane średniowiecznymi zmaganiami wojów pt.: „Gry i zabawy Słowian”. Wszyscy pełni entuzjazmu i bogatsi o nowe doświadczenia wrócili bezpiecznie do domu.
"Bingo w lecie" - wakacyjny konkurs czytelniczy.
Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach zachęca wszystkich uczniów do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie czytelniczym "BINGO W LECIE". Informacje dostępne na stronie internetowej organizatora https://www.bibliotekaryglice.pl/bingo-w-lecie-konkurs/
zal_nr_1_dzieci_mlodzie_-.docx
Zal_regulamin.odt
Wycieczka do Rzeszowa
8 czerwca klasa ósma i parę osób z klas młodszych udała się na wycieczkę do Rzeszowa. Swą wędrówkę rozpoczęli od pomnika Czynu Rewolucji i przylegających do niego Ogrodów Bernardyńskich, następnie wyruszyli na Plac Ofiar Getta, a po drodze mogli przejść się wyjątkową w skali całego kraju, okrągłą kładką dla pieszych nad skrzyżowaniem al. Piłsudskiego i Grunwaldzkiej. Kolejnym odwiedzonym miejscem był Plac Cichociemnych i serce rzeszowskiej Starówki czyli Rynek miejski. Przechodząc obok Ratusza mieliśmy okazję wysłuchać pięknego utworu granego na pierwszym na świecie fortepianie zewnętrznym. Kontynuując wędrówkę najstarszą ulicą w mieście obecnie nazywaną ul. 3 Maja dotarliśmy do fontanny multimedialnej. W upalny dzień to wspaniałe miejsce do zabawy i ochłodzenia się, w godzinach wieczornych miejsce niezwykłych przedstawień światła i dźwięku. Nad fontanną wznosi się piękny Letni Pałac
Szkolny konkurs ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii.
W dniu 9 maja najtęższe ortograficzne umysły walczyły w naszej szkole o tytuł Mistrza Ortografii. Rywalizacje piórem trwały od godziny 9 .00 na obydwu szczeblach edukacyjnych. Najpierw pisali dyktando uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, później uczniowie drugiego etapu kształcenia. Wkrótce wyniki.
Wycieczka do "Promiennego Zamku"
W środę, 8 czerwca dzieci z grup „Żuczki" i „Biedronki" wybrały się na wycieczkę do „Promiennego Zamku" w Tarnowie. W tej niesamowitej sali zabaw każdy znalazł coś dla siebie. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji, wśród nich ogromną dmuchaną zjeżdżalnię oraz trzy trochę mniejsze, które prowadzą wprost do suchych basenów wypełnionych kolorowymi kulkami.
Wyniki I Międzypowiatowego Konkursu Geograficznego „Geografia Europy”.
W dniu 2 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół w Lubczy odbył się I Międzypowiatowy Konkurs Geograficzny pod nazwą: „Geografia Europy”, który został objęty honorowym patronatem Burmistrza Ryglic Pawła Augustyna, Starosty Powiatu Tarnowskiego Romana Łucarza, Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Marcina Guzika, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie Rafała Rosteckiego oraz Dyrektora Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie Łukasza Cieślika.
Mistrz ortografii - III edycja konkursu na Dyktanda.pl
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w III edycji konkursu Mistrz Ortografii!
Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę poprzez rozwiązywanie dyktand online w serwisie Dyktanda.pl.
https://dyktanda.pl/lista-konkursow [1]
W tej edycji rywalizacja będzie wyglądała następująco:
* konkurs potrwa 5 dni - od 13.06 (poniedziałek) do 17.06 (piątek);
* każdego dnia będą pojawiały się dwa dyktanda konkursowe;
* oceniana będzie poprawność odpowiedzi oraz czas rozwiązywania;
* wszystkie zdobyte punkty będą sumowane w rankingu, który wyłoni zwycięzców;
* do wygrania są korepetycje w serwisie z korepetycjami online i nauką języków Tutors.live [2] (https://tutors.live/pl).
Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy zapisać się do konkursu w swojej kategorii wiekowej:
* klasy 1-3 [3]
* klasy 4-6 [4]
* klasy 7-8 [5]
* szkoła średnia [6]
* dor
Wycieczka Parku Rozrywki "Mani" w Krośnie.
3 czerwca dzieci z grup "Pszczółki" i "Mali Odkrywcy" wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki "MANI" w Krośnie. Czekały tam na nich przeróżne atrakcje m.in. trampoliny, parki linowe, labirynt, pływanie łódkami, kule wodne, gokardy. Czas szybko minął i po aktywnie spędzonym dniu wszyscy zadowoleni wrócili do przedszkola.
Zakończenie projektu "Oto Hałabała! zna go Polska cała"
Przedszkolaki z grupy "Biedronki" zakończyły realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Oto Hałabała! zna go Polska cała". W ramach ostatnich zadań dzieci zapoznane zostały ze śpiewem słowika oraz z podstawowym krokiem tradycyjnego tańca -walczyka. Na zakończenie projektu wykonały pamiątkowe zdjęcie z Krasnalem. Grupa "Biedronki" zakończyła także przygodę z innowacją pedagogiczną pt. "Kreatywne prace plastyczne małego artysty". Ostatnie zadanie w wykonaniu przedszkolaków to "Plaża"- taca sensoryczna (wykorzystanie galaretki spożywczej, kaszy mannej, muszli i kamieni naturalnych).
Program "Mamo, tato, wolę wodę!"
Przedszkolaki z najmłodszych grup "Żuczki" i "Biedronki" wzięły udział w XII edycji programu "Mamo, tato, wolę wodę!" Program „Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska. W ramach programu przedszkolaki realizowały różne zadania.
„Poznaj Polskę”, to super hasło na wycieczkę!
27 i 28 maja uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wyruszyli szlakami polskiej historii. Pierwsze poznane miejsce to zamek w Pieskowej Skale i słynna Maczuga Herkulesa. Następnie odwiedziliśmy Gród Kraka, Zamek na Wawelu oraz Rynek Starego Miasta. Poznaliśmy pełne uroku i czaru krakowskie zabytki. Zmęczeni ale szczęśliwi udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce na zasłużony odpoczynek. Była to niezapomniana noc.
Gminny Dzień Dziecka
1 czerwca odbył się Gminny Dzień Dziecka w Kowalowej. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji m.in. iluzjonista z papugą Niko, animacje, zabawy, dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnie oraz poczęstunek: lody, rurki z kremem, drożdżówki, kiełbaski z grilla, placki, ciastka i wspaniałe tradycyjne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Kowalowej i Lubczy. Równolegle z zabawami odbywającymi się na przy szkolnym placu rozgrywano również zawody sportowe na orliku.
Galeria zdjęć
brak danych