• Aktualności

     • Turniej BRD

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Zalasowej. Składał się on z kilku etapów m.in. z toru przeszkód, testów wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

     • Wyjazd do kina

      Dnia 7 kwietnia 2022 roku przedszkolaki z grupy „Biedronki” pojechały na projekcję filmu animowanego pt. „ Zając Max: Misja pisanka” do Kina Millenium w Tarnowie.

      Celem wycieczki było: kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej , kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) i w środkach transportu oraz integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,
      Po zakończonym seansie przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do przedszkola.

     • Międzynarodowy Dzień Książki w "Żuczkach".

      Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, Przedszkolaki z grupy "Żuczki" celebrowały w tym roku wyjątkowo 6 kwietnia. Z tej okazji każdy mógł przynieść do przedszkola swoją ulubioną książkę oraz opowiedzieć o niej kolegom i koleżankom. W czasie pouczających zajęć dzieciaki poznały zasady korzystania z książek i uświadomiły sobie, że wszystkie książki chcą być szanowane. Okazało się też, że chodzenie z książką na głowie wcale nie jest takie łatwe. Na pamiątkę świętowania dzieci własnoręcznie wykonały zakładkę do książki, a na zakończenie poznały trochę inny sposób czytania.

     • Spotkanie z bibliotekarką.

      We wtorek 5 kwietnia 2022 roku naszą grupę przedszkolną „ Biedronki” odwiedziła Pani Bibliotekarka Mirosława Trojan z Publicznej Biblioteki w Lubczy.

      Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, rozbudzanie zainteresowania książkami oraz wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z ASD. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w sobotę, wydarzenie obchodziliśmy 4 kwietnia. Tego dnia na korytarzach można było zobaczyć wiele niebieskich akcentów – uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, były niebieski palony i plakaty przygotowane przez przedszkolaków oraz świetlicę szkolną. Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowali spotkanie dla dzieci z klas 1 – 3 podczas którego przedstawili młodszym kolegom opowiadanie „ Czarodziejka” z serii „Bajki bez barier” dotyczące autyzmu.

     • Szkolny Konkurs:  „Eko - czapka Leprikona”

      W marcu, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt.: „Eko - czapka Leprikona”. Zadaniem uczesntików było wykonanie kapelusza z materiałów nadających się do recyklingu. Konkurs cieszył się wśród u uczniów dużą popularnością. Dostarczono, aż 32 kapelusze!!! Każdy z nich był wyjątkowy! Przedstawiał bowiem pomysłowość oraz kreatywność jego twórcy. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

     • Dzień otwarty w Przedszkolu :)

      21 marca w Punkcie Przedszkolnym odbył się Dzień Otwarty dla dzieci w wieku 2,5-5 lat. Na przyszłe Przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Po zapoznaniu się z salą przedszkolną i zabawkami wzięły one udział we wspólnych zabawach o tematyce wiosennej. Na łąkę pełną tulipanów, żonkili i krokusów przenieśliśmy się dzięki kolorowej chuście animacyjnej, a zabawy muzyczno-ruchowe pozwoliły nam zamienić się w jej mieszkańców. Całości dopełniła jeszcze praca plastyczna, w czasie której, używając kredek, kleju i kolorowych kółek „wyczarowaliśmy" piękne motyle. Po udanym powitaniu wiosny Dzieci wzięły udział w lekcji j. angielskiego, która przeniosła je w świat zabawek.

     • Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.

      17 marca 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie zapoznali się z postacią Świętego, a także ze zwyczajami związanymi z tym bardzo popularnym obchodzonym na całym świecie, festiwalem. Chętni uczniowie z klas I-III, a było ich wielu, przygotowali kapelusze w ramach indywidualnego konkursu na wykonanie eko-czapki Leprikona z surowców wtórnych i materiałów naturalnych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych też miały swój udział w tym święcie, mianowicie, wysłuchały ciekawostek o Irlandii, legendy o Leprikonie, oraz uczestniczyły w różnych zabawach takich jak wrzucanie złotych monet do garnka, układanie wieży z zielonych kubeczków czy zabawa w mini teatrzyk za pomocą przygotowanych skrzatów. Aby uświetnić ten dzień, uczniowie ubrali się na zielono. Podczas przerw uczniowie sprawdzali swoją wiedzę poprze

     • Spotkanie z podróżnikiem.

      Wczoraj w naszej szkole odbyły się zajęcia z podróżnikiem. Pan Krystian zapoznał uczniów z florą oraz fauną charakterystyczną dla Namibii oraz ukazał specyfikę życia tamtejszej ludności. Zajęcia wzbogacone były pięknymi zdjęciami oraz wieloma cennymi pamiątkami

     • Dzień liczby π - 14 marca 2022 roku

      W poniedziałek 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień liczby Pi”. Uczniowie klas IV – VII na lekcjach matematyki pracowali w grupach rozwiązując krzyżówki i łamigłówki związane z liczbą, której przybliżenie wynosi 3,14. Zostały ogłoszone i przeprowadzone następujące konkursy: plastyczny, recytatorski, ułożenie na czas symbolu liczby π. Uczennice z klasy VII b: Kinga Balasa, Daria Bocheńska i Wiktoria Gilska wykonały plakat, który zdobył I miejsce. Zwycięzcami w konkursie recytatorskim wiersza Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi” zostali uczniowie z klasy V a: Filip Fiołek i Kacper Tomasiewicz. Najszybciej symbol liczby Pi ułożyli uczniowie klasy V. „Słodkim” zakończeniem były ciasta ozdobione symbolem „π”.

     • BAWIMY SIĘ W TEATR

      W ubiegłym tygodniu Przedszkolaki realizując temat „Bawimy się w teatr" brały udział w licznych zajęciach związanych z tą tematyką.

      Zabawy w teatr wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych