• Aktualności

     • Rajd pieszy na Brzankę

      W dniu 10 października 2022 roku uczniowie klasy 6 i 7 uczestniczyli w rajdzie pieszym na Brzankę. Celem wyjazdu była integracja zespołów uczniów, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku oraz poznanie walorów turystycznych naszej gminy. Uczestnicy wyruszyli z Żurowej zielonym szlakiem w kierunku Pasiej zwanej też Ostrym Kamieniem. Podziwiali pomnik przyrody nieożywionej - skalną grzędę zbudowaną
      z piaskowca. Następnie udali się żółtym szlakiem Trzech Pogórzy na Brzankę. Dotarli do drewnianego schroniska zbudowanego w 1979 r. położonego na Pogórzu Ciężkowickim w Parku Krajobrazowym Pasma Brzanki (Karpaty). Obok stoi wieża widokowa, która powstała w 2006 roku. Ma ona 23 metry wysokości, z wieży roztacza się rozległy widok obejmujący: Pogórze Ciężkowickie, Pogórze Rożnowskie, Tatry. Pogoda sprzyjała, więc wszyscy podziwiali ośnieżone szczyty Tatr Słowackich. Po skorzystaniu z gościnnych p

     • Dzień Edukacji Narodowej

      13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrali: Pani dyrektor Magdalena Szwajkosz ora wiceburmistrz Ryglic Pan Krzysztof Kukułka. Złożyli oni serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowali za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych Polaków. Serdeczności dla pedagogów popłynęły również ze strony Rady Rodziców . Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przepełniona humorystycznymi scenkami z życia szkoły, a także pełna refleksji na temat życia szkoły i zawodu nauczyciela.

     • Prelekcja przyrodnicza

      W środę, 28 września przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez p.Tomasza Gawlika, pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze sposobami zwierząt na przetrwanie zimy. Prelekcję zapoczątkował krótki quiz z zagadkami dot. zwierząt. W drugiej części spotkania dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o jeżu, żabie, biedronce i wiewiórce, które właśnie, każde na swój sposób, przygotowywały się do zimy.

     • Dyktando na Święto Edukacji Narodowej

      Z okazji Święta Edukacji Narodowej Portal edukacyjny Dyktanda.pl zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Uczniów i Nauczycieli, na specjalne dyktando z nagrodami!

      Dyktando odbędzie się tradycyjnie 14 października 2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a zatem do udziału niezbędny będzie komputer podłączony do internetu. Istotne jest także, aby móc skorzystać z głośników lub słuchawek, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Takie, jak na lekcji w szkole!

     • „Zielone wzgórza nad Soliną…”

      … tym razem były cudownie kolorowe, zwłaszcza widziane z okien nowej kolejki gondolowej, podświetlone delikatnym jesiennym słońcem. Bieszczady jesienią to feeria ciepłych barw, klucze odlatujących ptaków, spokój… Taki sam spokój towarzyszył uczestnikom wycieczki również w sanockim skansenie, w którym tak wspaniale odtworzono klimat galicyjskiej prowincji. Jeśli dodać do tego zapach chleba pieczonego w piecu opalanym drewnem i proziaków, to nietrudno zrozumieć, że wycieczka była naprawę udana.

     • Wycieczka dzieci 5 - 6 letnich do Tarnowa

      W poniedziałek 11.10.2022 r. dzieci z grup „Muminki" i „Sówki" wybrały się na pełną kolorów i kształtów wycieczkę do Tarnowa. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Zabaw Dziecięcych „Figle Migle".W pięknej wielobarwnej sali czekało na nas szereg różnych atrakcji, które pozwoliły nam na fantastyczną zabawę między innymi w uwielbianym przez wszystkie dzieci suchym basenie z kulkami i zjeżdżalniami, na karuzelach i torach przeszkód, a także w przeróżnych pojazdach.
      A co gdyby wszystkie otaczające nas kształty ożyły?Drugim, a zarazem głównym punktem programu była wizyta w Centrum Sztuki Mościce, gdzie mieliśmy przyjemność wziąć udział w spektaklu i warsztatach dla dzieci "Kształty". "K S Z T A Ł T Y" to spektakl teatru tańca Living Space Theatre, pobudzający wyobraźnię, przedstawiający życie dwóch abstrakcyjnych stworów o różnych kolorach i kształtach. To spektakl, który uruchomił

     • Kółko taneczne

      Dla dziewcząt z klas 1-3 prowadzone są w naszej szkole zajęcia taneczne. Na kółku tym uczennice mają okazję rozwijać poczucie rytmu, kształtować wyobraźnię i ekspresję ruchową. Tematyka realizowana na zajęciach, związana jest z nauką i doskonaleniem kroków tanecznych i ćwiczeń gimnastycznych potrzebnych do tworzenia układów tańca z elementami akrobatyki. Swoje umiejętności dziewczęta będą prezentowały podczas występów na terenie szkoły i poza nią.

     • Klub Małego Sportowca

      Od września bieżącego roku, w naszej szkole działa Klub Małego Sportowca. Jego skład tworzą chłopcy z klas I-III lubiący gry i zabawy ruchowe. Zajęcia mają charakter rekreacyjno-sportowy. Głównym założeniem jest dbałość wśród najmłodszych uczniów o prawidłowy rozwój fizyczny. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu,
      a prowadzi je p. Agnieszka Szczeklik

     • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 07.10.2022 r.

      XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna (organizowana przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego), która odbyła się w naszej szkole 7 października 2022 roku.

      Celem przedsięwzięcia było przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Uczniowie z klasy ósmej egzaminowali kolegów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły z tabliczki mnożenia. „Egzamin” opierał się na wylosowaniu pytań spośród losów o różnym stopniu trudności. Każdy, kto prawidłowo odpowiedział na 5 pytań z losu otrzymał nagrodę. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zadania z tabliczki mnożenia na czas.

     • Dzień zwierzaka

      W kalendarzu świąt nietypowych 4 października obchodzony jest Dzień Zwierząt. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs na przebranie za ulubione zwierzę. Uczniowie zaprezentowali różnorodne i barwne stroje. Jury wzięło pod uwagę szczególnie pomysłowość i samodzielność wykonania przebrania.
      Pierwsze miejsce zdobyli: Nikola Zgłobiś i Franciszek Srebro.
      Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkimi upominkami.

     • Spotkanie z policjantem

      Całkiem niedawno bo w zeszłym tygodniu odwiedził nasze przedszkole niecodzienny gość asp. Mariusz Nalepa - dzielnicowy. Podczas spotkań w każdej grupie przedszkolnej opowiedział dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu można powiedzieć jak się nazywamy, a komu nie? Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z naszym gościem. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Pan policjant chętnie opowiadał przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi za wspaniałe przeżycia i

     • Mieszkania na wynajem w Ryglicach

      Od 5 do 31 października 2022 r. trwa nabór wniosków na przydział mieszkań w bloku mieszkalnym przy ul. W. Boratyńskiego w Ryglicach. W nowo budowanym bloku dostępnych będzie 56 lokali mieszkalnych. Do wyboru będą mieszkania jednopokojowe, dwupokojowe oraz trzypokojowe o powierzchni od 32m2 do 69m2. Do skorzystania z naboru pierwszeństwo będą miały młode małżeństwa, które nie posiadają jeszcze na własność lokalu mieszkalnego. Wpłata rezerwacyjna wynosi 900 zł/m2 i po ok. 20 latach mieszkania będzie można wykupić na własność, a wpłata będzie odliczona od wartości mieszkania. W załączeniu ulotka informacyjna.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych