• Aktualności

     • Wycieczka klas 3 do Nowego Wiśnicza.

      28 października uczniowie klas III wybrali się na wycieczkę do Nowego Wiśnicza. Pierwszym punktem zwiedzania był zamek Kmitów i Lubomirskich, jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury obronnej. Oprowadzała nas po nim pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiadała historię tego miejsca. Wszyscy przemierzali kolejne sale, podziwiając stare obrazy, gobeliny, meble. Zwiedzanie zamku zakończyliśmy na galerii widokowej skąd podziwialiśmy panoramę Nowego Wiśnicza.
      Drugim punktem naszej wycieczki było Muzeum Motyli „Arthropoda”w Bochni. To największa stała ekspozycja motyli świata w Polsce, licząca ponad pięć tysięcy okazów pochodzących z całego świata. Część kolekcji pochodzi z łowów własnych, zdobytych podczas podróży po Europie, Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, reszta to okazy nabyte od kolekcjonerów, entomologów także farm motylowych w różnych zaką

     • Światowy Dzień Owoców i Warzyw 2022

      W dniu 21 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubczy wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Owoców i Warzyw. Celem podjętych w czasie akcji działań było promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowych nawyków żywieniowych. Uczniowie poznali korzyści wynikające ze spożywania owoców i warzyw, które są cennym źródłem witamin, soli mineralnych, błonnika i wody. W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli koszulki w kolorach owoców i warzyw, oraz przynieśli na drugie śniadanie swoje ulubione warzywa i owoce. Uczniowie klas I-III przygotowali w ramach zajęć pyszne i zdrowe soki i sałatki owocowe. W ramach lekcji przyrody i biologii rozmawialiśmy o korzyściach wynikających ze zdrowego odżywiania, chętni uczniowie przygotowali i przedstawili krótkie referaty na temat znaczenia owoców i warzyw w codziennej diecie. W naszej szkole było kolorowo, wesoło i bardzo zdrowo!

     • Gminny Konkurs Ekologiczny

      W dniu 24 października 2022 r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Gminnym Konkursie Ekologicznym w Szkole Podstawowej w Joninach pod hasłem: „Myślę, działam, dbam, oszczędzam”. W ramach realizacji zadań konkursowych uczniowie aktywnie uczestniczyli w akcji sprzątania naszej miejscowości i przygotowali tabliczkę, który zachęca nas do dbania o czystą przyrodę. Przed konkursem wykonali także plakat w programie graficznym Canva promujący szkolne wydarzenie proekologiczne. W Joninach reprezentowały naszą szkołę uczennice klas 8 – Klaudia Kumięga i Daria Bocheńska. W czasie konkursu Klaudia i Daria rozwiązywały test z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Uczennice uzyskały najwyższą liczbę punktów z wiedzy o ekologii. Wysoko ocenione zostały także pozostałe działania uczniów, co zapewniło naszej szkole I miejsce w Gminnym Konkursie Ekologicznym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

     • Międzynarodowo i na sportowo!

      W czwartkowy poranek 20 października 2022 w ramach projektu międzynarodowego "Bądź EKO - LOGICZNY" realizowanego w naszej szkole od 2020 roku we współpracy ze szkołami z Hiszpanii, Francji i Włoch odbyły się międzynarodowe zawody sportowe.

      Każda uczestnicząca szkoła przygotowała reprezentację liczącą do 60 uczniów, którzy według określonego regulaminu wykonywali zadania konkurencyjne: stanie na jednej nodze, "krzesełko", rzuty piłką do celu, odbijanie piłki w kółku oraz podawanie piłki stopami. Konkurencje były ograniczone czasowo, a wszyscy uczestnicy widzieli się i słyszeli na żywo. Na zakończenie każdy kraj zaśpiewał swoją popularną i znaną piosenkę, a podsumowaniem był wspólny taniec. Gratulujemy zwycięzcom - szkole z Hiszpanii. My zajęliśmy zaszczytne drugie miejsce! Dziękujemy uczniom klas 4 i 5 za udział w wydarzeniu i zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu.

     • Przerwa na czytanie w naszej szkole!

      W czwartek 20 października 2022 przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubczy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji po tytułem: "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Najmłodsi z uwagą słuchali tekstów czytanych przez Panie, natomiast uczniowie jedną przerwę spędzili w ciszy i skupieniu czytając ulubione książki lub wybrane teksty literackie. Łącznie w akcji uczestniczyło 150 osób. Niezwykły widok: korytarz pełen czytających i kolejka w bibliotece do wypożyczenia książki - właśnie o to chodzi w akcji: zachęcić wszystkich do czytania i uświadomić, że oprócz poszerzania wiedzy i horyzontów, poprawy ortografii i stylistyki to także wędrówka do świata wyobraźni i podróż do przeszłości lub przyszłości. A wszystko to zupełnie za darmo! Zachęcamy do czytania - czytanie jest super!

     • Ole Ole Ole SP Lubcza Mistrzem jest!

      Szkolna reprezentacja chłopców zdobyła tytuł Mistrza Gminy Ryglice, a dziewcząt Wicemistrzyń w halowej piłce nożnej w ramach Igrzysk Dzieci czyli klas VI i młodszych. Turniej odbył się 18 października w Ryglicach. Imponujący był bilans bramkowy naszej drużyny 23:1, który był też przyczyną zwycięstwa w całym turnieju. Po remisie 0:0 z reprezentacja Szkoły Podstawowej w Ryglicach ilość punktów meczowych mieliśmy taki sam więc zadecydowały bramki, a mieliśmy ich o 5 więcej.

     • Rajd pieszy na Brzankę

      W dniu 10 października 2022 roku uczniowie klasy 6 i 7 uczestniczyli w rajdzie pieszym na Brzankę. Celem wyjazdu była integracja zespołów uczniów, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku oraz poznanie walorów turystycznych naszej gminy. Uczestnicy wyruszyli z Żurowej zielonym szlakiem w kierunku Pasiej zwanej też Ostrym Kamieniem. Podziwiali pomnik przyrody nieożywionej - skalną grzędę zbudowaną
      z piaskowca. Następnie udali się żółtym szlakiem Trzech Pogórzy na Brzankę. Dotarli do drewnianego schroniska zbudowanego w 1979 r. położonego na Pogórzu Ciężkowickim w Parku Krajobrazowym Pasma Brzanki (Karpaty). Obok stoi wieża widokowa, która powstała w 2006 roku. Ma ona 23 metry wysokości, z wieży roztacza się rozległy widok obejmujący: Pogórze Ciężkowickie, Pogórze Rożnowskie, Tatry. Pogoda sprzyjała, więc wszyscy podziwiali ośnieżone szczyty Tatr Słowackich. Po skorzystaniu z gościnnych p

     • Dzień Edukacji Narodowej

      13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrali: Pani dyrektor Magdalena Szwajkosz ora wiceburmistrz Ryglic Pan Krzysztof Kukułka. Złożyli oni serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowali za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych Polaków. Serdeczności dla pedagogów popłynęły również ze strony Rady Rodziców . Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przepełniona humorystycznymi scenkami z życia szkoły, a także pełna refleksji na temat życia szkoły i zawodu nauczyciela.

     • Prelekcja przyrodnicza

      W środę, 28 września przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez p.Tomasza Gawlika, pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze sposobami zwierząt na przetrwanie zimy. Prelekcję zapoczątkował krótki quiz z zagadkami dot. zwierząt. W drugiej części spotkania dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o jeżu, żabie, biedronce i wiewiórce, które właśnie, każde na swój sposób, przygotowywały się do zimy.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych