• Aktualności

     • Dzień Mamy

      "...Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,

      Za to , że wskazujesz mi drogę w mroku,

      Za to , że dni moje tęczą malujesz.

      Dziś Mamo z serca Ci dziękuję..."

      1 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Matki, na którą cała nasza społeczność szkolna zaprosiła najbliższe i najważniejsze osoby - swoje mamy. Dzień Matki to święto wypełnione serdecznymi życzeniami. Jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Dzieci z Punku Przedszkolnego, Oddziałów Przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 przygotowały wiersze, piosenki i piękne tańce. Rozczulone mamy z radością dziękowały swoim pociechom za miłość, pamięć i pozytywne emocje. Pani Dyrektor złożyła zebranym serdeczne życzenia z okazji ich święta. Słodki poczęstunek i czas spędzony na wspólnej rozmowie zakończył tę miłą uroczystość.

     • Spotkanie z Pszczelarzem

      Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 z niecierpliwością oczekiwali na zapowiedziane spotkanie z Pszczelarzem. Wszyscy bardzo się zdziwili jak zobaczyli swojego gościa. Pszczelarzem okazał się bowiem wieloletni pracownik Zespołu Szkół w Lubczy Pan Artur Trojan, który już od ponad 20 lat zajmuje się pszczelarstwem. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich „przyjaciół”, które przywiózł w specjalnym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia tych owadów, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Pan Artur omówił i zademonstrował również narzędzia i strój jaki wykorzystuje się przy pracy w pasiece. Pszczelarz przygotował też dla wszystkich słodką niespodziankę. Wszystkich poczęstował zdrowym, świeżym i pachnącym miodem ze swojej pasieki.

     • SPOTKANIE Z TRENEREM ZDROWIA

      11 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego trenera zdrowia, pozwoliły dzieciom w przystępny i atrakcyjny sposób poznać zasady prawidłowego żywienia oraz rolę codziennej aktywności fizycznej. Pani trener pokazała uczniom jak wybierać zdrowe produkty do codziennej diety oraz omówiła alternatywy dla niezdrowych i fast foodowych przekąsek i potraw. Wskazała, jakie produkty powinno zawierać pełnowartościowe, zbilansowane i zdrowe I i II śniadanie. Uświadomiła również dzieciom, jak niezdrowe jedzenie wpływa na ich zdrowie i naukę w obecnym czasie i jakie konsekwencje może przynieść w przyszłości. Wskazała choroby fizyczne i psychiczne wynikające z niezdrowego stylu życia. Uczniowie w czasie warsztatów byli bardzo aktywni, chętnie wykonywali przydzielone zadania i uczestniczyli w dyskusji

     • Ciao Roma! Uczniowie z Lubczy na wymianie międzynarodowej w Rzymie.

      W dniach 15-21 maja 2022 sześciu uczniów pod opieką nauczycielek uczestniczyło w spotkaniu szkół partnerskich z Francji, Hiszpanii i Włoch w ramach programu Erasmus+. Program zawierał udział w zajęciach lekcyjnych, warsztatach, wycieczkach i poznawaniu włoskiej kultury. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie najważniejszych zabytków Rzymu: Koloseum, Forum Romanum, Fontanny di Trevi, Panteonu. Najważniejszym punktem była wizyta w Watykanie. Uczniowie mieszkając przez tydzień we włoskich rodzinach ze swoimi rówieśnikami mieli niepowtarzalną okazję poznać codzienne życie rodzinne i sprawdzić swoje umiejętności komunikacyjne.

     • Śladami Patronów Roku 2022

      17 maja odbyła się wycieczka przedmiotowa do Bóbrki i Żarnowca. Uczniowie klasy piątej i czwartej pod opieką wychowawców: p. Bożeny Gąsiorek, p. Marii Kłusek i p. Barbary Wójtowicz-Machoty zwiedzili dwa niezwykle urokliwe miejsca. Pierwsze to Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, drugie - Muzeum Marii Konopnickiej.

     • Spotkanie z muzyką - muzyczne Trio KURAKAS

      Dziś w naszej szkole gościliśmy muzyczne trio „Kurakas”. „Kurakas” w języku Quechua (jeden z języków Inków-Indian Ameryki Południowej) znaczy „Wysłannicy Inków”. Celem spotkania było poznanie muzyki, tradycji, historii, geografii i obyczajów czyli szeroko pojętej kultury krajów Ameryki Łacińskiej. Uczniowie poznali instrumenty charakterystyczne dla danego regionu, a nawet mieli możliwość zagrania na nich. Nie obyło się także bez tańca. Dziękujemy zespołowi „Kurakas” za wspaniałą zabawę.

     • Wygrana zabawa w Promiennym Zamku.

      Uczniowie klasy II b w dniu 9 maja udali się na dwugodzinny pobyt do Promiennego Zamku w Tarnowie. Była to nagroda za udział w konkursie, którego zadaniem było wspólne przygotowanie projektu zaproszenia do Promiennego Zamku. Dzieci skorzystały z mnóstwa atrakcji m.in. ogromnej dmuchanej zjeżdżalni, trzypoziomowego toru przeszkód, basenu kulkowego ze zjeżdżalniami. Mogły także przeglądać się w magicznych lustrach. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń. Warto brać udział w konkursach!

     • KRAKOWSKIE SPOTKANIE z TALIĄ

      Spotkanie z Talią, muzą komedii, było najważniejszym powodem wyprawy do Krakowa grupy wielbicieli teatru. Uczniowie mieli możliwość poznać jedną z najbardziej znanych sztuk mistrza Moliera pt.: "Chory z urojenia", na dodatek w jubileuszowym wydaniu, w dwudziestym roku jej wystawienia. Wspaniałe wnętrza Teatru im. Juliusza Słowackiego, śledzenie gry gwiazdora, Andrzeja Grabowskiego, dotąd znanego jedynie z telewizyjnego ekranu, to nie jedyne wrażenia, które pozostały po tej wyprawie. Obcowanie z płótnami wielkich mistrzów w Muzeum Narodowym, spacer Królewskim Traktem też zapewne pozostaną w pamięci uczestników wycieczki do grodu Kraka.

     • Żeby Polska była Polską!

      Maj, najpiękniejszy miesiąc roku, kojarzy się Polakom przede wszystkim z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.W naszej szkole świętowaliśmy tę rocznicę 5 maja. Myślą przewodnią tegorocznych obchodów były słowa piosenki Jana Pietrzaka Żeby Polska była Polską, która w czasach PRL-u łączyła Polaków walczących o prawdziwą wolność kraju zniewolonego przez Związek Radziecki.Majowe święta to jednak nie tylko 3 Maja, ale i Święto Flagi oraz 8 maja - rocznica zwycięstwa nad faszyzmem, o czym przypomniały uczniom słowa scenariusza.

     • Konkurs „Dobry Obywatel".

      Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie pt.: "Dobry obywatel" dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych.

      Zadanie konkursowe polega na wykonaniu techniką dowolną pracy przedstawiającej „Dobrego Obywatela”. Poprzez technikę dowolną rozumie się:

     • Zabawy plastyczne w Grupie Biedronki

      Przedszkolaki z grupy Biedronki zrealizowały wiosenne prace plastyczne w ramach innowacji pedagogicznej „Kreatywne prace plastyczne małego artysty”. Dzieci wykonały „Wiosenne kwiaty” malując woskiem i farbą akwarelową. Tworzyły także artystyczną łąkę z cieczy nienewtonowskiej, którą barwiły barwnikami spożywczymi i układały kompozycję kwiatową. Razem z krasnalem Hałabałą wykonały na talerzykach papierowych maki. W tej pracy plastycznej wykorzystały farby plakatowe i gąbkę, którą odbijały kształty kwiatów.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych