• Akcja "Sprzątanie Świata w naszej szkole!

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można!W czwartek 16 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątania Świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.Każdego roku akcja odbywa się pod innym hasłem. W tym roku hasło 28 edycji brzmi„Myślę, więc nie śmiecę”. Uczniowie w trakcie trwania Akcji zdobywają wiadomościz różnych dziedzin ekologii, dotyczących segregacji śmieci, dbania o czystość naturalnego środowiska. Akcja „Sprzątanie Świata” corocznie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie twórcze, aktywne i pozytywnie zaskakujące świadomością i poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej Planety. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

• Nagroda za działania promujące ekologię

Jedną z inicjatyw podjętych przez uczniów Zespołu Szkół w Lubczy w trosce o środowisko, była zbiórka makulatury. W zamian za swoją postawę otrzymaliśmy sadzonkę dębu, którą przy pomocy naszych najmłodszych ekologów, zasadzili Burmistrz Gminy Ryglice Pan Paweł Augustyn i Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz. Przedszkolaki obiecały troskliwie opiekować się drzewkiem. Z całą pewnością będzie ono stanowiło nieodłączną część naszej placówki.

• Liczymy się dla Polski!

Szanowni Państwo,

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września 2021 r. rozpoczęliśmy nowy Rok Szkolny 2021/2022. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lubczy, po zakończeniu której uroczystym przemarszem udaliśmy się do Szkoły na uroczystą akademię. Nowy Rok zainaugurowała nowa Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz życząc wszystkim uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów.1 września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale także data upamiętniająca wybuch II wojny światowej. Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą, dlatego ich występ artystyczny nawiązywał do tego jakże ważnego wydarzenia zapisanego na kartach historii Polski. Ze względu na zagrożenie COVID-19 inaugura

• Linki

• Ministerstwo Edukacji i Nauki