• Aktualności

     • Aukcja charytatywna dla Pana Andrzeja

      W piątek 22 października wolontariusze Szkolnego Klubu przekazali organizatorom balu charytatywnego „Bilet dla zdrowia dla Andrzeja”, ręcznie wykonane rzeczy na licytację. Były to szkatułki, obrazy malowane technika mieszaną oraz Anioł wykonany techniką Powertex.Wszystkim zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękujemy, a Panu Andrzejowi życzymy zdrowia!

     • Zadbaj o bezpieczeństwo - wygraj hulajnogę!

      Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2007 – 2015 (przynajmniej jeden z rodziców/opiekunów prawnych jest ubezpieczony w KRUS) do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Kurs przybliża zagrożenia wypadkowe pojawiające się w gospodarstwach rolnych i ucząc właściwych zachowań daje szansę na wygranie jednej ze 100 hulajnóg.

     • Wycieczka do Tarnowa klas 4-5

      W czwartek 7 października 2021 roku uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Tarnowa. Celem wyprawy były dwa muzea, ale zwiedzanie poprzedził jeszcze seans filmowy z przezabawną i pouczającą historią pt. ,,Rodzinka rządzi’’. Wychodząc z kina nikt nie miał już wątpliwości, że w rodzinie siła. Kolejnym punktem wyprawy był tarnowski Rynek i Ratusz, nazywany perłą renesansu i przez wielu uznawany za jeden z najpiękniejszych rynków w Polsce. Ratusz aktualnie jest siedzibą Galerii Sztuki Dawnej. Tam mieliśmy okazję zobaczyć kolekcję broni palnej, uzbrojenie ochronne ciężkozbrojnej jazdy polskiej, unikatową kopię husarską, o długości prawie pięciu metrów, paradne rzędy końskie w typie wschodnim. Szczególnie cennym jest rząd dekorowany kilkuset rubinami, wykonany w XVII w. Przechodząc dalej podziwialiśmy przepiękną porcelanę, kolekcję szkła stołowego, srebrne zastawy

     • Dzień Dyni

      UWAGA, UWAGA!!!

      Drodzy uczniowie, nauczyciele, oraz pracownicy naszej szkoły!Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w organizowanym,w najbliższą środę, tj. 27 października DNIU DYNI.

      Wszyscy chętni do udziału w konkursie, w tym dniu ubierają się na pomarańczowo. Niezależne jury będzie oceniać najciekawsze kreacje. Dla kreatywnych ciekawa nagroda!

     • Sklepik szkolny już otwarty!

      Miło nam poinformować, iż swoją działalność w naszej szkole ponownie rozpoczyna sklepik szkolny. Obsługi podjęły się uczennice z klasy VII b: Aleksandra Lesiak, Justyna Klucznik, Martyna Studniarz, Daria Bocheńska oraz Wiktoria Gilska. W sklepiku możecie kupić "coś słodkiego", napoje, owoce a także niektóre przybory szkolne. Liczymy, że oferta sklepiku zaspokoi Wasze oczekiwania i będzie zgodna z zasadami zdrowego żywienia.

     • Przedszkolaki w sadzie i ogrodzie

      esień to doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Dlatego pierwsze tygodnie października Przedszkolaki wszystkich grup "spędziły" w sadzie i ogrodzie. W sali pojawiło się wiele świeżych, pachnących owoców i warzyw. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Na zajęciach nie zabrakło również tematycznych zabaw ruchowych, prac plastycznych, a nawet zakupów w przedszkolnym "warzywniaku". Wszystkie te działania miały na celu zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców.

     • Zebraliśmy 723 zł dla Pana Andrzeja Kłuska!

      W piątek 15 października 2021 klasa 8 w ramach rozwijania umiejętności zarządzania (wiedza o społeczeństwie) zorganizowała akcję charytatywną, której celem była zbiórka pieniędzy na pomoc dla Pana Andrzeja Kłuska z Woli Lubeckiej. Soki miały różne smaki: marchewkowy, buraczkowy, z natki pietruszki, kiwi, jabłkowy, bananowy, z selera, winogronowy. Okazało się, że zdrowe odżywianie może wybornie smakować i jednocześnie pomagać innym. Słyszeliśmy nawet głosy, że „Takie soki powinny być codziennie” (Uczeń z klasy 7) oraz pytania: „Kiedy będzie jeszcze taka akcja?” (Uczeń z klasy 5). Miło jest widzieć, że chęć pomagania zwyciężyła obawy przed smakiem zdrowego, zielonego soku z selera i widzieć, że to na dodatek pomaga innym. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto Pana Andrzeja – poniżej link do naszej wpłaty:Siepomaga.pl | Największy w Polsce portal zbiórek charytatywnychSerdecznie dzięk

     • Świetlicowy konkurs plastyczny „Portret nauczyciela”

      Dzień dobry wszystkim. W związku z nadchodzącym świętem Komisji Edukacji Narodowej, nauczyciele świetlicy zorganizowali konkurs plastyczny pt." Portret ulubionego nauczyciela ". Nasi uczniowie zabrali się do pracy i stworzyli przepiękne portrety naszych nauczycieli. Wystawa prac jest dostępna w szkole na dolnym korytarzu, obok wejścia na świetlicę szkolną. Zapraszamy do obejrzenia prac i prób rozpoznania portretów naszych wspaniałych nauczycieli. Najpiękniejsze prace będą nagrodzone, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w poniedziałek. Wszystkim uczestnikom naszej plastycznej zabawy serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia wkrótce.

     • Ognisko klasowe VII A

      W poniedziałek 11 października klasa VII a wybrała się na ognisko klasowe do Schroniska Brzanka. Przygodę rozpoczęliśmy pieszą wędrówką z pogranicza Żurowej i Ryglic ze szczytu Ostry Kamień, następnie żółtym szlakiem kierowaliśmy się Pasmem Brzanki do Schroniska. Po godzinnym marszu dotarliśmy do celu, gdzie czekało na nas palące się już ognisko. Były kiełbaski, gorąca herbata i słodkie co nieco. Pogoda pomimo porannego chłodu nam sprzyjała. Graliśmy w piłkę nożną i siatkową. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Na zakończenie wspięliśmy się na wieżę widokową. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

     • Z pamiętnika wycieczki klas 5-8 do Poznania, Rogalina, Gniezna i Biskupina – cz. III

      Trzeci dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od przejazdu do Gniezna. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pomnika Bolesława Chrobrego, następnie Wzgórza Lecha, Drzwi Gnieźnieńskich, zwiedzanie wnętrza bazyliki i starówki, a potem udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie poszerzyliśmy wiedzę dotyczącą narodzin państwa Piastów. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Biskupin, a dokładnie Muzeum Archeologiczne, gdzie przenieśliśmy się w czasie. Mogliśmy zobaczyć tu rekonstrukcje chat sprzed setek czy nawet tysięcy lat, ale jednocześnie poznać zwyczaje żyjących tu kiedyś ludzi, ich pracę i rzemiosło. Zaopatrzeni w pamiątki udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wycieczka dostarczyła uczniom i opiekunom niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni do swoich domów.

     • Z pamiętnika wycieczki klas 5-8 do Poznania, Rogalina, Gniezna i Biskupina – cz. II

      Drugiego dnia wyruszyliśmy do Rogalina, gdzie zwiedzaliśmy powozownię, pałac rodziny Raczyńskich z niedawno odrestaurowanymi wnętrzami oraz galerię obrazów. Mieliśmy możliwość zobaczenia słynnych Dębów Rogalińskich, które nazywają się Lech, Czech i Rus (mają około 600 lat). Z Rogalina wróciliśmy do Poznania, gdzie zwiedzaliśmy Dzielnicę Cesarską. Następnie udaliśmy się do Palmiarni Poznańskiej. Odbyliśmy tam niezapomnianą podróż po odległych kontynentach wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Widzieliśmy między innymi bananowce, kaktusy czy też palmy kokosowe. Z palmiarni pojechaliśmy na Stadion Lecha Poznań – jeden z największych i najnowocześniejszych w Polsce. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy między innymi: salę konferencyjną, szatnię gości, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowymi, lożę prezydencką, salę legend i trybunę prasową poznańskiego Kolejorza. Uczniowie miel

     • Z pamiętnika wycieczki klas 5-8 do Poznania, Rogalina, Gniezna i Biskupina – cz. I

      28 września 2021 r. uczniowie klas 5-8 Zespołu Szkół w Lubczy rozpoczęli wycieczkę do Wielkopolski. Po dziewięciogodzinnej podróży dotarliśmy do Poznania. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Rynku z jego największymi atrakcjami: koziołkami na wieży ratuszowej, o których krąży ciekawa legenda oraz pręgierzem z figurą kata, domkami budniczymi, wagą miejską, kamienicą pod daszkiem, Pałacem Działyńskich, odwachem i studzienką bamberki. Następnie udaliśmy się do mieszczącego się niedaleko Rogalowego Muzeum Poznania, żywego centrum poznańskiej tradycji i kultury. W kameralnej, swobodnej atmosferze uczniowie mieli możliwość uczestniczenia wraz z Rogalowym Mistrzem w pokazie wyrabiania rogali świętomarcińskich. Warsztaty dały im także możliwość zapoznania się z elementami gwary poznańskiej oraz wysłuchania legendy o św. Marcinie. W Muzeum Archeologicznym czekały na nas warsztaty

     • Przyjaciele Zippiego

      Uczniowie klasy II b rozpoczęli realizację międzynarodowego programu Przyjaciele Zippiego. Jest to program, który promuje zdrowie emocjonalne dzieci, kształtuje umiejętności psychospołeczne w wieku 5-9 lat oraz rozwija kompetencje psychospołeczne dzieci. Doskonali także relacje z innymi, uczy znajdowania rozwiązań i sposobów radzenia sobie z trudnościami. Program został zbudowany w oparciu o sześć opowiadań o grupie przyjaciół, a Zippi to patyczak, ulubieniec jednego z chłopców. Każdej części towarzyszy opowiadanie, w którym bohaterowie przeżywają jakiś problem. Zilustrowane są za pomocą barwnych obrazków i uzupełnione zadaniami typu: rysowanie, odgrywanie ról, zabawa. Realizowany jest w trakcie 24 spotkań podczas roku szkolnego.Inspiracją do rozpoczęcia zajęć w klasie II b stał się patyczak - Zippi, który pojawił się w klasie. Po zajęciach dzieci dokonują ewaluacji własnych sukcesów i w

     • Lekturki spod chmurki czas start!

      Klasa II b po raz kolejny rozpoczęła przygodę czytelniczą z lekturkami kontynuując projekt o zasięgu międzynarodowym Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki. Jest to projekt wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Tegoroczna III edycja pod kryptonimem Poznajemy zawody doskonale wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.Celem projektu jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody.

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt.: "Oto Hałabała! Zna go Polska Cała"

      W roku szkolnym 2021/2022 grupa przedszkolna „Biedronki” realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt.: „Oto Hałabała! Zna go Polska Cała”. Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa oraz wzbogacenie ogólnej wiedzy o świecie. Przedszkolaki z tej grupy realizują także zadania z innowacji pedagogicznej pt.: „Kreatywne prace małego artysty”. Celem głównym innowacji jest kształtowanie i rozwijanie umiejętności twórczych oraz uzdolnień plastycznych dzieci poprzez różnorodne działania artystyczne. W ramach realizacji powyższych działań „Biedronki” wykonały zadania jesienne: poznały krasnala Hałabałę oraz autorkę tej książki, utworzyły także dla głównego bohatera specjalny kącik. Poznały najstarsze dziecięce czasopismo w Europie. Realizując zadania plastyczne wykonały „latawiec” z liści darów jesiennych.

     • Zbiórka surowców wtórnych – Butelki PET i makulatura

      Nasza szkoła bierze udział w szkolnej akcji „Zbieramy Surowce Wtórne”. Akcja ta łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej oraz dbałości o środowisko naturalne. Dzięki temu uczniowie mają szansę przekonać się jak wielka ilość różnych opakowań jest produkowana każdego dnia i jak w pożyteczny sposób można je wykorzystać w formie recyklingu, zamiast zaśmiecać środowisko. Pozyskane środki finansowe przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych. Zakupiliśmy już 3 mikroskopy. W tym roku szkolnym chcemy wzbogacić pracownię geograficzną o nowe globusy. Do szkoły przynosimy zgniecione butelki PET i makulaturę, pozostawiając je obok schodów przy głównym wejściu. Pamiętajmy, aby przekazać informację o przyniesionych surowcach wtórnych do obsługi szkoły lub nauczyciela geografii Pani Marii Pasek.

     • Ewakuacja

      5 października ok. godz. 9.00 nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół w Lubczy usłyszeli alarm ewakuacyjny. Wszyscy, którzy przebywali w tym czasie w budynku, musieli go niezwłocznie opuścić. Całą akcję nadzorowała Straż Pożarna. Na szczęście okazało się, że jest to tylko próbna ewakuacja. Pani Dyrektor Magdalena Szwajkosz zorganizowała przeprowadzenie takiej akcji, żeby przygotować uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły do sprawnego działania i szybkiego, bezpiecznego opuszczenia placówki w razie zagrożenia. Po próbnej ewakuacji wiemy już, że jesteśmy w stanie bardzo szybko i sprawnie opuścić szkołę w przypadku zagrożenia.

     • Obchody XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

      W dniu 1 października obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ma na celu uświadomienie uczniom ważnej roli tabliczki mnożenia w sprawnym wykonywaniu obliczeń w kolejnych latach edukacji i w życiu codziennym. W dniach poprzedzających to wydarzenie uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie „spaceru matematycznego” i byli odpytywani przez „patrol egzaminacyjny” podczas przerw. W piątek w klasach 4-8 uczniowie zostali przeegzaminowani w sposób pisemny z tabliczki mnożenia, a następnie rozwiązywali różne łamigłówki, rebusy, zadania związane z tym zagadnieniem. Osoby, które rozwiązały bezbłędnie i najszybciej egzamin w formie pisemnej otrzymały szóstki z matematyki.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych