• Aktualności

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z ASD. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w sobotę, wydarzenie obchodziliśmy 4 kwietnia. Tego dnia na korytarzach można było zobaczyć wiele niebieskich akcentów – uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, były niebieski palony i plakaty przygotowane przez przedszkolaków oraz świetlicę szkolną. Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowali spotkanie dla dzieci z klas 1 – 3 podczas którego przedstawili młodszym kolegom opowiadanie „ Czarodziejka” z serii „Bajki bez barier” dotyczące autyzmu.

     • Szkolny Konkurs:  „Eko - czapka Leprikona”

      W marcu, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt.: „Eko - czapka Leprikona”. Zadaniem uczesntików było wykonanie kapelusza z materiałów nadających się do recyklingu. Konkurs cieszył się wśród u uczniów dużą popularnością. Dostarczono, aż 32 kapelusze!!! Każdy z nich był wyjątkowy! Przedstawiał bowiem pomysłowość oraz kreatywność jego twórcy. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

     • Dzień otwarty w Przedszkolu :)

      21 marca w Punkcie Przedszkolnym odbył się Dzień Otwarty dla dzieci w wieku 2,5-5 lat. Na przyszłe Przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Po zapoznaniu się z salą przedszkolną i zabawkami wzięły one udział we wspólnych zabawach o tematyce wiosennej. Na łąkę pełną tulipanów, żonkili i krokusów przenieśliśmy się dzięki kolorowej chuście animacyjnej, a zabawy muzyczno-ruchowe pozwoliły nam zamienić się w jej mieszkańców. Całości dopełniła jeszcze praca plastyczna, w czasie której, używając kredek, kleju i kolorowych kółek „wyczarowaliśmy" piękne motyle. Po udanym powitaniu wiosny Dzieci wzięły udział w lekcji j. angielskiego, która przeniosła je w świat zabawek.

     • Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.

      17 marca 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie zapoznali się z postacią Świętego, a także ze zwyczajami związanymi z tym bardzo popularnym obchodzonym na całym świecie, festiwalem. Chętni uczniowie z klas I-III, a było ich wielu, przygotowali kapelusze w ramach indywidualnego konkursu na wykonanie eko-czapki Leprikona z surowców wtórnych i materiałów naturalnych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych też miały swój udział w tym święcie, mianowicie, wysłuchały ciekawostek o Irlandii, legendy o Leprikonie, oraz uczestniczyły w różnych zabawach takich jak wrzucanie złotych monet do garnka, układanie wieży z zielonych kubeczków czy zabawa w mini teatrzyk za pomocą przygotowanych skrzatów. Aby uświetnić ten dzień, uczniowie ubrali się na zielono. Podczas przerw uczniowie sprawdzali swoją wiedzę poprze

     • Spotkanie z podróżnikiem.

      Wczoraj w naszej szkole odbyły się zajęcia z podróżnikiem. Pan Krystian zapoznał uczniów z florą oraz fauną charakterystyczną dla Namibii oraz ukazał specyfikę życia tamtejszej ludności. Zajęcia wzbogacone były pięknymi zdjęciami oraz wieloma cennymi pamiątkami

     • Dzień liczby π - 14 marca 2022 roku

      W poniedziałek 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień liczby Pi”. Uczniowie klas IV – VII na lekcjach matematyki pracowali w grupach rozwiązując krzyżówki i łamigłówki związane z liczbą, której przybliżenie wynosi 3,14. Zostały ogłoszone i przeprowadzone następujące konkursy: plastyczny, recytatorski, ułożenie na czas symbolu liczby π. Uczennice z klasy VII b: Kinga Balasa, Daria Bocheńska i Wiktoria Gilska wykonały plakat, który zdobył I miejsce. Zwycięzcami w konkursie recytatorskim wiersza Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi” zostali uczniowie z klasy V a: Filip Fiołek i Kacper Tomasiewicz. Najszybciej symbol liczby Pi ułożyli uczniowie klasy V. „Słodkim” zakończeniem były ciasta ozdobione symbolem „π”.

     • BAWIMY SIĘ W TEATR

      W ubiegłym tygodniu Przedszkolaki realizując temat „Bawimy się w teatr" brały udział w licznych zajęciach związanych z tą tematyką.

      Zabawy w teatr wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.

     • Dzień kobiet w przedszkolu

      8 marca święto swoje obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić dla koleżanek wyjątkowo miłym. Zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni. Byli przemili, uczynni i sympatyczni :)

      Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, upominki i promienny uśmiech.

     • Pomoc Ukrainie

      W dniach 01. 03. 2022 r. – 04. 03. 2022 r. Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariuszy prowadzili zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy.

      Zarówno uczniowie, rodzice, nauczyciele jak i pracownicy obsługi z wielkim zaangażowaniem włączyli się w to szlachetne przedsięwzięcie. Z dumą patrzyliśmy na rosnący każdego dnia stos darów. Zgromadzono kilkanaście kartonów z żywnością, środkami pierwszej pomocy, wodą, kocami, artykułami chemicznymi, środkami czystości itp.

     • Wyjazd na lodowisko.

      3 marca 2022 r. uczniowie klas 7a, 7b i 8 wraz z wychowawcami wyjechali na lodowisko do Dębicy. Celem wycieczki było miłe i aktywne spędzenie czasu podczas jazdy na łyżwach, a jednocześnie nauka i doskonalenie tej zimowej dyscypliny sportowej. Bardzo szybko okazało się, że pobyt na lodowisku jest nie tylko świetną formą rozrywki, ale przede wszystkim intensywną aktywnością ruchową. Zabawa na lodzie sprawiła uczniom ogromną frajdę, a co najważniejsze, umocniła integrację wśród naszej młodzieży.

     • Rekrutacja 2022/2023

      Szanowni Państwo,

      Dyrektor Zespołu Szkół w Lubczy informuje, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 656/2022 Burmistrza Ryglic z dnia 19 stycznia 2022 r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego oraz klas pierwszych szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Ryglice na rok szkolny 2022/2023 rozpoczyna się 1 marca 2022 r. i zakończy się 28 czerwca 2022 r.

     • Program „Velvet Piątka dla Natury”

      Miło nam poinformować, iż uczniowie klasy II b naszej szkoły zakwalifikowali się do programu ekologicznego „Piątka dla natury”. Celem programu „Velvet Piątka dla Natury” jest wspieranie edukacji ekologicznej w szkołach. W związku z tym, prosimy o oddanie głosu na naszą szkołę. Głosowanie jest ogólnodostępne dla wszystkich użytkowników i potrwa do 31.03.2022 r. Aby oddać głos, nie trzeba zakładać konta, wystarczy wejść na jeden z poniższych linków i oddać jeden głos dziennie. Liczymy na Was!

     • Pasowanie na Czytelnika 2022

      Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Lubczy w poniedziałek, 28 lutego zostali uroczyście włączeni w poczet Czytelników Biblioteki Szkolnej. Po obejrzeniu inscenizacji „Rzepki” Juliana Tuwima w opracowaniu uczniów klasy IIa Pani Dyrektor Magdalena Szwajkosz podkreśliła znaczenie czytania w rozwoju wiedzy i zachęciła dzieci do częstego korzystania z biblioteki. Po części ogólnej w odbył się konkurs znajomości wiersza „Rzepka”, który udowodnił, że uczniowie bacznie oglądali przedstawienie i świetnie znali odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Pierwsza wizyta w bibliotece zakończyła się zapoznaniem z regulaminem wypożyczeń i zaprzyjaźnieniem się z książką, którą każdy zabrał do domu. Czytanie to dobry początek do świata fantazji i mądrości – otwarty dla każdego. Zapraszamy serdecznie!

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych