• Aktualności

     • Wizyta „Sówek" w Bibliotece

      20 września grupa „Sówki" odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Lubczy. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach muzycznych prowadzonych przez p. Mateusza Klucznika ze Szkoły Muzycznej „Dobre dźwięki" w Ryglicach. Przedszkolaki poznały instrumenty klawiszowe i strunowe, a nawet mogły spróbować zagrać na wybranym przez siebie instrumencie.

     • Europejski Dzień Języków Obcych 2023

      26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych.

      Z tej okazji w Naszej Szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu i korzyści płynących z nauki języków obcych oraz poszerzanie wiedzy uczniów o krajach Europy, jak również budowanie motywacji uczniów do uczenia się języków.

     • Wycieczka klasy 2 i 3 do Tarnowa

      Uczniowie klasy 2 i 3 udali się dziś na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Pierwszym punktem programu były zajęcia w Centrum Nauki i Techniki „Pasaż Odkryć” w Tarnowie. Uczniowie uczestniczyli w seansie, w planetarium, gdzie prowadzący przekazał im solidną dawkę wiedzy o Wszechświecie. Następnie odwiedzili 5 pracowni, z których każda zachęcała do szerszego spojrzenia na świat oraz zadawania wielkich pytań. Po sporej dawce nauki uczniowie udali się do Multikina na seans pt.: „O psie, który jeździł koleją”.

     • Bezpłatny laptop dla ucznia

      W piątek 22 września, uczniowie klas 4a i 4b naszej Szkoły otrzymali na własność bezpłatny laptop w ramach programu rządowego „Laptop dla ucznia”. Na spotkaniu obecny był Burmistrz Gminy Ryglice Pan Paweł Augustyn, Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz oraz Rodzice naszych czwartoklasistów. Uczniowie z radością odbierali sprzęt, nie mogąc się doczekać jego uruchomienia.
      Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. To dziś tak fundamentalne umiejętności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie uda się zbudować nowoczesnego, odpornego społeczeństwa i co za tym idzie – konkurencyjnej gospodarki. Program pomaga wyrównywać szanse dzieci i młodzieży w rozwoju ich wykształcenia, talentów i pasji.

     • 30 Akcja Sprzątania Świata 2023

      Już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w Akcji Sprzątania Świata. W tym roku przebiegała pod hasłem "Sprzątanie Świata łączy ludzi". 18 września klasy IV-VIII na lekcjach wf, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, uczestniczyli w akcji ekologicznej. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu, dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko.

     • Dzień Przedszkolaka 2023

      "Każdy przedszkolak dobrze wie,

      że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

      od najmłodszego, aż po starszaka,

      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

      20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce.

      I my kolejny raz obchodziliśmy w naszych oddziałach Świeto Przedszkolaka.

      Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji - zostały zaproszone do wspólnej zabawy, ciekawych zajęć i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i uśmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

     • Rozpoznawanie emocji z Photonem

      Radość, smutek, złość, zdziwienie - to emocje, które towarzyszą Przedszkolakom w różnych codziennych czynnościach. Temat dotyczący emocji poruszały dzisiaj dzieci pięcioletnie z grupy "Muminki". Celem zajęć było doskonalenie umiejętności nazywania, rozpoznawania i pokazywania swoich uczuć. Podczas zajęć każdy z Przedszkolaków mógł utrwalić poznane emocje programując robota Photona zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości umieszczając go na polu z określonym symbolem.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki 2023

      "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Tego dnia i w naszych przedszkolnych salach królowały kropki.

      Wszyscy - dzieci i wychowawczynie przyszli ubrani w groszki, plamki i kropki.

     • Narodowe Czytanie w naszej szkole.

      Każde działanie, mające na celu popularyzację czytania książek jest warte poparcia. Narodowe Czytanie, odbywające się pod patronatem pary prezydenckiej, na pewno służy promowaniu czytelnictwa. Nasza szkoła również włączyła się do tej wspaniałej akcji i Eliza Orzeszkowa słowami swej najsłynniejszej powieści "Nad Niemnem" przeniosła nas nad błękitne wody Niemna.

     • Uroczyste rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2023/2024

      4 września 2023 r. to pierwszy dzień nowego Roku Szkolnego 2023/2024, który rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lubczy pod przewodnictwem Ks. Dziekana Marka Kuzaka. Następnie pod przewodnictwem Pocztu Sztandarowego przemarszem udaliśmy się do Szkoły, aby oficjalnie zakończyć wakacje, rozpocząć nowy etap szkolny oraz uczcić 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamięć o bohaterach poległych za naszą Ojczyznę uświadamia nam czym jest wolność i pokój. Nowy Rok zainaugurowała Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz, życząc wszystkim uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów. Do Grona Pedagogicznego dołączył ksiądz Marcin Kumor, którego serdecznie witamy w naszej szkole. Także życzenia dobrego i spokojnego roku życzył uczniom, nauczycielom i rodzicom wiceburmistrz Gminy Ryglice Krzysztof Kukułka Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcam

     • Nowy Rok Szkolny 2023/2024

      Drodzy Rodzice i Uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy,

      Już w najbliższy poniedziałek 4 września 2023r. serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2023/2024.

      Plan dnia:

      7:45 – Zbiórka przed budynkiem szkoły, wymarsz z wychowawcami za sztandarem

      8:00 – Msza Święta w Kościele NSJ w Lubczy

     • Turystyczny Skarb Małopolski

      Gmina Ryglice w konkursie na Turystyczny Skarb Małopolski!

      GMINA RYGLICE bierze udział w rywalizacji o miano Turystycznego Skarbu Małopolski, w którym nagrodą jest 100 tys. zł dla naszej gminy!!!

      Szanowni mieszkańcy, sympatycy gminy, proszę o głosowanie, udostępnianie, zachęcanie innych do oddania głosu na naszą gminę.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych