• Dzień otwarty w Przedszkolu :)

     • 21 marca w Punkcie Przedszkolnym odbył się Dzień Otwarty dla dzieci w wieku 2,5-5 lat. Na przyszłe Przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Po zapoznaniu się z salą przedszkolną i zabawkami wzięły one  udział we wspólnych zabawach o tematyce wiosennej. Na łąkę pełną tulipanów, żonkili i krokusów przenieśliśmy się dzięki kolorowej chuście animacyjnej, a zabawy muzyczno-ruchowe pozwoliły nam zamienić się w jej mieszkańców. Całości dopełniła jeszcze praca plastyczna, w czasie której, używając kredek, kleju i kolorowych kółek „wyczarowaliśmy" piękne motyle. Po udanym powitaniu wiosny Dzieci wzięły udział w lekcji j. angielskiego, która przeniosła je w świat zabawek.

      Było kolorowo i radośnie. Czas minął bardzo szybko i po zjedzeniu wspólnego obiadu niestety musieliśmy pożegnać naszych wspaniałych Gości.

      Dziękujemy wszystkim Zuchom za przybycie i do zobaczenia we wrześniu :)

     • Konkurs plastyczny "Maskotka Zimowych Igrzysk Olimpijskich"

     • Moi drodzy

      W miesiącu lutym, jeszcze w trakcie zdalnego nauczania, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali konkurs pt.” „Jak Mogłaby Wyglądać Maskotka Zimowych Igrzysk Olimpijskich Odbywających Się W Polsce”

      Konkurs miał na celu m.in. pobudzenie twórczej aktywności uczniów, a także rozwijanie pomysłowości i wyobraźni.

      W konkursie wzięło udział wielu uczniów klas IV-VIII, Zespołu Szkół w Lubczy.

      Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi, z wykorzystaniem przeróżnych materiałów. Wszystkie prace były ciekawe, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

      Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej, oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

      Najlepsi zostali udekorowani medalami i otrzymali atrakcyjne nagrody. Każdy uczestnik otrzymał coś słodkiego i drobny upominek.

      W końcowym rezultacie:

      I miejsce - Szymon Zgłobiś IV a

      II miejsce – Daniel Stalec VII a

      III miejsce ex aequo – Natalia Kłusek VI a, Daniel Machota VIII a

      Wyróżniono prace:

      Honorata Rudnicka VI a

      Karol Kaczka VI a

      Klaudia Błońska V a

      Patrycja Kumięga  VIII a

      Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.

                             

       

       

     • Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.

     •    17 marca 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii.  Podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie zapoznali się z postacią Świętego, a także ze zwyczajami związanymi z tym bardzo popularnym obchodzonym na całym świecie, festiwalem.  Chętni uczniowie z klas I-III, a było ich wielu, przygotowali kapelusze w ramach indywidualnego konkursu na wykonanie eko-czapki  Leprikona z surowców wtórnych i materiałów naturalnych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych też miały swój udział w tym święcie, mianowicie, wysłuchały ciekawostek o Irlandii, legendy o Leprikonie, oraz uczestniczyły w różnych zabawach takich jak wrzucanie złotych monet do garnka, układanie wieży z zielonych kubeczków czy zabawa w mini teatrzyk za pomocą przygotowanych skrzatów. Aby uświetnić ten dzień, uczniowie ubrali się na zielono. Podczas przerw uczniowie sprawdzali swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w quizie o Irlandii i Świętym Patryku. Uczniowie bardzo entuzjastycznie włączyli się w obchody tego święta. Mamy zatem nadzieję, że dzień Św. Patryka na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych wydarzeń naszej szkoły.

     • Spotkanie z podróżnikiem.

     • Wczoraj w naszej szkole odbyły się zajęcia z podróżnikiem. Pan Krystian zapoznał uczniów z florą oraz fauną charakterystyczną dla Namibii oraz ukazał specyfikę życia tamtejszej ludności. Zajęcia wzbogacone były pięknymi zdjęciami oraz wieloma cennymi pamiątkami

     • Projekt Edukacyjny "Oto Hałabała, zna go Polska cała!"

     • Dzieci z grupy „Biedronki” zrealizowały kolejne zadania w ramach Projektu Edukacyjnego „ Oto Hałabała, zna go Polska cała!” Przy pomocy dorosłych powstała i została zawieszona budka dla szpaków.  Wspólnie z dziećmi szukaliśmy wiosny i poznaliśmy jej zwiastuny. Udało nam się także poznać zakodowany wiosenny świat Krasnala Hałabały. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i radością realizowały wszystkie zadania.

     • Dzień liczby π - 14 marca 2022 roku

     • W poniedziałek 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień liczby Pi”. Uczniowie klas IV – VII na lekcjach matematyki pracowali w grupach rozwiązując krzyżówki i łamigłówki związane z liczbą, której przybliżenie wynosi 3,14. Zostały ogłoszone i przeprowadzone następujące konkursy: plastyczny, recytatorski, ułożenie na czas symbolu liczby π. Uczennice z klasy VII b: Kinga Balasa, Daria Bocheńska i Wiktoria Gilska wykonały plakat, który zdobył I miejsce. Zwycięzcami w konkursie recytatorskim wiersza Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi” zostali uczniowie z klasy V a: Filip Fiołek i Kacper Tomasiewicz. Najszybciej symbol liczby Pi ułożyli uczniowie klasy V. „Słodkim” zakończeniem były ciasta ozdobione symbolem „π”.

     • BAWIMY SIĘ W TEATR

     • W ubiegłym tygodniu Przedszkolaki realizując temat „Bawimy się w teatr" brały udział w licznych zajęciach związanych z tą tematyką.

      Zabawy w teatr wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.

     • Ogólnopolski Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®”.

     • We wtorek tj. 8 marca chętni uczniowie klas 1- 8 przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®”. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Uczestnicy mogli wykazać się tu wiedzą teoretyczną, ale także uzyskaną z przeprowadzonych wcześniej doświadczeń przyrodniczych. Wszystkim Uczestniczkom życzymy sukcesów.

      Wyniki konkursu poznamy wkrótce...

     • Dzień kobiet w przedszkolu

     • 8 marca święto swoje obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić dla koleżanek wyjątkowo miłym. Zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni. Byli przemili, uczynni i sympatyczni :)

      Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, upominki i promienny uśmiech.

     • Pomoc Ukrainie

     • W dniach 01. 03. 2022 r. – 04. 03. 2022 r. Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariuszy prowadzili zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy.

      Zarówno uczniowie, rodzice, nauczyciele jak i pracownicy obsługi z wielkim zaangażowaniem włączyli się w to szlachetne przedsięwzięcie. Z dumą patrzyliśmy na rosnący każdego dnia stos darów. Zgromadzono kilkanaście kartonów z żywnością, środkami pierwszej pomocy, wodą, kocami, artykułami chemicznymi, środkami czystości itp.

      Zapał malujący się na twarzy naszych pracujących przy pakowaniu wolontariuszy pokazywał, jak bardzo zależy im na wsparciu tych, których bezpieczeństwo za naszą wschodnią granicą jest zagrożone.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za każdy ofiarowany dar, za troskę o losy innych.

      Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły pokazaliście, że nie brak wśród nas ludzi o wielkim sercu. 

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     • 28 lutego uczniowie klas 7a, 7b oraz 8 uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem. Pan Policjant przypomniał uczniom o podstawowych zasadach w tym o bezpieczeństwie w Internecie oraz o odpowiedzialności młodzieży za swoje zachowanie.

     • Wyjazd na lodowisko.

     • 3 marca 2022 r. uczniowie klas 7a, 7b i 8 wraz z wychowawcami wyjechali na lodowisko do Dębicy. Celem wycieczki było miłe i aktywne spędzenie czasu podczas jazdy na łyżwach, a jednocześnie nauka i doskonalenie tej zimowej dyscypliny sportowej. Bardzo szybko okazało się, że pobyt na lodowisku jest nie tylko świetną formą rozrywki, ale przede wszystkim intensywną aktywnością ruchową. Zabawa na lodzie sprawiła uczniom ogromną frajdę, a co najważniejsze, umocniła integrację wśród naszej młodzieży.

     • Pasowanie na Czytelnika 2022

     • Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Lubczy w poniedziałek, 28 lutego zostali uroczyście włączeni w poczet Czytelników Biblioteki Szkolnej. Po obejrzeniu inscenizacji „Rzepki” Juliana Tuwima w opracowaniu uczniów klasy IIa Pani Dyrektor Magdalena Szwajkosz podkreśliła znaczenie czytania w rozwoju wiedzy i zachęciła dzieci do częstego korzystania z biblioteki. Po części ogólnej w odbył się konkurs znajomości wiersza „Rzepka”, który udowodnił, że uczniowie bacznie oglądali przedstawienie i świetnie znali odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Pierwsza wizyta w bibliotece zakończyła się zapoznaniem z regulaminem wypożyczeń i zaprzyjaźnieniem się z książką, którą każdy zabrał do domu. Czytanie to dobry początek do świata fantazji i mądrości – otwarty dla każdego. Zapraszamy serdecznie!