• Wizyta przedszkolaków w Bibliotece Publicznej w Lubczy.

W dniach 12 i 17 maja 2023 r. dzieci z grup „Tygryski” „Muminki” i „Sówki” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Lubczy. Pani Bibliotekarka demonstrowała dzieciom różnego rodzaju książki: małe, duże, ruchome i z efektami świetlnymi. Dzieci oglądały prezentację multimedialną „Jak powstaje książka?” Wesoło bawiły się przy piosence pt. „Książeczka” oraz kolorowały książki wg. kodu. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z zakładką do książki, słodkościami, ale przede wszystkim obietnicą, że wróci, aby móc korzystać z bogatej oferty książek dla dzieci.

• O krok od medalu!

16 maja 2023 r. na obiektach LKS Dunajec Mikołajowice rozegrano finał powiatowy w piłce nożnej dziewcząt. Nasza reprezentacja po wygraniu 7:0 z S.P. Wierzchosławice, 2:0 z S.P. Łopoń, remisie 1:1 z S.P. Karwodrza i przegranym meczu z S.P. Zakliczyn, uplasowały się na drugim miejscu w grupie. W półfinale przegrywamy jednak 1:4. Jak się później okazało ze zwycięzcą całego turnieju S.P. Lisia Góra. Mecz o III miejsce to rewanż z S.P. Zakliczyn. Po wielu niewykorzystanych sytuacjach bramkowych przed samym końcowym gwizdkiem, dajemy sobie wbić bramkę i kończymy turniej na 4 miejscu.

• Przedszkolaki z Ekologią na Ty! 🐝

Rola w przyrodzie pszczoły murarki jest ogromna. Owady te zapylają rośliny w promieniu nawet do 300 m od swojego gniazda!!! Przedszkolaki dbając o przyrodę postanowiły umieścić w szkolnym ogrodzie specjalny dla nich domek. Mamy nadzieję, że pszczoły i ich domki będą ciekawym materiałem do obserwacji dla dzieci, które w ten sposób mogą uczyć się ekologii i wrażliwości na piękno natury.

• Smerfy poznają świat

Nawet w niepogodę Smerfy poznają świat wszystkimi zmysłami. Dowiedzieliśmy się jak budowane są domy nie tylko ludzi ale i zwierząt. Spróbowaliśmy swych sił w budowie pajęczyny ucząc się współpracy. Poznaliśmy różne rodzaje ziem dzieląc się pomysłami na ich wykorzystanie.

• Drodzy Ósmoklasiści!

Już za kilka dni przystąpicie do ważnego dla Was egzaminu – Egzaminu Ósmoklasisty. Mimo wszystkich trudności i stresu, który towarzyszy temu wydarzeniu, warto zdać sobie sprawę, że nie jest on przeszkodą w Waszym życiu, a próbą, przez którą każdy przechodzi.
            Warto uświadomić sobie, że jest to rea
          • „Velvet. Piątka dla Natury”

Klasa 3 b po raz kolejny znalazła się w gronie zwycięzców konkursu „Ekowyzwanie” w programie „Velvet. Piątka dla Natury”. Głównym celem programu jest wspieranie edukacji ekologicznej w szkołach, aktywizowanie uczniów do zmieniania na lepsze ich najbliższego otoczenia. W tegorocznej edycji (2022/23) ogólnopolskiego programu edukacyjnego uczniowie podczas zajęć pogłębili temat oszczędzania wody, rozszerzając go również o inne media, a także mądre wykorzystanie zasobów naturalnych, np. poprzez odnawialne źródła energii, jak również temat ograniczania wytwarzania odpadów poprzez życie w duchu less/zero waste oraz nadawanie starym, zużytym przedmiotom drugiego życia. Na zakończenie programu uczniowie wykonali kreatywne prace konkursowe - eko „ Ekowyzwanie”.

• II Powiatowy Konkurs Informatyczny

5 maja 2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Czesława Majorka w Ryglicach odbył się II Powiatowy Konkurs Informatyczny. Skierowany był on do uczniów klas 8, a celem promowanie informatyki, popularyzowanie zawodu technik informatyk, motywowanie do twórczej pracy umysłowej oraz zastosowanie technologii cyfrowej. Uczniowie w konkursie musieli przebrnąć przez 2 etapy – test wiedzy oraz zadanie praktyczne wykonywane na komputerze.

• Ogólnopolska Akcja "Żonkile"

27 kwietnia klasa VI wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Żonkile’’.

Odbywa się ona pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu państw europejskich. Głównym jej celem jest przybliżenie historii związanej z gettem warszawskim i powstaniem, które w nim wybuchło 19 kwietnia 1943 r. Uczniowie zostali zaproszeni do Publicznej Biblioteki w Lubczy przez Panią Mirosławę Trojan, która przeprowadziła krótkie warsztaty na temat sytuacji dzieci i młodzieży, przebywającej w obrębie getta. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem, chętnie włączali się do dyskusji i zadawali ciekawe pytania.

• Światowy Dzień Języka Angielskiego

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Języka Angielskiego, czyli święto 2 mld ludzi! Również nasi uczniowie dołączyli do tego wydarzenia poprzez udział w różnych aktywnościach m.in. grach językowych memory, rozpoznawaniu symboli krajów anglojęzycznych, grze dobble czy też literowaniu w języku angielskim. Na koniec odbył się konkurs wiedzowy kahoot o krajach anglojęzycznych, który przeprowadzony był w dwóch grupach. A oto laureaci, którzy otrzymali nagrody oraz dyplomy.

• Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej

W ramach obchodów tegorocznego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły w dniu 24 kwietnia wzięli udziału w akcji wiosennego sprzątania, dołączając do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Uczniowie klas 2, 3, 4, 5, 6 i 7 pod opieką wychowawców, nauczycieli biologii oraz wychowania fizycznego posprzątali otoczenie szkoły, pobocza dróg prowadzących do szkoły oraz centrum naszej miejscowości. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w sprzątanie. Zebrano kilkanaście worków śmieci, głównie plastikowych butelek, folii oraz aluminiowych puszek. Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja skłoniła do refleksji nad stanem środowiska naturalnego, oraz zachęci wszystkich do dbania o czyste środowisko. Klasy 8 w ramach Dnia Ziemi realizowały w ramach lek

• Linki

• Ministerstwo Edukacji i Nauki