• Aktualności

     • Wycieczka do Warszawy

      10 czerwca uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Dwa dni wspólnie spędzonego czasu były dla nas niesamowitą przygodą, ale też ważną lekcją geografii, fizyki i historii. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Cmentarz na Powązkach. Tu mogliśmy oddać hołd Alkowi, Rudemu i Zośce- bohaterom powieści ,,Kamienie na szaniec’’. Na cmentarzu odwiedziliśmy także groby wybitnych poetów, a także osób ze świata kultury, sportu czy polityki.

     • „Ballady i romanse” w epoce komputerów

      Młode pokolenie czyta bardzo niechętnie, nawet współczesną prozę, zaś o wierszach mówią najczęściej: nie rozumiem. Tymczasem okazało się, że młodzi recytatorzy, uczestnicy Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Ryglicach, potrafią doskonale wejść w klimat romantycznej poezji i budzić wzruszenie słuchaczy. Jednym z laureatów konkursu jest uczeń naszej szkoły, Adam Maziarka, który przygotował tak poruszającą interpretację „Rękawiczki”, że oczarowane jury przyznało mu II nagrodę. Gratulujemy laureatowi i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

     • Klasa I zwiedza Skansen Archeologiczny w Trzcinicy.

      Dnia 14 czerwca klasa I udała się do Trzcinicy, aby zwiedzić Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. Uczniowie zwiedzili w pierwszej kolejności wspaniale zaaranżowaną ekspozycję, a następnie obejrzeli widowiskowy film o Karpackiej Troi. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie parku archeologicznego, gdzie zrekonstruowano osadę kultury Otomani-Füzesabony sprzed 3,5 tysiąca lat oraz wioskę słowiańską z IX wieku. Dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania grodziska i rozległej panoramy z platformy widokowej wybudowanej na obrzeżach skansenu. Po długim spacerze nadszedł czas na chwilę odpoczynku, po którym uczniowie udali się na warsztaty ceramiczne oraz warsztaty inspirowane średniowiecznymi zmaganiami wojów pt.: „Gry i zabawy Słowian”. Wszyscy pełni entuzjazmu i bogatsi o nowe doświadczenia wrócili bezpiecznie do domu.

     • Wycieczka do Rzeszowa

      8 czerwca klasa ósma i parę osób z klas młodszych udała się na wycieczkę do Rzeszowa. Swą wędrówkę rozpoczęli od pomnika Czynu Rewolucji i przylegających do niego Ogrodów Bernardyńskich, następnie wyruszyli na Plac Ofiar Getta, a po drodze mogli przejść się wyjątkową w skali całego kraju, okrągłą kładką dla pieszych nad skrzyżowaniem al. Piłsudskiego i Grunwaldzkiej. Kolejnym odwiedzonym miejscem był Plac Cichociemnych i serce rzeszowskiej Starówki czyli Rynek miejski. Przechodząc obok Ratusza mieliśmy okazję wysłuchać pięknego utworu granego na pierwszym na świecie fortepianie zewnętrznym. Kontynuując wędrówkę najstarszą ulicą w mieście obecnie nazywaną ul. 3 Maja dotarliśmy do fontanny multimedialnej. W upalny dzień to wspaniałe miejsce do zabawy i ochłodzenia się, w godzinach wieczornych miejsce niezwykłych przedstawień światła i dźwięku. Nad fontanną wznosi się piękny Letni Pałac

     • Wycieczka do "Promiennego Zamku"

      W środę, 8 czerwca dzieci z grup „Żuczki" i „Biedronki" wybrały się na wycieczkę do „Promiennego Zamku" w Tarnowie. W tej niesamowitej sali zabaw każdy znalazł coś dla siebie. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji, wśród nich ogromną dmuchaną zjeżdżalnię oraz trzy trochę mniejsze, które prowadzą wprost do suchych basenów wypełnionych kolorowymi kulkami.

     • Mistrz ortografii - III edycja konkursu na Dyktanda.pl

      Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w III edycji konkursu Mistrz Ortografii!

      Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę poprzez rozwiązywanie dyktand online w serwisie Dyktanda.pl.
      https://dyktanda.pl/lista-konkursow [1]

      W tej edycji rywalizacja będzie wyglądała następująco:
      * konkurs potrwa 5 dni - od 13.06 (poniedziałek) do 17.06 (piątek);
      * każdego dnia będą pojawiały się dwa dyktanda konkursowe;
      * oceniana będzie poprawność odpowiedzi oraz czas rozwiązywania;
      * wszystkie zdobyte punkty będą sumowane w rankingu, który wyłoni zwycięzców;
      * do wygrania są korepetycje w serwisie z korepetycjami online i nauką języków Tutors.live [2] (https://tutors.live/pl).

      Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy zapisać się do konkursu w swojej kategorii wiekowej:
      * klasy 1-3 [3]
      * klasy 4-6 [4]
      * klasy 7-8 [5]
      * szkoła średnia [6]
      * dor

     • Zakończenie projektu "Oto Hałabała! zna go Polska cała"

      Przedszkolaki z grupy "Biedronki" zakończyły realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Oto Hałabała! zna go Polska cała". W ramach ostatnich zadań dzieci zapoznane zostały ze śpiewem słowika oraz z podstawowym krokiem tradycyjnego tańca -walczyka. Na zakończenie projektu wykonały pamiątkowe zdjęcie z Krasnalem. Grupa "Biedronki" zakończyła także przygodę z innowacją pedagogiczną pt. "Kreatywne prace plastyczne małego artysty". Ostatnie zadanie w wykonaniu przedszkolaków to "Plaża"- taca sensoryczna (wykorzystanie galaretki spożywczej, kaszy mannej, muszli i kamieni naturalnych).

     • Program "Mamo, tato, wolę wodę!"

      Przedszkolaki z najmłodszych grup "Żuczki" i "Biedronki" wzięły udział w XII edycji programu "Mamo, tato, wolę wodę!" Program „Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska. W ramach programu przedszkolaki realizowały różne zadania.

     • Gminny Dzień Dziecka

      1 czerwca odbył się Gminny Dzień Dziecka w Kowalowej. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji m.in. iluzjonista z papugą Niko, animacje, zabawy, dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnie oraz poczęstunek: lody, rurki z kremem, drożdżówki, kiełbaski z grilla, placki, ciastka i wspaniałe tradycyjne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Kowalowej i Lubczy. Równolegle z zabawami odbywającymi się na przy szkolnym placu rozgrywano również zawody sportowe na orliku.

     • Dzień Mamy

      "...Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,

      Za to , że wskazujesz mi drogę w mroku,

      Za to , że dni moje tęczą malujesz.

      Dziś Mamo z serca Ci dziękuję..."

      1 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Matki, na którą cała nasza społeczność szkolna zaprosiła najbliższe i najważniejsze osoby - swoje mamy. Dzień Matki to święto wypełnione serdecznymi życzeniami. Jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Dzieci z Punku Przedszkolnego, Oddziałów Przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 przygotowały wiersze, piosenki i piękne tańce. Rozczulone mamy z radością dziękowały swoim pociechom za miłość, pamięć i pozytywne emocje. Pani Dyrektor złożyła zebranym serdeczne życzenia z okazji ich święta. Słodki poczęstunek i czas spędzony na wspólnej rozmowie zakończył tę miłą uroczystość.

     • Spotkanie z Pszczelarzem

      Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 z niecierpliwością oczekiwali na zapowiedziane spotkanie z Pszczelarzem. Wszyscy bardzo się zdziwili jak zobaczyli swojego gościa. Pszczelarzem okazał się bowiem wieloletni pracownik Zespołu Szkół w Lubczy Pan Artur Trojan, który już od ponad 20 lat zajmuje się pszczelarstwem. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich „przyjaciół”, które przywiózł w specjalnym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia tych owadów, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Pan Artur omówił i zademonstrował również narzędzia i strój jaki wykorzystuje się przy pracy w pasiece. Pszczelarz przygotował też dla wszystkich słodką niespodziankę. Wszystkich poczęstował zdrowym, świeżym i pachnącym miodem ze swojej pasieki.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych