• Aktualności

     • Dzień Babci i Dziadka

      Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego już tradycyjnie w Zespole Szkół w Lubczy nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości przygotowanej specjalnie dla nich. Obchody Dnia Babci i Dziadka odbyły się 24 stycznia 2023 r. Uroczystość została rozpoczęta od przywitania przez Dyrektora Szkoły p. Magdaleny Szwajkosz licznie przybyłych gości, a w szczególności Burmistrza Gminy Ryglice p. Pawła Augustyna oraz od złożenia życzeń wszystkim Babciom i Dziadkom. W pierwszej kolejności wystąpiły na scenie przedszkolaki, a następnie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas 1- 3. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane ł

     • SPOTKANIE OPŁATKOWO - NOWOROCZNE W LUBCZY

      Msza Święta, przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej i wspólne kolędowanie to atmosfera styczniowego niedzielnego popołudnia, które zgromadziło mieszkańców Lubczy przy wspólnym stole...

      15 stycznia w Zespole Szkół w Lubczy po raz kolejny miało miejsce tradycyjne Spotkanie Opłatkowo- Noworoczne dla Seniorów. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubczy pod przewodnictwem Ks. Dziekana Marka Kuzaka, który w słowach skierowanych do uczestników podkreślił znaczenie wpólnych spotkań i relacji z drugim Człowiekiem. Dalsza część uroczystości odbyła się w murach szkoły, gdzie przybyłych gości powitali: Dyrektor Zespołu Szkół w Lubczy Magdalena Szwajkosz, Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn oraz sołtys Lubczy Andrzej Marcinek. Wyjątkową oprawę artystyczną spotkania przygotowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy, przedstawiając

     • Wycieczka uczniów klas 1 - 3 do Krakowa.

      Dnia 4 stycznia uczniowie klas 1- 3 wybrali się na wycieczkę do Krakowa. W pierwszej kolejności obejrzeli spektakl teatralny pt.: "Brzydkie Kaczątko" w teatrze Groteska. Następnie klasy 1 udały się na warsztaty pt.: "Królestwo zwierząt", których celem było poszerzenie wiedzy o naszej planecie – skupiając się na żyjących obok nas zwierzętach, natomiast klasy 2 i 3 brały udział w warsztatach pt.: "Zabawa z mistrzami", które odbyły się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Muzeum Narodowym. Wycieczka trwała dosyć długo, dlatego uczniowie mogli zobaczyć Kraków wieczorną porą.

     • Kiermasz Świąteczny.

      Dnia 18 grudnia odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców przy współpracy w pracownikami i uczniami naszej szkoły. Ręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe, ciasta oraz kartki świąteczne znalazły nowych właścicieli. Kiermasz wzbogacony był przedstawieniem bożonarodeniowym odegranymi przez naszych uczniów.

     • Świąteczne wypieki

      Ostatnio na szkolnych korytarzach można było poczuć aromatyczny, korzenny zapach. To dzięki małym oraz tym większym uczniom, którzy aktywnie włączyli się w podtrzymywanie bożonarodzeniowej tradycji, jaką jest pieczenie pierników. Zajęcia były również okazją do wykazania się umiejętnością efektywnej organizacji pracy, współpracy w grupie, a także wyobraźnią i kreatywnością.

     • Zimowy WF😄

      Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, klasa IVa razem z p. A. Szczeklik wybrała się przed budynek szkoły, aby pojeździć na sankach. Oprócz zjazdów, lepiliśmy bałwana, tworzyliśmy fortece, czy aniołki na śniegu. Dzisiejsza aktywność fizyczna wzmocniła naszą odporność, a na naszych twarzach nie znikał uśmiech. Taką lekcję koniecznie musimy powtórzyć, ale dopiero w Nowym Roku 2023.

     • Idą święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj

      „Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”- pod tym hasłem uczniowie klas V oraz VIII a wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej. Uczniów w środę, 14 grudnia wspólnie redagowali życzenia świąteczne. Celem akcji jest zwrócenie uwagi jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 określone przez MEN.

     • „Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta …”

      Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Magię nadchodzących Świąt mogli poczuć w szczególności uczniowie klasy II, gdzie odbyły się warsztaty tworzenia dekoracji bożonarodzeniowych. Święta to czas rodzinny, dlatego warsztaty poprowadziła mama jednej z uczennic Pani Marzena Molek, której pasją i zamiłowaniem jest tworzenie pięknych rzeczy przy pomocy maszyny do szycia. Uczniowie mieli możliwość ukazania sprawności dłoni poprzez samodzielne przyszywanie guzików, wiązanie sznureczków i innych elementów. Powstałe dekoracje ozdobią z pewnością domy naszych podopiecznych. Bardzo dziękujemy Pani Marzenie za poświęcony czas, zaangażowanie oraz przygotowanie niezbędnych elementów dekoracyjnych.

     • HOU, HOU, HOU! ŚWIĄTECZNY KIERMASZ JUŻ BLISKO!

      Z przyjemnością przypominamy, że w najbliższą niedzielę 18 grudnia 2022 r. o godzinie 16.30
      w Zespole Szkół w Lubczy rozpocznie się kiermasz bożonarodzeniowy połączony z przedstawieniem bożonarodzeniowym, przygotowanym przez naszych szkolnych aktorów.

      Wszystkie dekoracje świąteczne, które będzie można nabyć na kiermaszu, zostały przygotowane przez uczniów Naszej Szkoły. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły
      i Uczniów.

  • Linki

   • Ministerstwo Edukacji i Nauki
   • Kuratorium Oświaty w Krakowie
   • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
   • Gmina Ryglice
   • CKE
   • ORE
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych