• Wyjazd na lodowisko.

          • 3 marca 2022 r. uczniowie klas 7a, 7b i 8 wraz z wychowawcami wyjechali na lodowisko do Dębicy. Celem wycieczki było miłe i aktywne spędzenie czasu podczas jazdy na łyżwach, a jednocześnie nauka i doskonalenie tej zimowej dyscypliny sportowej. Bardzo szybko okazało się, że pobyt na lodowisku jest nie tylko świetną formą rozrywki, ale przede wszystkim intensywną aktywnością ruchową. Zabawa na lodzie sprawiła uczniom ogromną frajdę, a co najważniejsze, umocniła integrację wśród naszej młodzieży.

          • Pasowanie na Czytelnika 2022

          • Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Lubczy w poniedziałek, 28 lutego zostali uroczyście włączeni w poczet Czytelników Biblioteki Szkolnej. Po obejrzeniu inscenizacji „Rzepki” Juliana Tuwima w opracowaniu uczniów klasy IIa Pani Dyrektor Magdalena Szwajkosz podkreśliła znaczenie czytania w rozwoju wiedzy i zachęciła dzieci do częstego korzystania z biblioteki. Po części ogólnej w odbył się konkurs znajomości wiersza „Rzepka”, który udowodnił, że uczniowie bacznie oglądali przedstawienie i świetnie znali odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Pierwsza wizyta w bibliotece zakończyła się zapoznaniem z regulaminem wypożyczeń i zaprzyjaźnieniem się z książką, którą każdy zabrał do domu. Czytanie to dobry początek do świata fantazji i mądrości – otwarty dla każdego. Zapraszamy serdecznie!

          • Szkolny Konkurs: „Eko czapka Leprikona”.

          • Regulamin Szkolnego Konkursu: „Eko czapka Leprikona”.

            1. Uczestnicy: W konkursie uczestniczą uczniowie klas 1-3 SP

            2. Cele konkursu:

            -  promocja zachowań proekologicznych

            - uświadamianie możliwości powtórnego wykorzystania zużytych materiałów (odpadów)

            - propagowanie idei recyklingu

            - rozwijanie uzdolnień plastycznych i kreatywnego myślenia w aspekcie recyklingu

            3. Zasady uczestnictwa: Przedmiotem konkursu jest wykonanie eko czapki Leprikona z surowców wtórnych np. gazet, opakowań, ale bez elementów plastikowych. Czapka ma być wykonana wyłącznie lub głównie z odpadów nadających się do recyklingu, dopuszczalne jest użycie materiałów naturalnych.

              Ponadto, prace konkursowe powinny spełniać następujące wymagania:

            - Każda praca powinna zawierać  imię, nazwisko oraz klasę uczestnika konkursu.

            - czapka powinna być wykonana przez jedną osobę

             

            4. Terminy:

            Pracę należy oddać  nauczycielowi języka angielskiego do 15 marca 2022 r.

            5. Nagrody:

            - trzech uczniów, którzy przygotują najpiękniejsze i najciekawsze czapki otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe

            - pozostali uczestnicy konkursu również otrzymają drobne nagrody rzeczowe

            - wszyscy uczestnicy otrzymają cząstkową ocenę celującą z języka angielskiego

             

                                                    SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!

          • Obchody Światowego Dnia Dinozaura u przedszkolaków.

          • 26 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura, który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia tych prehistorycznych zwierząt, zamieszkujących w erze mezozoicznej naszą planetę. W tym roku Dzień Dinozaura Przedszkolaki z wszystkich grup świętowały w piątek 25 lutego.

          • "Bal karnawałowy przedszkolaków"


          • W dniu 22 lutego w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. W salach w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i poczęstunku.

          • „Aktywna przerwa”

          • Mając na uwadze dobro naszych uczniów od 21 lutego, tj. od powrotu do nauki stacjonarnej w naszej szkole realizowany jest projekt „Aktywna przerwa”. Uczniowie długie przerwy mogą spędzać aktywnie tj. spróbować sił podczas gry w koszykówkę, tenisa stołowego lub poćwiczyć do rytmu muzyki. Dla osób lubiących spokojne zabawy czekają gry stolikowe takie jak: chińczyk, jenga, dobble czy puzzle.

          • Tłusty Czwartek

          • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, a w szczególności Społeczność Szkolna składa serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za sfinansowanie pączków z okazji Tłustego Czwartku.

            DZIĘKUJEMY!!!!

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          •  „Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
            Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”

                                                                                                                 J.Iwaszkiewicz

                               

            21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Jest to data upamiętnienia tragicznych wydarzeń w Bangladeszu z 1952 roku. Podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego, zginęło pięciu studentów. Po raz pierwszy dzień ten obchodzony był w 2000 roku. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej.

            W naszej szkole także świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego .Uczniowie mieli możliwość poszerzenia swej wiedzy z zakresu historii języka, poznali pierwszych twórców piszących w języku polskim. Odkrywano też uroki staropolszczyzny i  mierzono się z najczęstszym błędami językowymi. Jednak największą frajdę sprawiała recytacja łamańców językowych .Były one  dużym wyzwaniem dla naszych nauczycieli, ale i  okazją do wspólnej zabawy i uśmiechu. 

             Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie  uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać. Moda na język polski na pewno zagości w naszej szkole na dłużej i na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych.

            Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień.

          • Konkurs "Maska karnawałowa"

          • W dniu 21-02-2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie: „ Maska karnawałowa” Ryglice 2022, której organizatorem jes Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Uczniowie  jak co roku, chętnie wykonali maski, rozwijając swoje talenty artystyczne. Szkoła wytypowała 10 najładniejszych masek do konkursu. Teraz czekamy tylko na wyniki.

          • Zabawa karnawałowa klas 1-3

          • Karnawał to czas zabawy i tańców. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową.  A to już za 9 dni !!!!! Dziś w klasach  1 – 3 dzieci bawiły się na balach karnawałowych w swoich klasach. Uczniowie przyszli do szkoły przebrani w piękne stroje balowe, udekorowali swoje klasy balonami i serpentynami, aby stworzyć nastrój radości i zabawy. Przy wesołej i skocznej muzyce rozpoczęły się wspólne tańce, pląsy i korowody. Nie zabrakło też konkursów.

          • 21.02.2022 r. – powrót do nauki stacjonarnej. Czekamy na Was!

          • Drodzy Uczniowie, już w najbliższy poniedziałek zamienicie ekran komputera na tablicę szkolną i znów usiądziecie w szkolnych ławkach.

            Pakując plecak do szkoły nie zapomnijcie zabrać ze sobą chęci do nauki, uśmiechu i dobrego nastroju. Życzymy, aby nadchodzący czas był dla nas wszystkich spokojny, zdrowy i pełen sukcesów!

            Przypominamy, że szkoła działa z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

             

            Do zobaczenia w poniedziałek!

            Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.

          • Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem w przedszkolu


          • We wtorek 15 lutego dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych wzięły udział w warsztatach medycznych z Misiem Edziem. Bardzo ciekawy program połączył naukę i zdobycie cennej wiedzy z zabawą. W zajęciach został wykorzystany profesjonalny fantom LED, a dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia czyhają na nich w najbliższym otoczeniu. Poznały sposoby na radzenie sobie w sytuacjach zagrożenia, uczyły się jak sprawdzić funkcje życiowe i jak je przywrócić oraz ćwiczyły masaż serca na specjalistycznym fantomie LED. Ponadto poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowały na Misiu prawidłowe ułożenie poszkodowanego. Przypomniały sobie także jak i kogo wezwać na pomoc. Było to bardzo ciekawe i cenne doświadczenie dla wszystkich przedszkolaków.

          • "Akademia Bezpiecznego Puchatka".

          • Jednym z programów realizowanych w klasie I w roku szkolnym 2021/2022 był Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Podczas zajęć uczniowie realizowali tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć uczniowie sprawdzili swoje wiadomości rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Wszyscy Pierwszoklasiści rozwiązali go bezbłędnie, dlatego szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a uczniowie dyplomy.
            Serdecznie gratulujemy!

          • ZWIEDZANIE KUCHNI SZKOLNEJ

          • W środę 9 lutego Żuczki i Biedronki wybrały się do kuchni szkolnej, aby sprawdzić, co znajduje się za tajemniczymi oknami, które widzą codziennie, jedząc smaczne posiłki. W czasie tej pouczającej wycieczki przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i wyposażeniem kuchni oraz poznały pracę kucharki.

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Oto Hałabała! Zna go Polska cała"

          • Przedszkolaki z grupy „Biedronki” zrealizowały zadania zimowe dotyczące  Ogólnopolskiego Projektu  Edukacyjnego  „Oto Hałabała! zna go Polska cała” oraz innowacji pedagogicznej pt. „Kreatywne prace plastyczne małego artysty”. 

            W ramach zadań styczniowych dzieci poznały zwierzęta, które prowadzą nocny tryb życia. Na przykładzie opowiadania „Jak się krasnal z jeżami w cenzurowane bawił” poznały zasady i bawiły się w grę „Cenzurowane”. W pracy plastycznej wykorzystały technikę malarską Action painting czyli malarstwo gestu- rozlewanie (chlapanie) farby na kartkę i wykonały pracę pt. „Wirujące płatki śniegu”.

          • Wycieczka do teatru, Promiennego Zamku oraz Muzeum Okręgowego w Tarnowie

          • Dziś uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich udali się na wycieczkę do teatru im. L. Solskiego w Tanowie na spektakl pt.: „Król Maciuś Pierwszy”. Sztuka ta została stworzona na podstawie powieści Janusza Korczaka, a opowiadała o historii małego chłopca, który został królem. W przedstawieniu zostały pokazane trudności związane z podejmowaniem decyzji, mądrym panowaniem, a to wszystko zostało ukazane w wielu ciekawych przygodach głównego bohatera. Po spektaklu klasa 1 udała się do sali zabaw w Promiennym Zamku, natomiast klasy 2 wyruszyły do Muzeum Okręgowego w Tarnowie na lekcje muzealne. Jedna z grup udała się na zajęcia ,,Od gałganka do szlachcianki’’, gdzie podczas zajęć dowiedziała się, jak wyglądały staropolskie stroje, a następnie samodzielnie wykonała lalkę szlachcianki. Natomiast druga grupa udała się na lekcje ,,Wio koniku, wio!’’, gdzie na bazie eksponatów dzieci zaczerpnęły wiedzę, jak ważną rolę odegrały konie  w polskiej historii i sztuce. W części warsztatowej dzieci wykonały konika i ozdobiły siodła, tak jak to czyniono dawniej w Rzeczypospolitej Szlacheckiej.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • W dniu dzisiejszym tj. 8 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego i świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

            Organizatorem wydarzenia w Polsce, jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet tworzone przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację „Dajemy Dzieciom Siłę”.

            Pamiętajcie o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu!