• Nowoczesne pomoce dydaktyczne z programu „Laboratoria Przyszłości”

          • Jak już informowaliśmy, Nasza Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60.000 złotych w ramach programu Laboratoria Przyszłości!

            Program Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech  „Laboratoria Przyszłości” to największa w historii inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację. W ramach Laboratoriów Przyszłości, każda szkoła podstawowa w Polsce może zostać wyposażona
            w nowoczesny sprzęt taki jak drukarki 3D, roboty edukacyjne czy gogle wirtualnej rzeczywistości. Środki finansowe udzielane w ramach programu przeznaczone zostały na budowanie kompetencji przyszłości: kreatywności, pracy zespołowej, umiejętności praktycznych i technicznych wśród dzieci i młodzieży. Pieniądze pomogą uczniom odkrywać swoje talenty oraz zapewnić nowoczesne środowisko do nauki na miarę edukacji najnowszej generacji.

            W ramach otrzymanego dofinansowania, zakupiliśmy już następujący sprzęt: drukarka 3D wraz z akcesoriami, laptop z napędem zewnętrznym do obsługi drukarki, aparat fotograficzny
            z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań (6 lamp + akcesoria), mikro port z akcesoriami (podwójny zestaw nagłowny), mikrofon kierunkowy, gimbal, 5 mikrokontrolerów z czujnikami i akcesoriami, 8 stacji lutowniczych, robot edukacyjny Photon w pakiecie rozszerzonym do nauki kodowania. Wszystkie w/w  sprzęty wchodzą w skład tzw. pakietu podstawowego, który został określony jako obowiązkowy w regulaminie programu. Na ich zakup przeznaczyliśmy 40.000 złotych. Pozostałe fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i mebli potrzebnych do utworzenia klasopracowni językowej.

            Zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości  nowoczesny sprzęt z całą pewnością uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w kolejnych co najmniej pięciu latach szkolnych, począwszy od roku szkolnego 2022/2023, podczas średnio co najmniej 3 godzin zajęć w każdym tygodniu nauki. Sprzęt będzie wykorzystywany na wielu przedmiotach obowiązkowych oraz pozwoli rozwijać pasje uczniów na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań i innych formach rozwijania umiejętności.
             

            Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej szkoły www.szkolalubcza.pl.  

            Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/laboratoria/

          • Ważna informacja!

          • Uwaga!

            Szczegółowe informacje na temat organizacji nauki zdalnej zostaną przekazane uczniom, rodzicom i nauczycielom w piątek tj. 28 stycznia. 

            Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu szkolnego do nauki zdalnej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły. 

          • Zebranie z Rodzicami

          • Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Rodziców/prawnych Opiekunów naszych uczniów na wywiadówkę (online) podsumowującą I półrocze roku szkolnego 2021/2022 z Wychowawcami i Nauczycielami, które odbędą się dnia 13 stycznia 2022 r. (tj. czwartek) o godz.  16.00

            Prosimy Rodziców o obecność na platformie Microsoft Teams.

          • Powrót do nauki stacjonarnej.

          • Drodzy uczniowie!

            Od 10 stycznia wracamy do nauki stacjonarnej. Organizacja pracy w szkole odbywać się będzie w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

            Czekamy na Was z niecierpliwością .

          • „Akademia Kici Koci“

          • Nasze najmłodsze przedszkolaki „Biedronki” i „Żuczki” wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Kici Koci”. Celem programu jest pokazanie, że o wiele łatwiej i przyjemniej dziecko może odkrywać świat z ulubioną bohaterką – Kicią Kocią
            u boku.

            Kicia Kocia poprzez zabawę pomagała dzieciom utrwalać podstawową wiedzę dotyczącą liczb, liter, kształtów, kolorów oraz podejmowała  ważne kwestie, takie jak zasady bezpieczeństwa, dobrego wychowania i wyrażania emocji.

            1. Przedszkolaki z grupy Biedronki w ramach programu zrealizowały takie zadania jak: pocztówka do Kici Koci, Kicia Kocia i emocje, Kicia Kocia segreguje śmieci, Kicia Kocia i spacer, Kicia Kocia i śnieg oraz Kicia Kocia i święta.
            2. Natomiast przedszkolaki z grupy Żuczki zrealizowały następujące zadania: Kicia Kocia
              i emocje, Kicia Kocia segreguje śmieci, Kicia Kocia i spacer, Kicia Kocia i święta oraz Kicia Kocia i muzyka.

            Na zakończenie programu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i baloniki z postacią ulubionej bohaterki, a nasze przedszkole  zdobyło certyfikat.

          • Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Uroczysta Wigilia Przedszkolaków.

          •  

            W Punkcie Przedszkolnym i Oddziałach Zerowych odbyła się Wigilia. Uroczystość ta była zwieńczeniem tygodnia przygotowań Przedszkolaków do Świąt Bożego Narodzenia, w czasie którego piekli i zdobili pierniczki, ubierali choinkę, śpiewali kolędy, a także wykonywali liczne prace plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej.

          • Świąteczna Eko Choinka

          • W przedświątecznym czasie odbył się szkolny- klasowy konkurs na Eko Choinkę. Zadaniem uczestników (klas) konkursu było wykonanie dowolną techniką, w formie przestrzennej, z użyciem materiałów naturalnych (np. szyszki, piórka, gałązki, liście itp. )lub wtórnych (np. papier, tektura, butelki PET, korki itp.) choinki bożonarodzeniowej.Powstały pomysłowe ekologiczne choinki, a praca zespołowa służyła jeszcze większej integracji klas. Wszystkie klasy biorące udział w konkursie otrzymały słodkie nagrody.

            Wyniki konkursu: Klasy 1 -3:  I miejsce – klasa 3,II miejsce – klasa 2a, III miejsce – klasa 2b.

            Klasy 4 -8: I miejsce – klasa 7b, II miejsce – klasa 7a, III miejsce – klasa 5.

          • Ogólnopolska Akcja „Dzieci Uczą Rodziców”

          • Klasa pierwsza oraz klasy drugie w roku szkolnym 2021/2022 biorą udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców”. W ramach akcji raz w miesiącu zostają przeprowadzone zajęcia podczas, których uczniowie poszerzają swoją wiedzę ogólną oraz rozwijają swoje umiejętności wykonując zadania specjalne. Celem grudniowej lekcji pt.: „Świąteczne opowieści” było wprowadzenie dzieci w klimat świąt Bożego Narodzenia, poznanie kilku tradycji związanych ze świętami, a także ukazanie, że Boże Narodzenie to przede wszystkim drugi człowiek.

          • Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową.

          • Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „Szopek Bożonarodzeniowych” organizowanym przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

            Uczniowie: Daniel Stalec oraz Jakub Piaskowy zajęli I miejsce.

            Serdecznie gratulujemy.

          • Konkurs na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”

          • W naszej szkole został zorganizowany konkurs na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”.

            Konkurs cieszył  się z  dużym zainteresowaniem, ponieważ wszystkie wykonane prace, zostały przekazane na kiermasz bożonarodzeniowy na pomoc w leczeniu i rehabilitacji dla Pana Andrzeja Kłuska. Bardzo dziękujemy sponsorowi za ufundowanie nagród dla dzieci.

            Wyniki konkursu:

            W grupie wiekowej kl. I – III:

            I miejsce zajęła uczennica kl. II – Zuzanna Stalec,

            II miejsce zajęła uczennica kl. I –Lena Molek

            III miejsce zajęła uczennica kl. II – Wiktoria Kłusek

            W grupie wiekowej kl. IV – VIII:

            I miejsce zajął uczeń kl. VI – Karol Kaczka

            II miejsce zajął uczeń kl. IV – Piotr Kumięga

            III miejsce zajął uczeń kl. V – Jakub Piaskowy

             

            Pamiętaj !!! „Pomagając innym pomagasz i sobie”.

          • XV MISYJNY JARMARK Z ANIOŁAMI

          • Jubileuszowy, XV Misyjny Jarmark z Aniołami odbył się 12 grudnia w Tuchowie. Jest to charytatywny, świąteczny kiermasz, organizowany przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, którego w tym roku celem była pomoc utalentowanym dzieciom i młodzieży w Grodnie, na Białorusi.

            Wolontariusze Szkolnego Klubu wzięli udział w przygotowaniach do Jarmarku i włączyli się w to dzieło wykonując kartki świąteczne. Wszystkie wyroby przekazaliśmy na rzecz Misyjnego Jarmarku.

          • Stowarzyszenie Sursum Corda – Świąteczne Kartki Dobroczynne – Boże Narodzenie 2021

          • Początkiem grudnia po raz kolejny wolontariusze naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej Sursum Corda, mającej na celu sprzedaż Świątecznych Kartek Dobroczynnych. Stowarzyszenie przesłało nam kartki, które jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zostały sprzedane w kilka dni. Zebraliśmy 80 zł, a uzyskaną kwotę przekazaliśmy na konto Stowarzyszenia. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy okazali wielkie serce i chęć niesienia pomocy potrzebującym, kupując kartki świąteczne.

            Szkolny Klub Wolontariusza

          • Zespół Szkół w Lubczy

          • W naszej szkole dużo się dzieje! Jesteśmy aktywni na wielu płaszczyznach. Chętnie angażujemy się w liczne akcje i konkursy. Ostatnim z nich był udział w ogólnopolskim konkursie YOU CAN DANCE. O zdobytym miejscu w konkursie decydowała liczba polubień. Zdobyliśmy ich aż 1300, a liczba wyświetleń sięgnęła 20 tyś! Wszystkim tym, którzy mam pomogli, serdecznie dziękujemy!!!

          • Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół w Lubczy dotyczące nauczania zdalnego

          • Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w okresie od 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2022 r. nauczanie  w Szkole Podstawowej im. Cz. Wojewody w Lubczy przyjmuje postać nauczania zdalnego. Szczegółowe wytyczne organizowania nauczania w wyżej wymienionym okresie, znajdują się w Zarządzeniu Dyrektora Pani Magdaleny Szwajkosz zamieszczonym poniżej.

          • Warsztaty świąteczne w klasie III

          • Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Magię nadchodzących Świąt mogli poczuć
            w szczególności uczniowie klasy III, gdzie odbyły się warsztaty tworzenia ozdób choinkowych techniką makramy. Makrama, to znana już w starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Warsztaty przeprowadziła Pani Stanisława Piaskowy – mama jednego z uczniów. Trzecioklasiści chętnie podjęli się wyzwania. Powstałymi w ten sposób ozdobami, uczniowie udekorowali klasową choinkę. Bardzo dziękujemy Pani Stanisławie za zaangażowanie.

          • Dyplom od UNICEF dla Zespołu Szkół w Lubczy

          • Miło nam poinformować, iż Zespół Szkół w Lubczy uzyskał dyplom od UNICEF - organizacji humanitarnej i rozwojowej działającej na rzecz dzieci, za zorganizowanie obchodów "Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka" oraz za zaangażowanie w działania przybliżające temat praw dziecka społeczności szkolnej.

          • „Oto Hałabała, zna go Polska cała!” - listopadowe i grudniowe zmagania grupy przedszkolnej "Biedronki"

          • Przedszkolaki z grupy Biedronki realizują zadania z programu edukacyjnego „Oto Hałabała, zna go Polska cała!”. W ramach działań dzieci poznały ptaszka-sójkę oraz przysłowie „Wybierać się jak sójka za morze”.  Za pomocą różnych zadań na tablicy interaktywnej dowiedziały się jak wiewiórka i jeż przygotowują się do zimy. Podczas grudniowych zabaw poznały kolejnego ptaszka-jemiołuszkę. Potrafią wyjaśnić znaczenie dwóch podobno brzmiących wyrazów-jemioły i jemiołuszki.