• Punkt Przedszkolny przywołuje Wiosnę!

          • Wiosna w tym roku nie za bardzo się do nas spieszy, a my jesteśmy już jej bardzo spragnieni. Najmłodsza grupa przedszkola postanowiła ją przywołać. Przez zabawę i eksperymenty starają się ją poznać i zrozumieć nadchodzące w przyrodzie zmiany. Pięknymi pracami stworzyli w swojej sali bajecznie wiosenny klimat, a śpiewane przez dzieci wiosenne piosenki sprawiają, że w przedszkolu czuć już Wiosnę.

          • Konkurs „Palm i pisanek”.

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wielkanocnym „Na pisankę ludową i plastykę obrzędową", organizowanym przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

            W konkursie, wzięły udział prace uczniów:

            Jakub Piaskowy kl. 6

            Witek Milena kl. 6

            Kłusek Natalia kl. 7

            Klucznik Adam kl. 6

            Stalec Daniel kl. 8a

            Grabowski Szymon kl. 1

            Labok Milena kl. 6

            Kaczka Karol kl. 7

            Kłusek Nikodem kl. 5

            Dziękujemy za piękne prace i zaangażowanie na rzecz reprezentowania naszej szkoły.

          • Konkurs na maskę karnawałową.

          • Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie pt.: „Maska karnawałowa”.

            W konkursie szkolnym wzięło udział 53 uczniów.

            Najładniejsze prace reprezentowały naszą szkołę w konkursie gminnym zajmując wysokie miejsca.

             

            I miejsce

            Milena Labok kl.6

            Monika Frączek kl. 3

            Maja Łępa kl. 1

             

            II miejsce:

            Jakub Psioda kl. 6

            Franciszek Srebro kl. 1

            Szymon Grabowski kl. 1

            Natan Zgłobiś kl. 1

            Nikola Szwalec kl. 5

            Zuzanna Stalec kl. 3

             

            III miejsce:

            Maja Fiołek kl. 4

            Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

          • Zakup sofy na świetlicę szkolną przez Radę Rodziców.

          • Świetlica szkolna to miejsce w którym uczeń może atrakcyjnie spędzić czas w oczekiwaniu na lekcje lub swoich rodziców. Ze względu na fakt, iż miejsce to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, rzeczy w niej się znajdujące podlegają dużej eksploatacji. Dbając o komfort naszych uczniów, Rada Rodziców działająca w Zespole Szkół w Lubczy zakupiła sofę na świetlicę szkolną, z funduszy pozyskanych podczas kiermaszu świątecznego.

            W imieniu uczniów dziękują nauczyciele świetlicy szkolnej.

          • Nowe stroje sportowe ufundowane przez Radę Rodziców.

          • Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców działającej w Zespole Szkół w Lubczy, za zakup strojów sportowych dla naszych uczniów. W nowych strojach uczniowie będą pięknie promować naszą Szkołę podczas najbliższych rozgrywek, turniejów i zawodów.

            W imieniu uczniów dziękują nauczyciele wychowania fizycznego.

          • Konkurs "Klikaj mądrze - bądź bezpieczny w sieci"

          • 3 marca 2023 roku w Sali Kameralnej Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Klikaj mądrze – bądź bezpieczny w sieci” zorganizowanego już po raz szósty w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W konkursie wzięło udział 156 uczniów szkół podstawowych z regionu tarnowskiego.

            W kategorii klas 5-8 laureatką II miejsca została nasza uczennica – Julia Mikrut, która nagrała Vloga internetowego. Gratulujemy!

          • Ogólnopolski Dzień Dentysty 🦷

          • Dnia 5 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dentysty. W naszym przedszkolu dzieci obchodziły "Dzień Dentysty" w poniedziałek . Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia.

          • „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” etap gminny- 20.II.2023 r.

          • Etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski już za nami. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół podstawowych z Gminy Ryglice. Młodzież podczas konkursu rozwiązywała zadania dotyczące biologii, geografii , flory i fauny  Parku Krajobrazowego Pasmo Brzanki. Mimo, że pytania nie były łatwe nasi uczniowie poradzili sobie dobrze i zajęli II miejsce w gminie.


            Reprezentacja naszej szkoły to:
            Justyna Gąsiorek klasa VIII a
            Liliana Olszówka klasa VIII a
            Martyna Studniarz klasa VIII b
            Zwycięzcom gratulujemy.

          • PROGRAM ERASMUS+ PROJEKT; „ Students in climate action: Climate change education for a better future”

          • Już jest! Miło nam poinformować, że na stronie naszego projektu www.studentsinclimateaction.com

            opublikowany już został czwarty rezultat pracy naszego międzynarodowego zespołu projektowego: przewodnik dla nauczycieli dotyczący edukacji w zakresie zmian klimatu. Przewodnik pomaga nauczycielom zrozumieć istotę zmian klimatu, przedstawia umiejętności Xxi wieku oraz zielone umiejętności oraz dostarcza wskazówek jak zorganizować dyskurs obywatelski w klasie. Oprócz przewodnika na stronie można znaleźć kurs online, w którym po każdym rozdziale, można sprawdzić swoją wiedzę oraz 3 webinary online, prowadzone przez naszych expertów.

            Serdecznie zachęcamy do skorzystania ze wszystkich materiałów zamieszczonych na naszej stronie!

          • Dzień Dinozaura

          • 26 lutego to Dzień Dinozaura, a nasze Przedszkolaki obchodziły święto znanych, prehistorycznych stworzeń w poniedziałek 27 lutego.

            Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Poznały pracę paleontologa i wspólnie dokonywały ,,wykopalisk" dzięki którym zobaczyły jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów i próbowały je odtworzyć z różnych materiałów. Obejrzały film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych przedszkolaków, wszyscy sobie z nimi poradzili.

          • Wiele dróg, jedno stypendium

          • Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty
            i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

             

            Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

            • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek. 
            • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
            • Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy certyfikujące.
            • Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.
            • Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

            Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1700 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół partnerskich Fundacji EFC.

            Poniżej lista szkół, z którymi współpracujemy w województwie małopolskim:

            • V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
            • VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
            • Technikum Łączności Nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie

            Rekrutacja startuje 15 lutego i trwa do 31 marca! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty, na Instagramie i TikToku: @stypendium_horyzonty.

            ***

            Fundacja EFC od 13 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena  i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich. 

            Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko tysiąca uczniów i uczennic. Obecnie ponad 200 stypendystów i stypendystek uczy się w 18 szkołach średnich w całej Polsce.

            Program prowadzony jest w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.

          • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania rozstrzygnięty!

          • Czwartkowy poranek był dla uczestników wydarzenia wyjątkowy: w bibliotece odbył się finał Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, do którego przystąpiło 19 uczestników - reprezentantów klas 4 - 8 wyłonionych w eliminacjach klasowych przez nauczycieli polonistów oraz klas 1 - 3 wyłonionych przez wychowawców.

            Uczestnicy prezentowali 3 minutowe teksty wybrane przez siebie oraz prezentowali umiejętności czytania "na gorąco" czyli wylosowanego fragmentu lektury.

            Jury konkursu oceniało dykcję, interpretację, poprawność oraz płynność czytanego tekstu.

            Zwycięzcami Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania zostali:

            w kategorii klas 1 - 3:

            1. Wiktoria Kłusek

            2. Emilia Zgłobis

            3. Nikola Zgłobis

            W kategorii klas 4 - 8:

            1. Nikodem Kłusek

            2. Martyna Studniarz

            3. Milena Witek

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!