• Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

     • 12 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik", którego patronem jest Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
      W konkursie wzięło udział 71 uczniów z klas I - VII.
      Sukcesy uczniów:
      Laureaci II miejsca:
      1. Kumięga Marcel
      2. Niemiec Alicja
      3. Ludwin Aleksandra
      4. Piaskowy Jakub
      Wyróżnienia
      1. Błońska Jagoda
      2. Kowalska Michalina
      3. Potempa Przemysław
      4. Trytko Wiktor
      5. Łępa Pola
      6. Baran Victoria
      7.Patyk Oliwia
      8. Wójcik Dominik
      9. Srebro Jakub
      10. Tomasiewicz Kacper
      11. Milena Witek


      Zwycięzcom gratulujemy

       

      M. Pasek

     • Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

     • 21 marca 2024 roku odbyła się XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Ma on na celu popularyzację wiedzy matematycznej, zachęca do rozwijania zainteresowań oraz umożliwia sprawdzenie swoich umiejętności. Do rozwiązania jest test, w którym są zadania o różnym poziomie trudności. Konkurs jest rozgrywany w sześciu kategoriach wiekowych.

      W tegorocznej edycji wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły. Z radością informujemy, że Dawid Wójcik z klasy 4, Joanna Kumięga z klasy 5, Ewa Kobos z klasy 6 i Jakub Piaskowy z klasy 7 otrzymali wyróżnienia w tym międzynarodowym konkursie.

      Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

     • Laureaci ogólnopolskich konkursów języka angielskiego „Olimpusek” i „The Big Challenge”

     • Do you speak English? Yes, we do! Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie brali udział w konkursach z języka angielskiego, zarówno tych szkolnych, jak i gminnych i ogólnopolskich. Chcemy szczególnie pogratulować uczniom klas I-III, biorących udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „Olimpusek”, którzy zajęli wysokie miejsca i otrzymali tytuł laureata w swoich kategoriach wiekowych:

      8 miejsce - Przemysław Potempa kl. 1 a

      8 miejsce - Oliwia Patyk kl. 2a

      12 miejsce - Jagoda Błońska kl. 1a

       

      Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli również w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego „The Big Challenge”, w którym wzięło udział 500 430 uczniów z Europy! Wyróżnienia i wysokie wyniki w konkursie otrzymali:

      - Wiktoria Przewoźnik

      - Michał Piątek

      - Radosław Kłusek

       

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

       

     • Przywitanie wakacji w Joninach

     • Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn zaprasza na Przywitanie wakacji w Joninach, które odbędzie się 16 czerwca 2024 r. o godzinie 14:00 na Stadionie Sportowym w Joninach.

      Wydarzenie rozpocznie się występami artystycznymi dzieci ze Szkoły Podstawowej w Joninach, następnie na scenie pojawi się zespół Familia. Kolejną atrakcją będą gry i zabawy dla dzieci, a od 17:00 do 22:00 odbędzie się Piana Party z DJ Maxxem. Podczas wydarzenia będą dostępne dmuchańce, popcorn, grill oraz degustacja potraw regionalnych.
      Wydarzenie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

     • Dzień Dziecka na Kokoczu

     • Dnia 3 czerwca uczniowie klas 6, 7 i 8 wraz z opiekunami udali się na pieszą wycieczkę na górę Kokocz. Na miejscu rozpaliliśmy ognisko i aktywnie spędziliśmy czas grając w piłkę, wędrując po okolicznych lasach i podziwiając widoki. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

     • Mamy Mistrza!🥇 Mamy też wicemistrza 🥈i trzecie miejsce!🥉

     • Oczywiście to mistrzowie ortografii, bo ortografią nasza szkoła od lat stoi. Tak miłe zakończenie roku szkolnego zawdzięczamy KACPROWI TOMASIEWICZOWI, który został Gminnym Mistrzem Ortografii 2024 w kategorii klas VII - VIII, NIKODEMOWI KŁUSKOWI, wicemistrzowi z poziomu klas IV - VI oraz JOANNIE KUMIĘDZE, która zdobyła III miejsce w tej samej grupie.

      Gratulujemy i wierzymy, że to nie koniec sukcesów naszej szkoły w jakże trudnym obszarze wiedzy..

     • Sukces matematyczny naszego ucznia

     • Dnia 05 czerwca 2024 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie matematycznym  "Sprytnie i logicznie więc matematycznie" w Szkole Podstawowej w Ryglicach w składzie: Maja Fiołek, Joanna Kumięga (kl.V),  Radosław Kłusek i Jakub Srebro (kl.VI). Spośród 25 uczestników uczeń klasy 6 Jakub Srebro zajął pierwsze miejsce osiągając 23 punkty na 26 możliwych, natomiast nasza szkoła uplasowała się na trzecim miejscu.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Dziecka w Przedszkolu

     • Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Pojawiło się mnóstwo kolorowych baniek i wiele ciekawych aktywności, które rozweselały naszych milusińskich. Od rana panowała radosna atmosfera a w czasie pikniku dzieci miały okazję zintegrować się i wspólnie pobawić. Największą jednak niespodzianką okazały się pyszne lody.

      Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata.

      Justyna Trojan

     • „Rodzina jest jednym z arcydzieł natury” - George Santayana👨‍👩‍👦 🖌🎨

     • W maju został przeprowadzony dla wszystkich dzieci naszej szkoły, konkurs plastyczny pt.: „Ja i Moja Rodzina”. Jego celem było zachęcenie uczniów do kreatywnego wyrażenia siebie poprzez sztukę plastyczną oraz promowanie więzi rodzinnych. 3 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w trzech grupach wiekowych. Oto wyniki:

      W grupie dzieci przedszkolnych:

      1 miejsce – Sara Kowalska – grupa „Tygryski”;

      2 miejsce – Julia Kowalska – grupa „Sówki”;

      3 miejsce – Radosław Bełzowski – grupa „Muminki”.

      W grupie uczniów klas 1-3:

      1 miejsce – Maja Łępa – klasa 2;

      2 miejsce – Liliana Stawarz – klasa1 a;

      3 miejsce – Przemysław Potempa – klasa 1a.

      W grupie uczniów klas 4-8:

      1 miejsce – Nikola Zgłobiś – klasa4 b;

      2 miejsce – Emilia Zgłobiś – klasa 4 a;

      3 miejsce – Zuzanna Stalec – klasa 4 b

      Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i udział.

      Edyta Kos

     • Dzień Dziecka pod ziemią

     • Tak się złożyło, że Dzień Dziecka klasa piąta spędziła w podziemiach kopalni soli w Wieliczce. Bardzo grzecznie, bo przecież wszystko obserwował Skarbnik. Po wędrówce solnymi korytarzami bez problemu można też było zrozumieć, jak trudno o prawdziwych przyjaciół, bo przecież wcześniej trzeba zjeść razem beczkę, czyli 280 kg, soli! Na koniec miłego dnia dwie godziny świetnej zabawy w basenach krakowskiego Aquaparku. Oby każdy Dzień Dziecka był równie udany!.

     • „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” — Janusz Korczak

     • 3 czerwca uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Gminnym Dniu Dziecka w Kowalowej, zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Ryglic, Pawła Augustyna. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, w tym dmuchańce, turnieje sportowe, gry i zabawy. Uczniowie chętnie odwiedzili stoiska policjantów, strażaków oraz pracowników Dorzecza Białej. Nie zabrakło oczywiście lodów, gofrów i innych słodkości. Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję na ponowne spotkanie za rok.

     • Sukces naszych uczennic w konkursie przyrodniczym

     • W dniu 29 maja odbyła się VIII edycja konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową w Bistuszowej i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego "Poznaj Park Krajobrazowy Pasma Brzanki". Naszą szkołę w Bistuszowej reprezentowały uczennice klasy 5: Joanna Kumięga i Maja Fiołek zdobywając I miejsce, wśród 13 drużyn z wszystkich gmin leżących na terenie Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki. Konkurs był trudny, ale i bardzo ciekawy. W pierwszej części uczennice rozwiązywały test wiedzowy dotyczący walorów przyrodniczych i kulturowych parku, w części drugiej uczestniczyły w grze terenowej, w której wykazały się praktycznymi umiejętnościami rozpoznawania drzew, ptaków i tropów ssaków. Joasi i Mai dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wygranej!

     • Dzień Dziecka klasy 1b

     • W poniedziałkowy poranek klasa 1b wraz z Rodzicami wyruszyła w Pieniny pokonywać górskie szlaki. Urokliwym Wąwozem Homole dotarliśmy na piękną polanę. W Szczawnicy ochłodzeni wodą z leczniczego źródełka, wyjechaliśmy na Palenicę, podziwiać panoramę uzdrowiska. Potem już tylko spacer po starym parku i podziwianie bajkowych ryb w stawie. Na koniec lody i zakup pamiątek.

      Zmęczeni, ale pełni wspomnień i emocji wróciliśmy do domów.

      Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.

     • Wycieczka klas VI VII

     • Dnia 29. 05. 2024r. odbyła się wycieczka na Śląsk.

      Wycieczkę rozpoczęliśmy zwiedzając Śląski Ogród Zoologiczny po czym oglądaliśmy Park Śląski w Chorzowie z góry, jadąc kolejką gondolową “Elka”. Na koniec zostawiliśmy najlepsze, czyli Sztolnię “Królowa Luiza”, gdzie poznaliśmy trudy pracy pod ziemią. Dowiedzieliśmy się, kto to jest Skarbek i Utopiec, mogliśmy popłynąć trasą spływu węgla, by na koniec dotrzeć na powierzchnię ziemi.

      Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domu.

     • Wycieczka dziękczynna za dar I Komunii Św.

     • Dnia 23 maja uczniowie klas 3 z Zespołu Szkół w Lubczy oraz ze Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej wraz z księżmi: ks. Grzegorzem Brachem, ks. Marcinem Kumorem oraz wychowawcami i rodzicami, wybrali się na po komunijną wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, w podziękowaniu za dar otrzymania Pierwszej Komunii Świętej.

      Pierwszym punktem pielgrzymki była Kalwaria Zebrzydowska.

      Kalwaria Zebrzydowska, to znane miejsce wielu pielgrzymek. Najcenniejszym zabytkiem sakralnym w Kalwarii jest wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kaplicy Zebrzydowskich. Podczas wycieczki uczniowie oddali hołd cudownemu obrazowi i uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kalwaryjskim sanktuarium, wraz z dziećmi z różnych części Polski. Po trudach pielgrzymowania nadszedł czas na smaczny obiad i zakup pamiątek. Najedzeni ruszyliśmy wraz z przewodnikiem na zwiedzanie sanktuarium.

      Następnie z Kalwarii udaliśmy się do Inwałdu, gdzie w Parku Świat Marzeń uczniowie mieli okazję odwiedzić: Park Miniatur, Lunapark oraz Baśniową Warownię. Zobaczyli tam miniaturowe wersje słynnych budowli z całego świata. Największą radość sprawiły dzieciom karuzele, zjeżdżalnie i inne atrakcje.

      W drodze powrotnej odmówiliśmy wspólnie majówkę.

     • Kropla wody - morze wdzięczności

     • Pragniemy serdecznie podziękować pani Paulinie Czech, dzięki której na szkolnym korytarzu został zainstalowany nowoczesny dystrybutor wody pitnej. Chcemy wyrazić wdzięczność za dbałość o zdrowie naszych uczniów. Pojawienie się szkolnego dystrybutora przyczyni się również do zredukowania ciężaru szkolnego tornistra oraz zmniejszenia ilości produkowanych plastikowych butelek. Każdy uczeń może korzystać z dystrybutora przynosząc do szkoły własną butelkę lub bidon. W imieniu całej społeczności szkolnej - DZIĘKUJEMY!