• Sprzątamy dla Polski

     • 4 października, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wzięliśmy udział w 6 edycji #SPRZĄTAMY DLA POLSKI.

      Uczniowie klas młodszych oraz Ci najstarsi wyposażeni w rękawiczki ochronne oraz worki, ruszyli w teren.

      Głównym celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie odpowiedzialności za wspólne dobro.

      Uczniom, którzy wzięli aktywny udział w akcji serdecznie dziękujemy ❤️

     • Dzień Chłopaka w przedszkolu.

     • Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne więc było w przedszkolu Święto Chłopców, które przypada 30 września. Z okazji tego dnia chłopcy obdarowani zostali życzeniami, serdecznością oraz drobnymi upominkami. Nie brakło także świetnych zabaw, tańców i wspaniałych uśmiechów :)

     • Aktywna Tablica

     • Szkoła Podstawowa im. Czesława Wojewody w Zespole Szkół w Lubczy otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii niezbędnych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno –komunikacyjnychDofinansowanie pozyskane zostało w ramach Rządowego programu „Aktywna tablica” – edycja 2023. Całkowity koszt zadania wynosi 20.000 zł, w tym kwota dofinansowania pozyskana w ramach programu „Aktywna tablica” – 16.000 zł,  oraz wkład własny – 4.000 zł.

       

     • Zajęcia przedszkolaków i uczniów klas I dot. bezpiecznego poruszania się po drodze.

     • Dbając o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów p. Dyrektor Magdalena Szwajkosz zaprosiła do naszej Szkoły wyjątkowych Gości. Byli to: p. Paweł Gurgul Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz egzaminator p. Robert Dorosz. Przybyli Goście przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas I oraz dzieci sześcioletnich o zasadach bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze. Na koniec spotkania uczniom i przedszkolakom zostały wręczone odblaski i ciekawe dydaktyczne malowankami.

      Dziękujemy za interesujące zajęcia.

     • Klasa 4b integruje się w Ciężkowicach.

     • Słoneczna pogoda, dobre humory i uśmiechy na buziach - to dobry początek udanej wyprawy klasy 4b do Ciężkowic. Pierwszy punkt wizyty to Muzeum Przyrodnicze, gdzie poznaliśmy faunę i florę Pogórza Ciężkowickiego, popłynęliśmy batyskafem po dnie rzeki Białej i wysłuchaliśmy ciekawego wykladu Pani Przewodnik o życiu żubrów, jeleni, łosi, wilków, żbików i rysi.

      Drugim ciekawym miejscem było Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie mieliśmy okazję poznać nowe pojęcia: echolokacja, hibernacja, chiropterologia - to wszystko w związku z życiem nietoperzy. Dowiedzieliśmy się ile ważą chmury, przypomnieliśmy sobie obieg wody w przyrodzie i zobaczyliśmy jak można uniknąć powodzi.

      Po przygodzie w tym nowoczesnym miejscu udaliśmy się do Skamieniałego Miasta, gdzie oprócz poznania historii pochodzenia geologicznego skał wysłuchaliśmy ciekawych legend związanych z każdym odwiedzonym miejscem. Na zakończenie sprawdziliśmy swoją wiedzę w konkursie z nagrodami, który potwierdził i utrwalił nową wiedzę zdobytą w czasie wycieczki. Wróciliśmy zmęczeni, ale już chętni na następną wyprawę. Ahoj przygodo!

     • Wizyta „Sówek" w Bibliotece

     • 20 września grupa „Sówki" odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Lubczy. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach muzycznych prowadzonych przez p. Mateusza Klucznika ze Szkoły Muzycznej „Dobre dźwięki" w Ryglicach. Przedszkolaki poznały instrumenty klawiszowe i strunowe, a nawet mogły spróbować zagrać na wybranym przez siebie instrumencie.

      Dziękujemy p. Mateuszowi i p. Mirce za świetną zabawę!

     • Europejski Dzień Języków Obcych 2023

     • 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych.

      Z tej okazji w Naszej Szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu i korzyści płynących z nauki języków obcych oraz poszerzanie wiedzy uczniów o krajach Europy, jak również budowanie motywacji uczniów do uczenia się języków.


      Na uczniów czekały różnorodne wyzwania językowe, m.in. rozpoznawanie flag i zabytków, wskazanie w jakim języku zapisano słowo, a także Mystery Box z zadaniami w języku angielskim. Na wystawie pod kodami QR kryły się ciekawostki językowe i kulturowe.

      Dzieci z punktu przedszkolnego oraz zerówki też uczestniczyły w obchodach – wyklejały flagę Wielkiej Brytanii, uczyli się witać i liczyć w 4 językach, a także rozmawiali o ciekawych miejscach w Londynie. 

      Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i zabawa. Sami zobaczcie!

       

     • Wycieczka klasy 2 i 3 do Tarnowa

     • Uczniowie klasy 2 i 3 udali się dziś na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Pierwszym punktem programu były zajęcia w Centrum Nauki i Techniki „Pasaż Odkryć” w Tarnowie. Uczniowie uczestniczyli w seansie, w planetarium, gdzie prowadzący przekazał im solidną dawkę wiedzy o Wszechświecie. Następnie odwiedzili 5 pracowni, z których każda zachęcała do szerszego spojrzenia na świat oraz zadawania wielkich pytań. Po sporej dawce nauki uczniowie udali się do Multikina na seans pt.: „O psie, który jeździł koleją”.

     • Znamy już skład Samorządu Uczniowskiego!

     • W zorganizowanych w ubiegłym tygodniu wyborach przedstawicielami uczniów zostali:

      - Natalia Kłusek z klasy 8 – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

      - Adam Klucznik z klasy 7

      - Karolina Zięba z klasy 7

      Wybranym uczniom gratulujemy u życzymy, aby podejmowane na rzecz szkoły działania dały im wiele radości i satysfakcji.

      Klaudia Janiga

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • Bezpłatny laptop dla ucznia

     • W piątek 22 września, uczniowie klas 4a i 4b naszej Szkoły otrzymali na własność bezpłatny laptop w ramach programu rządowego „Laptop dla ucznia”. Na spotkaniu obecny był Burmistrz Gminy Ryglice Pan Paweł Augustyn, Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz oraz  Rodzice  naszych czwartoklasistów. Uczniowie z radością odbierali sprzęt, nie mogąc się doczekać jego uruchomienia.
      Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. To dziś tak fundamentalne umiejętności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie uda się zbudować nowoczesnego, odpornego społeczeństwa i co za tym idzie – konkurencyjnej gospodarki. Program pomaga wyrównywać szanse dzieci i młodzieży w rozwoju ich wykształcenia, talentów i pasji.

      DZIĘKUJEMY!

     • 30 Akcja Sprzątania Świata 2023

     • Już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w Akcji Sprzątania Świata. W tym roku przebiegała pod hasłem "Sprzątanie Świata łączy ludzi". 18 września klasy IV-VIII na lekcjach wf, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, uczestniczyli w akcji ekologicznej. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu, dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko.

      Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie!

     • Dzień Przedszkolaka 2023

     • "Każdy przedszkolak dobrze wie,

      że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

      od najmłodszego, aż po starszaka,

      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

       

       20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. 

      I my kolejny raz obchodziliśmy w naszych oddziałach Świeto Przedszkolaka. 

      Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji - zostały zaproszone do wspólnej zabawy, ciekawych zajęć i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i uśmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. 

      Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

      Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

       

      J. Trojan

     • Rozpoznawanie emocji z Photonem

     • Radość, smutek, złość, zdziwienie - to emocje, które towarzyszą Przedszkolakom w różnych codziennych czynnościach. Temat dotyczący emocji poruszały dzisiaj dzieci pięcioletnie z grupy "Muminki". Celem zajęć było doskonalenie umiejętności nazywania, rozpoznawania i pokazywania swoich uczuć. Podczas zajęć każdy z Przedszkolaków mógł utrwalić poznane emocje programując robota Photona zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości umieszczając go na polu z określonym symbolem.

      R. Hebda

     • Międzynarodowy Dzień Kropki 2023

     • "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Tego dnia i w naszych przedszkolnych salach królowały kropki. 

      Wszyscy - dzieci i wychowawczynie przyszli ubrani w groszki, plamki i kropki. 

      Było wiele ciekawych zabaw z kropką - przedszkolaki wykonały swoje dzieła ozdabiając kropkę, układając kropkowe wzory, wyklejając kropkowe obrazki. 

      W tym wyjątkowym dniu nawet zajęcia języka angielskiego były w kropki :)

      /J. Trojan/

     • Narodowe Czytanie w naszej szkole.

     • Każde działanie, mające na celu popularyzację czytania książek jest warte poparcia. Narodowe Czytanie, odbywające się pod patronatem pary prezydenckiej, na pewno służy promowaniu czytelnictwa. Nasza szkoła również włączyła się do tej wspaniałej akcji i Eliza Orzeszkowa słowami swej najsłynniejszej powieści "Nad Niemnem" przeniosła nas nad błękitne wody Niemna.

     • Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego

     • Od samego rana w salach naszych przedszkolnych oddziałów czekaliśmy na przedszkolaków, którzy kontynuują edukację oraz dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszej placówki.
      Był to dzień pełen radości, emocji i świetnej zabawy - a to zwiastuje dobry rok!

     • Uroczyste rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2023/2024

     • 4 września 2023 r. to pierwszy dzień nowego Roku Szkolnego 2023/2024, który rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lubczy pod przewodnictwem Ks. Dziekana Marka Kuzaka. Następnie pod przewodnictwem Pocztu Sztandarowego przemarszem udaliśmy się do Szkoły, aby oficjalnie zakończyć wakacje, rozpocząć nowy etap szkolny oraz uczcić 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamięć o bohaterach poległych za naszą Ojczyznę uświadamia nam czym jest wolność i pokój. Nowy Rok zainaugurowała Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz, życząc wszystkim uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów. Do Grona Pedagogicznego dołączył ksiądz Marcin Kumor, którego serdecznie witamy w naszej szkole. Także życzenia dobrego i spokojnego roku życzył uczniom, nauczycielom i rodzicom wiceburmistrz Gminy Ryglice Krzysztof Kukułka Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, by parę chwil później wybiec ze szkoły i cieszyć się ostatnim dniem bez dźwięku lekcyjnego dzwonka. 

      Za przygotowanie akademii dziękujemy Uczniom klas 4: Oli Ludwin, Emilii Zgłobiś, Zuzi Stalec, Nikoli Zgłobiś, Błażejowi Witek, Roksanie Witek, Karolinie Wójcik, Oli Siedlik, Wiktorii Kłusek, Dominikowi Wójcik i Wiktorii Przewoźnik z klasy 5. Dziękujemy także Nauczycielom: Grzegorzowi Kluzek, Joannie Lesiak – Ludwin oraz Barbarze Golec i Bożenie Gąsiorek.

      Rok szkolny 2023/2024 już się rozpoczął, a wraz z nim nadchodzą niesamowite możliwości i przygody. Niech będzie to rok pełen sukcesów, nauki i radosnych chwil dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Powodzenia!

     • Nowy Rok Szkolny 2023/2024

     •  

      Drodzy Rodzice i Uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy,

       

      Już w najbliższy poniedziałek 4 września 2023r. serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2023/2024.

       

      Plan dnia:

      7:45 – Zbiórka przed budynkiem szkoły, wymarsz z wychowawcami za sztandarem

      8:00 – Msza Święta w Kościele NSJ w Lubczy

      9:00 – 9:30 – Spotkanie na sali gimnastycznej

      9:45 – Spotkania uczniów z wychowawcami w salach

       

      Dowozy w tym dniu o 7:15 niezależnie od kierunku, natomiast odwozy będą bezpośrednio po spotkaniach z wychowawcami.

      Zapisy na świetlicę szkolną trwają do 6 września. Druki będą dostępne 4 września u wychowawców.

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY!