• Wycieczka klasy 2 i 3 do Tarnowa

     • Uczniowie klasy 2 i 3 udali się dziś na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Pierwszym punktem programu były zajęcia w Centrum Nauki i Techniki „Pasaż Odkryć” w Tarnowie. Uczniowie uczestniczyli w seansie, w planetarium, gdzie prowadzący przekazał im solidną dawkę wiedzy o Wszechświecie. Następnie odwiedzili 5 pracowni, z których każda zachęcała do szerszego spojrzenia na świat oraz zadawania wielkich pytań. Po sporej dawce nauki uczniowie udali się do Multikina na seans pt.: „O psie, który jeździł koleją”.

     • Znamy już skład Samorządu Uczniowskiego!

     • W zorganizowanych w ubiegłym tygodniu wyborach przedstawicielami uczniów zostali:

      - Natalia Kłusek z klasy 8 – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

      - Adam Klucznik z klasy 7

      - Karolina Zięba z klasy 7

      Wybranym uczniom gratulujemy u życzymy, aby podejmowane na rzecz szkoły działania dały im wiele radości i satysfakcji.

      Klaudia Janiga

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • Bezpłatny laptop dla ucznia

     • W piątek 22 września, uczniowie klas 4a i 4b naszej Szkoły otrzymali na własność bezpłatny laptop w ramach programu rządowego „Laptop dla ucznia”. Na spotkaniu obecny był Burmistrz Gminy Ryglice Pan Paweł Augustyn, Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz oraz  Rodzice  naszych czwartoklasistów. Uczniowie z radością odbierali sprzęt, nie mogąc się doczekać jego uruchomienia.
      Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. To dziś tak fundamentalne umiejętności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie uda się zbudować nowoczesnego, odpornego społeczeństwa i co za tym idzie – konkurencyjnej gospodarki. Program pomaga wyrównywać szanse dzieci i młodzieży w rozwoju ich wykształcenia, talentów i pasji.

      DZIĘKUJEMY!

     • 30 Akcja Sprzątania Świata 2023

     • Już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w Akcji Sprzątania Świata. W tym roku przebiegała pod hasłem "Sprzątanie Świata łączy ludzi". 18 września klasy IV-VIII na lekcjach wf, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, uczestniczyli w akcji ekologicznej. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu, dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko.

      Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie!

     • Dzień Przedszkolaka 2023

     • "Każdy przedszkolak dobrze wie,

      że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

      od najmłodszego, aż po starszaka,

      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

       

       20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. 

      I my kolejny raz obchodziliśmy w naszych oddziałach Świeto Przedszkolaka. 

      Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji - zostały zaproszone do wspólnej zabawy, ciekawych zajęć i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i uśmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. 

      Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

      Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

       

      J. Trojan

     • Rozpoznawanie emocji z Photonem

     • Radość, smutek, złość, zdziwienie - to emocje, które towarzyszą Przedszkolakom w różnych codziennych czynnościach. Temat dotyczący emocji poruszały dzisiaj dzieci pięcioletnie z grupy "Muminki". Celem zajęć było doskonalenie umiejętności nazywania, rozpoznawania i pokazywania swoich uczuć. Podczas zajęć każdy z Przedszkolaków mógł utrwalić poznane emocje programując robota Photona zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości umieszczając go na polu z określonym symbolem.

      R. Hebda

     • Międzynarodowy Dzień Kropki 2023

     • "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Tego dnia i w naszych przedszkolnych salach królowały kropki. 

      Wszyscy - dzieci i wychowawczynie przyszli ubrani w groszki, plamki i kropki. 

      Było wiele ciekawych zabaw z kropką - przedszkolaki wykonały swoje dzieła ozdabiając kropkę, układając kropkowe wzory, wyklejając kropkowe obrazki. 

      W tym wyjątkowym dniu nawet zajęcia języka angielskiego były w kropki :)

      /J. Trojan/

     • Narodowe Czytanie w naszej szkole.

     • Każde działanie, mające na celu popularyzację czytania książek jest warte poparcia. Narodowe Czytanie, odbywające się pod patronatem pary prezydenckiej, na pewno służy promowaniu czytelnictwa. Nasza szkoła również włączyła się do tej wspaniałej akcji i Eliza Orzeszkowa słowami swej najsłynniejszej powieści "Nad Niemnem" przeniosła nas nad błękitne wody Niemna.

     • Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego

     • Od samego rana w salach naszych przedszkolnych oddziałów czekaliśmy na przedszkolaków, którzy kontynuują edukację oraz dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszej placówki.
      Był to dzień pełen radości, emocji i świetnej zabawy - a to zwiastuje dobry rok!

     • Uroczyste rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2023/2024

     • 4 września 2023 r. to pierwszy dzień nowego Roku Szkolnego 2023/2024, który rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lubczy pod przewodnictwem Ks. Dziekana Marka Kuzaka. Następnie pod przewodnictwem Pocztu Sztandarowego przemarszem udaliśmy się do Szkoły, aby oficjalnie zakończyć wakacje, rozpocząć nowy etap szkolny oraz uczcić 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamięć o bohaterach poległych za naszą Ojczyznę uświadamia nam czym jest wolność i pokój. Nowy Rok zainaugurowała Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz, życząc wszystkim uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów. Do Grona Pedagogicznego dołączył ksiądz Marcin Kumor, którego serdecznie witamy w naszej szkole. Także życzenia dobrego i spokojnego roku życzył uczniom, nauczycielom i rodzicom wiceburmistrz Gminy Ryglice Krzysztof Kukułka Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, by parę chwil później wybiec ze szkoły i cieszyć się ostatnim dniem bez dźwięku lekcyjnego dzwonka. 

      Za przygotowanie akademii dziękujemy Uczniom klas 4: Oli Ludwin, Emilii Zgłobiś, Zuzi Stalec, Nikoli Zgłobiś, Błażejowi Witek, Roksanie Witek, Karolinie Wójcik, Oli Siedlik, Wiktorii Kłusek, Dominikowi Wójcik i Wiktorii Przewoźnik z klasy 5. Dziękujemy także Nauczycielom: Grzegorzowi Kluzek, Joannie Lesiak – Ludwin oraz Barbarze Golec i Bożenie Gąsiorek.

      Rok szkolny 2023/2024 już się rozpoczął, a wraz z nim nadchodzą niesamowite możliwości i przygody. Niech będzie to rok pełen sukcesów, nauki i radosnych chwil dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Powodzenia!

     • Nowy Rok Szkolny 2023/2024

     •  

      Drodzy Rodzice i Uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy,

       

      Już w najbliższy poniedziałek 4 września 2023r. serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2023/2024.

       

      Plan dnia:

      7:45 – Zbiórka przed budynkiem szkoły, wymarsz z wychowawcami za sztandarem

      8:00 – Msza Święta w Kościele NSJ w Lubczy

      9:00 – 9:30 – Spotkanie na sali gimnastycznej

      9:45 – Spotkania uczniów z wychowawcami w salach

       

      Dowozy w tym dniu o 7:15 niezależnie od kierunku, natomiast odwozy będą bezpośrednio po spotkaniach z wychowawcami.

      Zapisy na świetlicę szkolną trwają do 6 września. Druki będą dostępne 4 września u wychowawców.

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

     • Turystyczny Skarb Małopolski

     • Gmina Ryglice w konkursie na Turystyczny Skarb Małopolski!

      GMINA RYGLICE bierze udział w rywalizacji o miano Turystycznego Skarbu Małopolski, w którym nagrodą jest 100 tys. zł dla naszej gminy!!!

      Szanowni mieszkańcy, sympatycy gminy, proszę o głosowanie, udostępnianie, zachęcanie innych do oddania głosu na naszą gminę.

      Głosowanie internetowe trwa od 28 sierpnia 2023 r. do 10 września 2023 r. 

      Z każdego adresu e-mail można oddać jeden głos. Masz 3 e-maile? Możesz oddać głos z każdego!

      Proszę pamiętać, aby po wypełnieniu i wysłaniu formularza do głosowania dokonać jego zatwierdzenia przez kliknięcie w link aktywujący, który otrzymacie Państwo na Wasz adres e-mail - dzięki temu Twój głos trafi tam, gdzie trzeba i zostanie policzony.

       

      Podsumowując: Jak można zagłosować?

      1. Kliknij link https://konkurs.visitmalopolska.pl/konkursy-5/glosowanie
      2. Oddaj swój głos
      3. Podaj adres e-mail
      4. Potwierdź oddany głos w e-mailu zwrotnym!

       

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023. Uroczyste pożegnanie klas ósmych.

     • 23 czerwca 2023 r. uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się  mszą świętą
      w kościele parafialnym, następnie uczniowie klas I – VIII  przeszli do szkoły, aby tam z rąk swoich wychowawców otrzymać upragnione świadectwo zakończenia roku szkolnego. Świadectwo, które jest biletem do WAKACJI!

      W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, Rada Rodziców, rodzice uczniów. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Nastąpiło także uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy VII. Część oficjalną uświetniło pełne gratulacji i życzeń przemówienie Pani Dyrektor – Magdaleny Szwajkosz, skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli.

      I przyszedł czas na pożegnanie klas ósmych. Rozstania zawsze są smutne. Tak bujne osobowości, tyle różnych punktów widzenia, tak wiele pomysłów w dwóch klasach ósmych… Szkoda, bo w tym gronie - w tych klasach, już się nigdy nie spotkamy. Tak to już jest…

      Tradycją naszej szkoły jest taki scenariusz, że najpierw klasa ósma żegna się z nauczycielami, koleżankami, kolegami, a następnie sama jest żegnana przez uczniów klas młodszych. 

      Klasy VIII pod opieką wychowawców zaprezentowały akademię, podczas której z odrobiną humoru podziękowały swoim nauczycielom za trud nauki oraz przekazały kilka rad młodszym kolegom.

      Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…

      Taki cytat wybrali absolwenci, aby im towarzyszył w ostatnim dniu nauki w naszej szkole.

      „ Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekam... To prawda! Nie wiemy co przyniesie nam przyszłość, ale wiedzcie jedno - Na pewno pozostaniecie na zawsze w naszej pamięci. Dziękujemy Wam za te wszystkie lata w których nam towarzyszyliście – tymi słowami  uczniowie klasy VIII pożegnali się ze społecznością szkolną i zakończyli uroczystość.

      Dzień zakończenia roku szkolnego był również ostatnim dniem pracy w naszej szkole ks. Kamila Szęszoła. Księdza Kamila w imieniu nauczycieli pożegnały Pani Dyrektor Magdalena Szwajkosz oraz Pani Wicedyrektor Katarzyna Pyznarska – Baran, a w imieniu uczniów przedstawiciele klas ósmych.

      Absolwentom życzymy powodzenia i dostania się do wymarzonych szkół, a pozostałym uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.