• Sukcesy uczniów w konkursie literackim Bajka Profilaktyczna „Dobre słowa otwierają serca”.

     • 4 czerwca 2023 r. podczas Festynu Szkolnego przy Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie literackim. Zadaniem konkursowym było napisanie bajki profilaktycznej o dowolnej tematyce zgodnie z zasadami jej budowy.

      Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło dwoje uczniów. Każdy z nich zajął wysokie miejsce. Klaudia Kumięga z klasy VIIIa za bajkę pt. „Kameleon” otrzymała I miejsce, a Jakub Piaskowy z klasy VI uzyskał miejsce III za bajkę pt.: "Nowy".

      Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Dziecka w grupach przedszkolnych.

     • Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Było mnóstwo zabaw i gier oraz smakowitych poczęstunków.

      Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w wiele pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci.

     • WYDARZENIE UPOWSZECHNIAJĄCE REZULTATY PROJEKTU STUDENTS IN CLIMATE ACTION W ZESPOLE SZKÓŁ W LUBCZY.

     • 31 maja 2023 r. w Zespole Szkół w Lubczy miało miejsce spotkanie upowszechniające program Erasmus+ oraz rezultaty uzyskane w projekcie prowadzonym przez Zespół Szkół w Lubczy: Students in Climate Action. Spotkanie miało też na celu podniesienie świadomości zarówno uczniów, jak i nauczycieli na temat zmian klimatu i ich skutków. Zorganizowane warsztaty zgromadziły ponad 40 nauczycieli i 24 uczniów z trzech powiatów: tarnowskiego, brzeskiego oraz dąbrowskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Burmistrz Gminy Ryglice, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie and Dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie.

      Podczas spotkania nauczyciele zaangażowani w projekt przedstawili publiczności wszystkie jego rezultaty i odpowiedzieli na pytania dotyczące samego projektu, promując również program Erasmus+ wśród uczestników. W ostatnim punkcie spotkania uczestnicy wzięli udział w refleksyjnej dyskusji w dziedzinie edukacji na temat zmian klimatu.

      Z kolei uczniowie wzięli udział w sesjach gry planszowej (IO3), w których mieli okazję stać się aktywnymi działaczami na rzecz klimatu, a nauczyciele mogli obserwować ich pracęi ocenić, w jaki sposób mogą wykorzystać w klasie. W końcowym punkcie spotkania uczniowie wzięli udział w konkursie ekologicznym, który przygotował przedstawiciel MCDN w Tarnowie.

     • Gminny Dzień Dziecka

     • Gminny Dzień Dziecka.

      Dziś odbyły się gminne obchody Dnia Dziecka w Kowalowej pod patronatem Burmistrza Ryglic, pana Pawła Augustyna. Nasi uczniowie z klas 1-4 korzystali z dostępnych tam atrakcji m.in.: dmuchańców, zbaw z animatorami, gier i zabaw konkursowych, turniejów sportowych, pokazu karate, policji i straży pożarnej. Nie brakowało także czegoś na ząb.

      Bardzo dziękujemy za zaproszenie. 

     • KONFERENCJA FINAŁOWA w projekcie „ Students in climate action: Climate change education for a better future” Program ERASMUS+

     • Miło nam poinformować, że w dniu 30 maja 2023 r. przedstawicielki Zespołu Szkół w Lubczy: Pani Barbara Golec oraz Pani Katarzyna Pyznarska-Baran wzięły udział w Konferencji Finałowej projektu Students in Climate Action pt.: „,Edukacja zmiany. Dlaczego i jak uczyć o zmianach klimatu”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie i miało charakter międzynarodowy (wśród uczestników pojawiło się wielu gości z zagranicy).

      Gościem specjalnym spotkania był Pan Profesor Szymon Malinowski, Dyrektora Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca portalu Nauka o Klimacie, który wygłosił wykład: Kryzys klimatyczny – Kryzys Planetarny.

      W trakcie konferencji odbyły się również warsztaty pt.: „LARPY w edukacji klimatycznej”, które poprowadzili przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej Nausika: http://nausika.eu/

      Uczestnicy konferencji mieli też możliwość spotkania z członkami organizacji Earth Day Everyday, którzy są tegorocznymi maturzystami i realizują fantastyczne projekty, jak być eko na co dzień: https://earthdayeveryday.pl/

     • Życzenia dla Mam

     • "Kochana Mamo, dziś jest Twój dzień - dlatego proszę: uśmiechnij się! " 

      Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich wspaniałych Mam w tym pięknym dniu grupa Smerfy. 

     • Wyróżnienie w konkursie „Krakusek”.

     • Dziś w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się uroczysta gala rozdania nagród finalistom konkursu wiedzy o Krakowie ,,Krakuskowym tropem”. Jedna z reprezentantek naszej szkoły, uczennica klasy 3a Aleksandra Ludwin zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
     • Test umiejętności trzecioklasisty🗒️🖌️

     • W dniach 17-19 maja uczniowie klas trzecich zmierzyli się z Ogólnopolskim Testem Trzecioklasisty z wydawnictwa WSiP, który był podsumowaniem pierwszego etapu edukacyjnego. Tegoroczny sprawdzian składał się z trzech części: języka polskiego, matematyki oraz przyrody.

      Życzymy uczniom klas trzecich jak najlepszych wyników.

     • Drodzy Ósmoklasiści

     • 15 maja rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024. Przypominamy najważniejsze terminy!

     • Wizyta przedszkolaków w Bibliotece Publicznej w Lubczy.

     • W dniach 12 i 17 maja 2023 r. dzieci z grup „Tygryski” „Muminki” i „Sówki” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Lubczy. Pani Bibliotekarka demonstrowała dzieciom różnego rodzaju książki: małe, duże, ruchome i z efektami świetlnymi. Dzieci oglądały prezentację multimedialną „Jak powstaje książka?”  Wesoło bawiły się przy piosence pt. „Książeczka” oraz kolorowały książki wg. kodu. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z zakładką do książki, słodkościami, ale przede wszystkim obietnicą, że wróci, aby móc korzystać z bogatej oferty książek dla dzieci.

     • O krok od medalu!

     • 16 maja 2023 r. na obiektach LKS Dunajec Mikołajowice rozegrano finał powiatowy w piłce nożnej dziewcząt. Nasza reprezentacja po wygraniu 7:0 z S.P. Wierzchosławice, 2:0 z S.P. Łopoń, remisie 1:1 z S.P. Karwodrza i przegranym meczu z S.P. Zakliczyn, uplasowały się na drugim miejscu w grupie. W półfinale przegrywamy jednak 1:4. Jak się później okazało ze zwycięzcą całego turnieju S.P. Lisia Góra. Mecz o III miejsce to rewanż z S.P. Zakliczyn. Po wielu niewykorzystanych sytuacjach bramkowych przed samym końcowym gwizdkiem, dajemy sobie wbić bramkę i kończymy turniej na 4 miejscu.

      Klasyfikacja końcowa:

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej

      1. Lisia Góra - awans

      2. Czermna

      3. Zakliczyn

      4. Lubcza

      5 - 6 Łopoń

      5 - 6 Rzuchowa

      7 - 8 Gromnik

      7 - 8 Karwodrza

      9 - 10 Wierzchosławice

      9 - 10 Zabawa

     • Przedszkolaki z Ekologią na Ty! 🐝

     • Rola w przyrodzie pszczoły murarki jest ogromna. Owady te zapylają rośliny w promieniu nawet do 300 m od swojego gniazda!!! Przedszkolaki dbając o przyrodę postanowiły umieścić w szkolnym ogrodzie specjalny dla nich domek. Mamy nadzieję, że pszczoły i ich domki będą ciekawym materiałem do obserwacji dla dzieci, które w ten sposób mogą uczyć się ekologii i wrażliwości na piękno natury.

     • Gminny Konkurs Ortograficzny 🖋️📖

     • 16 mają 2023 r. w Szkole Podstawowej im.J.Korczaka w Kowalowej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas 1-3. W ortograficzne szranki stanęli najlepsi uczniowie ze wszystkich gminnych szkół. Miło nam poinformować, że 1 miejsce zdobyła uczennica klasy 3a Aleksandra Ludwin.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Smerfy poznają świat

     • Nawet w niepogodę Smerfy poznają świat wszystkimi zmysłami. Dowiedzieliśmy się jak budowane są domy nie tylko ludzi ale i zwierząt. Spróbowaliśmy swych sił w budowie pajęczyny ucząc się współpracy. Poznaliśmy różne rodzaje ziem dzieląc się pomysłami na ich wykorzystanie.