• Konkurs Świetlik

     • W dniu 14 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®” dla szkół podstawowych. Do testu konkursowego przystąpiło 56 uczniów z klas I - VIII. Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. W ramach przygotowania do konkursu uczniowie przeprowadzili doświadczenia, które pozwalają na ciekawe, kreatywne rozwijanie zainteresowań, uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Test zawiera zadania  z zakresu przyrody, biologii, fizyki, geografii i chemii. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu!

       

     • Dziewczęta Mistrzyniami, a chłopcy Wicemistrzami Gminy. 🏆🥇🥈

     • W dniu dzisiejszym w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Ryglicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży.

      Nasze dziewczęta po raz trzeci w tym roku szkolnym zostały Mistrzyniami Gminy. Do złotego medalu w drużynowym tenisie stołowym i piłce koszykowej dorzuciły medal w piłce ręcznej. Bardzo dobry wynik zanotowali również nasi chłopcy którzy uplasowali się na drugim miejscu. W finałowym pojedynku z reprezentacją Szkoły Podstawowej w Zalasowej ulegliśmy różnicą jednej bramki.

      Składy naszych drużyn:

      • dziewczęta - Kinga Balasa, Daria Bocheńska, Agata Cieślikowska, Justyna Gąsiorek, Wiktoria Gilska, Gabriela Gilska, Justyna Klucznik, Aleksandra Lesiak, Lilianna Olszówka, Martyna Studniarz.
      • chłopcy - Arkadiusz Baran, Kacper Filip, Bartosz Kumięga, Grzegorz Kumięga, Dominik Jeleń, Krystian Jędrzejczyk, Patryk Lesiak, Jan Wnęk, Antoni Żygłowicz.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Punkt Przedszkolny przywołuje Wiosnę!

     • Wiosna w tym roku nie za bardzo się do nas spieszy, a my jesteśmy już jej bardzo spragnieni. Najmłodsza grupa przedszkola postanowiła ją przywołać. Przez zabawę i eksperymenty starają się ją poznać i zrozumieć nadchodzące w przyrodzie zmiany. Pięknymi pracami stworzyli w swojej sali bajecznie wiosenny klimat, a śpiewane przez dzieci wiosenne piosenki sprawiają, że w przedszkolu czuć już Wiosnę.

     • Konkurs „Palm i pisanek”.

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wielkanocnym „Na pisankę ludową i plastykę obrzędową", organizowanym przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

      W konkursie, wzięły udział prace uczniów:

      Jakub Piaskowy kl. 6

      Witek Milena kl. 6

      Kłusek Natalia kl. 7

      Klucznik Adam kl. 6

      Stalec Daniel kl. 8a

      Grabowski Szymon kl. 1

      Labok Milena kl. 6

      Kaczka Karol kl. 7

      Kłusek Nikodem kl. 5

      Dziękujemy za piękne prace i zaangażowanie na rzecz reprezentowania naszej szkoły.

     • Konkurs na maskę karnawałową.

     • Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie pt.: „Maska karnawałowa”.

      W konkursie szkolnym wzięło udział 53 uczniów.

      Najładniejsze prace reprezentowały naszą szkołę w konkursie gminnym zajmując wysokie miejsca.

       

      I miejsce

      Milena Labok kl.6

      Monika Frączek kl. 3

      Maja Łępa kl. 1

       

      II miejsce:

      Jakub Psioda kl. 6

      Franciszek Srebro kl. 1

      Szymon Grabowski kl. 1

      Natan Zgłobiś kl. 1

      Nikola Szwalec kl. 5

      Zuzanna Stalec kl. 3

       

      III miejsce:

      Maja Fiołek kl. 4

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

     • Zakup sofy na świetlicę szkolną przez Radę Rodziców.

     • Świetlica szkolna to miejsce w którym uczeń może atrakcyjnie spędzić czas w oczekiwaniu na lekcje lub swoich rodziców. Ze względu na fakt, iż miejsce to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, rzeczy w niej się znajdujące podlegają dużej eksploatacji. Dbając o komfort naszych uczniów, Rada Rodziców działająca w Zespole Szkół w Lubczy zakupiła sofę na świetlicę szkolną, z funduszy pozyskanych podczas kiermaszu świątecznego.

      W imieniu uczniów dziękują nauczyciele świetlicy szkolnej.

     • Nowe stroje sportowe ufundowane przez Radę Rodziców.

     • Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców działającej w Zespole Szkół w Lubczy, za zakup strojów sportowych dla naszych uczniów. W nowych strojach uczniowie będą pięknie promować naszą Szkołę podczas najbliższych rozgrywek, turniejów i zawodów.

      W imieniu uczniów dziękują nauczyciele wychowania fizycznego.

     • Konkurs "Klikaj mądrze - bądź bezpieczny w sieci"

     • 3 marca 2023 roku w Sali Kameralnej Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Klikaj mądrze – bądź bezpieczny w sieci” zorganizowanego już po raz szósty w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W konkursie wzięło udział 156 uczniów szkół podstawowych z regionu tarnowskiego.

      W kategorii klas 5-8 laureatką II miejsca została nasza uczennica – Julia Mikrut, która nagrała Vloga internetowego. Gratulujemy!

     • Ogólnopolski Dzień Dentysty 🦷

     • Dnia 5 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dentysty. W naszym przedszkolu dzieci obchodziły "Dzień Dentysty" w poniedziałek . Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia.

     • „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” etap gminny- 20.II.2023 r.

     • Etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski już za nami. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół podstawowych z Gminy Ryglice. Młodzież podczas konkursu rozwiązywała zadania dotyczące biologii, geografii , flory i fauny  Parku Krajobrazowego Pasmo Brzanki. Mimo, że pytania nie były łatwe nasi uczniowie poradzili sobie dobrze i zajęli II miejsce w gminie.


      Reprezentacja naszej szkoły to:
      Justyna Gąsiorek klasa VIII a
      Liliana Olszówka klasa VIII a
      Martyna Studniarz klasa VIII b
      Zwycięzcom gratulujemy.

     • PROGRAM ERASMUS+ PROJEKT; „ Students in climate action: Climate change education for a better future”

     • Już jest! Miło nam poinformować, że na stronie naszego projektu www.studentsinclimateaction.com

      opublikowany już został czwarty rezultat pracy naszego międzynarodowego zespołu projektowego: przewodnik dla nauczycieli dotyczący edukacji w zakresie zmian klimatu. Przewodnik pomaga nauczycielom zrozumieć istotę zmian klimatu, przedstawia umiejętności Xxi wieku oraz zielone umiejętności oraz dostarcza wskazówek jak zorganizować dyskurs obywatelski w klasie. Oprócz przewodnika na stronie można znaleźć kurs online, w którym po każdym rozdziale, można sprawdzić swoją wiedzę oraz 3 webinary online, prowadzone przez naszych expertów.

      Serdecznie zachęcamy do skorzystania ze wszystkich materiałów zamieszczonych na naszej stronie!

     • Dzień Dinozaura

     • 26 lutego to Dzień Dinozaura, a nasze Przedszkolaki obchodziły święto znanych, prehistorycznych stworzeń w poniedziałek 27 lutego.

      Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Poznały pracę paleontologa i wspólnie dokonywały ,,wykopalisk" dzięki którym zobaczyły jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów i próbowały je odtworzyć z różnych materiałów. Obejrzały film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych przedszkolaków, wszyscy sobie z nimi poradzili.

     • Wiele dróg, jedno stypendium

     • Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty
      i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

       

      Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

      • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek. 
      • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
      • Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy certyfikujące.
      • Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.
      • Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

      Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1700 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół partnerskich Fundacji EFC.

      Poniżej lista szkół, z którymi współpracujemy w województwie małopolskim:

      • V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
      • VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
      • Technikum Łączności Nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie

      Rekrutacja startuje 15 lutego i trwa do 31 marca! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty, na Instagramie i TikToku: @stypendium_horyzonty.

      ***

      Fundacja EFC od 13 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena  i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich. 

      Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko tysiąca uczniów i uczennic. Obecnie ponad 200 stypendystów i stypendystek uczy się w 18 szkołach średnich w całej Polsce.

      Program prowadzony jest w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.