• Dzień Babci i Dziadka

     • Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego już tradycyjnie w Zespole Szkół w Lubczy nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości przygotowanej specjalnie dla nich. Obchody Dnia Babci i Dziadka odbyły się 24 stycznia 2023 r. Uroczystość została rozpoczęta od przywitania przez Dyrektora Szkoły p. Magdaleny Szwajkosz licznie przybyłych gości, a w szczególności Burmistrza Gminy Ryglice p. Pawła Augustyna oraz od złożenia życzeń wszystkim Babciom i Dziadkom. W pierwszej kolejności wystąpiły na scenie przedszkolaki, a następnie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas 1- 3. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami i życzeniami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy.

     • PRZEDSTAWIENIE „SNOW WHITE AND THE SEVEN DWARFS”

     • Dnia 19 stycznia odbyło się w  naszej szkole przedstawienie pt.”  Snow White and the seven dwarfs” czyli dobrze nam znana „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w języku angielskim. W przedstawieniu wystąpili:

      Prowadząca - Roksana Witek

      Królewna Śnieżka - Wiktoria Kłusek

      Królewicz - Mikołaj Siedlik

      Król – Michał Cieślikowski

      Dobra Królowa – Gabriela Bawiec

      Okrutna Królowa – Aleksandra Siedlik

      Lustro - Aleksandra Ludwin

      Myśliwy - Hubert Molek

      Staruszka - Monika Frączek

      Krasnoludki: Błażej Witek, Marcel Kumięga, Marlena Cieślikowska, Lena Molek, Nadia Kłusek, Tomasz Kłusek i Maksymilian Zając

      Podczas przedstawienia wystąpiła również Angelika Szwalec z piosenką: „Hallelujah’.

      Uczniowie przygotowując inscenizację mieli świetną okazję, by doszlifować swoje umiejętności językowe. Na widowni zasiedli uczniowie klas 0-III SP, którzy w czasie przedstawienia świetnie się bawili. Zaprezentowana bajka podkreśliła świadomość nauki języka angielskiego.

     • Kartki świąteczne od partnerów z projektu ERASMUS+

     • W styczniu 2023 roku w ramach współpracy ze szkołami z Włoch, Francji i Hiszpanii otrzymaliśmy kartki świąteczne wraz z życzeniami. Wszystkie nadesłane kartki trafiły do uczniów, którzy biorą udział w tym projekcie.

     • SPOTKANIE OPŁATKOWO - NOWOROCZNE W LUBCZY

     • Msza Święta, przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej i wspólne kolędowanie to atmosfera styczniowego niedzielnego popołudnia, które zgromadziło mieszkańców Lubczy przy wspólnym stole...

      15 stycznia w Zespole Szkół w Lubczy po raz kolejny miało miejsce tradycyjne Spotkanie Opłatkowo- Noworoczne dla Seniorów. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubczy pod przewodnictwem Ks. Dziekana Marka Kuzaka, który w słowach skierowanych do uczestników podkreślił znaczenie wpólnych spotkań i relacji z drugim Człowiekiem. Dalsza część uroczystości odbyła się w murach szkoły, gdzie przybyłych gości powitali: Dyrektor Zespołu Szkół w Lubczy Magdalena Szwajkosz, Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn oraz sołtys Lubczy Andrzej Marcinek. Wyjątkową oprawę artystyczną spotkania przygotowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy, przedstawiając przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej. Całość spotkania uświetniło wspólne kolędowanie, któremu przewodniczył chórek szkolny.

      Organizatorami spotkania byli: sołtys Lubczy Andrzej Marcinek, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryglicach oraz Zespół Szkół w Lubczy.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i spędzenie tego wyjątkowego popołudnia z nami.

      * Dziękujemy Pani Dorocie Gancarz za możliwość udostępnienia zdjęć i filmów z tego wydarzenia.

      Nagranie można obejrzeć tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=NcHtzBAi6GA

     • Wycieczka uczniów klas 1 - 3 do Krakowa.

     • Dnia 4 stycznia uczniowie klas 1- 3 wybrali się na wycieczkę do Krakowa. W pierwszej kolejności obejrzeli spektakl teatralny pt.: "Brzydkie Kaczątko" w teatrze Groteska. Następnie klasy 1 udały się na warsztaty pt.: "Królestwo zwierząt", których celem było poszerzenie wiedzy o naszej planecie – skupiając się na żyjących obok nas zwierzętach, natomiast klasy 2 i 3 brały udział w warsztatach pt.: "Zabawa z mistrzami", które odbyły się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Muzeum Narodowym. Wycieczka trwała dosyć długo, dlatego uczniowie mogli zobaczyć Kraków wieczorną porą.

     • Spotkanie z podróżnikiem.

     • Dnia 27 stycznia w naszej szkole odbędzie się spotkanie z podróżnikiem. Tym razem uczniowie mogą wzbogacić swoja wiedzę o nowe informacje dotyczące Turcji. Podstawowe informacje zawarte są na plakacie.

     • Uczniowie klas 3 w świątecznej odsłonie.

     • Weszliśmy w fazę najbliższych i bezpośrednich przygotowań do świąt. Zaczęła się gonitwa. Biegamy za zakupami, myślimy "Co jeszcze trzeba zrobić".

      Zatrzymajmy się na chwilę, usiądźmy i posłuchajmy uczniów klas 3, którzy postanowi umilić Państwu ten świąteczny czas śpiewając znane angielskie piosenki świąteczne.

     • Serduszko dla Marysi ❤

     • Kochana Armio Marysi

      Rusza #Challenge

      Dziękujemy za nominację Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Prof. Czesława Majorka w Ryglicach

      #SerduszkoDlaMarysiMosoń

      Zbieramy pieniądze na operację oraz leczenie w zagranicznej klinice poprzez Fundację Pomoc Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba". U 3-letniej Marysi Mosoń z Kowalowej zdiagnozowano guza mózgu .

      Zasady są proste:

      Dostajecie nominację.

      Wykonujecie wyzwanie – zrobienie  

      SERDUSZKA w dowolnej formie.

      Wpłacacie dowolną darowiznę.

      Pieniądze wpłacamy na konto Marysi

      Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

      Santander Bank

      31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

      Tytułem: 3318 pomoc dla Marysi Mosoń

      Lub https://www.siepomaga.pl/marysia-moson

      Nominujecie do zadania kolejny zespół (zespoły straży pożarnej , zespoły muzyczne inne służby mundurowe, stowarzyszenia, KGW, instytucje, firmy).

      Filmik/zdjęcie z realizacji zadania udostępniacie na swoim Facebooku.

      Realizacja zadania jak najszybciej!

      Nominujemy:

      Placówka Wsparcia Dziennego w Lubczy

      Nie bądźmy obojętni! Liczy się każda złotówka! Do dzieła!

     • Kiermasz Świąteczny.

     • Dnia 18 grudnia odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców przy współpracy w pracownikami i uczniami naszej szkoły. Ręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe, ciasta oraz kartki świąteczne znalazły nowych właścicieli. Kiermasz wzbogacony był przedstawieniem bożonarodeniowym odegranymi przez naszych uczniów.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do kiermaszu i przedstawienia, oraz wszystkim, którzy wzięli udział w tych wydarzeniach.

     • Świąteczne wypieki

     • Ostatnio na szkolnych korytarzach można było poczuć aromatyczny, korzenny zapach. To dzięki małym oraz tym większym uczniom, którzy aktywnie włączyli się w podtrzymywanie bożonarodzeniowej tradycji, jaką jest pieczenie pierników. Zajęcia były również okazją do wykazania się umiejętnością efektywnej organizacji pracy, współpracy w grupie, a także wyobraźnią i kreatywnością.

      Świąteczne wypieki z pewnością uświetnią Wigilię Klasową.

     • Zimowy WF😄

     • Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, klasa IVa razem z p. A. Szczeklik wybrała się przed budynek szkoły, aby pojeździć na sankach. Oprócz zjazdów, lepiliśmy bałwana, tworzyliśmy fortece, czy aniołki na śniegu. Dzisiejsza aktywność fizyczna wzmocniła naszą odporność, a na naszych twarzach nie znikał uśmiech. Taką lekcję koniecznie musimy powtórzyć, ale dopiero w Nowym Roku 2023.

     • Idą święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj

     • „Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”- pod tym hasłem uczniowie klas V oraz VIII a  wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej. Uczniów w środę, 14 grudnia wspólnie redagowali życzenia świąteczne. Celem akcji  jest zwrócenie uwagi jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 określone przez MEN.

     • „Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta …”

     • Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Magię nadchodzących Świąt mogli poczuć w szczególności uczniowie klasy II, gdzie odbyły się warsztaty tworzenia dekoracji bożonarodzeniowych. Święta to czas rodzinny, dlatego warsztaty poprowadziła mama jednej z uczennic  Pani Marzena Molek, której pasją i zamiłowaniem jest tworzenie pięknych rzeczy przy pomocy maszyny do szycia. Uczniowie mieli możliwość ukazania sprawności dłoni poprzez samodzielne przyszywanie guzików, wiązanie sznureczków i innych elementów. Powstałe dekoracje ozdobią z pewnością domy naszych podopiecznych. Bardzo dziękujemy Pani Marzenie za poświęcony czas, zaangażowanie oraz przygotowanie niezbędnych elementów dekoracyjnych.

     • HOU, HOU, HOU! ŚWIĄTECZNY KIERMASZ JUŻ BLISKO!

     • Z przyjemnością przypominamy, że w najbliższą niedzielę 18 grudnia 2022 r. o godzinie  16.30
      w Zespole Szkół w Lubczy rozpocznie się kiermasz bożonarodzeniowy połączony z przedstawieniem bożonarodzeniowym, przygotowanym przez naszych szkolnych aktorów.

      Wszystkie dekoracje świąteczne, które będzie można nabyć na kiermaszu, zostały przygotowane przez uczniów Naszej Szkoły. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły
      i Uczniów.

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

       

     • Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

     • Nasza szkoła jak co roku bierze udział w konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem , spośród wielu szopek wybrano 5 , które będą reprezentować naszą szkołę na konkursie w Ośrodku Kultury w Ryglicach.Szopki na konkurs wykonali: Milena Witek, Milena Labok , Jakub Piaskowy , Karol Kaczka i Daniel Stalec