• VI Gminny Konkurs Ortograficzny

     • Gospodarzem konkursu, który ma już swoje stałe miejsce w kalendarium roku szkolnego, jest szkoła, której przedstawiciel zwyciężył w poprzedniej edycji. W tym roku szkolnym to nasza szkoła miała zaszczyt i przyjemność gościć najlepszych znawców ortografii z naszej gminy. Teksty dyktand przygotowała pani Bernadeta Klimczak, metodyk, przedstawiciel MCDN w Tarnowie, która była również gościem i doradcą sprawdzających dyktanda członków konkursowej komisji.

      Po wyrównanej walce zwyciężyli:

      - w kategorii klas IV - VI

      NIKODEM KŁUSEK SP w Lubczy

      EMILIA ROŚKO SP w Joninach

      KINGA PSIODA SP w Woli Lubeckiej

      - w kategorii klas VII - VIII

      SYLWIA CZARNIK SP w Zalasowej

      NATALIA MACHOTA SP w Woli Lubeckiej

      NATALIA MAZUR SP w Joninach

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tak trudnej dziedzinie, jaką jest ortografia w epoce kultury obrazkowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom i ... do zobaczenia za rok w Zalasowej!

       

     • Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” - wycieczka klas IV-VI

     • 5 kwietnia 2023r. klasa Va wraz z częścią klasy IVa i VIa Zespołu Szkół w Lubczy, wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa, zwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”.

      Jest to nowy ośrodek popularyzujący naukę o wyjątkowej w skali kraju ofercie programowej powiązanej z inteligentnymi specjalizacjami województwa, w tym z: lotnictwem, kosmonautyką, informatyką i telekomunikacją oraz szeroko rozumianą jakością życia.
      Nie było to muzeum! Ale też nie plac zabaw. Tutaj nasi uczniowie  mogli eksperymentować do woli, testować, pytać, doświadczać... Służyło do tego prawie 200 interaktywnych eksponatów. Być może wśród naszej młodzieży właśnie tam pojawią się zainteresowania na przyszłe preferencje zawodowe. Jest to ciekawy sposób na wskazywanie ścieżki przyszłej kariery.


      Kolejnym podpunktem naszego programu  naszego programu były kręgle. Uczniowie podzieleni na grupy, próbowali swoich sił, mając do dyspozycji 7 torów, dzięki czemu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Niektórzy mogli pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami, dzięki czemu wzmocnili swoje poczucie wartości, a i może  zaszczepili w sobie chęć powrotu na kręgielnię i kontynuację rywalizacji w tej dyscyplinie sportowej w przyszłości.

     • Misterium Wielkopostne

     • Dziś w naszej szkole została wystawiona inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy 8, która nawiązywała tematyką do obchodów Wielkiego Tygodnia. W tym krótkim Misterium Paschalnym był obecny sam Jezus, który przez swoje słowo i pieśni starał się „dotknąć” naszych serc, oraz uczynić nas na nowo świadkami Jego zmartwychwstania i życia.

      Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i przygotowanie tego przedstawienia!

     • Wielkanocne lekcje z językiem angielskim 🇬🇧

     • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych nie mogło zabraknąć tego tematu na lekcjach angielskiego. W klasach 4-6 odbył się Easter Hunt QR Search, czyli szukanie pisanek z kodami QR, które umożliwiły rozwiązanie quizu o Wielkiej Nocy. W przedszkolu i klasach 1-3 pojawiły się również inne zabawy związane z Wielkanocą m.in. Egg Roll (turlanie jajek), Egg Race (wyścig z jajkiem), Easter Egg Hunt (polowanie na jajka), domino wielkanocne i wiele innych. Ponadto, uczniowie klasy pierwszej przygotowali piękne lapbooki świąteczne. Chętni uczniowie wzięli również udział w dodatkowych zajęciach poświęconych Wielkanocy i rozwiązywali szereg zagadek językowych.

     • Sukcesy w konkursie regionalnym związanym z okresem Wielkanocy.

     • W sobotę 1 kwietnia 2023 r. w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie odbyło się zakończenie 32 edycji Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związanego z okresem Wielkanocy. Centrum Kultury, Promocji i Turystyki zdobyło 1 miejsce w kategorii "Stoisko wielkanocne", a twórcom z Gminy Ryglice przyznano wiele nagród. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów, którzy zajęli wysokie miejsca.

      A oto nagrodzeni uczniowie:

      kategoria: Plastyka- dzieci

      II miejsce i nagrody rzeczowe

      Kłusek Nikodem
      Labok Milena

       

      III miejsce i nagrodę rzeczową
      Stalec Daniel

       

      Wyróżnienia

      Klucznik Adam

       

      kategoria: Pisanka tradycyjna- dzieci

      Wyróżnienia:

      Grabowski Szymon

      Kłusek Natalia

       

      Dyplom za udział otrzymał:
      Kaczka Karol

       

       Jesteśmy dumni z naszych uczniów :)

     • „Wiem! Rozumiem! Pomagam!” - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

     • 2 kwietnia obchodzony jest „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W geście wsparcia, akceptacji i zrozumienia osób z zaburzeniami ze spektrum, cały świat zapala się w tym dniu na niebiesko.

      Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w weekend, wydarzenie obchodziliśmy 3 kwietnia. Tego dnia w naszej szkole nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W klasach natomiast zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu.

     • SZKOLNY KONKURS: „LAPBOOK O ŚWIĘTYM PATRYKU I IRLANDII”

     • W marcu w naszej szkole uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie w którym przygotowali piękne lapbooki o Irlandii i Świętym Patryku. Dzieci bardzo zaangażowały się w ten konkurs plastyczno-językowy, gdyż razem dostarczono 31 lapbooków. 

      Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      I miejsce:  Angelika Szwalec

      II miejsce: Błażej Łaguz

      III miejsce: Natan Zgłobiś

      Wyróżnienia: Nina Łaguz, Mikołaj Siedlik, Marlena Cieślikowska

     • Warsztaty wielkanocne w klasie 2

     • 30 marca w klasie 2 odbyły się warsztaty świąteczne prowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lubczy reprezentowane przez p. Irenę Augustyn oraz p. Agatę Marcinek. Uczniowie wykonali jajka wielkanocne stosując jedną z najstarszych sposobów dekorowania – drapanki. W związku tym, iż już w najbliższą niedzielę jest Niedziela Palmowa, to uczniowie zrobili także wielkanocne palmy. Bardzo dziękujemy Paniom za poprowadzenie warsztatów oraz p. Beacie Molek za ich zorganizowanie.

     • XII Przegląd Twórczości Dziecięcej w Bistuszowej

     • Dnia 30.03.2023 r. przedszkolaki z grupy „Sówki” wzięły udział w XII Przeglądzie Twórczości Dziecięcej w Bistuszowej. Przedszkolaki zajęły I miejsce! 

      Dziewczynki: Jagoda Błońska została wyróżniona w kategorii: piosenka i Emilia Frączek w kategorii: wiersz. Dzieci otrzymały dyplomy, prezenty dla grupy i słodycze.

      Gratulujemy! :)

       

     • Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty! ☀️

     • Powitanie Wiosny to dla każdego wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania rozpoczęte dużo, dużo wcześniej. Przyozdobiliśmy nasze okna oraz sale w wiosenne dekoracje, uczyliśmy się piosenek i wierszy o tematyce wiosennej, wykonywaliśmy prace plastyczne.
      Mamy nadzieję, że upragniona pora roku na dobre pozostanie z nami, zazieleni drzewa i trawy oraz pozwoli nam na częste i długie spacery.
     • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

     • Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zalasowej. Najpierw uczniowie zmagali się z przepisami ruchu drogowego, następnie z udzielaniem pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku rowerowym i w końcu z jazdą po torze przeszkód.  Zdobyte doświadczenia na pewno zaowocują w dalszym poruszaniu się po drodze.

     • Konkurs Przyrodniczy

     • W dniu 22 marca uczennice klasy 8 Klaudia Kumięga i Daria Bocheńska reprezentowały naszą szkołę w konkursie przyrodniczym  "Fauna i flora Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Bistuszowej, pod patronatem Zespołu Parków Krajobrazowych. W konkursie wzięło udział 9 szkół z gmin położonych na terenie parku. Uczennice rozwiązywały test wiedzowy dotyczący świata roślin i zwierząt, a następnie rozpoznawały zdjęcia znanych budowli i miejsc cennych turystycznie położonych na terenie parku. Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia część testu, w której  identyfikowały tropy ptaków i ssaków spotykanych w naszej okolicy. Zdobyły wyróżnienie i nagrody dla szkoły w formie książek i folderów o tematyce związanej z ochroną przyrody. W ramach podsumowania wszyscy uczestnicy konkursu wysłuchali prelekcji przedstawiciela Parków Krajobrazowych na temat walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki.

     • Pierwszy Dzień Wiosny 🌷

     • 20 marca w naszej szkole zorganizowany został Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia wszystkie klasy udały się na wycieczki. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oglądały seans pt.: „Szczęście Mikołajka” w Multikinie w Tarnowie, po czym klasy 3 szukały pierwszych oznak wiosny w Parku Strzeleckim, natomiast klasy 1-2 spędziły ten czas na zabawach w Promiennym Zamku. Uczniowie klas 4-6 w ramach promocji zdrowych zasad odżywiania się przygotowali wspólnie śniadanie. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Następnie w ramach Święta Wiosny udali się do Tuchowa do kina na film pt.: „Ant Man i Osa: Kwantomania”, aby z super bohaterami poznać Wymiar Kwantowy i przeżyć mnóstwo przygód. Klasa 7 wraz z klasami 8 Pierwszego Dnia Wiosny udały się do Multikina w galerii Tarnovia na film "Antman", który młodzież oglądała z zapartym tchem. Po małym posiłku pojechały do kręgielni Kwazar na sportową rywalizację. Po mile spędzonym dniu, w dobrych humorach, przy pięknej wiosennej pogodzie, wszyscy wrócili do Lubczy z zapałem do dalszej pracy.

     • IRLANDZKI TYDZIEŃ W NASZEJ SZKOLE ☘️

     • W dniach 13-17.03.2023 r. nasza placówka brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Kulturowym „SAINT PATRICK’S DAY FESTIVAL”. W tym czasie uczniowie zmierzyli się z rożnymi wyzwaniami przygotowanymi na ten tydzień. Podczas lekcji języka angielskiego poznali ciekawostki o Irlandii, życiorys Świętego Patryka oraz zwyczaje związane z Dniem Świętego Patryka. Ponadto, uczniowie klas I-III chętnie uczestniczyli w klasowych konkursach: „Numbers in Irish Gaelic”. Jednym z wyzwań, w którym podopieczni chętnie wzięli udział był „Greetings Day”. W trakcie przerw dzieci zapisywały życzenia na koniczynkach, a następnie przekazywały je swoim kolegom czy koleżankom. Kolejnym wyzwaniem było „Bicie rekordu” - o godzinie 11.00 w środę wszystkie klasy 1-3 wyszły na szkolny korytarz, a następnie nauczyciel przeliczył ile osób miało na sobie zielony element garderoby. Pierwsze miejsce w tej aktywności zajęły klasy: II, IIIa i IIIb. W ostatni dzień Tygodnia Irlandzkiego uczniowie sprawdzali swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w quizach o Irlandii i Świętym Patryku. Klasy młodsze bardzo entuzjastycznie włączyły się w obchody tego święta. Irlandia i Święty Patryk na stałe wpisał się w kalendarz szklonych wydarzeń naszej szkoły.