• Szkolny Konkurs: „Eko czapka Leprikona”.

     • Regulamin Szkolnego Konkursu: „Eko czapka Leprikona”.

      1. Uczestnicy: W konkursie uczestniczą uczniowie klas 1-3 SP

      2. Cele konkursu:

      -  promocja zachowań proekologicznych

      - uświadamianie możliwości powtórnego wykorzystania zużytych materiałów (odpadów)

      - propagowanie idei recyklingu

      - rozwijanie uzdolnień plastycznych i kreatywnego myślenia w aspekcie recyklingu

      3. Zasady uczestnictwa: Przedmiotem konkursu jest wykonanie eko czapki Leprikona z surowców wtórnych np. gazet, opakowań, ale bez elementów plastikowych. Czapka ma być wykonana wyłącznie lub głównie z odpadów nadających się do recyklingu, dopuszczalne jest użycie materiałów naturalnych.

        Ponadto, prace konkursowe powinny spełniać następujące wymagania:

      - Każda praca powinna zawierać  imię, nazwisko oraz klasę uczestnika konkursu.

      - czapka powinna być wykonana przez jedną osobę

       

      4. Terminy:

      Pracę należy oddać  nauczycielowi języka angielskiego do 15 marca 2022 r.

      5. Nagrody:

      - trzech uczniów, którzy przygotują najpiękniejsze i najciekawsze czapki otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe

      - pozostali uczestnicy konkursu również otrzymają drobne nagrody rzeczowe

      - wszyscy uczestnicy otrzymają cząstkową ocenę celującą z języka angielskiego

       

                                              SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!

     • Obchody Światowego Dnia Dinozaura u przedszkolaków.

     • 26 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura, który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia tych prehistorycznych zwierząt, zamieszkujących w erze mezozoicznej naszą planetę. W tym roku Dzień Dinozaura Przedszkolaki z wszystkich grup świętowały w piątek 25 lutego.

     • "Bal karnawałowy przedszkolaków"


     • W dniu 22 lutego w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. W salach w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i poczęstunku.

     • „Aktywna przerwa”

     • Mając na uwadze dobro naszych uczniów od 21 lutego, tj. od powrotu do nauki stacjonarnej w naszej szkole realizowany jest projekt „Aktywna przerwa”. Uczniowie długie przerwy mogą spędzać aktywnie tj. spróbować sił podczas gry w koszykówkę, tenisa stołowego lub poćwiczyć do rytmu muzyki. Dla osób lubiących spokojne zabawy czekają gry stolikowe takie jak: chińczyk, jenga, dobble czy puzzle.

     • Tłusty Czwartek

     • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, a w szczególności Społeczność Szkolna składa serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za sfinansowanie pączków z okazji Tłustego Czwartku.

      DZIĘKUJEMY!!!!

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     •  „Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
      Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”

                                                                                                           J.Iwaszkiewicz

                         

      21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Jest to data upamiętnienia tragicznych wydarzeń w Bangladeszu z 1952 roku. Podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego, zginęło pięciu studentów. Po raz pierwszy dzień ten obchodzony był w 2000 roku. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej.

      W naszej szkole także świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego .Uczniowie mieli możliwość poszerzenia swej wiedzy z zakresu historii języka, poznali pierwszych twórców piszących w języku polskim. Odkrywano też uroki staropolszczyzny i  mierzono się z najczęstszym błędami językowymi. Jednak największą frajdę sprawiała recytacja łamańców językowych .Były one  dużym wyzwaniem dla naszych nauczycieli, ale i  okazją do wspólnej zabawy i uśmiechu. 

       Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie  uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać. Moda na język polski na pewno zagości w naszej szkole na dłużej i na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych.

      Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień.

     • Konkurs "Maska karnawałowa"

     • W dniu 21-02-2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie: „ Maska karnawałowa” Ryglice 2022, której organizatorem jes Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Uczniowie  jak co roku, chętnie wykonali maski, rozwijając swoje talenty artystyczne. Szkoła wytypowała 10 najładniejszych masek do konkursu. Teraz czekamy tylko na wyniki.

     • Zabawa karnawałowa klas 1-3

     • Karnawał to czas zabawy i tańców. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową.  A to już za 9 dni !!!!! Dziś w klasach  1 – 3 dzieci bawiły się na balach karnawałowych w swoich klasach. Uczniowie przyszli do szkoły przebrani w piękne stroje balowe, udekorowali swoje klasy balonami i serpentynami, aby stworzyć nastrój radości i zabawy. Przy wesołej i skocznej muzyce rozpoczęły się wspólne tańce, pląsy i korowody. Nie zabrakło też konkursów.

     • 21.02.2022 r. – powrót do nauki stacjonarnej. Czekamy na Was!

     • Drodzy Uczniowie, już w najbliższy poniedziałek zamienicie ekran komputera na tablicę szkolną i znów usiądziecie w szkolnych ławkach.

      Pakując plecak do szkoły nie zapomnijcie zabrać ze sobą chęci do nauki, uśmiechu i dobrego nastroju. Życzymy, aby nadchodzący czas był dla nas wszystkich spokojny, zdrowy i pełen sukcesów!

      Przypominamy, że szkoła działa z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

       

      Do zobaczenia w poniedziałek!

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.

     • Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edziem w przedszkolu


     • We wtorek 15 lutego dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych wzięły udział w warsztatach medycznych z Misiem Edziem. Bardzo ciekawy program połączył naukę i zdobycie cennej wiedzy z zabawą. W zajęciach został wykorzystany profesjonalny fantom LED, a dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia czyhają na nich w najbliższym otoczeniu. Poznały sposoby na radzenie sobie w sytuacjach zagrożenia, uczyły się jak sprawdzić funkcje życiowe i jak je przywrócić oraz ćwiczyły masaż serca na specjalistycznym fantomie LED. Ponadto poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowały na Misiu prawidłowe ułożenie poszkodowanego. Przypomniały sobie także jak i kogo wezwać na pomoc. Było to bardzo ciekawe i cenne doświadczenie dla wszystkich przedszkolaków.

     • "Akademia Bezpiecznego Puchatka".

     • Jednym z programów realizowanych w klasie I w roku szkolnym 2021/2022 był Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Podczas zajęć uczniowie realizowali tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć uczniowie sprawdzili swoje wiadomości rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Wszyscy Pierwszoklasiści rozwiązali go bezbłędnie, dlatego szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a uczniowie dyplomy.
      Serdecznie gratulujemy!

     • ZWIEDZANIE KUCHNI SZKOLNEJ

     • W środę 9 lutego Żuczki i Biedronki wybrały się do kuchni szkolnej, aby sprawdzić, co znajduje się za tajemniczymi oknami, które widzą codziennie, jedząc smaczne posiłki. W czasie tej pouczającej wycieczki przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i wyposażeniem kuchni oraz poznały pracę kucharki.

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Oto Hałabała! Zna go Polska cała"

     • Przedszkolaki z grupy „Biedronki” zrealizowały zadania zimowe dotyczące  Ogólnopolskiego Projektu  Edukacyjnego  „Oto Hałabała! zna go Polska cała” oraz innowacji pedagogicznej pt. „Kreatywne prace plastyczne małego artysty”. 

      W ramach zadań styczniowych dzieci poznały zwierzęta, które prowadzą nocny tryb życia. Na przykładzie opowiadania „Jak się krasnal z jeżami w cenzurowane bawił” poznały zasady i bawiły się w grę „Cenzurowane”. W pracy plastycznej wykorzystały technikę malarską Action painting czyli malarstwo gestu- rozlewanie (chlapanie) farby na kartkę i wykonały pracę pt. „Wirujące płatki śniegu”.

     • Wycieczka do teatru, Promiennego Zamku oraz Muzeum Okręgowego w Tarnowie

     • Dziś uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich udali się na wycieczkę do teatru im. L. Solskiego w Tanowie na spektakl pt.: „Król Maciuś Pierwszy”. Sztuka ta została stworzona na podstawie powieści Janusza Korczaka, a opowiadała o historii małego chłopca, który został królem. W przedstawieniu zostały pokazane trudności związane z podejmowaniem decyzji, mądrym panowaniem, a to wszystko zostało ukazane w wielu ciekawych przygodach głównego bohatera. Po spektaklu klasa 1 udała się do sali zabaw w Promiennym Zamku, natomiast klasy 2 wyruszyły do Muzeum Okręgowego w Tarnowie na lekcje muzealne. Jedna z grup udała się na zajęcia ,,Od gałganka do szlachcianki’’, gdzie podczas zajęć dowiedziała się, jak wyglądały staropolskie stroje, a następnie samodzielnie wykonała lalkę szlachcianki. Natomiast druga grupa udała się na lekcje ,,Wio koniku, wio!’’, gdzie na bazie eksponatów dzieci zaczerpnęły wiedzę, jak ważną rolę odegrały konie  w polskiej historii i sztuce. W części warsztatowej dzieci wykonały konika i ozdobiły siodła, tak jak to czyniono dawniej w Rzeczypospolitej Szlacheckiej.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • W dniu dzisiejszym tj. 8 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego i świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

      Organizatorem wydarzenia w Polsce, jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet tworzone przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację „Dajemy Dzieciom Siłę”.

      Pamiętajcie o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu!