• Obchody XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

     • W dniu 1 października obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ma na celu uświadomienie uczniom ważnej roli tabliczki mnożenia w sprawnym wykonywaniu obliczeń w kolejnych latach edukacji i w życiu codziennym. W dniach poprzedzających to wydarzenie uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie „spaceru matematycznego” i byli odpytywani przez „patrol egzaminacyjny” podczas przerw. W piątek w klasach 4-8 uczniowie zostali przeegzaminowani w sposób pisemny z tabliczki mnożenia, a następnie rozwiązywali różne łamigłówki, rebusy, zadania związane z tym zagadnieniem. Osoby, które rozwiązały bezbłędnie i najszybciej egzamin w formie pisemnej otrzymały szóstki z matematyki.

     • Dzień Chłopaka

     • Dziś jest 30 września, czyli Dzień Chłopaka. W przedszkolu i starszych klasach dziewczęta stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów.Z okazji Dnia Chłopaka życzymy Wam:Wspaniałych i słonecznych dni,Niech szczęście towarzyszy Wam w każdej z chwil,Niech spełnią się Wasze wszystkie pragnienia,mniejsze i większe marzenia.

     • Spotkanie uczniów klas pierwszych z Panem Policjantem

     • Dnia 27 września 2021 r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w spotkaniu z Panem Policjantem. Tematem przewodnim spotkania była ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a w przypadku podróży samochodem o obowiązku korzystania z fotelików i zapinania pasów bezpieczeństwa. Pan policjant zwrócił uwagę na konieczność noszenia odblasków. W ramach podziękowania za aktywny udział uczniów w spotkaniu oraz w trosce o ich bezpieczeństwo, funkcjonariusz wręczył pierwszoklasistom znaczki odblaskowe.

     • Wycieczka do Sądeckiego Parku Etnograficznego i Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu

     • 23 września klasy drugie wraz z wychowawcami wybrały na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Zwiedziły Skansen oraz Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Dzieci miały okazję zobaczyć różnorodność kulturową Sądecczyzny: Lachów Sądeckich, Pogórzan, Górali Sądeckich oraz grupy odmienne etnicznie m.in. Łemków. Ciekawym atutem skansenu było „ Miasteczko Galicyjskie” – żywa rekonstrukcja dawnego życia codziennego w XIX wiecznym miasteczku. Mieliśmy okazję zobaczyć repliki domów mieszczańskich i remizy strażackiej. Dzieci w sposób szczególny zaciekawiła apteka w stylu retro, warsztat zegarmistrzowski, pracownia żydowskiego krawca, pracownia fryzjera i magla oraz poczta galicyjska. Każdy mógł też zobaczyć jak pracowali dawni rzemieślnicy.Druga część wycieczki przebiegła w plenerze, gdzie zwiedziliśmy skansen. Położony jest w pięknym, rozległym parku. Idąc alejkami przewodnik wprowadził nas w stare zabudowania gospodarcze, kurną chatę, cerkiew i stary dwór. Szczególne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła stara szkoła sprzed II wojny światowej.Ta prawie jesienna wycieczka pozwoliła nam przenieść się na chwilę w odległą przeszłość, by przy okazji przeżyć lekcję historii.

     • Warsztaty profilaktyczne

     • W dniu 20.09.2021 r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Programie Profilaktyki Zintegrowanej – CUDER. Podczas spotkania pokazane zostały sposoby racjonalnego i bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu oraz wprowadzona została gra planszowa jako sposób na spędzanie wolnego czasu poza światem wirtualnym. Celem gry jest doprowadzenie do jak najpełniejszego rozwoju bohatera (pionka) przez wędrowanie po świecie, pokonywanie pułapek i wyszukiwanie miejsc, gdzie można spotkać ludzi wspierających w rozwoju. Program profilaktyczny „CUDER” pokazał naszej młodzieży  jak ważne dla człowieka są takie sfery jak: ciało, umysł, duch, emocje i relacje, a rozwijane równomiernie chronią człowieka przed zagrożeniami obecnymi w świecie.

     • Kartki urodzinowe dla Blaneczki

     • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że mają dobre serduszka. Dowodem tego są piękne kartki z życzeniami urodzinowymi przygotowane dla Blanki Lipowskiej z Zalasowej. Naszej młodszej koleżance ślemy najlepsze życzenia. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a Pani Barbarze Golec za koordynowanie akcji.

     • Akcja "Sprzątanie Świata w naszej szkole!

     • Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można!W czwartek 16 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątania Świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.Każdego roku akcja odbywa się pod innym hasłem. W tym roku hasło 28 edycji brzmi„Myślę, więc nie śmiecę”. Uczniowie w trakcie trwania Akcji zdobywają wiadomościz różnych dziedzin ekologii, dotyczących segregacji śmieci, dbania o czystość naturalnego środowiska. Akcja „Sprzątanie Świata” corocznie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie twórcze, aktywne i pozytywnie zaskakujące świadomością i poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej Planety. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

      Koordynatorem Akcji była Pani Agnieszka Szczeklik.

     • Nagroda za działania promujące ekologię

     • Jedną z inicjatyw podjętych przez uczniów Zespołu Szkół w Lubczy w trosce o środowisko, była zbiórka makulatury. W zamian za swoją postawę otrzymaliśmy sadzonkę dębu, którą przy pomocy naszych najmłodszych ekologów, zasadzili Burmistrz Gminy Ryglice Pan Paweł Augustyn i Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz. Przedszkolaki obiecały troskliwie opiekować się drzewkiem. Z całą pewnością będzie ono stanowiło nieodłączną część naszej placówki.

     • Liczymy się dla Polski!

     • Szanowni Państwo,

      Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br.

      Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

      Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

      Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie:

      • korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub miejscowym urzędzie gminy/miasta;
      • dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00 (od dnia 13 września br. do końca trwania spisu tj. 30 września br. infolinia będzie czynna w godzinach od 8.00 do 20.00).

      Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

      Udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek – nie odkładajmy go na ostatnią chwilę.

      Spiszmy się, bo Liczymy się dla Polski!

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • 1 września 2021 r. rozpoczęliśmy nowy Rok Szkolny 2021/2022. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lubczy, po zakończeniu której uroczystym przemarszem udaliśmy się do Szkoły na uroczystą akademię. Nowy Rok zainaugurowała nowa Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Szwajkosz życząc wszystkim uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów.1 września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale także data upamiętniająca wybuch II wojny światowej. Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą, dlatego ich występ artystyczny nawiązywał do tego jakże ważnego wydarzenia zapisanego na kartach historii Polski. Ze względu na zagrożenie COVID-19 inauguracja roku szkolnego została podzielona na dwa etapy. Najpierw uczniowie klas 1-3, a następnie klas 4-8. Dbając o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły na terenie placówki obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego.