• Mistrz Polski w Speedcubingu 2023

• Uczeń naszej szkoły Mistrzem Polski!

Miło nam zakomunikować, że uczeń klasy VII Radosław Marcinek zdobył tytuł Mistrza Polski podczas Mistrzostw Polski w Speedcubingu (układanie kostki Rubika na czas). Zawody odbywały się w Skierniewicach w dniach 6 - 8 października 2023 r.

Spośród ponad 200 uczestników w różnych kategoriach wiekowych Radek nie miał sobie równych i zdobył Mistrzostwo bijąc przy tym wszelkie rekordy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Wycieczka klasy VI i VII

• 6 października klasa VIa i VIIa wraz z wychowawcami i p. M. Chmielem wybrała się do Tarnowa na wycieczkę.

W pierwszej kolejności udaliśmy się do kina w Galerii Tarnovia na przepiękny film pt. "Siła naszych marzeń". Po pełnym emocji seansie udaliśmy się do FlyParku, gdzie mogliśmy podnosić swoją sprawność fizyczną na przeróżnych atrakcjach sportowych, ćwicząc skoki, podskoki, salta, przewroty.

Pełni pozytywnych wrażeń, nowych doświadczeń, wróciliśmy do domu.

A. Szczeklik

• Sprzątamy dla Polski

• 4 października, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wzięliśmy udział w 6 edycji #SPRZĄTAMY DLA POLSKI.

Uczniowie klas młodszych oraz Ci najstarsi wyposażeni w rękawiczki ochronne oraz worki, ruszyli w teren.

Głównym celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie odpowiedzialności za wspólne dobro.

Uczniom, którzy wzięli aktywny udział w akcji serdecznie dziękujemy ❤️

• Dzień Chłopaka w przedszkolu.

• Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne więc było w przedszkolu Święto Chłopców, które przypada 30 września. Z okazji tego dnia chłopcy obdarowani zostali życzeniami, serdecznością oraz drobnymi upominkami. Nie brakło także świetnych zabaw, tańców i wspaniałych uśmiechów :)

• Aktywna Tablica

• Szkoła Podstawowa im. Czesława Wojewody w Zespole Szkół w Lubczy otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii niezbędnych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno –komunikacyjnychDofinansowanie pozyskane zostało w ramach Rządowego programu „Aktywna tablica” – edycja 2023. Całkowity koszt zadania wynosi 20.000 zł, w tym kwota dofinansowania pozyskana w ramach programu „Aktywna tablica” – 16.000 zł,  oraz wkład własny – 4.000 zł.

• Zajęcia przedszkolaków i uczniów klas I dot. bezpiecznego poruszania się po drodze.

• Dbając o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów p. Dyrektor Magdalena Szwajkosz zaprosiła do naszej Szkoły wyjątkowych Gości. Byli to: p. Paweł Gurgul Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz egzaminator p. Robert Dorosz. Przybyli Goście przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas I oraz dzieci sześcioletnich o zasadach bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze. Na koniec spotkania uczniom i przedszkolakom zostały wręczone odblaski i ciekawe dydaktyczne malowankami.

Dziękujemy za interesujące zajęcia.